Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mit jelent az a szó: BOLDOGSÁG fórum

Szerintetek mit jelent az a szó: BOLDOGSÁG (beszélgetős fórum)

1 2
2018. dec. 29. 13:15
Megélni a pillanat örömét.
54. mazsi-drazsi (válaszként erre: 51. - VersEmber)
2018. márc. 28. 22:31

"válaszold meg.............ha tudod", írtam nagymellénnyel és most azt kell mondjam: TUDOD:))


ezt szeretem, ezeket a legegyszerűbb pillanatait az életnek, ami mondhatnám észrevétlen boldogság, de közben az ember nagyon is mélyen átérzi..


köszönöm.

53. VersEmber (válaszként erre: 51. - VersEmber)
2018. márc. 22. 23:55

Ja, hogy mi a boldogság?

Senki nem tudja, mert az Te vagy Magad - amikor úgy gondolod.

2018. márc. 22. 23:54
Harmónia.
51. VersEmber (válaszként erre: 50. - Mazsi-drazsi)
2018. márc. 22. 23:49

Kedves Mazsi!

Most jól elcsíptél, mert van kedvem erről komoly véleményt mondani.

(Az önbizalmamnál csak a bicepszem nagyobb...:) - Rejtő Jenő: Piszkos Fred)


BOLDOGSÁG?

Annyira szubjektív, hogy nincs kritériuma.

Csak azt lehet mondani, hogy "éreztem már ilyet", de olyat mondani, hogy szerintem ez, vagy az, nem lehet.

Talán egy pici támpontot leírok.

(Ezt "Flow" érzésnek nevezik (Csíkszentmihályi munkája), nincs jó magyarszó rá.)


Mindig azt vettem észre, hogy akkor éreztem egy különleges, boldogság érzést, mikor arra figyeltem, amit csinálok.


Ma elég húzós napom volt meló tekintetében.

Hazajöttem úgy 5 körül.

Lecuccoltam és leültem a zongorához egy kicsit kikapcsolódni.

Pár perc után csengetett a lányom, ő is hazatért (17 éves). Beengedtem és visszaültem a zongorához.

Játszottam, amit játszottam, és a lányomnak feltűnt, hogy nem igazán jól csinálom, és odaült és elkezdte ugyanazt játszani, amit én előzőleg, de ő sokkal jobban.

Én 30 éve zongorázok, Ő 3 éve - és sokkal jobb volt tényleg, mint én.

Megálltam mögötte és néztem az ügyes zongorajátékát - és TUDTAM, HOGY BOLDOG VAGYOK.

50. mazsi-drazsi (válaszként erre: 49. - VersEmber)
2018. márc. 22. 23:23

akkor válaszold meg



ha tudod...

49. VersEmber (válaszként erre: 48. - Mazsi-drazsi)
2018. márc. 22. 23:09

Ez egy 8 éve indított fórum néhány 10 hozzászólással.

És ezek a hozzászólások tartalmazzák a lényeget, okosságokat írtak.

Mégsem válaszolt egyik sem a kérdésre.

...

2018. márc. 22. 22:21
amikor tudom hogy a lelkemben gazdag vagyok
2016. márc. 2. 21:31
Nem vágyni másra, mert ami van, az örömmel tölt el.
46. globus
2015. jún. 24. 09:59
Elfelejtettem!
2015. jún. 24. 09:55
Nem tudom, azt érzi az ember.
2012. júl. 28. 09:43
Egy buszon olvastam egyszer egy plakáton: Apró dolgokból tevődik össze a boldogság! Hát van benne valami. :)
2012. júl. 28. 09:34
Nem gondolkodni kell, hogy mit jelent, hanem megélni .
2012. júl. 28. 09:31
"Boldog ember az, aki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül, hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége, és az ő törvényéről gondolkodik éjjel és nappal. És olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, amely idejekorán megadja gyümölcsét, és levele nem hervad el, és minden munkájában jó szerencsés lészen!" Biblia, Zsoltárok könyve 1.fejezet
2011. máj. 19. 12:05
Amikor szeditöen Kerek a vilag:)DDD
40. o.andi
2010. ápr. 9. 21:24
Amikor minden szép és minden jó...Szerinted:)
39. Pomi
2010. ápr. 8. 21:53

Akkor lehetünk boldogok, ha nem gondolkodunk a múlton és nem töprengünk a jövőn. A idő tehet bennünket boldogtalanná. Megpróbáljuk leállítani az elménket, nem engedjük, hogy kattogjanak a kerekek:) Annak örülünk ami most van és nem sóvárgunk azután amink nincs :) Ha megkérdezzük magunktól, hogy mire van szükségem ebben a pillanatban? A válasz: semmire. Örülünk annak, hogy létezünk:)

Hát ezt minden embernek gyakorolnia kell, hogy jól menjen:) Nem másoktól vagy külső körülményektől, tárgyaktól függ a boldogságunk. Sokat tanulhatunk a körülöttünk lévő növényektől, állatoktól.

38. 32787c09c7 (válaszként erre: 35. - D560948772)
2010. ápr. 8. 16:30
Ez jóóó!!! :) :) :) :) :) Ma pl a nagy vigyorgásom közepette két súlyos szatyorral a kezembe bandukoltam haza fele!! Ezt jól le írtam :) :) Amikor is a kedvenc tulipánjaim közül előbukkant egy óriási zümmögő darázs vagy valami ilyesmi szörnyeteg. Iszonyatosan félek tőlük allergiás vagyok a csípésükre....:( erre nekem támad a kis rohadék! Azt sem tudtam melyik szatyorral támadjak vissza...közben röhögtem ugye saját magamon, hogy csápolok vigyorgok és biztos vagyok benne hogy valamilyen hangokat is adhattam ki! :) :) :) :) :) :) :) :) Megint hülyének néztek! Nem baj!! Jó volt elvigyorogtam ezen is míg haza értem!:)
2010. ápr. 7. 18:57
... harmónia .... mónia... harmónia.... mhmhm... salalalala.... harmónia.... én meg az új Mozart... ha hallanáááátooook! ;DDD
36. hte23
2010. ápr. 7. 18:40

Sok-sok szép és kedves dolgot olvastam tőletek.

Jó, hogy azért vannak emberek akik valóban annak is érzik magukat, nemcsak mások hiszik róluk.


Ez nagyon JÓ.


Én is ilyen voltam kb. 4-5 évvel ezelőtt.

Optimista, boldog ( pedig a házasságom akkor sem volt teljesen OK )

Aztán jött a csalódás. És jött a depresszió. És jött az ujraértékelés.

Az opitmizmus részben visszajött azóta.

35. d560948772 (válaszként erre: 30. - 32787c09c7)
2010. ápr. 7. 16:36
... hjaaa, és közben énekeled, hogy "János vitézem, én hős huszárom, voltál szerelmem, Te voltál az álmom..." ... és bután néznek rád az emberek. :DD Én kb. így szoktam reggel 7 órakor munkába menni. Szóval mosolygok egész úton (mostanában volt, hogy fel is röhögtem egyik-másik plakátot meglátva), és énekelek... mások meg akkor ébredeznek velem szemben jőve. :DD
2010. ápr. 7. 16:26

a boldogságot leírni nagyon nehéz., de talán közeliteni megkisérelhetjük. :))

a boldogság a belsö harmónia és a lelki béke elérése. a boldogság egyik alap pillére, hogy félelem nélkül éljünk. engedjük el a ragaszkodásainkat, fogadjuk el a környezetünket, embertársainkat s magunkat is..!


most nagyon boldog vagyok, csakugy boldog..! :DD

2010. ápr. 7. 15:16
:) De tényleg olyan érzés, és tényleg mosolygok miközben sétálok! Kattog az agyam gondolkozom egyik tenni valóról a másikról stb... És közben mosolygok. Ha látok valami számomra szép dolgot akkor egy pillanatra meg is állok és meg nézem! Pl: 1 szál fehér tulipán a sok piros között parkban
32. Változó (válaszként erre: 30. - 32787c09c7)
2010. ápr. 7. 15:12

Tudom :)))

Pillangó...


Ezzel nagyon beloptad magad a szívembe :DDD

31. homokóra (válaszként erre: 29. - Leoborta)
2010. ápr. 7. 15:11
Tessék???
2010. ápr. 7. 15:10
Amikor az emberek értetlenül néznek Rád mert folyamatosan mosolyogsz. Sétálsz egyedül az utcán és mosolyogsz mert elégedettséggel tölt el minden amire csak gondolsz vagy eszedbe jut!
29. Leoborta (válaszként erre: 25. - Homokóra)
2010. ápr. 7. 15:03
Igen, igen. A következő hsz-ban írtam Rólatok is. Mindennek, és mindenkinek tudok örülni. Ebbe Te is beletartozol. :-)
2010. ápr. 7. 15:01
Elégedettség
2010. ápr. 7. 14:57
Adrenalinbomba
2010. ápr. 7. 14:54
Lelkiállapotot. Megbékélést önmagammal és a világgal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook