Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit kell venni az oviba? fórum

Szerintetek mit kell venni az oviba? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 3. 07:31

Sziasztok.

Én sem értem a fogkrém témát.

Nálunk 27 gyerek van. és akárhogy számolom, szerintem nem fogy el 27 fogkrém havonta, főleg amikor borsónyi kell belőle, és nem mindenki a sajátját használja.

2008. szept. 5. 12:51

Nálunk: fogkefe, fogkrém, folyékony szappan, wc papír, papírzsebkendő, szalvéta, ágynemű, váltóruha, tornaruha, melegítő.

Zsírkréta, papír, vízfesték, gyurma, színes ceruza.

Hetente egyszer valami friss gyümölcs.

Csoportpénz havi 400 forint (volt eddig).

Szóval nálunk Bp., XI. ker. ennyi cuccot kellett vinni hétfő reggel.

45. 14775640c4 (válaszként erre: 44. - 14775640c4)
2008. júl. 27. 00:12
ja és takaróhuzat és kispárna
2008. júl. 27. 00:12

nálunk zsák nem kellett.

azt adtak, viszont kellett egy váltás olyan ruci amiben a terembe vannak, egy váltás olyan ruci amibe kint vannak az udvaron, fogkefe, fogkrém wc papir, és 1-1 váltás kinti és benti cipő. mondjuk az udvarra fel lehet venni azt is amibe mentetek reggel, de nem ajánlatos, mert összekoszolják, és ha sáros lesz, nem biztos hogy jó ha abba megy haza. persze szülője válogatja.

2008. júl. 26. 23:59

Sziasztok.

Nagyobbik fiam mikor ovis volt, váltócipő kellett, váltóruha és tisztasági csomag. Ebéd után jártunk haza, így ilyen hogy takaróhuzat nekünk nem kellett vinni. Kisebbik fiam amikor ovis volt neki váltócipő, csoportpénz. Ennyi. Ruhát feleslegesen vittünk neki mert ha udvarról bejöttek sosem öltözött vissza a gyerek a benti ruhába. Takaróhuzat stb. itt sem kellett, pedig ő bent alvós volt. Viszont év végén hazaküldték a huzatot velünk kimosatni.

2008. máj. 31. 15:09
Kérdezd meg az ovónőt, mert mindenhol mást kérnek.
2008. márc. 21. 12:59

Van amelyik oviban van, de van, ahova vinni kell kis vállfát, meg ruhazsákot, amibe teszed a cuccait. Törölközőt meg kell kérdezni szintén, mert van, ahol adott. A tisztaságit is úgy kell vinni, ahogy kérik. Tehát, ami mindennapos, az a váltóruha (alsóneműt nem árt többet, főleg eleinte). Ha kérnek ágynemű huzatot, mindig az a kisméretű kell, amit szabvány lehet kapni a boltban is, mint gyermek ágynemű garnitúra.

Amit beviszel, mindenbe vésd bele a jelét, főleg az alsóneműbe, mert ha bepisil, kiteszik száradni, esetleg utána nem tudják, hogy kié, s ha másnak is van olyan, vita lehet belőle.

2007. dec. 14. 13:46
Váltó cipő,Válto ruha az évszaknak meg felelőt,pót bugyi,zokni,törölközö,tisztasági cuccok:papirzsepi,szalvéta,wc papir,szappan,fésü
39. Krysty (válaszként erre: 35. - Erikpipi)
2007. dec. 14. 11:38

Nekünk kérnek huzatot, de óvonéni nem tudta megmondani mekkora kell, megmutatni meg elfelejtette.

Január 3-án kezdünk, még jó hogy az első héten nem alszik ott mert meg tudom nézni mekkorát vigyek.

38. LoLiNa (válaszként erre: 30. - Lily3)
2007. dec. 3. 17:19
ehh... ma reggel megint mi vár bent? fogkrém kell nekik... mi a jó égnek?! minden nap fogat mos a fiam, de itthon nem megy el az egy tubus 10x annyi idő alatt sem...
2007. dec. 3. 14:03

nálunk is van gyümölcsnap de olyan formában,hogy 1-2 szemet kérünk de mindig mindenkitől.Ha valaki nem hoz akkok másnap pótolnia kell,így szinte minden nap ehetnek gyümölcsöt a gyerekek.

Szoktunk zőldségnapot is szervezni.Ilyenkor hurkapálcára tűzve fogyasztják a kis "nyalókákat".

36. Nikice
2007. dec. 3. 12:14

Gyüminap: tök jó lehetne, ha minden szülő egyforma lenne, vagyis mindenki vinné, és ha minden gyerkőc is egyforma lenne, mert nem minden gyermek szereti, eszi meg.És hát nem kötelező megenni..mondjuk jobb is, ha nem tömik bele.

Az én fiam sajnos nem szereti a gyümölcsöket. Csinálhatok én bármit. Így amikor vinni kellett, vittem én is, de sosem evett belőle, így elég vacak érzés volt, hogy viszem a többinek..és persze tudtam, hogy van aki nem visz egyáltalán.


szerintem alapvetően a szülő feladata, hogy kipótolja a menza hiányosságait, ellensúlyozza a nem túl egészséges, de annál olcsóbb ételeket. Szóval visszatérve a fimara: ha eszik is gyümölcsöt, akkor is úgy, hogy játék közben belecsempészek pár falatot a szájába, sajnos kínálgatni kell, mert magától nem kívánja meg. Ezt egy óvónőtől sem várhatom el, és nem is teszik meg, mert ott nem egy gyerkőccel kell foglalkozni. VISZONT: rengeteg zöldséget eszik. Görög saláta, prémiumsaláta, francia saláta, cesear-saláta, paradicsomsaláta...Minden szendvics tele van hagymával, salátalevéllel, paradicsommal, paprikával. Félszelet vajaskenyérhez fél paprikát, és két paradicsomaot eszik meg.

Ezért nem bánom, hogy ez a része rám marad. Sokkal jobb, mint mikor csak hordtam a gyümit, de úgysem evett. Ja, és ő az egyetlen, aki az összes kefírt megeszi, a többi gyerek nyammog rajta. Az óvónéni mesélte. Büszke voltam nagyon! :)

2007. dec. 3. 11:15
Nekünk semmiféle huzat nem kellett, csak egy váltó ruha, és cipő. Évente akárhányszor tisztasági csomag, és havonta beosztva gyümölcs, vagy pl. sütőtök, vagy gesztenye amit megsütögettek. No és a fizetni való újság, szinházjegyre való ilyesmi.
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - 754c7e07c3)
2007. nov. 19. 11:17

jó lenne,de míg csak én vagy egy-két szülő visz be...

viszont vannak hetek amikor valamiről tanulnak és azt visznek be...pl volt zöldséghét,egy két répát,hagymát,parit,paprikát sikerült begyüjteni és csináltak belőlle savanyúságot hét végén,volt gyüm9öhét,akkor is összegyült pár őszi gyümölcs...pár szülő megpróbálja pótolni a többieket ilyen téren...a mi ovinkba sajna sok az etnikai kisebbség,és nem feltétlenül pártolják az ilyen dolgokat....cigire,piára kell a pénz,a gyümölcs drága:((

33. 754c7e07c3 (válaszként erre: 32. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 19. 11:02

Nálunk minden szerdán van gyüminap. Mindenki visz be, két almárt, vagy egyebet, és szépen megeszik.

Karácsonykor 5 kg mandarint, banánt, éa narancsot kapott minden gyerek ajándékba. Ez tök jó.

32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - Lily3)
2007. nov. 19. 10:57

nálunk abszolut nincs gyüminap,néha kapnak egy -két negyed almaszeletet a gyerekek,karácsony körül egy kis mandarint,max...a szülők többsége meg úgysem vinne be...fogkrémet én is olcsót küldtem,itthon csak elmexet használnak,ott úgysem ők kapják...sok kiscsopis azt sem tudja mi a fogkefe...hogy vinnének gyümölcsöt,mikor pl:akit ebéd után hazavisznek,az megkapja szalvétában az uzsit...kedves szülő már falja is befelé az ovi ajtóban...a másik odaszól,hogy mi van,ebédelsz?mire ő:mér ne,ingyen van.....

:((szóval míg ez van,esély sincs arra hogy van gyüminap....

31. lily3
2007. nov. 18. 21:40
Nálunk meg sehogy se megy a gyüminap.Amitől teljesen kivagyok,állandóan kenyeret adnak az oviban vagy puffancsot,molnárkát,briost...Februárban van un.egészség hónap ekkor mehet tonnaszám a gyümölcs, egyébként alig kapnak mondván nincs rá pénz.Én egyedül nem fogom oda hordani a gyümit mást meg nem érdekel mit eszik a gyereke.
30. lily3 (válaszként erre: 12. - LoLiNa)
2007. nov. 18. 21:29
Tökéletesen igazad van,mi a fenének kell minden hónapban fogkrém az oviba.Ráadásul én normális fogkrémet viszek a többiek meg valami olcsó sz..t,mondván "jó az oda" és nálunk is kibontanak egyet és minden gyereknek azzal mossák.
29. h.editke (válaszként erre: 26. - LoLiNa)
2007. nov. 18. 17:56
Nálunk minden héten hoznak 1-2 szem gyümölcsöt. Abból jut mindenkinek változatosan.
2007. okt. 1. 21:25
Az enyémek még nem járnak az oviba, de mi is voltunk már néhányszor.Amit tudom,hogy kell az benticipő,váltóruha az anyagi részét még nem tudom.A menza pénz 5000.- körül van.
27. Nikice
2007. szept. 14. 08:08

A szokásos ágynemű, váltoruha, tesicucc.

Nálunk a csopipénz havi 500 Ft+ félévente 1000 Ft minimanóra, mert nincs pénz feladatlapokra. Nem viszünk tisztasági csomagot, ebből fedezik a szükségleteket. Az első évben beadtunk pénzt közös törölközőre és egységes ovis zsákra, tornazsákra, hogy ne legyen tiri-tarka a fogas. A kiránduláshoz ebből a pénzből már nem igazán tudunk hozzátenni. Ezen kívül van gyümölcsnap, és szülinapi torta, ami közegészségügyi okokból csakis cukrászdai lehet(kb 4000 Ft). A gyereknapra a szülő belépőt fizet, amivel az ovit támogatják.A gyerekek a gyereknapi játékokat pénzért használhatják, szintén bevétel az ovinak. Nincsenek könnyű helyzetben az intézmények. Ja,és ami kicsit furcsa, hogy a törölközőket, és a terítőket felváltva viszzik haza a szülők kimosni, nyílván, hogy egyszerre kopjanak, de azért jobb szeretném csak a mi cuccainkat mosni a gépemben.

Vannak fenntartásaim, azzal kapcsolatban, hogy "mi kell az oviba", illetve, hogy ha most elég sok terhe van egy családnak(nem akarok politizálni itt, de sajnos ez van), akkor nem kellene-e egy kicsit visszafogni egy-két dologban a költekezést. Tavaly az egynapos kirándulás 7.000 Ft lett volna, és sajnos nem tudtunk elmenni, mert rengeteget költöttünk abban a hónapban(és sajnos azóta is)orvosra. Folyamatos gyógyszeres kezelésem, vizsgálataim vannak. Akkor megkaptam az óvónénitől, hogy "mindenből kihúzzátok magatokat!" Nagyon rosszul esett. Előző évebn azért nemvolt, mert rándulása volt, és ezt tudta.Igaz, nincs a homlokomra írva, hogy néha vannak gondjaim, de nem feltételezi, hogy én örülnék a legjobban, ha picikémnek mindent meg tudnék adni? Miért nem lehet őket akkor a közeli Gemenci erdőbe kivinni kisvasútra, lovakat, vadakat nézni kb fele annyiból?!

26. LoLiNa
2007. szept. 12. 05:43
nálunk névsor szerint megy a gyüminap. minden héten más visz be pár kg gyümit.
25. Krysty
2007. szept. 11. 20:34

Végre én is megtudtam mit kell vinnünk.

Oviszsák, benti cipő, kinti nadrág 1 váltás benti ruha, tornára valamilyen sportcipő, póló, rövidnaci (ezek mindegy milyenek), párna és paplanhuzat, fogkefe, fél évente tisztasági csomi amiben van fogkrém, wc papír, papírzsepi, szalvéta.

2 hetente 1 kg gyümölcs, és a csoportpénz 4500/ év

Végülis én több mindenre számítottam.

Igaz középsőtől van német, amiért fizetni kell és ha eléri a 105 cm-t úszásra is mehet 8000-ért évente, ez nem sok, mert úszni addig is fogjuk vinni és ott óránként fizetünk 800 Ft-ot.

24. Donina (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 10. 20:46
Igazad van!
23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 22. - Donina)
2007. szept. 10. 19:35

viszont akikről ez szól,aligha látogatnak ide...és nem ilyen véleményen vannak:-)

Komolyan:azért nem vállalok szülői munkaközösségi tagságot az oviban.mert egyszerüen képtelenség szót érteni a szülők felével ha valamire szükség van.Ez nemcsak anyagi dolog:-(

22. Donina (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 10. 19:04
Na ja, de erről is beszélni kell.
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 20. - Donina)
2007. szept. 10. 18:13

...vagy egy szállal kevesebb cigi naponta...ugyanis akik nem adnak be egy fillért sem,többnyire ezen élnek...cigi,pia...sajna.

Nem akarok offolni,nem ez volt a kérdés,bocsi érte.

20. Donina (válaszként erre: 19. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 10. 16:31
Tudod erre az a válaszom,hogy heti eggyel kevesebb sör és megvan. Utálom azt, hogy a szülők ezen spórolnak és közben ezerrel dohányoznak és sokszor csörög az üveg a szatyrukban. Nálunk úszás is van, igaz csak középső és nagycsoportban. 11.000 Ft volt, úgy, hogy adományok is voltak benne. Ezt aki vinni akarta a gyerekét, az olyan részletbe tudta beadni, amilyenbe akarta és tudta. Sokan sokalták, de őszintén szólva 5 hónap alatt (ha a kezemet a szívemre rakom és belegondolok) akkor is össze lehet rakni. Csakhát ugye előtérbe kerül a ... sokminden és háttérbe a gyerek.
2007. szept. 10. 16:25
van aki azt a havi 200at sem adja be...és havonta nehéz a huszonvalahány szülőböl kb tizennéhányat felkajtatni.Sajna ez van...Aki tudja beadja,de sokan nem.
18. Donina
2007. szept. 10. 16:20
Nálunk azért kell havi szinten, hogy ne legyen olyan megterhelő. Mivel már külön ételt nem lehet bevinni az oviba, így a farsangon 300 Ft-ot kellett beadni sütire és egy L-es üditőt kellett vinni. NagyOn jól összeválogatták a sütiket, kevés krémes, a többi inkább száraz és eltették a köv. hétre. Minden nap ebéd után jutott egy kevés. A színház nálunk nem kötelező. Ha vki nem tudja fizetni, akkor annak a gyereke nem megy el az előadásra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook