Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek sértő lehet, hogy egy vak ember karácsony előtt egy üveg bort és egy kis népies fa gyertyatartót kap ajándékba? fórum

Szerintetek sértő lehet, hogy egy vak ember karácsony előtt egy üveg bort és egy kis népies fa gyertyatartót kap ajándékba? (beszélgetős fórum)

12. Bogi01
2015. okt. 28. 09:03
A gyertya hozzá tartozik a karácsonyi hangulathoz.Látó és nem látó ember is tudja értékelni.
2010. okt. 24. 10:20

Egy fotókeret cikibb lett volna! :-P

Szerintem sem gáz a gyertyatartó.


(Amúgy tényleg van humorérzékük a vakoknak általában. Múltkor a boltban megkért egy srác, adjak neki neki mirelit babot. Én meg megkérdeztem, h sárga v, zöldhüvelyűt. (Én utálom, nem tudom, a színén kívül van-e valami különbség köztük.) Olyan cikis volt a helyzet, de a srác mosolyogva kinyögte, h neki mindegy, amelyik szebb vagy amelyik előbb a kezembe akad.)


(Munkahelyemre is jár be egy nő, kedves aranyos, mindig beszélgetünk. Múlkor mondtam neki, milyen rég láttam! Erre ő: "Hát még én!"

Én zavarba jöttem, ő meg nevetett. :-P )

10. tkgabi
2010. jan. 2. 15:16

Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató válaszokat:rám fért az erősítés,és valóban remélem,úgy fogja fel,hogy szeretettel adtam,és a melegséget,amit a lángja nyújt,ő is érezheti.Amúgy én találkoztam sértődékeny vakkal,ezért is ijedtem meg nagyon emiatt az ajándékozás miatt-utólag.

Meglátom,ő tesz-e említést,ha nem tesz,akkor én óvatosan megemlítem,hogy biztosítsam a jó szándékomról.

2009. dec. 31. 14:58

Szerintem semmi gond, nem dől össze a világ! Számodra ez most kellemetlen, de ő örül az ajándékodnak.

Igaz, hogy ő nem láthatja, ám a vendégeinek meggyújthatja, így egy kicsit még hangulatosabb és lazítóbb lesz a masszázs hatása! Ő is biztosan így fogja majd fel.

Ő is érzi a melegét, és érzi az illatát is, ha illatgyertyát tesz bele.


Egyébként én sértődékeny vakkal még nem találkoztam, ezt az állapotot csak úgy lehet átélni, ha valakinek megerősödik a humorérzéke. Akikkel találkoztam, mindenki humorosan fogta fel, másképpen összeroppanna az ember...

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, de azért legközelebb gondolkozz, mielőtt cselekednél, hiszen az egy dolog, hogy ez most nem egy hatalmas baki (a már említett pozitívumok miatt), de a későbbi lelkiismeret-furdalást csak gondolkodással tudod kiküszöbölni!! =o)

8. 40163fd81d (válaszként erre: 2. - Tkgabi)
2009. dec. 31. 14:55
Miért lett volna sértő?Azt hiszed nem "érzi" amit adtál neki?:)))
7. survivor3 (válaszként erre: 2. - Tkgabi)
2009. dec. 31. 14:53

Ne akadj ki!

Egy népies közmondás is úgy hangzik, hogy:


Ajándék lónak ne nézd a fogát!

2009. dec. 31. 14:49
Mit is mondjak...a borral nincs semmi gond, de a gyertyatartót kihagyná, mert rosszul érezné magát, hogy nem láthatja. Ha én lennék vak, akkor tuti elszomorodnék, hogy nem láthatom a gyertyalángot, vagy a díszt magát...
2009. dec. 31. 07:29
Szerintem sem sértő, de ha aggaszt a dolog akkor egy említést tényleg megér.
2009. dec. 31. 02:51

Szerintem is beszéld meg vele, hogy most esett le és ne haragudjon. A gyertya-->>a tűz meleget ad.


De szerintem biztosan örült az ajándéknak! Ne aggódj, inkább kérdezz rá!

2009. dec. 31. 02:15
ha a gyertyatartónak szép kézzel faragott formája van, és illatos mécsest tudok hozzádni, szerintem nem. amúgy az őszinteség mindig hatásos, például lehetne vele beszélni róla..
2009. dec. 31. 02:04

Bocsánat:kimaradt a p betű,népies.

Lényeg,hogy járok a hátfájásom miatt masszázsra egy vak masszőrhöz.Karácsony előtt 2 nappal döntöttem:illene valami ajándékot vinni.Tudtam,a finom bort szereti,akartam melléje venni csokit...nem volt időm már boltba menni.Hirtelen kezembe akadt egy kis fa gyertyatartó,hangulatos dísz a karácsonyi ünnepi asztalon,benne a gyertya(új,nem használt termék),és elvittem azt is neki.Kedveskedni akartam,de most döbbentem rá:Úristen!Kerülhetek-e még a keze alá?Hiszen egy vak ember nem látja a gyertya fényét!Ilyen kretént,mint én!Most a szégyentől ki vagyok akadva,sértő volt ez nagyon rá nézve?Mit szóltok?

2009. dec. 31. 01:57
Szerintetek sértő lehet, hogy egy vak ember karácsony előtt egy üveg bort és egy kis néies fa gyertyatartót kap ajándékba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook