Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mit tegyek? fórum

Szerintetek mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 30. 18:58
hát ma nem egyszerű becsületes vállalkozót találni ez egy tény...
30. kszb (válaszként erre: 29. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 18:06
én ezért hívatnék műszaki szakértőt, aztán a jegyzőkönyvével mennék a kamarához!
2013. jan. 30. 17:59
Na és olyankor mi van, ha jó minőségű nem éppen olcsó dolgokból lett összerakva és nem az én hibámból lett újra és újra kijavítva! Felháborítónak tartom, hogy a legtöbb esetben annak áll feljebb akinek lapítania kéne, nemhogy még követelni a pénzt!!!
28. kszb (válaszként erre: 27. - Alidamolnar)
2013. jan. 30. 17:50

aki nálunk csinálta a villanyszerelést a lakás fel újításakor, az határozottan megmondta, h miylen anyagokkal nem hajlandó dolgozni, és ha nekünk az kell, mert az olcsó, akkor keressünk más szakit. Hülyék lettünk volna.... Inkább kerüljön pár 10 ezerrel többe a dolog, de akkor érezzem magam biztonságban!

Az asztalos szintén ilyesmikről számolt be, h sokan olcsósági szempontokat figyelembe véve, a konyhai munkapultot is vékony lemezből akarják csináltatni. Ő hiába mondja, h az nem fogja bírni a terhelést, ragaszkodnak hozzá, mert azt hiszik, h így 10 ezreket spórolnak. Aztán felháborodottan hívják a szakembert, mert az első húsklopfolásnál beszakad a lap..... Én nem értem. Ha vki felújít, akkor az nem szempont, h időtálló és minőségi is legyen?

2013. jan. 30. 17:37

Én megint egy másik szemszögből látom a dolgot, a férjem igazságügyi műszaki szakértő (épületvillamossági területen).

Nagyon sok olyan munkája van (többek között most is írt egy szakvéleményt, amit éppen az előbb olvastam el), hogy utólag nem jó ez sem, az sem, a tulaj felkéri őt, mint független szakértőt, hogy adjon szakvéleményt. Általában persze sikító hiányosságok vannak, sokszor életveszélyes az épület villanyszerelése, de legalábbis igénytelen, és nem felel meg a szabványoknak, és a jogszabályoknak.

Viszont ezek az esetek egy dologban egyeznek: a megrendelő olcsót akart. Olcsó húsnak pedig, mint tudjuk....

Férjem tevőlegesen is dolgozik a szakmában, és sokszor van, hogy árajánlatot ad új ház szerelésre vagy felújításra, és nem őt választják, hanem azt, aki töredéke áron bevállalja. Ez pedig bizony a minőség rovására megy, nem kicsit. Szóval, hogy vulgáris legyek, szarért-húgyért kellene jó minőség a tulajdonosoknak, de ez nem jön össze.

Mostanában rengeteg ilyen szakértési ügye van, megcsináltatják a legolcsóbbal, aztán csodálkoznak.

Ezt nem a fórum indítójára értem, csak ez is az igazsághoz tartozik úgy általában.

26. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 17:27
sajnos egyet értek... mi is ezeket éljük át nem egyszer...
25. andi6020 (válaszként erre: 23. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 16:30
Be sem engedtem volna részeg melóst a házamba.
24. kszb (válaszként erre: 22. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 16:22
ha nagyon gáz a kivitelezés, hívjatok egy mérnököt, aki jegyzőkönyvezi, felméri a kivitelezés minőségét. Aztán irány a kamara, és feljelenteni. Persze azt sem árt belevenni, h számlát se kaptatok a kivitelező cégtől.
23. Vazsika24 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. jan. 30. 15:44

A részeg kőművesről tudott a fővállalkozó, de nagy ívben lesz@arta. Nem mondott rá semmit.

Mindenben mást okol, nem látja be, hogy ő hibázott. Olyannal fenyegetőzik, hogy ha nem vzetünk akkor kiveszi az ablakot amt beraktak stb...

2013. jan. 30. 15:36
Számlát én még a mai napig nem kaptam! És igen, nálunk sem a csempe lerakása és felszedése volt az egyetlen hiba. A vizes vakolatra itt is ráfestettek, most meg repedezik be a festés. Pl. az ajtók lemázoása nem volt benne az árban és ők mégis megcsinálták, pedig mondtuk nekik, hogy nem kell lefesteni az ajtókat. Például ezt is felszámolja a pótmunkának...
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 15:27
Azt is tudom, hogy vannak jó összeköttetésű emberek akik megveszik az igazságot. Ilyen világot élünk, muszáj-e elfogadni? Nem. Csak többeknek kellene kiállni a saját igazukért.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 3f2a864951)
2013. jan. 30. 15:26
Azért nem így van, mert ha a kedves adós bemegy, hogy megfenyegették visz tanúkat is, akkor nagyon megüthetik a bokájukat a kárvallottak. TUDOM.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Megi04)
2013. jan. 30. 15:24
Tudod erre mit szoktak mondani az okos a más kárán a .....
18. megi04 (válaszként erre: 16. - 3f2a864951)
2013. jan. 30. 15:21
Baromira sajnos,hogy igazad van!:(
17. megi04 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 15:21
MOSTMÁR mindenki tudja...De súlyos árat fizet ezért a tudásért,ameddig él!!!!:(
2013. jan. 30. 15:20

Ugyan már, ügyvéd, jogász Magyarországon?


Máshogyan kell elintézni, hacsak nem kőgazdag a topikindító.


Egyszerűen elmegy a Pitbull Zrt.-hez és a főnök úrral átbeszélik, mit lehetne tenni, ennyi. :D

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. jan. 30. 15:18
Tudod, hinni, bízni csak a templomban. Becsületes embert lámpással kell keresni.
14. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 15:16
Te vagy lépéselőnyben, mert nálad a pénz. Neki kell bizonyítania hogy a pótmunka igénye jogos.
13. megi04 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 15:16
Csakhogy az a baj,hogy itt mindenki becsületesen fizetett!:( Aztán volt,ahol majdnem a kazán robbant fel,volt,akinek egy épületrészt elfelejtettek hozzáépíteni...Volt,akinek a vizes vakolatra ráfestettek...és még jópár dolog,ami meg lett ígérve,hogy befejezik...De a pénz meg kell,mert addig nem tud haladni...Mindenki jóhiszeműen megbízott benne..:( Sajnálom őket nagyon:(
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 15:10
Nem a fórumindítót szándékoztam megbántani, hiszen leírtam mit tehet és még van lehetősége a leírtakon kívül is.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Megi04)
2013. jan. 30. 15:08

Tudod nekem a másik oldalról van rálátásom, sokaknál most az a divat, hogy elvégeztetnek egy munkát, és utána minden bajuk van, fizetni nem akarnak, és adósok maradnak milliókkal, és még ők jelentik fel a vállalkozókat.


Tudom van olyan is amiről beszélsz, hogyne tudnám, nem vagyok én vak :), de nem kell sok megrendelőt sem félteni.

10. megi04 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 30. 15:02

A mi vállalkozónk is átvert minket..Mindenkit,akinek éptett.Ha valaki feljelentette,lefizette az ügyvédet,műszaki ellenőrt,mindenkit!A jegyzőt,polg.mestert..AZ fizetett rá,aki feljelentette..:(

Nem hihető? Elhiszem! Ha nem közvetlen szomszédokkal,ismerősökkel történik,én sem hiszem el!

9. szafaripók (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:32

Átvettétek a munkát? Készült jegyzőkönyv? Mi volt az eredeti szerződésben? Mi alapján van a pótmunka???

Azért van az építési napló, hogy abba be lehet írni a kifogást. Szólni kell AKKOR ÉS OTT, ha valami nem tetszik, pl. a részeg kőműves.

Ezt utólag orvosolni, hááát, hogy bizonyítassz bármit???

Jegyzőkönyv, szerződés, átvételi papírok, fizetési igazolás - ez alapján lehet elszámolni, annak javára, akinek a papír mutatja.

Ha ez nincs, akkor bocs, de megszívattátok saját magatokat...

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:31
Kérd el tőle az építési naplót. Hol és mennyi plusz munka keletkezett, neki kötelessége vezetni. Számlát kaptatok róla? Ha nem semmi keresni valalója, fel is jelentheted a helyileg illetékes rendőrségen zaklatásért, és anyagi kár okozásért, hívhatnak egy független szakértőt a kifizetett összeg és a munka milyensége miatt.
7. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:31

Ebben szerencsére nem vagyok jártas. Kérdezz meg egy ügyvédet, mit lehet tenni.


Sajnállak, biztos nem lesz könnyű menet:((

6. bnedora (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:30

Először is, kár volt neki kifizetni mindent, amikor nem végezte el a rendes munkát.

Ha ő fenyegetőzik, akkor fel kell jelenteni.

Mielőtt valaki ilyen nagy munkába kezd egy vállalkozóval, érdemes utána nézni hogy dolgoznak, referenciákat kérni.

5. Babeck (válaszként erre: 3. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:26
Ügyvéd. Jogász, vagy ukrán.
2013. jan. 30. 14:25
Nyilván írja...
2013. jan. 30. 14:25
Az a problémám, hogy nem olyan régen lakásfelújításon estünk át. Megbíztunk egy céget, akik mindent megcsináltak. Na de hogy?? Részeg volt a kőműves...lerakott 5 nm csempét, másnap 4-et felszedett belőle, mert úgy bevolt állva, hogy 3-ig nem látott. A végén kilettek vizetve. Nem kevés pénzről van szó. Erre a fővállalkozó még követel pénzt, állítólagos pót munkákra, amik nem is voltak amúgy. Minden kivan vizetve! Fenyegetőzik, hogy ha nem fizetünk akkor máshogy majd megoldja! Szerintetek mit tegyek? Köszönöm a válaszokat előre is!
2. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Vazsika24)
2013. jan. 30. 14:24
miben???????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook