Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek nagy baj, ha egy 2 éves gyereknek összesen a két fülét negyvenszer felszúrják? fórum

Szerintetek nagy baj, ha egy 2 éves gyereknek összesen a két fülét negyvenszer felszúrják? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 19. 22:08

Bátyámat is addig bökdösték, hogy az egyik fülére alig hall.

Nála is az orrmanduka volt a bibis. Nekem is szúrták, össz kétszer az egyiket, aztán rájöttek, hogy idült arcüreggyulladásom van. Nálam ez az allergiás reakció a höcsögre.

29. scorpiolady (válaszként erre: 7. - Niko76)
2008. okt. 26. 22:17
Velem ugyan ez volt, annyi különbséggel, hogy nekem csak hat éves koromban vették ki a manduláimat, nekem a gartot is kivették, addig meg hetente szúrták a fülemet. :-(
2008. okt. 26. 22:01
Istenem! Szegény baba!...
2008. okt. 26. 20:50
Igen. Allitolag a dobhartya gyogyulhat hegesen es az rontja a hallast, persze biztos jobb szuratni, mint kifakadjon.
26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Niko76)
2008. okt. 26. 19:50

Miért nem tettek bele tubust?

ezt nem kérdezted az orvostól?

És szerintem a dokitok se jó.

jelentős halláskárosodása lesz a gyereknek ettől a rengeteg hegtől a dobhártyáján!

Én dr. Somi Ildikót nagyon tudom ajánlani, nézz utána:

[link]

25. Zsuzsa88 (válaszként erre: 20. - Niko76)
2008. okt. 26. 17:36
Azt elhiszem, én is visítottam, mikor kicsi voltam, pedig nekem már folyt ki a lé, mikor a dokihoz kerültünk. Pedig az csak addig fáj, amíg ki nem fakad/fel nem szúrják. Amíg úgymond csinálja magának a helyet a gennyzacskó, addig iszonyatosan fáj, viszont mikor kipukkad, vagy kiszúrják, lemegy a nyomás, és utána már nem fáj.
2008. okt. 26. 17:33
Igen, ettől nem kell félni, nekem rengeteg barátom, ismerősöm van, és magamon kívül csak 2 srácot ismerek, aki ilyen "fülbajos". Tehát relatív ritka.
23. niko76
2008. okt. 26. 14:38
köszi de nem minden gyerek ilyen.Ne aggodj!
2008. okt. 26. 14:37

jajjjjjjjjjj, ez nekem fájt... SZÖRNYŰ.

De úgye ez nem jellemző,mert nekem van egy 7 és fél hónapos kislányom, hááát ezt végig kellene élnem..

Minden elismerésem NEKED!!

21. madul (válaszként erre: 19. - Zsuzsa88)
2008. okt. 26. 14:36
Nem minden esetben. Van amelyik orvos előszeretettel szúrkál, pedig talán egy gyógyszeres kezelés megoldaná a problémát.
20. niko76
2008. okt. 26. 14:35
Szerintem jobb de azért félünk is tőle.
19. Zsuzsa88 (válaszként erre: 14. - Madul)
2008. okt. 26. 14:31
Tehát te is belátod ugye, hogy jobb, ha szúrják?
18. neja
2008. okt. 26. 14:30
Átérzem, milyen lehetett átélnetek. Az én gyerekem fülét is szúrták a kezeim között, mivel csak az egyik fülében volt tubus, a másik ugyanúgy begyulladt.
17. niko76
2008. okt. 26. 14:30
Ráadásul mandulaműtét előtt még vért is kapott a gyerek hogy ha véletlenül sok vért vesztene.
16. Zsuzsa88 (válaszként erre: 14. - Madul)
2008. okt. 26. 14:29
Hát igen, a mai gyerekek/fiatalok sokmindenen keresztül mennek, amiken amúgy nem kellene... Sokkal érzékenyebbek mindenre.
15. niko76
2008. okt. 26. 14:28
Akkor nekem és a gyereknek átélni milyen lehetett?
14. madul
2008. okt. 26. 14:27
Lezsibbaadtam, olyanokat írtok. Olvasni is szörnyű:-(((
2008. okt. 26. 14:24

Velem ugyanez történt 5 éves koromban. A skarlát szövődményeként kaptam egy középfül gyulladást.

kb 25 x szúrták fel a fülemet. Karácsony volt, és egy ügyeletes orvos, aki nem volt fülész kicsit mellé bökött. Megsértette a szemidegemet. Azóta szemüveges vagyok.

Ennyi a történet. Sajnálom szegénykét , rémes lehet. Csak 5 éves voltam, de mindenre emlékszem.

Nem lehet esetleg egy kisebb műtéttel kitisztítani a beteg részt ? Még mindig egyszerűbb, mint ez a szenvedés. Nekem volt már arcüreg műtétem, simán túl lehet élni, nem olyan vészes.

12. niko76
2008. okt. 26. 14:24
igazad van meg ha nem szurják azt mondták az orvosok a gyerek agyára is mehet.Ilyenkor ki nem engedné mikor meg is van illyedve.
11. neja
2008. okt. 26. 14:24
Ez igaz, hogy inkább szúrni kell, minthogy repedjen, de a gyerekeknek ilyenkor egy kis csövet, "tubust" szoktak a fülbe ültetni, hogy a váladék folyamatosan tudjon ürülni és minimum pár hónapig benne is hagyják. Így az arcüreg is ki tud "száradni".
2008. okt. 26. 14:19
szúrják :) nem szórják-ot akartam írni... Kicsi a billentyűzet, én meg gyorsan írok :)
2008. okt. 26. 14:18
Ha olyan sűrűn van fülgyulladása, inkább szórják, mint hogy maga repedjen fel. Az én fülem a mai napig allergiás a klóros vízre, kicsi koromban panellakásban laktunk, és mire kiderült, hogy azért van folyton fülgyulladásom, mert a klóros víz belement fürdés közben, átestem 6 műtéten. Muszáj volt kis arany-csövecskéket beültetni a dobhártyámba, mert az enyémet nem szúrták ki, és magától fakadt ki, ott, ahol úgy gondolta, hogy épp fakad. A jobb fülemre majdnem teljesen süket voltam, és a bal felemen is jelentősen romlott a hallásom. Mára már vlmennyire visszaszereztem a hallásom, de a jobb fülemre ma is sokkal gyengébben hallok, mint a balra. Ha kiszúrták volna, ez most nem lenne. Mert ezzel ott szúrják, ahol kell, gyorsan kifolyik a genny, és aztán tiszta lesz. De ha kifakad, tele lesz a gyerek dobhártyája hegekkel, és megvastagodik. Tehát ha sűrűn van fülgyulladása, inkább szúrják fel, mert különben nagyon gyorsan elmehet a hallása a fenébe, és 2 évesen még nagyon is szüksége van rá.
8. neja
2008. okt. 26. 14:18
Szörnyű.......!! Ha már 40-szer kell szúrni, akkor miért nem ültetnek a fülébe egy kis csövecskét?
2008. okt. 26. 14:18
2 éves koráig majdnem minden nap mentünk az orvoshoz mert állandoan fájt a gyerek füle.És nagyon sokszor fel kelletett szurni de nem csak egy orvosnál jártunk .Legalább 6-7 orvos látta a gyereket és mind csak szurta.De 14 honaposan kivették az orrmanduláját és utánna nemsokára megszünt a felszurás.Remélem soha többet nem jönn vissza az az időszak.
2008. okt. 26. 14:14
Én nem bírnám ki, hogy a gyermekemet folyton szúrkálják! De miért??
2008. okt. 26. 14:13
Igen! De durva..
2008. okt. 26. 14:12
MICSODAAAAAAAAAAAAAA? Nekem felnőtt fejjel tették ugyanezt, s amikor a torturákon túl voltam, tudtam meg, hogy TILOS! A középfülgyulladás azarcüreg gyulladása miatt van, s azt kell rendbehozni, nema fület szúrni!
2008. okt. 26. 14:10
jeszus mária...ezt még olvasni is borzalom, nemhogy át élni:S
2008. okt. 26. 14:10
Jézusom!!! Miért kell ennyiszer felszúrni?
2008. okt. 26. 14:08
Szerintetek negy baj az ha egy 2 éves gyereknek összesen a két fülét 40-szer felszurják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook