Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek, mit jelent ha valakinek magas a vércukorszintje? fórum

Szerintetek, mit jelent ha valakinek magas a vércukorszintje? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 20. 23:32
Szerintem azt, hogy több, mint a normális.
2015. máj. 17. 10:33

Ez attol fugg,h etkezes utan volt-e ennyi..ket oraval mondjuk vissza kell allnia etkezes utan is,normal allapotba.


Apam cukorbeteg , papam is az volt. Utalatos betegseg.

2015. máj. 16. 02:53
azt jelenti,hogy cukros.
2009. jún. 5. 21:21
Köszönöm a véleményeket! Hétfőn el megyek a házi orvosomhoz,aztán meg látjuk hogyan tovább......
8. 1366d1807f (válaszként erre: 6. - Minerva223)
2009. jún. 5. 20:21

Azért egy nem cukorbetegnek nem megy fel ilyen magasra a cukra, akármit evett is. Általában evés után másfél órával a legmagasabb. Egészséges embernél max. 5-6 körül van ilyenkor. A 9 mindenképpen magas, mert 10-nél van a veseküszöb. Ha tartósan ilyen értékeket (vagy magasabbat) mérnek, akkor károsodhatnak a vesék. Azonkívül nagyon sok szövődménye van a magas cukornak. Nem akarlak riogatni, mert gyógyszerekkel nagyon szépen rendben lehet tartani. Az én párom is cukorbeteg. Szedi a gyógyszereket, így rendben van.


Ha netán veszel egy vércukormérőt (mert ha tényleg kell szedned a gyógyszereket, akkor jó lenne), akkor olyan mérőt vegyél, amihez olcsóbban kapsz csíkokat.

2009. jún. 5. 20:16

Ha legalább 6 órája nem ettél és ez lett az értéked akkor 3,6-5,8 mmol/l.fölött jóval van ,ami a normális szint lenne.

Ha ettél akkor nem olyan gáz.


A magas vércukorszint (hiperglikémia) utalhat cukorbetegségre, ezért további vagy megismételt vizsgálatokra lehet szükséged,de akkor már éhgyomorra.

A vércukorszint emelkedése azonban számos betegség tünete is lehet, így a pajzsmirigy-túlműködésé, hasnyálmirigy-gyulladásé, de egyéb hormonzavarok kísérőjelensége is lehet, mint ahogy számos gyógyszer is okozhat hiperglikémiát.

De mégegyszer,ez csak akkor ha éhgyomorra volt ennyi,és nem evés után....

2009. jún. 5. 20:14
Attól függ mit ettél előtte. Vannak ételek amik hirtelen emelik meg a vércukor szintjét.Azért megérne egy kivizsgálást. Csak egy vérvétel az egész.Ne hanyagold el "jobb félni..."
5. benvik (válaszként erre: 2. - Children)
2009. jún. 5. 20:14
Ez attól függ, hogy mikor ettél előtte, és mit. De mindenesetre nem árt, ha elmész a háziorvoshoz, és megnézeted a vérképed, és csinálnak egy terheléses vércukrot.
2009. jún. 5. 20:12
Igen! Keresd fel a háziorvost sürgősen, mert gyógyszerekkel remekül karban lehet tartani.
2009. jún. 5. 20:12
Ettél előtte?Vagy éhgyomorra mérte??
2009. jún. 5. 20:08

Ma egy rendezvényen meg mérettem a vércukromat,és a hölgy azt mondta hogy nagyon magas:9,5

Ez azt jelenti hogy cukor beteg vagyok?

2009. jún. 5. 20:05
Szerintetek, mit jelent ha valakinek magas a vércukorszintje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook