Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek pajzsmirigy alulműködésre jó a jódtabletta? fórum

Szerintetek pajzsmirigy alulműködésre jó a jódtabletta? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. nov. 27. 22:51

Elhűltem!!!!

Nekem azt mondta a doki, hogy az 5.3 tsh szint nem nagy baj, de azért szedhetek jódtablettát, és semmi mást. Másik dokihoz már úgy mentem, hogy pm alulműködésem van, írt fel Letroxot. Így megy ez, jobb ha tudjátok előre milyen betegségetek van! Majd két hét múlva megyek vérvételre, aztán hozzá vissza, kíváncsi leszek mi az ábra. A Letroxot nem szedtem, mert pocsék, van a családban kitől kölcsönkérni L-Thiroxint, de azt mondják az Eu-Thiroxin a legjobb, most azt íratom fel. Gondolom ez sem lesz probléma. Más gyógyszer nincs csak ez a három. Igaz? Szedek még emellé Lenkei-féle vitamint, amiben rendesen van jód, persze külön jódot nem, és még élek. Milyen problémák lehetnek a jódtól? Lehet, hogy van nekem is, csak másra fogom? Szóval ezen a jódügyön elgondolkodtam! Kitartást Mindenkinek!!!!

48. f64f0d9a69 (válaszként erre: 47. - 1e958693ca)
2008. nov. 24. 14:20

Sziasztok!

Vaktyúk teljesen egyetértek a javaslataiddal!Főleg jódügyben. Én sem hasznáétam, de nagyon sokat segített a talpmasszázs és multivitamin.

[link]


A pajzsmirigyről van szó. Ne tévesszen + a címe!

Ez pedig nagyon hasznos!

47. 1e958693ca (válaszként erre: 46. - Zöldségevő)
2008. nov. 18. 08:49

Szívesen, ha segített. :-)

Nem vagyok pajzsmirigy beteg, csak eü.-s vagyok, azért szóltam hozzá. Igazából jó szívvel én inkább a kiegyensúlyozott étrendet ajánlanám Neked, amiben a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek megfelelő mennyiségben szerepelnek. Ennek összeállításához nagy segítség a "Tápanyagtáblázat" című mű. Abszolút nem lehetetlen ezeket étkezéssel bevinni.

Jóddal kapcsolatban: ezt lehetőleg endokrinológussal beszéld meg, hogy szükséges-e pótlólag bevinni. Pl. pajzsmirigy műtét után elég hosszú idő, amíg laboratóriumi vizsgálatok alapján beállítják, hogy 1-1 embernek mennyi kell, egyáltalán kell-e pótlólag bevinni. Semmiképp sem ajánlanám az otthoni kísérletezgetést nagy jódtartalmú étrendkiegészítőkkel, mert az ember könnyen egy életre tönkrevághatja a hormonháztartását vele.

Látom, a másik topikban vki ajánlja a C-vit., E-vit. bevitelt, meg még sok mást is. Ha táplálékkal elegendőt tudsz bevinni, nem szükséges pluszban szedni étrendkiegészítőt.

Az itt a kérdés, hogy van-e szükséged bizonyos fémek pótlására? Ha igen, miért? (Gondolom, a neved nem véletlen 'zöldségevő', vega vagy?) Ha van kérdésed, írj, szívesen segítek, persze, ha tudok. :-)

2008. nov. 17. 22:57

mindkettőtöknek (43,44) köszönöm, hogy kisegitettetek:)

amit én irtam, valahonnan kimásoltam....de ahogy ti leirtátok, ilyen egyértelmüen, közérthetően sehol nincs leirva:)

Gondolom tájékozottak vagytok a témában, ezért szeretném megkérdezni, hogy a gyógyszer mellé milyen vitaminokat,egyebeket szedtek?

Van bérescsepp, ami a fémeket pótolja, de van

supradin drazsé, és kapszula is, tele különböző vitaminokkal(a fémek mellett),kicsit más összetevőkkel)

Orvosa válogatja, hogy ezeket ajánlják-e:(

Előre is köszönöm a választ:)

2008. nov. 17. 12:50

vaktyúk leírta a lényeget: a gyógyszer, amit alulműködéskor szedni kell, tulajdonképp a meg nem termelt hormon pótlása. Szóval semmi mesterséges izé, meg ilyenek. Annyi mindent befolyásol a pajzsmirigy, hogy ezzel nem szabad játszani.

Elég gyakori betegség, főleg nőknél. Nekem családi örökség:)

44. 1e958693ca (válaszként erre: 41. - Krimi)
2008. nov. 17. 08:48
Mert a dolog nem ilyen egyszerű....hogy a jódhiány egyenes következménye a pajzsmirigy alulműködés. Alulműködés kialakulhat, ha kevés a pajzsmirigy szövetállománya, mert egy golyva, vagy autoimmun megbetegedés, vagy egy gyulladás károsította. A pajzsmirigy sejtjeinek affinitása a jódhoz nagyon nagy...ha sokat viszel be belőle, nekilátnak őrült módon feldolgozni---következmény: átmenetileg megnő a hormonszint. Aztán, mivel állandóan dolgoznak (és kevesebben vannak, mint egy egészséges emberben), egyszercsak kimerülnek, azt mondják, nem tudok többet dolgozni, következmény----a hormonszint lecsökken, a pajzsmirigy nem képes többet termelni. (Vagy épp csinál az ember magának egy hormontermelő golyvát, az sem jó). Az ingadozó hormonszint nagyon csúnya dolgokat képes az emberrel művelni, főleg, mert a pajzsmirigy több belső elválasztású miriggyel is kapcsolatban van (Pl.agyalapi mirigy). Általában gyógyszeresen a tiroxint szokták pótolni - azaz magát a hormont.
43. zöldségevő (válaszként erre: 42. - Bogárka62)
2008. nov. 16. 23:13

A jód ajánlott bevitele nőknél 100 ug, férfiaknál 120 ug.Az egészséges pajzsmirigyet napi 1000 ug

sem kárositaná.

Az alulműködő pajzsmirigy nem tudja feldolgozni a jódot, ezért golyva alakul ki.( a hormontermelés kikapcsolódik)

Mind tulzott, mind csökkent pajzsmirigy müködés esetén előfordulhat golyva!

A jód a T4 és a T3 hormonok alapvető összetevője.

Az index számai az egyes hormonokban találhaó jódatomokra utalnak.

Kár olyan betegekkel vitatkozni, akik orvosi felügyelet állnak!

Aki tájékozatlan, vagy hallgasson, vagy kérjen (akár a neten) orvostol tájékoztatást, vagy olvasson utána!

Felesleges a tényekkel vitatkozni!

És főleg befolyásolni félretájékoztatni, ártó ötleteket adni, a kétségbeesett betegeknek.

Igy is van elég bajuk:(

42. Bogárka62 (válaszként erre: 41. - Krimi)
2008. nov. 16. 21:04

Nem tudom miért mondják, hogy ne szedjek jódot! Még nem néztem utána a neten, orvosit pedig sajna nem végeztem! De, tényleg nem vitázni akarok nekem az orvosom mondta és mivel jobbat nem tudok betartom!

Üdv.

41. krimi
2008. nov. 16. 19:19

Kedves Fórumozók!

Nem szeretném megkavarni senkinek a gondolatait a betegségével kapcsolatban.Azt szeretném ha végig gondolnátok ha a pajzsmirigy alulműkődést a jód hiány okozza akkor miért modja az orvostudomány, hogy ne szedjél jódot?

40. Bogárka62 (válaszként erre: 36. - Krimi)
2008. nov. 15. 18:33
Nálam 1 éve derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, azóta rendszeresen járok orvoshoz. És nem én találtam ki, hogy kerülni kell a jódos dolgokat hanem az orvosom mondta. Mivel nem végeztem orvosit ezért betartom azt amit mond az orvos!! Különben Euthyrox tablettát szedek.Üdv.
39. Bogárka62 (válaszként erre: 35. - Krimi)
2008. nov. 15. 18:28
A Supradin multivitamint lehet egyedül szedni mert abban nincs jód!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A többiben van!!!!!!!
2008. nov. 15. 17:54

van itt 1 látogatottabb oldal, inkább gyertek át:)


Pajzsmirigy alulműködés

37. zöldségevő (válaszként erre: 36. - Krimi)
2008. nov. 15. 17:51

miért kevered mag a fórumozókat!

Alulműködő pajzsmirigynél nem szabad jódot enni!

A vitaminok sem mindenkinek ajánlottak! Mindenki csak a szervezetének megfelelőt szedje.....orvosi javaslatra!!!

36. krimi
2008. nov. 14. 21:06
Pajzsmirigy alulműködésed azért van mert kevés a jód a szervezetedben.A jódot a veséd választja ki az ételből amit megeszel, ami belekerül a véredbe és eljut a pajzsmirigyhez aki nagyon nagy örömmel veszi mert neki ez olyan mint az autónak a benzin.Tehát vagy kevés jódot viszel be a szervezetedbe vagy nem megfelelően működik a veséd ezért nem kerül a szervezetedbe elegendő.Tovább is van mondjam még....?
35. krimi
2008. nov. 14. 21:01
A betegségek 80% vitaminhiányra vezethető vissza!Ez tény! Persze nehogy szedjél vitamint,még meggyógyulsz a végén!!
2008. nov. 14. 20:49
Nem szabad jódot használni!!!!!! Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van és az orvos azt mondta, hogy kerüljem a jódos dolgokat pl. só, vitamin!!!!
33. krimi
2008. nov. 14. 20:13
Megáll az ember esze..!!! Jódhiányod van? Nehogy jódot szedj !! Miért? - mert így fűgsz a gyógyszertől amiből óriásit profitálnak!Ha egészséges vagy az nem "biznisz"!Ha egy étel sótlan nem cukrot raksz bele!! - ti ezt tényleg komolyan gondoljátok?
2008. nov. 4. 15:12

akárkit kérdezek, senki nem mondja meg, hogy miből derül ki az autóimmun betegség:(

Melyik eredmény mutatja ki, és mi a jó, és mettől rossz a TPO (ugy gondolom ez a felelős az immunrendszer felborulásáért. Vagy tévedek?)

31. 1e958693ca (válaszként erre: 30. - Zöldségevő)
2008. nov. 2. 18:51
A vérében vannak autoantitestek (saját testi sejtjei ellen termelt védekezőanyag/sejt). Vérvizsgálattal.
2008. nov. 2. 18:26
honnan lehet tudni, hogy valaki pajzsmirigy autóimmun beteg?
2008. nov. 1. 18:00
Sajnos én is hasonló cipőben járok.Nekem 4 éve volt a műtétem,szintén kivették az egyik lebenyt.Azóta én is gyógyszert szedek,és sajnos meghíztam tőle.És ráadásul most emelni kellett a gyógyszert,mert 5,4 volt a THS-ám.Nagyon rossz betegség,és sajnos egyre több a beteg.És amint a példa mutatja nincs életkorhoz kötve.
28. zöldségevő (válaszként erre: 27. - Hobika)
2008. nov. 1. 16:54

Én is értem!

Köszönöm!!!

Kár, hogy a megélt betegséged segit az élettapasztalatokhoz. DE hogy átadod nekünk, azt hálásan megköszönjük!!!

Valahogy az az érzésem, hogy csak a betegtársaink tapasztalataira hagyatkozhatunk, az orvosok (legalább is velem) nem igazán közlékenyek.

Észre kellene venniük, hogy ma már nincsenek tabuk, és jobb nyiltan beszélni a betegségről, mint mellébeszélni.

Azt hiszem mindannyiunk nevében megköszönhetem az általad leirtakat.

Gyógyulj meg, amennyire csak lehet!!!!

27. Hobika
2008. nov. 1. 09:53

Sziasztok!


Nekem 2 évig túlműködésem volt( Basedow kór), 4 hónapja volt egy műtétem, kivették a pajzsmirigyem 90%-át, azóta alulműködöm, pontosabban nincs hormontermelésem, csak minimális, így gyógyszert kell szednem életem végéig.

Én beszéltem a jód-témáról az endorinológusommal és ő azt mondta, hogy SEM TÚLMŰKÖDÉSNÉL, SEM ALULMŰKÖDÉSNÉL NEM SZABAD JÓDOT SZEDNI!A tojásrántottádba tehetsz egy csipet jódozott sót, attól semmi bajod nem lesz, de külön ilyen vizet inni, algát enni stb. tilos!Ahhoz, hogy jól érezze magát az ember pontosan be kell állítani a gyógyszeradagot.Ha jódot eszel, az befolyásolja a hormoneredményed és akkor ehhez állítja be a doki a gyógyszert, ami nem valós eredmény.

Egyébként a strúma, ami tulajdonképpen pajzsmirigy megnagyobbodás ( ami tulajdonképpen nem jár hormonváltozással)régen azért volt olyan sok, mert nem volt vezetékes víz, csak fúrt kút, kevés jódhoz jutott a szervezetük, ezt ha pótolták, akkor a "dudor" visszahúzódott.De ez csak esztétikai probléma volt.

Tehát együtt járhat pajzsmirigy probléma golyvával(strúma), de nem törvényszerű.

Lehet, hogy kicsit zavaros amit írtam, de én értem.:-)))

Ne kisérletezzetek!

2008. okt. 31. 19:09

szeretném ujra megkérdezni:

pajzsmirigy alulmüködésnél ajánlott, vagy tiltott a JÓD?

Nekem az alulmüködésnél tiltják, ti meg itt szeditek:)

25. 2d539db31c (válaszként erre: 2. - Dudka)
2008. okt. 30. 19:05
Honnan tudod, hogy alulmüködik? Ha kivizsgáltak és a laborleleteid is igazolják, akkor az orvos gyógyszert rendel. A gyógyszerszedés pedig rendszeres labor és konrolt mellett lehetséges. Orvossal való konzultáció nélkül ne kisérletezz.
24. zöldségevő (válaszként erre: 23. - D9d8721118)
2008. okt. 30. 13:38

most vagyok kivizsgálás alatt, ugy néz ki alul müködik a pajzsmirigyem.

az orvos figyelmeztetett, hogy semmi olyat ne egyek amiben jód van! (pl tenger gyümölcsei. Ezt meg tudtam igérni:)

Letroxot kell majd szednem minimális mennyiségben.

Elég váratlanul ért ez a dolog, még most birkózom a gondolattal....

Itt meg mindenki jódot szed:(

Hogy van ez?

2008. okt. 19. 19:33

Csak jódozott sóval nem mész sokra. Attól meggyógyulni nem fogsz. El kell menni endokrinológushoz, megállapítja mit kell szedned. Vérvétel, ultrahang ... stb fontos.

Én Letroxot szedek, olyan fél éve, és sokkal jobban vagyok. Nem hullik a hajam, ami kihullott foltosan, visszanőtt. Lefogytam 10 kg-ot, nem vagyok fáradt, szóval remekül vagyok.

Muszáj dokihoz elmenni!!!!

2008. okt. 19. 18:55
Én is alulműködő vagyok, de rögtön észreveszem ha véletlenül jódozott sót használok! (rosszul érzem magam!)
21. 63f8a1f52e (válaszként erre: 19. - Erzsi mama)
2008. okt. 19. 18:48
Erzsi mama!Megkérdezhetném mennyi most a TSH-ja?Nekem 16,1 volt kb 1 hónapja ugyanezt a gyógyszert írták fel,ezt eszem,de nekem még nem mondott ilyet az orvos,hogy életem végéig ennem kéne.Kicsit elkeseredtem....
20. Masször (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2008. ápr. 3. 19:02

Szia!


Számomra is meglepő, de teljesen egyetértek Veled!:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook