Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mitől lehet az, hogy valaki amikor a menzesze elmarad a kora miatt diabéteszes lesz? fórum

Szerintetek mitől lehet az, hogy valaki amikor a menzesze elmarad a kora miatt diabéteszes lesz? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 26. 13:15
Ezt nevezik időskori cukorbetegségnek. Sajna nekem is ez van 52évesen jelentkezett nálam.
2010. márc. 26. 12:14
Én azt el tudom képzelni hogy eddig is fennállt egy rejtett diabetes, és most a menopauza idején amikor rengeteg hormonális változás zajlik a szervezetben, ez márkomolyabb betegséggé manifesztálódott... a női hormonális szabáloyzásban, meg úgy általában a hormánlis szabályozásban szerepe van az idegrendszernek is, egy ún. feed-back mechanizmus formájában, vagyis egy oda-vissza kommunikáció zajlik a szerv és az agy között.... a változó korban ezen a téren is változás áll be, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen az összefüggés... úgyanúgy, ismerjük a terhességi diabates-t is... hát, oda kell figyelni!!!
2010. márc. 26. 12:04

Akár okozhatják a homonális változások is, mert az inzulin is egy hormon. A 2 tip. cukorbetegség egy komplex anyagcserezavar. Köze lehet hozzá a genetikának, a családi halmozódás igen gyakori. Nem nagyon hirdetik, de okozhatják a hosszútávon szedett vérnyomáscsökkentők is, bár ettől még em kell eldobni azokat, ez sajnos egy ördögi kör, a vérnyomásbetegség és a cukorbetegség is elég alattomos kór. Kiválthatja a szervezetet ért valamilyen sokkhatás is (pl.: műtét). Végül is a kiváltó ok majdhogynem mindegy, a legfontosabb, hogy kezelve legyen. Fontos a rendszeres monitorozás, a napi szénhdrátmennyiség és kalória betartása. Valamint a MOZGÁS. Ha van súlyfelesleg, meg kell tőle szabadulni. A súlyvesztésben az diabetikumok (szájon át szedett gyógyszerek)is segítenek.

A 2 tip. cukorbetegség gyakran jár együtt kevert hiperlipidozissal, vagyis magas vérzsírértékekkel és a "jó koleszterin" csökkenésével. Sajnos progresszív betegség, de a szövődmények minél későbbi megjelenésének elkerülése érdekében kell nagyon odafigyelni rá.

2010. márc. 26. 11:56
A menopauzáért a hormonok felelősek, ahogyan a hasnyálmirigy alulműködése, ami a cukorbetegségért felelős, azt is hormonok irányítják. A nemi hormonok működése és a szénhidrát (cukor) anyagcsere szorosabban összefügg, mint gondolnánk. Ennyi az összefüggés, de nem vagyok orvos, ők ezt tudományosabban el tudják mondani. :)
2010. márc. 26. 11:52
Szerintem nincs összefüggés a kettő között.
2010. márc. 26. 11:42

Hát erről gőzöm sincs...

A cukorbetegség általában örökletes.

2010. márc. 26. 11:42
Van egy kedves ismerősöm akinek am kora miat a menzesze már elmaradt és ezzel párhuztamosan cukorbeteg let miért lehet ez? Privi üziket várok csak kiváncsi vagyok
2010. márc. 26. 11:40
Szerintetek mitől lehet az, hogy valaki amikor a menzesze elmarad a kora miaat diabéteszes lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook