Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mit tegyek, állandó nehéz gyomor, hányinger, rengeteg gyomorsav, mit ajánlotok? fórum

Szerintetek mit tegyek, állandó nehéz gyomor, hányinger, rengeteg gyomorsav, mit ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. vicki78 (válaszként erre: 31. - Dd4fac34d4)
2012. nov. 18. 21:43

Kipróbáltam én is mindent,de nem használt semmit.

Aloe gél is ittam,de attól még több lett a savam.A Salvus vízről én is hallottam hogy jó,de képtelen vagyok meginni.Motiliumtól nekem semmi bajom,de azt nem is szedem,csak ha kicsit fáj a gyomrom.Éjszakai melóban előfordul+ ha sok stressz.Napi hármat kellene szednem,de a napi 1 Pariet elég.

Párszor én is próbáltam abbahagyni,de a negyedik napon mentem az éjszakai gyógyszertárba kiváltani,mert nem bírtam a fájdalmat+a hányingert.

Talán ha tudnék rendszert vinni az életembe,nem kellene gyógyszer..

Sajnos én éjszaka is eszem,mert ha éjszakás vagyok nappal alszom.

Na ezt kellene befejeznem :-)

31. dd4fac34d4 (válaszként erre: 30. - Vicki78)
2012. nov. 17. 14:19

Igen, nekem is pontosan ezeket a gyógyszereket, a protonpumpa-gátló Parietet és a Motíliumot írta fel az orvos két-három éve. A Motíliumból egy darabot sem voltam hajlandó beszedni, mert a betegtájékoztatója olyan rémségeket ír lehetséges mellékhatásokként, és talán éppen itt a hoxa-n vagy másutt, betegek leírták, hogy náluk meg is jelentek ezek, pl. a nőknél mellvérzés!!! Kb. másfél évig napi egyet vettem be reggel a Parietből, és tényleg kitűnő volt a hatása! Ehettem szinte mindent, nem jelent meg a gyomorsavtúltengés, nem volt refluxom! Csakhogy, egyszer csak mit olvasok a neten: Csonttörést okoz a savcsökkentő [link]

Így abbahagytam a Parietet is, mert én családi örökségként és koromból adódóan is veszélyeztetve vagyok a csontritkulással.

Azóta megpróbálok figyelni arra, hogy ne egyek savkeltő ételeket és ne egyek késő este, lefekvés előtt. És megpróbálom természetes módokon kordában tartani a gyomorsavat, refluxot: nagyon jó az akácvirágtea és nekem nem annyira, de jó a Salvus víz is. Egyiket is 6 hétig, utána a másikat is 6 hétig alkalmazva. Közben egy-egy teáskanálnyi repceméz (vigyázat, a többi méz nagyon savas!), citromos víz, ritkábban szódabikarbóna. És így elvagyok rémes mellékhatásokkal fenyegető gyógyszerek nélkül is a gyomrommal!

2012. nov. 16. 22:55

Ezekkel a tünetekkel nekem refluxot,gyomorfekélyt,nyelőcsőgyulladást állapítottak meg.

Életmódváltás,no stressz,no cigi,kv,cukros kaja,zsíros stb.....

Én Parietet meg Motíliumot szedek évek óta.

Sajnos már sok gyógyszert kipróbáltam,de csak ezek váltak be.

Azóta csak ritkán van panaszom.

29. 342bae44d8 (válaszként erre: 28. - 8d6961b78c)
2010. dec. 31. 21:29
azért a hasnyálmirigygyulladás életveszélyes, könnyen bele lehet halni, oda kell figyelni!!!!!!!
2010. dec. 31. 19:57

Lehet hasnyálmirigy gyulladástól, ( bár az fáj is) az epekőig, a savtúltengésig többminden.

Az étenddel kapcsolatban igaz, hogy válltoztass, de menj el orvoshoz is, én is ezt tettem.

Vizsgálat után kaptam sav csökkentő, és savközömbösítő gyógyszert, és javasolta az orvos a B6 vitamint hányinger ellen. Ha egy hét alatt nem jöttem volna rndbe, a következő lépés a gyomortükrözés lett volna.... Nem volt rá szükség, az orvos álltal felírt gyógyszer napok alatt rndbe hozott. ÉÉs persze diéta is volt :-))

Javaslom a vizsgálatot, az epe probléma dolgozhat a máj ellen is, azt ne hagyd, de ehhez is vizsgálat kell. Hidd el, meg is nyugszol tőle, az sem mindegy.

27. 7717d911a9 (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2010. dec. 31. 18:15

Ha a gyomroddal van panasz akkor kezdj el szépen, kíméletesen, rostban és folyadékban gazdag étrendet kialakítani. Sokan nem tudják hogy pusztán a víz képes oldani a stresszt és meggyógyítja a legkomolyabb gyomorbetegségeket is.


Emellett kezdd el a felével vagy negyedével csökkenteni a gyógyszert. 2-3 hónap alatt le is állhatsz vele, de ezt te majd érzed hogy mikor.

A lényeg a fokozatosság.


Fontos hogy mellette szigorúan egészítsd ki azzal az életmóddal amit javasoltam. Ennélkül nem lenne igazán hatásos.


A legfontosabb!! Ha elhatározod magad akkor csináld végig. Ez nem kedvtelés kérdése.


Sokáig kell tartanod magad a kímélő étrendhez, minimum fél évig.


Ne egyél húst, édességet, felejtsd el a káros szenvedélyeket, fehér lisztet, fehér cukrot, sóval is csínján. Ezek halott anyagok amik hazavágják a gyomrodat és az anyagcserédet. A tejtermékeket sem nagyon ajánlom az erjesztő, rothasztó hatásuk miatt. Fogyassz sok folyadékot, tiszta vizet (napi 2 liter)


A citromfű tea nyugtató, görcsoldó, gyomorjavító.

Napi fél liter ajánlott, huzamosabb ideig max. 2 hónap.


Szóval zöldség-gyümölcsételeket próbálj enni. Szerezz be egy ilyen szakácskönyvet.


Az egész csak a szervezet tehermentesítéséről szól, semmi másról!!


Ha a szabályokat ismered és betartod akkor jól járhatsz.


Bátorság-Elhatározás-Kitartás

2010. dec. 31. 15:53

Rövid távon jók a teák , a Salvus, a szódabikarbóna.

Véglegesen pedig csakis étrendváltozás.

Többször keveset pl. ez is jó már.

25. d84afa853b (válaszként erre: 24. - D84afa853b)
2010. dec. 31. 14:55
Még annyit, hogy én ezekből a teákból mindig a gyógyszerkönyvi minőségnek megfelelőt vásároltam és pontosan a csomagoláson leírt módon készítettem el a megfelelő hatás érdekében.Görcsökre, bélpanaszra, gyomorpanaszra jó még a cickafark tea is, de annak kicsit kesernyés az íze, ezért én mellőztem a fogyasztását.Elsőre én sem hittem el, hogy ezek vannak olyan jók, mint a gyógyszerek, de elmondhatom, hogy ugyanolyan hatásosak és jóval olcsóbbak is.
24. d84afa853b (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 31. 14:49

Szia!

Én is hasonló problémákkal küzdöttem.Eleinte gyógyszereket vettem be, de egy idő után már annyi tablettát vettem be az ilyen-olyan problémáimra, amit én is egészségtelennek kezdtem érzeni.Természetesen a komoly problémára csak orvos tud megoldást és amennyiben ilyen jellegű a baj feltétlenül keress fel egyet, de én tudom neked tanácsolni a túlzott savtermelődésre a lúgos víz fogyasztását.Nincs mellékíze, mint a salvusnak és valamivel olcsóbb is.Tényleg segít.A puffadásra, bélproblémára, gyomorbántalmakra szuper a borsmenta és a citromfű tea is.Ezeket ihatod folyamatosan is, vagy csak panasz esetén.

23. Arianne113 (válaszként erre: 22. - 7717d911a9)
2010. dec. 31. 12:07
Zolcsika:) Én már komolyan elgondolkoztam hogy hogyan tudnám helyettesíteni a gyógyszeremet amit kaptam mert bizony igazad van van mellékhatása. Tudnál segíteni? Esetleg valamit ajánlani? A fórum írójának is lehet hasznos lenne:)
2010. dec. 31. 00:04

Gyógyszerekkel vigyázni! Erősen roncsolják, gyengítik, mérgezik a fizikai testet. Ezt az orvosok nem mondják mert akkor az egész szakma becsődölne. És mért vannak "mellékhatások"??

Gondolkozzunk csak kicsit. Nem ártana szépen fokozatosan lemondani róluk és helyetesíteni őket szelíd, természetes gyógymódokkal.


A természet Isten patikája.

2010. dec. 30. 21:25
Gyomorbeteg vagyok. Úgy 4 hónapja derült ki. Ugyanezek a tünetek állandó hányinger és gyomorégés. Hiába változtattam az étrendemen, szedtem ilyen Rennie-t. Végül elmentem orvoshoz aki azt mondta hogy ezen csak gyógyszeres kezeléssel tud változtatni. És hogy nemtudni még mennyi idő amíg szednem kell a gyógyszereimet. Sok év. Persze ezen én is tudok változtatni méghozzául az étrendemmel. Hanyagolni kell a savas ételeket, paradicsomos dolgokat, fűszeres rántott dolgokat. Lehet enni, mértékkel. Sok zöldség gyümölcs, rostos étel. :)
2010. dec. 30. 20:35
Orvos,bármi lehet a refluxtól az epegyulladásig.
2010. dec. 30. 20:30
Lúgos viz...
2010. dec. 30. 20:25
Salvus víz!Nekem teljesen megszüntek a panaszaim 3-4 hónap után.Naponta 1-2 dl.kortyolgatva,főleg a nehéz ételek után.
2010. dec. 30. 20:07
Sziasztok!!!! A szódabikarbona az nem káros mert valaki kifejezetten ellenzi.
16. teltzsu (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 30. 20:02

Pl. el kéne menni orvoshoz...

Ez bármi lehet.

15. Ata06
2010. dec. 30. 19:53

Sziasztok!

Ez nekem nagyon úgy hangzik, mintha epe probléma lenne! Akut helyzetben nagyon jó a CHOLAGOL oldat.

Ez gyógynövényekből készült és az epe kiválasztást segiti!Gyógyszertárban kapható! 600FT körül van!

De!... ezen kivül feltétlenül menj el a körzetihez, aki beutal egy hasi ultrahangra! Ha tényleg epeköved van, akkor azt jó tudni, mert a nem kezelt

epekőnek sajnos lehetnek következményei!

2010. dec. 30. 19:48
Omeprazol Hexal... vényköteles, reggelente 1 szem. Se kávé, se tea, se szénsavas cuccok, se gyümölcs, se cigi, ne túl melegen és ne túl hidegen.... viszont sok víz és kekszek. Tudom h hülyén hangzik, de próbálj minnél inkább "ülőpózban" aludni
2010. dec. 30. 19:47
Kis kockákra vágott krumplit és vékony karikákra vágott hámozott répát megfőzni enyhén sós vízben, leönteni róla majdnem az összes vizet, 1/2 teáskanál margarint tenni hozzá amíg meleg.
12. lilluska25 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 30. 19:45
u en ebbe szakerto vagyok...de majd privibe leirom...
11. Orsy27
2010. dec. 30. 19:25
Füredi Lúgos víz nagyon jó, az íze is rendben van, és nagyon jó gyomorra.
10. mmacus
2010. dec. 30. 19:19
A Salvus víz nagyon jó, nekem bevált. Az ízét is meg lehet szokni, hűtve nem is rossz.
2010. dec. 30. 19:12
Szódabikarbóna. Pocsék az íze, de apunak bevált.
2010. dec. 30. 19:09
pankreatin-ez hasonló a rennihez
7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 30. 19:02
A tünetek alapján a szakmailag minden szempontból korrekt tanácsom az, hogy menj el a körzeti orvosodhoz, aki indokolt esetben beutal a megfelelő szakrendelésre.
6. t.Ili (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 30. 18:57
Nekem ma ajánlották a salvus vizet
5. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. dec. 30. 18:51

Vegyél be egy Reni-t! :))


Na jó, viccen kívül...


A sok evés-ivás, hulladék ételek savtúltengést okoznak és gyulladási folyamatokat indítanak be, ami ráadásul gyengíti az immunrendszert.


Célszerű napi 3-szor inni egy pohár szódabikarbónás meleg vizet (egy teáskanál) mert erősen lúgosító hatású. Ha nincs szódabikarbóna akkor citromnak a leve is segít.


Teában jó a citromfű.


Ezen kívül szorítsd vissza a magas kalóriatartalmú és erősen savasító ételeket.


Kerülendőek: kávé, alkohol, hús, tejtermékek, zsír, cukor, édességek, fehér liszt, tészták, ecetes ételek, tojásos ételek, szénsavas italok, üdítők.


Fogyasztandó: Zöldségek, gyümölcsök, gabonák, mazsola, sok víz(ásványvizek), gyógyteák, rozskenyér, rozsliszt, burgonya, rizs...


Kultúránk elősegíti hogy szemetet halmozzunk fel magunkban, a különféle boltban kapható ételek által.


Ez természetesen nem marad bűntetlenül.


A megoldás a természetes táplálékok fogyasztása lenne egy ideig...


"Csak egyetlen betegség létezik: a méreglerakódás."


/Romolo Mantovani/


"Azért egyél hogy élj, és ne azért élj, hogy egyél! A sok étel sok betegséghez vezet."


/Ben Franklin/

2010. dec. 30. 18:33
étkezés megváltoztatása,kávé,cigi,pia,szénsavas,fűszeres elhagyása.ha nem változik semmi,akkor doki,mert lehet már gyulladás is és azt kezelni kell!
2010. dec. 30. 18:32
diéta
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook