Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? fórum

Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
15. 14775640c4 (válaszként erre: 12. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 08:42

van nagyon jó HA táp is ami kifejezetten érzékeny (akár tejérzékeny )baáknak vannak kitalálva

én személy szerint inkább ha igy alakult adnék tápot

de most ellenvélemény:

szerintem szoptathatsz..

figyi tudom az orvos jót akar de ha te szeded a magzatvédő vitamint és mellette kiegyensulyozottan táplálkozol,nem kell elhagyni a zsopit.

igaz ezt ő azért mondja hogy két gyerek többet vesz el tőled mint egy

de én szoptatnék

csak lecsökkenteném

14. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - Vadooc)
2008. febr. 25. 08:38

persze én sem azt mondom hogy mindenképp táp reggeltől estig

én napi egy pohárral adtam és ez pótolja a vitamin és ásványianyag szükségletet és laktató.

persze a gyerek ehet mindent de téli időben nehéz fenn tartani a változatos vitamindús étkezést

13. 8e537814aa (válaszként erre: 11. - Vadooc)
2008. febr. 25. 08:36
teljesen egyet értek veled, ezért nem is tudok mit írni! :)
2008. febr. 25. 08:35

Jaj, ilyen gyorsan ennyien írtok. de aranyosak vagytok!!! :DDD


Szancsesz! Pocakban van a tesó és a dokim azt javasolta, max 20 hetes terhességig szoptathatok. Most leszek 12 hetes.


Hát igen, félek kicsit tőle, hogy elfogadja-e a tápszert, de most egyre inkább hajlok affelé. Ugyanis a férjem ekcémás, és a kisfiam bőre is elég érzékeny, gyógyszertári krémmel kell kenegetni, mert sokszor piros szárazságfoltok jelennek meg rajta.

Tápszert eddig csak a kórházban töltött napok alatt kapott, azóta csak anyatej és most már szilárd kaják is. még azt sem tudom, milyen tápszerek vannak, melyik jó, melyik nem...

11. vadooc
2008. febr. 25. 08:34
Én nem adnék egy gyereknek tápszert, aki eddig anyatejen volt, annak pláne nem. Egy éves kortól már lehet, tejet adni a gyereknek ill., be lehet vezetni a táplálkozásába. Az ilyen korú gyermek már kis híján minden ételt képes enni, legfeljebb nem olyn fűszeresen.
2008. febr. 25. 08:33

igen tartalmasabb a tápszer mint a tej

és már vannak igen finom izű tápok

vanilia,alma stb..

jobban elfogadja majd mint a natur tejet

nekem másfél éves korig szoptak majd leszoktak, majdnem 3éves korukig tápot adtam nekik még a kakóhoz is azt adtam

jobb mint a bolti tej

2008. febr. 25. 08:33
én adtam a fiamnak egy éves korától tehéntejet.Addig tápszert evett, mert sajna nem volt tejem.
2008. febr. 25. 08:31
Nekem külön szóltak hogy ne keverjem semmivel a tejet!!
2008. febr. 25. 08:30
Persze az igaz hogy a táppszer tartalmasabb
2008. febr. 25. 08:29

Szia!

Hát az orvosok azt javasolják,hogy egy éves kortól lehet megkezdeni a tejet adni egy gyermeknek!Ha valóban tehéntől szerzed a tejet ( gondolok itt arra,hogy nem boltból ), szerintem nyugodtan adhatsz neki,max ugy,hogy fele-fele arányban kevered teával!Az öcsémet is így etette édesanyám,mikor elapadt a teje!Akkor nem annyira " tömény " a tej!De,remélem írnak még ide tanácsokat! :)

Sok sikert,és jó étvágyat! :)))

2008. febr. 25. 08:28
Ha eddig anyatejet kapott a baba nem biztos hogy a tápszwert elfogja fogadni.
2008. febr. 25. 08:27

szia!

nincs tejed vagy nem szopik?

habár nem ismerem a körülményeket de szerintem jobb lenne ha szopizna még

én mindkét gyereket másfél éves koráig ciciztettem majd maguktól leszoktak

de

ha a témát nézem:

inkább tápot

adj

olyan vitaminok és nyomelemek vannak benne, amik kellenek a gyerek fejlődéséhez

jobban jársz vele mint a tejjel

habár tejet adhatsz neki de az nem tartalmaz annyi mindent.

2008. febr. 25. 08:27

Már nyugodtan adhatsz felforralt! és lehűtött tehéntejet.Én még most is a 3,5 % zsiros tejet veszem nekik.Sokan ajánlják a bolti kimért tejet mert hogy az jobb mínőségű.

Persze előszőr kevesebbet és figyeld meg hogyan reagál rá.De biztos nem lesz gond!

2008. febr. 25. 08:24
Ha megteheted akkor tápszert!
2008. febr. 25. 08:23
Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook