Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek pajzsmirigy alulműködésre jó a jódtabletta? fórum

Szerintetek pajzsmirigy alulműködésre jó a jódtabletta? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
79. 34988a6a44 (válaszként erre: 73. - F64f0d9a69)
2008. dec. 8. 22:55
Egyetértek Veled, teljesen igazad van. Javaslom Martin Budd könyvét,abból szinte mindent meg lehet tudni. Sajnos a mai egészségügy egyáltalán nincs a helyzet magaslatán. Olvastam még dr.Lenkei Gábor könyvét, kicsit ugyan reklám szagú, de sajnos sokmindent jól lát.
78. 1e958693ca (válaszként erre: 75. - F64f0d9a69)
2008. dec. 8. 22:41
Nem mentél orvoshoz, de kikérted a segítségét. Ezt nem értem. Akkor ki állapította meg, hogy pm.-alulműködésed van? Nem a jógával nem értek egyet, meg a relaxációval, ez nagyon jó megoldás stresszkezelésre, bár embere válogatja, kinek melyik módszer jó. A jódszedésre, meg a gyógyszerlobbira írtam, hogy nem értek egyet...De ma már nem fejtem ki...:-)
77. f64f0d9a69 (válaszként erre: 75. - F64f0d9a69)
2008. dec. 8. 22:38
mármint telefonon...
76. f64f0d9a69 (válaszként erre: 75. - F64f0d9a69)
2008. dec. 8. 22:37
Mármint telefonon...
75. f64f0d9a69 (válaszként erre: 74. - 1e958693ca)
2008. dec. 8. 22:31

Azért rettentő kíváncsi vagyok ám! :))

Nekem teljesen rendbe jött az alulműködés,tudom nekem nincsenek "értékeim" de jól vagyok és megszűntek a tüneteim is.De én már nagyon az elején szedtem rendbe. Nem mentem orvoshoz vele, de azért kikértem a segítségét.

74. 1e958693ca (válaszként erre: 73. - F64f0d9a69)
2008. dec. 8. 22:18
Nem értünk egyet, de nem baj. :-)
2008. dec. 8. 22:05

Miért nem szabad jód tablettát szedni? Mert aki már hormon gyógyszert szed, annak alkotórésze a jód. A többlet sem jó. A gondom a gyógyszerrel az, hogy az utolsó lehetőséget veszi el a PM regenerálódásától.Az alulműködés mindenképpen jódhiánytól van. Ezt rossz diéta is okozhatja. Olyan ételek mint: sok káposzta, karfiol, kelbimbó pl. Ezek megakadályozzák a jód hasznosulását, vagyis hiány lesz. Ha a PM még működik és nem merült ki, életre lehet kelteni jódtartalmú élelmiszerekkel,akupunktúrával, talpmasszázzsal és olyan pl. jógagyakorlatokkal, amik serkentik a működést. Ekkor nem kell egy életen át hormonokat szedni, amik később csontritkulást idéznek elő. Ezt hiányolom az orvosi tárból. Meg sem próbálják a helyreállítást, mert őket ilyesmire nem tanították meg. Pedig nemcsak külföldi, de sok magyar klinika, intézet,stb. van ahol ezt megteszik és ők is orvosok. Akit egyszer beállítanak gyógyszerre, annak mesterségesen elsorvasztják a még esetleg javítható PM működését és ezzel egy életre gyógyszerfüggővé teszik. Ezzel be is zárul a kör.

Nagyon jó lenne, ha egyszer a betegek érdekében az orvosok és a más módszereket is ismerők összefognának és alkalmaznák ezeket. Persze ebbe a gyógyszer lobbi erősen beleszól.

Van akinek még lehet esélye meggyógyulni, csak nem mindegy kihez fordul.

Ezt nem vitára írtam de kíváncsi vagyok a véleményetekre, akkor is ha nem értünk egyet!

72. f64f0d9a69 (válaszként erre: 71. - Margóka)
2008. dec. 7. 19:38
Remélem, már meg is érkezett! :D
71. margóka (válaszként erre: 70. - F64f0d9a69)
2008. dec. 7. 17:34
Kószi szivesen elolvasnám.
70. f64f0d9a69 (válaszként erre: 68. - Margóka)
2008. dec. 7. 16:32

Köszönöm,hogy mindezt leírtad!

Eddig is tudtam, hogy nem vagyok egyedül a nézeteimmel és tapasztalataimmal.( sok híres természetgyógyász - orvos mellett)

És én is odaírtam: orvosi felügyelet mellett.

Úgy gondolom, amit meg lehet próbálni, azt vétek kihagyni!

Van egy érdekes újságcikkem beszkennelve, ha van kedved elolvasni, szívesen elküldöm Neked!

Jó egészséget kívánok! baranka

2008. dec. 7. 12:17

érdemes elolvasni : Martin Budd: Miért vagyok ennyire kimerült?

cimü könyvét.

a neten meg lehet rendelni!

68. margóka (válaszként erre: 64. - F64f0d9a69)
2008. dec. 4. 13:32

autóimmunos vagyok egyetértek veled .

Depresziós és minden ezzelkapcsolatos tünetem van.

elkezdtem jógázni és meditálni ,már nem vagyok depis .Az orvos utasitásait betartom,de könyebben

fogom fel az egészet. Kell az ovvos ,de mindenki sokat tehet az egészségéért

67. zöldségevő (válaszként erre: 66. - F64f0d9a69)
2008. dec. 3. 23:07

miért kerülöd ki mindig a kérdésre a választ?

Sose venném a bátorságot, hogy ne azt mondjam, amit endokrinológus mond, és tanácsol!

Hogy itt ki mond igazat...azt eldöntheti az olvasó!

66. f64f0d9a69 (válaszként erre: 65. - Zöldségevő)
2008. dec. 3. 13:42

Teljesen igazad van !Ha 1-2 ember elgondolkodik azon amit írtam, már megérte! Persze Te ezt úgysem fogod soha megérteni!

Az ultrahang pedig nem hazudik:))

A lehetőségek megismerése csak segít, de sohasem ámít!

Te csak szedd a gyógyszert egy életen át!

65. zöldségevő (válaszként erre: 64. - F64f0d9a69)
2008. dec. 3. 00:26

A pajzsmirigy betegségből nem lehet kigyógyulni!

Gyógyszerrel "rendbe lehet tartani", de 1 életen át kell szedni a gyógyszert!

Amit az ultrahang kimutatott....az magától nem tünik el!

Ne ámitsd a betegeket!

Ezért kérdeztem rá, hogy ha volt betegséged, hogyan alakultak a labor eredményeid?

És mitől javult?

64. f64f0d9a69 (válaszként erre: 60. - Zöldségevő)
2008. dec. 2. 13:22

Rendben!

Nem szeretek erről beszélni, de elmondom tanulságul.Volt kolléganőm pajzsmirigybeteg volt. Lehet,hogy későn ment orvoshoz, vagy későn derült ki a baja,lényeg: meghalt.

A változókor hozta elő a betegséget. Ekkorra már régóta megismerkedtem (és megtanulam) sok érdekes és hasznos módszerrel. Elhatároztam, ha nálam is előjönne pm. gond azonnal rendbe szedem, minél előbb. Előjött, de én már rengeteg információval rendelkeztem. Úgy gondoltam, ha mégsem jön be, orvoshoz fordulok. Nem lett rá szükségem. :))

Persze ha már nagyobb gond lett volna,először orvossal nézettem volna meg az értékeket és orvosi ellenőrzés mellett tettem volna ugyanezeket.

Tehát nem kellett figyelnem az értékeket.

És nem is bíztatok senkit arra, hogy ne menjen el orvoshoz, mert a diagnózis felállítása az ő dolga. Kezelés mellett viszont bárki nagyon sok mindent tehet saját magáért! Műtétre csak akkor kerüljön sor ha tényleg muszáj.Hatalmas irodalom van mennyi mindent meg lehet tenni magunkért.Egyébként ha így javulás áll be,az orvos csökkenti a gyógyszer adagot és Ő, csakis ő azt is mondhatja: már nem kell.Nem felelőtlenségre buzdítok senkit,hanem arra, hogy a gyógyuláshoz vezető út sokféleségét érdemes megismerni!

Nem a levegőbe beszélek, tapasztalatból! Azt, hogy jó az egészségem csakis a sok ismeretemnek köszönhetem. Már lepődött meg orvos az ultrahangos vizsgálaton, de nem mondtam meg neki hová tűnt az aminek nőni kellett volna szerinte! :)) Nem várom el senkitől, hogy egyetértsen a módszereimmel, de attól még beváltak:))

63. 1e958693ca (válaszként erre: 62. - Sylvia 3)
2008. dec. 2. 09:28
Szívesen, ha segített. :-)
62. Sylvia 3 (válaszként erre: 61. - 1e958693ca)
2008. dec. 2. 07:31

Szia.

Köszönöm a válaszod.

61. 1e958693ca (válaszként erre: 59. - Sylvia 3)
2008. dec. 1. 07:16

Szia!

Többféle hormon vizsgálata alapján állítják fel a pajzsmirigy alulműködés diagnózisát. Ezeket csak együtt lehet értékelni. A pajzsmirigy által termelt hormonok: T3, és a T4 .

A TSH-t (pajzsmirigy stimuláló hormon) az agyalapi mirigy termeli. Ezzel készteti a pajzsmirigyet több hormon képzésére.

Autoimmun eredetű pajzsmirigy-alulműködésnél a T3, és a T4 szintje csökkent ( a pajzsmirigy szövetállománya csökken, a kisebb állomány nem tud elegendő hormont termelni), az agyalapi mirigy viszont több TSH-t termel, érzékelve, hogy a T3-T4 szint csökkent, magyarul megrugdossa a pajzsmirigyet, hogy dógózzá' má'. Ezenkívül a vérben megjelenik az anti-TPO (pajzsmirigy fehérjéi ellen termelt fehérjetermészetű anyag).

Összefogalalva, autoimmun eredetnél általában:

T3, T4 csökken

TSH emelkedett, vagy magas

van anti-TPO.

60. zöldségevő (válaszként erre: 58. - F64f0d9a69)
2008. nov. 30. 23:33
te meg az 54-et:)
59. Sylvia 3 (válaszként erre: 49. - 34988a6a44)
2008. nov. 30. 21:34
Én most ezt nem értem. Az 5.3 tsh már alúlműködésre utal? Nekem 2.432 a tsh-m és az orvos azt mondta, hogy ez jó. Most akkor hogy is van ez? Milyen értéktől működik alúl és milyen érték mutat már túlműködést?
58. f64f0d9a69 (válaszként erre: 57. - Zöldségevő)
2008. nov. 30. 19:48
A 47est is olvasd el! :))
57. zöldségevő (válaszként erre: 56. - F64f0d9a69)
2008. nov. 30. 17:25

nem válaszoltál a kérdéseimre:(

Az általad ajánlott lapon nincs endokrinológus!

2008. nov. 30. 14:36

Igen rendbe jöttek a dolgaim!

Voltam igazán beteg és sok utánajárásomba került míg megtaláltam az oki kezelés lehetőségeit.

Elolvastad a honlapot?

Nem szeretem az orvosokat, sokat csalódtam bennük.De nagyon sokat tisztelek,akik többféle megoldást ismernek! Általában ők segítettek.

Szerinted mit reklámoztam?

Nagyon sok mindent tehetünk magunk a saját egészségünkért, egyébként orvosi lapot is tettem fel ide...de az orvosig hosszú az út!Semmilyen gyógyszert nem szedek hosszú évek óta.

55. zöldségevő (válaszként erre: 53. - F64f0d9a69)
2008. nov. 30. 13:53

Te pajzsmirigy beteg vagy?

Jársz endokrinológushoz?

Kikérted a véleményét?

Szedsz a gyógyszert?

A jóga oktató tud többet, vagy a szakorvos?

Ha igazán beteg leszel, tudni fogod mit válassz:)

Kimutathatóan javult a jógától a TSH, és FT-4?

és a TPO?

Ezt vérvétel mutatja ki.

Nálad ez bevált?

Hogy alakultak az "értékeid"?

2008. nov. 30. 13:49
53. f64f0d9a69 (válaszként erre: 52. - Zöldségevő)
2008. nov. 30. 13:46

Mondjuk úgy, hogy harmonizál. Nem torna, jóga gyakorlat.Én a talpmasszázst is használtam. Nem hit kérdése, járok jógára, tapasztalom és a vezető is elmondja a hatást.

A puding próbája az evés. Ha sokkal többen kipróbálnának valamilyen alternatív módszert,nagyon kevés műtétre lenne szükség! Mivel sokkal egyszerűbb látszólag egy műtét, legtöbben ezt választják. Az én ismerősöm viszont műtét után is vacakul van,mert létezik lelki probléma és amíg ezt nem rendezi,bármit műthetnek rajta... Úgysem javul.

52. zöldségevő (válaszként erre: 51. - F64f0d9a69)
2008. nov. 30. 13:35

Legtöbb pajzsmirigy beteg, főleg a nők, a hajlamot örökölték.

Gyógyszerrel is, csak "karban" lehet tartani a betegséget.

El sem tudom képzelni, hogy a torna hogyan változtatja meg a hormonműködést.

A mozgás, és a hit, még nem ártott senkinek:)

2008. nov. 30. 07:54

Többféle jógagyakorlattal javíthatjuk a pajzsmirigy működését. A fordított testhelyzetek fokozzák a hormontermelést. Hipotireózisban ezért különösen ajánlott a váll- vagy gyertyaállás (szárvangászana), amelynek helyes végrehajtásakor az állat erősen a mellkasra kell szorítani.

Túlműködő pajzsmirigynél viszont a hormontermelést mérséklő halfekvés (macjászana) segít. Belégzés után hanyatt fekve homorítunk, s közben jól hátrahajtjuk a fejünket. A gyakorlat egyik változatában eközben a tarkó érinti a talajt, a másik szerint viszont néhány centire fel is emelkedik a földről, „lóg” a levegőben.

natursziget

Ezeket érdemes kipróbálni!!!

2008. nov. 30. 00:16

keressétek fel a "konzilium.hu" oldalt.

Remek információkat szerezhettek, és az orvostól kérdezni is lehet!

Válaszol!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook