Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit vár tőlem az óvónéni? fórum

Szerintetek mit vár tőlem az óvónéni? (beszélgetős fórum)


1 2
59. ageeeka (válaszként erre: 58. - Saintpaulia)
2012. máj. 25. 06:14
Semmi gond! Szóval szerintem szülőnek és pedagógusnak is nehéz lenni! Én oviban dolgozom, találkoztam már sokféle szülővel, most egy magánoviban dolgozom, itt is látok érdekes és elképesztő dolgokat (de ezt inkább nem részletezem, mert oldalakat tudnék írni:)))
58. saintpaulia (válaszként erre: 57. - Ageeeka)
2012. máj. 23. 09:51

Ne haragudj, én sem akartam ennyire felkapni a vizet!

Ezt a másfél órát is az óvónénitől tudom, hiszen ő mondta, hogy ennyit gyakorolnak.

Abban viszont igazad van, hogy soha senkinek nem szabad hagyni, hogy a szakmai hozzáértését kétségbe vonja. Én is pedagógus vagyok, bár már nem tanítok, csak mint magántanár, de amikor pályakezdő voltam, nekem még rokonaim között is akadt olyan, aki közölte, hogy ezt vagy azt ő is simán el tudná magyarázni egy osztály előtt és még diploma sem kell hozzá. Erre mondtam azt, hogy persze, meg kell próbálni!

57. ageeeka (válaszként erre: 54. - Saintpaulia)
2012. máj. 22. 16:49

Megértem a problémádat, a nem hiszemet arra értettem, hogy kizártnak tartom, hogy napi másfél órát gyakorolnak egy műsorra!

Mindkét oldalnak nehéz megfelelni az biztos, vannak elvárások a szülők és az óvónők felé egyaránt!

Sajnos én már találkoztam olyan szülővel is aki azt mondta, hogy én nem vagyok pedagógus, nem kellene gyerekek között lennem. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem engedem, hogy a becsületembe tapossanak! Sajnos vannak ilyen emberek/szülők is!

56. trapiti (válaszként erre: 54. - Saintpaulia)
2012. máj. 21. 10:35
Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy az óvónők is csak a normálisabb szülőknek mernek szólni, aki határozottabb (akár agresszív) attól tartanak. Persze nem vágyom rá, hogy féljen tőlem az óvónő, de a gyerekemért kiállok... én a helyedben próbálnék határozottan fellépni, nem lesz baj belőle.
2012. máj. 21. 10:34
Először beszélj nyiltan az óvónővel, ha továbbra is így viselkedik, akkor pedig az óvodavezetővel. Ha nem teszel semmit ősszel újra kezdi. Nem a szülő és a gyerek van az óvodáért, hanem fordítva.
54. saintpaulia (válaszként erre: 47. - Ageeeka)
2012. máj. 21. 10:30

Nem tudod, hogy tényleg így van-e? Meg nem hiszed!

Szerinted jókedvemben indítottam ezt a fórumot? Elhiszem vannak néha elképesztő szülők, de valahogy velük nem is történnek ilyen dolgok, talán mert ők ki merik nyitni a szájukat. El fogok gondolkodni, hogy meddig maradjak konfliktus-kerülő.

53. trapiti (válaszként erre: 47. - Ageeeka)
2012. máj. 20. 20:21

Azzal egyetértek, hogy hajmeresztő szülők vannak, tudnék mit mesélni ha nyitnál egy ilyen fórumot...


De az is biztos, hogy az óvónők számára a gyerekek érdeke sokszor nem is olyan fontos szempont...

Elég sokmindene mentünk keresztül már eddig is óvoda ügyben, és két dolgot tapasztaltam:

- az egyik, hogy VALÓS támogatásra gyakorlatilag nem számíthat a szülő az óvodától, az "együtt nevelünk" sajnos üres frázis marad - sajnos még a jobb helyeken is... két éve jár a gyerekem óvodába, megtanultam, hogy segítségre ne számítsak, a legtöbb ami kihozható a történetből, hogy jól elvan az oviban

- a másik, hogy amikor BÁRMELYIK óvónő magán érdeke úgy kívánja, simán keresztüllép a gyerekeken

52. trapiti (válaszként erre: 49. - 91d4989ab9)
2012. máj. 20. 20:14
A normálisabb óvodákban már régen túlléptek ezen a műsorosdin. Ünnepekre szükség van persze, és fontos az ünnepi készülődés is, de kizárt hogy egyetlen gyereknek is jó ez, hogy naponta 1.5 órában kötelező jelleggel "próbát" tartanak. Ez nem a szülőn múlik, az óvoda és a pedagógus az aki ezért felelős. A szülő úgyis elfogadja az óvoda álláspontját, hiszen mást nem tehet.
51. 91d4989ab9 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2012. máj. 20. 20:12
jajj de utállak:D
50. trapiti (válaszként erre: 48. - 91d4989ab9)
2012. máj. 20. 20:11
Persze más bőrére nagyon okos tud lenni az óvónéni is... mit csináljon az a szülő akinek márciusi a gyereke? Komolyan gondolják, hogy maradjon otthon még fél évet azért mert a csoport már összeszokott. Felvették óvodába 3 éves korától, az anyukának lejár a gyes, munkát kell keresni, dolgozni stb. Nem hiszem hogy az óvónőnek feladat és joga beleszólni vagy véleményt nyilvánítani erről. Mellesleg az óvónő azért pedagógus, hogy az új gyerek beszoktatását segítse és nem azért hogy a szülővel szórakozzon.
49. 91d4989ab9 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2012. máj. 20. 19:52
a műsort elsősorban a szülők várják el, és megsértődnek ha az ő gyerekük nem szerepel:D
48. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Saintpaulia)
2012. máj. 20. 19:51

szerintem csak a gyereked érdekeit nézi, örülj hogy két hetes félnapos ovislét után nem akarja elcipelni a többiekkel kirándulásra, és a gyereknek is tényleg jobb lett volna ha akkor csöppen bele a csipetcsapatba amikor még mindegyik lurkó meg van szeppenve picit:D


dehát ez van, ezt kell szeretni, majd beszokik mire jön a szünet:D

2012. máj. 20. 19:43

Hát nem tudom, hogy tényleg így van-e! Lehetséges, van amikor tényleg szükség van hosszabban gyakorolni egy műsorra, de nem hiszem, hogy ezeket a 3 éveseknek végig kell ülnie!

Engem csak az bánt, hogy állandóan támadják az óvónőket (biztosan jogosan is sokszor). De azt hiszem néha a másik oldalt is meg kellene hallgatni, leülni értelmesen beszélni! Néha én is szívesen indítanék fórumot, hogy micsoda szülőkkel találkozom a munkám során! De sajnos nem tehetem meg!:(((

46. trapiti (válaszként erre: 45. - Ageeeka)
2012. máj. 20. 12:05

Ha jól értettem a fórumindítónak nem volt más választása, csak vegyes csoportok vannak a környéken levő ovikban...


Szerintem ebben az esetben nem azzal van a gond, hogy keverik a korosztályokat... számomra az a hajmeresztő, hogy 1.5 órákat gyakoroltatják a gyerekeket egy műsor kedvéért, és szerintük ezt egy 3 évesnek tűrnie kellene...

45. ageeeka (válaszként erre: 24. - Eva.1975)
2012. máj. 19. 18:53
Mi az, hogy minek keverik a korosztályokat? Aki vegyes csoportba viszi a gyerekét gondolom tisztában van annak előnyeivel és hátrányaival is!!!
2012. máj. 7. 21:32
Áhh még mindig nem szállt le rólunk, de már csak június 8-ig kell kibírni, mert akkor lesz az évzáró!
43. Molyka
2012. máj. 6. 16:28
Mi a helyzet az ovival?
42. Milup2
2012. ápr. 26. 20:32

A legnagyobb gond az, hogy ha mondjuk februári a picúr, s nem veszik be az oviba, csak szeptemberben, hogyan megy el az anyuka dolgozni, ha a nagyszülők sincsenek kéznél, s hát mondjuk pénze meg nincs vkit külön ezért megfizetni...Bölibe is nagyon nehéz városon a kicsit beadni...

Akkor 7 hónapig ha nem tud dolgozni menni, mi lesz a családdal? Nem is értem..

Nekem szerencsém van, mert el tudtam a gyes után munkanélkülire menni márciusban, s pont úgy jön ki, hogy mikor lejár, akkor már valszeg be lesz a kicsi szoktatva az oviba...

41. Milup2 (válaszként erre: 23. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 26. 20:29
Nem mindenhol van így, ovi válogatja...Van, ahol már 2,5 éves korban lehet vinni a picit...
40. Milup2 (válaszként erre: 36. - Sunny1)
2012. ápr. 26. 20:27

Ovi válogatja, hol hogyan van..

Azt vettem észre, hogy a falusi ovik sokkal rugalmasabbak...

Itt városon nagyon gáz..:(

39. Milup2
2012. ápr. 26. 20:26

Az én fiam március 17.-i, most töltötte be a 3-at, s nem vették be az oviba, mert túljelentkezés van, és mert összeszokott a csoport már..

Úgyhogy majd csak aug. végén, szept. elején vihetem..:( (még nemtom pontosan, mikortól van a beszoktatás)

38. trapiti (válaszként erre: 27. - Saintpaulia)
2012. ápr. 26. 17:53
Nem a vegyes csoport a baj, hanem az óvónő. Egyébként vegyes csoportba ahol csak néhány kicsi van és nem egyszerre 20 még könnyebb is lenne beszoktatni, csakhát ahhoz foglalkozni kellene vele... Szerintem a saját megérzéseidre hallgass, ne ara hogy mások szerint melyik a felkapott csoport... Mi anno fél év után menekültünk a környék legjobbnak tartott ovijából...
37. trapiti (válaszként erre: 25. - Saintpaulia)
2012. ápr. 26. 17:48

Érdekes a világ, a másik fórumon meg épp az a baja valakinek, hogy miért nincs műsor az oviban...


Amúgy sem lesz könnyű a helyzet, mert mire beszokna jön a nyár, 5 hét szünet, még legalább 5 hét összevont csoport. Próbáld megbeszélni a dolgot az óvónénivel, de ha nagyon nem megy, keres szeptembertől másik ovit, mert ez nem jó hozzállás, ha huzamosabb ideig is így működik a csoport.

36. Sunny1
2012. ápr. 26. 16:28
Basszus, az én gyerekem május 20-i, akkor mi hogy fogjuk kezdeni jövőre az ovit????? ezen nem is gondolkodtam még... Mi van ilyenkor?????
2012. ápr. 26. 15:51
Engem felháborít, hogy ilyenből problémát csinál az óvónő, hogy év vége fele viszed. Oldja meg, ez is a dolga. Engem is nagyon zavarna, ha ezt hallgatnám az óvónőtől. Ezek után nem is örülnék, ha egy ilyen foglalkozna a gyerekemmel. Jó kis hozzáállás mondhatom!
2012. ápr. 26. 15:35

Újabb helyreigazítás: 14-én, amikor kirándulni mennek, én azért ne csináljak magamnak programot, hogy itthon legyek a gyerekkel, mert még ő nem mehet.

Bocs, csak volt aki azt hitte nekem is mennem kell a kirándulásra.

33. mosolyka1111 (válaszként erre: 29. - Tücke)
2012. ápr. 26. 15:33

Így van sajnos:(

Lányom pl. május elején született, és mákom volt, hogy itthon dolgozom, mert így végülis 4 hónapig itthon volt még. Ha vissza kellett volna mennem gyes után munkahelyre, gőzöm nincs, mi lett volna szeptemberig.


De írok egy jobbat: barátnőméknél mi volt. Fia okt.15-én töltötte a három évet. Be is iratta oviba, ahogy kell, áprilisban. De megmondták neki, hogy okt.15-e előtt (amíg nem pont három éves), ne vigye. Jó, hát betartotta. Utána pedig megkapta, hogy itt már egy összeszokott csapat van, akik libasorba mennek kezet mosni, hogy gondolja, hogy egy dadus majd külön az ő gyerekével fog foglalkozni:(

(A vége az lett, hogy átvitte másik oviba).

De tény, hogy már hatóságosdit játszanak.

32. Tücke
2012. ápr. 26. 15:32
Én imádtam h vegyes csoportba járt így tanult is ismételt is. Nálunk az ovoneni minden korosztálynak a megfelelő nehézségi fokkal adta ki a feladatot.
31. erikpipi (válaszként erre: 25. - Saintpaulia)
2012. ápr. 26. 15:31
Ja, így értem:) Akkor ezt a vezetővel beszéld meg ha nem juttok közös nevezőre.
30. saintpaulia (válaszként erre: 28. - 6b08b99072)
2012. ápr. 26. 15:29
Vicces! :)) Épp mondtam is ma a férjemnek, hogy jobb lett volna, ha ő megy érte! :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook