Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek sok anya szül azért második, harmadik gyereket mert egyszerüen nem hajlandók visszavenni a munkahelyére? fórum

Szerintetek sok anya szül azért második, harmadik gyereket mert egyszerüen nem hajlandók visszavenni a munkahelyére? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
39. Mezei Virág (válaszként erre: 35. - Spinbike33)
2013. júl. 29. 11:35
Te melyik bolygón élsz?
38. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - 130454e42d)
2013. júl. 29. 11:34

Ez jó!

Tényleg így van valahogy!

37. bolygó hollandi (válaszként erre: 35. - Spinbike33)
2013. júl. 29. 11:32
VAN gyereked?????
2013. júl. 29. 11:31

Emberek vagyunk...

Más értékrenddel,más erkölcsi normákkal,más körülményekkel. Nem tudunk megfelelni mindenkinek :)

2013. júl. 29. 11:30

Anyának lenni szerintem nem munka, mivel olyan tevékenységek kapcsolódnak hozzá, amit az ember így is úgy is megcsinál: tisztán, rendben tartja a környezetét, főz, mos, ha szükséges vasal, beszélget, foglalkozik azokkal, akiket szeret... Ezt minden ember, a szingli, a gyerek nélküli pár is így csinálja, nem értem, miért kell ugyanezt a tevékenységet az anyáknál kiemelni és munkának nevezni... Arról nem is beszélve, hogy gyereknek másfél-két éves kortól közösségben kellene napközben lennie a szocializáció és a társas kapcsolatok megfelelő fejlődése érdekében, amikor is éppen a munkavállalás idejére kiürül a szülői tevékenység...


Amúgy biztos van ilyen, aki azért szül de ez elég butaság, hiszen, ha nincs munkahely, nincs pénz sem a gyereket felnevelni... Vagy csak nagyon rossz körülmények között.

34. 130454e42d (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2013. júl. 29. 11:27

Szerintem még egyszerúbb: mindegy, ki hogy csinálja, úgyis lesz valaki aki beszól érte. 1 gyereket vállal: megfosztja a testvértől. Többet vállal: felelőtlen. Otthon marad a gyerekkel: lusta ősanya. Visszamegy melózni: karrierpicsa.

Mindenkinek úgyse lehet megfelelni, egyszerűbb, ha az ember nem is próbálkozik.

2013. júl. 29. 11:23

Tök egyszerű a képlet:


vannak lusta nők, akik nem akarnak visszamenni dolgozni, inkább újra és újra szülnek , majd főanyák lesznek


vannak olyan nők, akik szeretnének dolgozni, de nincs munkahely


vannak, akik akarnak is dolgozni és szerencsére megvan még a munkahelyük vagy találnak új munkát


és vannak, akiknek semmi szkségük nincs arra, hogy a nő dolgozzon, jól elvannak , kényelmesen egy pénzből, aztán majd alakul, hogy dolgozik-e a nő vagy sem


Hogy melyik csoportba hányan tartoznak, azt senki sem tudja megmondani

32. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Xochipilly)
2013. júl. 29. 11:18
150-200 ezer azért nem egy nagy kereset... sok család van, ahol jól megvannak csak egy fizetésből és vállalnak több babát
2013. júl. 29. 11:16

Szerintem nem sokan szülnek ezért.

Van aki szerencsére megengedheti magának, de biztosan ők vannak lényegesen kevesebben.

Kevés munkahelyre veszik vissza szívesen az anyukákat. A bölcsőde, óvoda nyitva tartása sem alkalmazkodik a munkaidőhöz.

Manapság nagyon drága mulatság egy gyerek felnevelése is és egyáltalán nem biztos, hogy a többit úgy lehetne felnevelni, hogy ne szenvedjenek hiányt sok mindenben.

Ki tudja mit hoz a jövő?

És igen valóban sokan elmennek, mert sokkal jobb körülmények várnak sok családra...

Sehol sincs kolbászból a kerítés, csak meg lehet élni jobban, van ahol sokkal jobban.

Tanulságos: [link]

30. xochipilly (válaszként erre: 17. - Cippora)
2013. júl. 29. 10:42

Pontosan arra gondoltam amit az utolsó mondatban leírtál.

Jó nagy baj lehet a népesség egészségügyi állapotával ha még mindig többen halnak meg mint ahányan születnek. Terhesgondozàst SOHA nem úsztam meg 2 órás vàrakozás alatt, annyian voltak ( magándoki) Szerintem inkább azért fogyunk mert tízezrek mennek ki külföldre, nem jókedvükben hanem mert valakik lehetetlenné tették számukra az életet a saját hazájukban.

2013. júl. 29. 10:42
Nekem van egy ilyen ismerősöm. A 3. után nem akart visszamenni dolgozni(lett volna hová). Most a 4. csemete 3 éves és nincs hová visszamenni. Sápítozik hogy milyen sz@r.
2013. júl. 29. 10:39

Nem túl jó észérv, ami a gyermekvállalás mellett szólhat!

Új munka után nézni könnyebb, mint felnevelni egy gyereket!

2013. júl. 29. 10:36
Nekem 1 gyermekem van,de mindig nagyon csodáltam azokat akik többet vállaltak és nevelnek.Szerintem egyáltalán nem könnyű feladat.24órás munka, rengeteg figyelem,energia és sok lemondás.
2013. júl. 29. 10:26

Még egy jó fórum! :))

Szeretlek HOXA! :D

2013. júl. 29. 10:25
Lehet,h van,de szerintem ez tényleg árnyaltabb.Ha valaki odafigyel a családra,gyerekekre,akkor nem tud otthon lustálkodni,mert nekem is,a nagyok sokkal koncentrâltabb figyelmet igényelnek,mint a kicsi.Ráadásul mindenből 5embernyi mennyiség sem mindegy.Akkor az sem mindegy,ki mit hogy tud megoldani.Pl.anyòs azzal jött,h az egy szem gyereke mellett otthon dolgozott is-varrt.Mondom én két gyerek mellett is tudtam,de most,mikor a nagyok suliban voltak és mindenhol értékesebb műszaki cuccok vannak,mivel má korosztály,más élettér,a kicsit szem előtt kellett tartani.Volt,h összekarcolta a képernyőt egy csavarral,amit apâmnâl szedett össze.A széket odatolta,felállt,aztán karcolta.Pénz is egyre több kell,ahogy nőnek,egyre többe kerülnek.Ennyit a lustálkodásról,megélhetésről,de persze van olyan,akinek nem számít a kosz,h kinek mi jut és jut-e,tehát biztos van,aki a pénzért csinâlja.De itt tényleg sirlmas az a pénz is,ami adnak.Viszont ahol jobban élnek,ott csak kevesen csinâlják ezt.Kanadában is főleg csak egy népcsoportra volt ez jellemző,ahogy nálunk is.
2013. júl. 29. 10:23
nekem van olyan ismerősöm aki bevallotta hogy dolgoznak a kistesón mert nem akar visszamenni dolgozni inkább ül még 2évet itthol azt had en mondjam hogy mindig van adosságuk...
2013. júl. 29. 10:21
Ha több gyereket akarnak, mint 1 akkor tényleg jobb, ha az anya egyszerre tudja le azokat éveket, amíg otthon van és nem a munkahelyén. Szerintem nehezebb lehet többször kis időre, mint egyszer több időre kiesni
22. pzm3
2013. júl. 29. 10:17
Ha nem veszik vissza van másik munkahely.Nem könnyen,de van.Nem annak kéne a megoldásnak lennie,hogy akkor szül még 1-2 gyereket,kivéve ha amúgy is akarna és anyagilag is megteheti.
21. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. júl. 29. 10:16
ja, hát ha elég a férj fizetése akkor miért ne?! Én azt hittem, hogy arra gondol a fórumindító, hogy azért vállalják be ilyenkor a 2.vagy 3. babát, hogy több pénzt kapjanak. De hát a családi meg a gyes az nem sok.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Dominós)
2013. júl. 29. 10:16
Akinek luxus kiesni a munkabol, hogy a fenebe fer bele meg egy vagy ketto gyerek?
19. Macifül (válaszként erre: 13. - Xochipilly)
2013. júl. 29. 10:12
Ez annyira igaz!!!!
18. dominós (válaszként erre: 15. - Bd55e3f068)
2013. júl. 29. 10:10
Nagy luxus ma nem akarni dolgozni...inkább nem veszik vissza.
2013. júl. 29. 10:05
Igen,nagyon sokan,mert nincs hova visszamenni dolgozni,nincs munkahely,inkább szülnek még 1-2 gyereket,és 3-6 évig kapják rá a gyest,meg a plusz csp-t,adókedvezményt...bár nekem csak egy gyerekem van,mégis valahol megértem,mert így még talán jobban kijönnek mintha anyuka munka nélkül otthon ülne a gyerek meg oviban.Csak kérdés mi lesz utána.Már lassan ott tartunk,hogy a magyar is a gyerekeiből fog megélni,mert másból nem tud...
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Xochipilly)
2013. júl. 29. 10:03
Biztos van ilyen is. De ha valaki értelmesen gondolkodik, akkor hamar rájön, hogy azt a sokadik gyereket fel is kell nevelni valamiből és az állami támogatás erre nagyon minimális! Ha pedig nincs munkája, akkor a jobb, ha minél kevesebb felé kell osztani a meglevő jövedelmet. Pusztán a remélhető állami támogatás miatt, amit a gyerek után remél valaki, felelőtlenség szülni. Én így gondolom.
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Xochipilly)
2013. júl. 29. 10:03
En inkabb ugy fogalmaznek, hogy nem akar visszamenni dolgozni. Es igen, sok lusta no van.
14. xochipilly (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. júl. 29. 10:00
Ha ott a törlesztö/albérlet akkor kereshet a férj 150-200 ezret is, az sem lesz elég. Nálunk a "maximálgyed" plusz a családi pótlék rámegy a lakhatásra, aztán gyakorlatilag a férjem béréböl élünk.
2013. júl. 29. 09:54
Jobb helyeken (külföld) a részmunkaidöben dolgozó családos nö annyi bért kap mintha teljes munkaidöben dolgozna a munkahelyén. Ez a normális. Senki nem irigykedik. Itt hasonló dologért lincselnének...
2013. júl. 29. 09:53
Én sem mentem vissza dolgozni a második előtt, mert nem akartunk nagy korkülönbséget - ami amúgy két év - és nem akartam kétszer kiesni a munka világából, így folyamatosan voltam otthon 5 évet, majd zökkenőmentesen visszatértem a munkába, egy másik munkahelyre.
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2013. júl. 29. 09:50
sok helyen elég a férj fizetése is a megélhetéshez, nem kell mindenkinek visszamenni dolgozni 1 gyerek után és a következő előtt
10. xochipilly (válaszként erre: 8. - 55875e9863)
2013. júl. 29. 09:50
De, "elismerik" havi 28 ezer forinttal amíg a legkisebb gyerek 8 éves nem lesz. A nép kihalásával kapcsolatban megfogalmazódott bennem egy (költöi) kérdés: az a társadalom ami ennyire becsüli az Anyát (munka nincs, akinek van azzal totál intoleránsak a m.helyen, aki föállású anya akar lenni nem teheti meg mert éhenhal a család) egyáltalán megérdemli, hogy akár még 100 évig fennmaradjon?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook