Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek nem vagyunk már elég fontosak neki? fórum

Szerintetek nem vagyunk már elég fontosak neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jún. 27. 21:07
Nem irigyellek nem lehet könnyű életed:(
2013. jún. 24. 08:03
sziasztok! tegnap fél 12 után hazaért,alig ált a lábán,gyerköcöt magammal vittem,fél 3 feléé rte jött,hazajöttek..álitássa szerint minden rendben volt,de az itthon fogadott látványból nem ezt szürtem le,de a lényeg vége van..természetesen ő most is alszik,én ma is dolgozni megyek,gyerköc már bölcsiben..köszönöm a tanácsokat,hozzászólásokat,ténleg van mit elfogadnom belőlük :-)
95. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2013. jún. 23. 19:36
az a baj, hogy ha a parod megszokta ezt a menetrendet, eletmodot, akkor nem erti meg, hogy te miert hiszteriazol hirtelen, es inkabb rad hagyja. ugy gondolja, neki is jar neha egy kis lazitas. ami igaz is, neked is jarna :) ne haragudj, de ha te az elmult 8 evben nem tudtal baratnozni sem egyet, akkor ezert elsosorban te vagy a felelos, hogy hagytad igy alakulni a dolgokat. utolag hiaba olvassa az ember a masik fejere a hibait, ha eddig ez volt a megszokott. de mindig lehet valtoztatni. szerintem nincs akkora problema, amit ne tudnatok megoldani, de nem akkor kell beszelni, amikor mindketten kivagytok, feszultek es faradtak. egy rovid, lenyegretoro beszelgetes kell a problemarol es a megoldasrol :)
94. Zizisicc (válaszként erre: 91. - E49241a632)
2013. jún. 23. 17:55

És igen, azokat a fórumokat marhaságnak tartom, ahol nem gondolkodásra bátorítják a kérdezőt, hanem kapásból ítélkeznek és csak hergelik, ahelyett, hogy segítenének neki lehiggadni és tisztán látni és józanul gondolkodni.


Ezeket is általánosságban írtam, tehát kérem szépen, akinek nem inge, ne vegye magára!

93. Zizisicc (válaszként erre: 91. - E49241a632)
2013. jún. 23. 17:48
Én nem is személy szerint rólad írtam, sőt, az előző hsz-emig mégcsak nem is a konkrét esetről, hanem arról, hogy általában mi zajlik azokban a fórumokban, ahol vki egy magánéleti problémáját osztja meg másokkal, többnyire panasz vagy tanácskérés formájában.
2013. jún. 23. 17:44

Elolvastam a forumot vegig


Kedves Forumindito, minden rossz szandek nelkul egy tanacs : a problemakat uljetek le megbeszelni. Mert bizony lehet, sot en szemely szerint azt latom, hogy ket, a vegsokig kimerult emberkent csak eltek es elmentek egymas mellett.


Mindenkinek jol esik neha kiirni a gondjat bajat, teszem es tettem ezt en is ( bar bevallom a csaladi szennyes titkos naploba megy , nem kozosbe ) ... , de ha nem ultok le megbeszelni, ha nem veszed a faradtsagod, hogy elmondd, akkor ne varj megoldast.

91. e49241a632 (válaszként erre: 90. - Zizisicc)
2013. jún. 23. 17:40
Ok. Akkor a fórumok nagy része marhaság, kivéve az olyanokat, ahol összefüggéstelenül írogatunk, vagy megosztjuk egymással, hogy ki mit főzött ebédre, mert ezekben nincs szerepe a véleménynek. Egyébként személy szerint semmilyen messzemenő következtetést nem vontam le sem a férjről, sem a házasságról.
90. Zizisicc (válaszként erre: 89. - E49241a632)
2013. jún. 23. 17:35
Azt senki nem vitatja, hogy helyes volt-e a férj részéről lerészegedni, mikor tudta, hogy vigyáznia kell a gyerekre. Ezért a megállapításért kár is fórumot indítani. De önmagában egy esetből messzemenő következtetéseket levonni nem ildomos.
89. e49241a632 (válaszként erre: 87. - Zizisicc)
2013. jún. 23. 17:18

Nézd, kinek mit jelent a kellő rálátás. Nekem egy ilyen szituban elég volt adott mennyiségű infó ahhoz, hogy le merjem írni, hogy mikor gyerekre kell vigyázni, nem helyes tök részegen hazaérni, és a másikat olyan helyzetbe hozni, hogy aggódnia kelljen, hogy itt merje-e hagyni a gyereket, amikor dolgozni menne.

Azért a dolog komplexitásától is függ, hogy mennyire kell körbejárni egy témát. Nem is értem, ha itt lenne a fórumindító férje és leírná, hogy azért itta le magát, mert éppen szar napja volt, attól mi változna.

Mindegy, az én világom nem ilyen steril, ráadásul nem szokásom senkit a világhálón mészárlásra buzdítani, vagy rosszindulatúan írkálni, úgyhogy nem is veszem magamra, amiket írtál.

88. Krisz42 (válaszként erre: 87. - Zizisicc)
2013. jún. 23. 16:43

Aki ide ír,felnőtt ember,ő is tisztában van ezzel,ha így gondolkozna ő is,más is,akkor nem lenne ez a fòrum,te sem itt lennél,mert azért mégiscsak érdekel.

Egyébként nekem sokat segített,h itt olvastam véleményeket egy dokiròl,mert rögtön tudtam,ki műtse a fiam.Mikor már 10 vagy több ember írja ugyanazt,akkor az elgondolkoztató,ráadásul itt elég tényszerűen vannak közölve dolgok.És senki nem fog otthon nekiesni a másiknak,h igen,mert a Hoxán is megmondták,h szemét vagy,de néha az ember megerősìtést vár.Egyébként valószínűleg jobb tanácsot kapott,mint a féje a részeg haveroktòl,h ennyit kibír,majd megoldja,ennyi neked is jár,stb.Szerinted normális,h a munkahelyre viszi be a gyerekét?Az enyém nem lett volna el,ráadásul szerencséje,h a főnóke megengedte.A fèrjnek meg az fog lejönni,h bármit megtehet felelőtlenül,majd a felesége megoldja,arról nem is beszélve,h a párja munkáját ne becsüli,párját nem tiszteli.

87. Zizisicc (válaszként erre: 84. - E49241a632)
2013. jún. 23. 15:30

De ebből az is következik, ha nincs kellő információm, nincs kellő rálátásom egy dologra, nem ítélkezek, nem gerjesztek indulatokat, nem nyomom a tutit, ahogy tették itt is néhányan, hanem inkább kérdezek, próbálom több oldalról is megnézni, mi a helyzet, és erre buzdítom a tanácskérőt is. :o))


Amúgy szerintem is jó megbeszélni vkivel a problémákat vki kívülállóval, akiben megbízunk, de ez a nyílt fórumon "kibeszélés" nekem kevésbé szimpatikus, pont azért, mert kevés az info, sok a félreértés, és nagyon sokszor személyeskedésbe, ítélkezésbe csap át.

86. Krisz42 (válaszként erre: 85. - F3ce852bda)
2013. jún. 23. 14:18
Talán nem ártott volna elolvasni a többit is,mert ez már nem csak arròl szól.
2013. jún. 23. 14:03
Fórumindító! Ahogy nálatok történik, az tipikus azoknál a fiataloknál, akik több műszakban járnak, hiszen alig találkoztok. Irod, hogy azért ő is néha szokott segítni. Ne keseredj el, mindketten kibuktatok, sokat dolgoztok, szabadidő alig és az sem mindíg egyszerre. Beszéljetek róla, szerintem nem arról van szó, hogy nem vagytok elég fontosak neki, egyszerűen csak kezd elege lenni a taposómalomból, úgy , ahogyan neked is.
84. e49241a632 (válaszként erre: 83. - Zizisicc)
2013. jún. 23. 14:03
Persze, de abban nincs felelőssége, ha a tanácsot kérő információi alapján a tőle telhető legjobb tanácsot adja, de az alapvető információk nem voltak helytállóak.
83. Zizisicc (válaszként erre: 82. - E49241a632)
2013. jún. 23. 13:54
Én azt gondolom, hogy a tanácsadónak is van felelőssége, hisz befolyással lehet a másik fél hangulatára, gondolkozására, döntésére, nem csak a tanácsot kérőnek. Persze a végső döntés az övé.
82. e49241a632 (válaszként erre: 80. - Zizisicc)
2013. jún. 23. 13:40

Egyetértek nagyjából azzal, amit írtál.

Viszont ha valaki tanácsot kér, akkor valószínűleg fog is kapni. Ha a saját helyzetét nem tudja reálisan felmérni, megosztani, akkor természetesen nem biztos, hogy a legjobb tanácsokat fogja kapni, de ez már nem a tanácsadó felelőssége, hanem a sajátja. Az is a saját felelőssége, hogy az elhangzott tanácsokból mit fogad meg és mit nem.

Szerintem felnőtt embereket mindaddig felnőttként kell kezelni, amig okot nem adnak az ellenkezőjére. Ha valaki tehát tanácsot kér, alapból azt feltételezem, hogy igazat mond (természetesen a saját szemszögéből), amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője.

A konkrét példa pedig elég tárgyilagosan lett felvezetve, nem azt éreztem belőle, hogy feltétlenül keresztre akarja feszítteni a párját, csak olyan helyzetben van, ami bántja, és meg akrta ezt valakivel osztani.

81. Krisz42 (válaszként erre: 78. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 13:27
Az igazsâg nem feltélenül sárdobálás,csak mert nem jò dolgokról szól.Szerintem azok a nők jobban jártak volna,ha tudja pár ember,h affi lelépett,mert....és itt lehet közölni a tényeket,nem kell dobálózni,de az teljesen normális,helyénvalò,h a másik hazudozik,még a friss barátnőnek is,aki talán másként dönt,ha tudja az igazságot.
80. Zizisicc (válaszként erre: 62. - E49241a632)
2013. jún. 23. 13:25

Pont itt van a lényeg. Ha a barátommal/barátnőmmel beszélgetek, őt ismerem annyira, hogy tudjam, mennyire látja reálisan általában a dolgokat, vagy mennyire hajlamos elfogult lenni. Sőt, lehet, hogy ismerem jól a párját is, így még teljesebb a kép róluk bennem, ha történetesen párkapcsolati dolog miatt panaszkodik. Egy idegennel szemben én sem veszek készpénznek mindent, amit mond. Nem azért, mert azt gondolom, hogy hazudik, hanem mert nem tudom, mennyire tud objektív lenni. Az egyértelmű, hogy mindenki a saját megélését mondja el, ha panaszkodik, de az emberenként változó, hogy mennyire látja át a helyzetet, mennyire az érzelmei vezetik vagy mennyire tudja megőrizni a racionalitását közben.

Úgyhogy igen, szerintem is törekedni kell a másik fél meghallgatására, ha ez lehetséges, ha nem, akkor meg nagyon óvatosan és körültekintően kell bánni a tanácsokkal. A rossz, elhamarkodott tanács többet ront, mint használ.

79. e49241a632 (válaszként erre: 78. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 13:22

Nem volt itt sárdobálás szerintem.

Ellenben a te véleményed, ami valami olyasmi volt, hogy fedőt rá a kajára, hogy ki ne hűljön, igencsak bicskanyitogató volt, de nem akartam ezt boncolgatni.

Az ominózus első hozzászólásodból nekem egyértelműen a következő jött le:

nő a pofáját befogja-ugye nem lehet a családi szennyest kiteregetni

faszi tök mindegy, mikor, milyen állapotban tántorog haza, őfelségét várja otthon egy nagy adag meleg étel- nő kullogjon el dolgozni

gyerekkel mi lesz-hát majd csak túléli, nem tök mindegy?

78. f1e23b97ee (válaszként erre: 75. - Krisz42)
2013. jún. 23. 13:12
És a sárdobálás jobb megoldás lenne? Nem hiszem.
77. e49241a632 (válaszként erre: 72. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 13:09

Mostmár egy órája dobáljuk itt a labdát, hogy jó-e a dolgokat megbeszélni másokkal vagy sem.

Szerinted nem jó, szerintem meg bizonyos esetekben jó és hasznos. Nem is ez a lényeg, hanem hogy mindenki tegyen úgy, ahogy neki jó. Én ezután is meg fogom beszélni azt, amit jónak látok, azzal, akivel jónak látom, te meg nem.


Egyébként a gyerek munkahelyre való bevitelét is itt javasolta valaki. Persze lehet, hogy magától is eszébe jutott volna.

76. Krisz42 (válaszként erre: 74. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 13:06
Az másoknâl se têma.De ha új barátnője van,arròl biztos beszél annyit,h van valakim.Tehát ha így hangzik,akkor ugyanúgy tudni fogsz ròla,h kivel volt.
75. Krisz42 (válaszként erre: 72. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 13:03

Nem az a fő probléma,h ki vigyáz a gyerekre,de ha más is azt mondja,h nem normális,ha egy ffi részegem késik és nem bizonygatják,h úgy is tud vigyázni a gyerekre,már sokat segítettek.

Az lenbe a legjobb,ha elmondaná mindenkinek,bár a férje attòl se fog megvâltozni,de ahogy a főnöknek se mondtael,ûgy nem fogja az ismerősöknek sem,pedig jobb lenne.Tudod mostanában sok helyen olvasom,h a nő nem mondta el senkinek,h a ffi hagyta ott,errea ffi azt terjeszti,h azért,mert ő megcsalta vagy más hazugságokat és utána még a nő nem tud végigmenni a faluban úgy,h ne őlegyen a rossz.Milyen jó,h nem beszêlt ròla?

74. f1e23b97ee (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2013. jún. 23. 13:02

Érdekes módon én a munkahelyen is mindig utolsóként értesülök arról, hogy valaki elvált, vagy új párt talált magának. Sosem szoktam a folyosói pletykákat meghallgatni.


A barátokkal kötetlen dolgokról beszélgetünk. Nem a másik vagy a harmadik magánéletét szoktuk kitárgyalni. Sokakkal ellentétben a barátaimmal azt sem tárgyaltuk ki soha melyikünk mennyi nőt tett magáévá. Ezt is magánügyként kezeltük.

73. Krisz42 (válaszként erre: 70. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 12:57

Aki ide kií egy problémát,az általában nem tudja otthon megbeszêlni.Te olvastál már olyt,h jaj tényleg,milyen igazatok van,nem beszéltem meg vele,az nem is jutott eszembe.

Érdekes,mert én pont a párom révén èrtesülök sok ffi magánêletéről,ami engem nem befolyásol,de nagyon jól jön ahhoz,h tapasztalatokat gyűjtsek.Nem tudom nálatok mi a téma,de másnâl a család is,mert aki nem beszéli meg mással is,az otthon se,ráadásul azt képzeli neki van igaza.Anő már panaszkodott,h milyen a párja és ez már az a szint,amikor nem lehet megbeszêlni.

72. f1e23b97ee (válaszként erre: 71. - E49241a632)
2013. jún. 23. 12:56

Kérdezem én itt milyen megoldást talál erre? Te sem és én sem fogunk vigyázni a gyerekekre, ahogy a többi, több ezer felhasználó sem.


Csak azt látjuk, van a fórum indítójának elmondása alapján van egy nemtörődöm apuka, és egy olyan anyuka, aki a család belső ügyeit rögtön tálalja premier plánban.


És ahogy elmondja nekünk, úgy elmondja majd jó néhány barátnőjének, szomszédjának és esetleg a sarki pékség eladójának is.

Ezzel rálátást ad mindenkinek a magánéletükre.


Szerintem ez nem jó, de ahogy írtad, ahány ház annyi szokás és vélemény.

71. e49241a632 (válaszként erre: 70. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 12:48

Szerintem csak bővülhet a látókörünk azzal, hogy minél több ember véleményét meghallgatjuk egy témáról.

Ha pedig szerintem valakinek igaza van, miért ne mondhatnám meg neki, pláne ha kérdezi. Vagy éppen azt, ha szerintem nincs igaza.


A konkrét példát oedig nem is értem, hogy lehet más szemszögből is értelmezni. A nőnek délután dolgozni kell menni, a pasi tudja, hogy neki kell vigyáznia a gyerekre, ennek ellenére leissza magát. Itt teljesen mindegy, hogy előtte két nappal a nő csúnyán nézett-e rá, vagy van-e a nőn 10kg súlyfelesleg. A gyerek kettejüké, ha az egyik dolgozik, a másiknak kutya kötelessége vigyázni rá, józanul ráadásul.

Lehet, hogy pont azért nem tudnák békésen megbeszélni a dolgot, mert a nő nem adja ki itt az első dühét, hanem magában fortyog estig.

Mindegy, nem értek veled egyet ebben a témában, nem baj, ilyen a világ.

70. f1e23b97ee (válaszként erre: 67. - E49241a632)
2013. jún. 23. 12:37

Meghallgatni meghallgatom én is, de sosem mondok véleményt róla. De általában nálunk férfiaknál nem is ez leginkább a téma, ha összejövünk a baráttokkal. Azt hiszem a férfiak annál büszkébbek, -vagy legalább is az én barátaim ilyenek- mint, hogy az ilyenfajta problémájukkal amire én úgy sem találok megoldást megkeressenek.


A példádra visszatérve. A párod kiír egy témát, mint ez is. Sokan ráugranak és elkezdenek téged szidni, hogy teljesen igaza van abban amit kiír és ezzel jól fel is húzzák , még jobban teszik alá a lovat. Esetleg majd jön egy nagy veszekedés köztetek ahelyett, hogy leülnétek és békésen megbeszélnétek a dolgokat. Ezzel a szakadék még inkább mélyül.

69. 569a7df0cf (válaszként erre: 68. - E49241a632)
2013. jún. 23. 12:30
Ja, igy mar ertem.
68. e49241a632 (válaszként erre: 65. - 569a7df0cf)
2013. jún. 23. 12:27
Azt mondta, hogy a férj hány, stb., ezért nem meri rábízni, nem a gyerek. Legalábbis én így értettem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook