Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? fórum

Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
45. win
2008. febr. 26. 06:15

Én sokat gondolkodtam ezen a témán, és arra jutottam, hogy tulajdonképpen nem értem.


Miért kell akár tejet, akár tápszert adni a gyerekeknek? Nehogy azt mondjuk, hogy az abban levő vitamint, ásványi anyagot, stb.-t máshonnan nem lehet fedezni? :-OOO


A fiam 15 hónapos koráig szopott, emellett 1 éves korától elkezdtem kóstoltatni vele a tejet. Nem egy nagy tejivó, 1,5 dl-nél többet szerintem még a legjobb napjain sem ivott soha, de nem is adom neki minden nap. Sőt!

De minden nap kap valamilyen tejterméket: kefir, joghurt (natur, nem műanyag rózsaszín), túró, sajt, tejföl. Gyümölcsöt is kap "szigorúan" minden nap uzsonnára, és általában igyekszem kiegyensúlyozottan étkezetetni.

Nem hiszem, hogy ezzel ártanék így neki, hogy nem "nyomok" le a torkán minden nap x mennyiségű tejet vagy tápszert...

44. Mianó (válaszként erre: 43. - Mianó)
2008. febr. 25. 23:21
Ja és a dokitok bizti fogja tudni milyen tápszerre lesz szükséga Szabinak:))
43. Mianó (válaszként erre: 12. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 23:20

Ancsi!

Szerintem is tápszer!Én másfél éves koráig bizti nem fogok adni tejet!

Szerintem allergia ide oda.van e a családban vagy nincs,igenis félni kell a tehéntejtől!!!

42. benvik
2008. febr. 25. 22:17
Na az én lányom sajnos elég korán kapott tápit. 2 hónapos kortól vegyes táplálás, aztán 6 hótól csak tápi. Teljesen egészséges, szépen fejlődött, nem beteges. Ezek a mai tápszerek már elég modernek, vitamindúsak. Jobban odafigyelnek a gyártók az összetételére, mint a bolti tejekére. Persze más a helyzet, ha az ember olyan szerencsés, hogy megbízható helyről tud igazi kálciumdús tejecskét szerezni. Nem tudom, hogy mit adnék Krisztinek, ha most lenne az elválasztás, de hajlok arra, hogy inkább tápit itt a betonrengeteg közepén. Ha viszont vidéken bociközelben laknék, akkor inkább a bocit választanám. Így viszont a doktornő tanácsára min másfél évig marad a táp, aztán meglátjuk.
41. win (válaszként erre: 35. - Mandy)
2008. febr. 25. 11:03

Abszolút megegyezhetünk abban, hogy ha lehet anyatej mindenek előtt és minél tovább. :)))


Én pontosan ezért szoptattam a fiam még terhesen is. Bőven a 7. hónapban voltam, mikor elválasztottam. Akkor is azért, mert már sehogyan sem volt kényelmes a nagy hasam miatt. Kicsit még így is furdalt a lelkiismeret, hogy talán lehettem volna kitartóbb... :((

40. Pitypang (válaszként erre: 39. - Mandy)
2008. febr. 25. 10:55
Az is jó téma. :D
39. mandy (válaszként erre: 34. - Pitypang)
2008. febr. 25. 10:42

OFF - bocsi.

Én most ebben a 'milyen cipőt'-témában tépem a hajam. Bálint névnapjára ezt kap apósoméktól. De én vegyem meg. És itt is hasonló a képlet.

Az olyan cipőgyártó, aki harántemelős cipőt gyárt, azt fújja, hogy enélkül nem élhet egy baba. Az a cipőgyártó, aki sarokmerevítős cipőt gyárt, az meg azt, hogy ez a nélkülözhetetlen, a harántemelős cipő egy szar...

Pffffff :DD

2008. febr. 25. 10:41
Az én fiam méga ízesített tejpépeket sem szereti,valószínű a tápszert se fogja enni! Amúgy még anyatejes :)
37. Pitypang (válaszként erre: 36. - Mandy)
2008. febr. 25. 10:39

Én sem vitatkozok, te nőci! :D Csak leírtam a véleményemet, hogy én meg 1 éves kortól adom és kész. Sőt, kapott korábban is dolgokat, amikben volt tej.


Nem másabb egy 365 napos, mint egy 364, ahogy a másfél éves sem másabb az 1 nap híján másfél évesnél. :) Csak valahogy meghúztak egy határvonalat, hogy meg lehessen nevezni, lehessen beszélni róla. Persze, mondhatták volna azt is, hogy 10 hónapos és másfél éves kor között elkezdhető a tehéntej. Így is tanácstalan az ember néha, ilyen nagy intervallummal még nehezebb lenne az egyéni döntés.


Én sem meggyőzni akartam senkit. Ancsi is maga dönt, csak gyűjti a véleményeket. Az enyém a tehéntej. Látom, ezzel kisebbségben vagyok, mert csak páran voksolunk mellette, de ettől függetlenül én a saját gyerekem tej-nem tej ügyében így döntöttem.


Ilyenkor mondom azt, hogy akárhogy dönt az ember, felnő az a gyerek. Csak jól akarunk dönteni és bonyolítunk sokszor. Én is.

36. mandy (válaszként erre: 33. - Pitypang)
2008. febr. 25. 10:27

Én iszom a tejet, persze. De nem véletlen, hogy a kisbabáknak nem ajánlják. És abban meg nem hiszek, hogy egy éves korig ne adjak, egy éves kortól pedig már azonnal adhatok. Olyan nagyon más lenne egy 364 napos és egy 365 napos baba?? Másfél éves korig nem adok tehéntejet. De ez mindenkinek a maga döntése, ahogy Win is írja. Én se azért írtam, hogy bárkit is meggyőzzek, csak mert a tudásbázis a véleményeinkre kíváncsi. Az enyém ez.


Na de tényleg abbahagyom, mert Veled aztán végképp nem akarok vitatkozni.....

35. mandy (válaszként erre: 31. - Win)
2008. febr. 25. 10:24

Persze, 3 éves korig én sem adnám/adom majd :)


Részemről le is zárom annyival, hogy másfél éves korig szoptatok, mert abban ugye megegyezhetünk akkor, hogy az anyatej jobb a tehéntejnél és a tápszernél is :)

34. Pitypang (válaszként erre: 31. - Win)
2008. febr. 25. 10:20

Egyetértek. Azzal is, hogy azért nyomják a "tápszert 3 éves korig, különben felelőtlen szülő vagy", és azzal is, hogy mindenki maga dönt, mert az övé a felelősség.


Vélemények mindig vannak ezerfélék, de csak egyet vagyunk kénytelenek kiválasztani. Így volt/van/lesz ez sok más témában is a gyerekkel kapcsolatban. Lásd milyen legyen a cipője? Hol és hogyan aludjon el? Mikor mit egyen? Nézhet-e tv-t és mennyit? Stb... Ez a tápszer/tej is egy ilyen.

2008. febr. 25. 10:15

Megírtam egy hosszú véleményt, de elszállt. Grrrr....


Én nem adok tápszert a saját gyerekemnek pl. Nem azért szoptattam 1 évig, hogy mégis tápszert adjak most. Akkor a kezdetektől adhattam volna azt és kész. A gyerekorvosunk és a védőnőnk eléggé táp/pép/bolti bébiétel ellenesek, szerintük simán mehet a tej. Nem a száz évig is elálló "agyonbigyózott", hanem a féltartós zacskós vagy "hosszúdobozos".


Mandy, nem értek egyet azzal, hogy a tej a kisborjúnak való csak. Iszunk kakaót, kávét tejjel, mégsem vagyunk borjúk. Rókák sem, ha csirkét eszünk... Medvék sem, ha halat... A tojás sem arra való eredetileg, hogy mi megegyük ugye, de ezer formájában fogyasztjuk.

Szerintem a tejjel sincs ilyen tekintetben baj. ;)

2008. febr. 25. 10:00

Szerintem nyugodtan próbáld meg a tehénejet, a zsíros fajtát. Ha nem fogadja szívesen, v. allergiás a tehéntejre, az persze más. De akkor még mindig elkezdhetsz a tápszerekkel kísérletezni. Tulajdonképpen a tápszerek nagy része is tehéntej alapú.

Egy éves kora után én már tehéntejet adtam a gyereknek.

31. win (válaszként erre: 29. - Mandy)
2008. febr. 25. 09:57

Háááááááááááát, én erre azt mondom, ki miben hisz... ;)))


Én abban, hogy az "adjunk 3 éves korig tápszert a gyereknek" a tápszer-lobbi, és nem a gyerek érdekeit szolgálja.

DE: ez csak az én saját különbejáratú véleményem!


Ezért mondom én azt, hogy egy ilyen kérdésben mindenkinek magának kell dönetenie, jó alaposan mérlegelve, mert a felelősség maximálisan az övé.

30. lufi
2008. febr. 25. 09:41
Én már nem adnék neki tápszert hisz már ilyen korban szinte mindent esznek. Sok zöldség, gyümölcs. A tejet én még csak most kezdtem adni a fiamnak (2,5 éves) kis adagokban (fél deci), mert eddig nem volt hajlandó még megkóstólni sem.
29. mandy (válaszként erre: 28. - Win)
2008. febr. 25. 09:34

Igen, de módosították, hogy megfelelőbb/táplálóbb legyen egy babának :)


"Tehéntej és tehéntej hígítás sem kiegészítô, sem elválasztási tápszerként nem alkalmas a csecsemôk táplálására az elsô életévben, a hazai gyermekorvosok ajánlása szerint (több nemzetközi gyermekgyógyászati szervezettel egyezôen) 3 éves korig."

( [link]

28. win (válaszként erre: 26. - Mandy)
2008. febr. 25. 09:21
Igazad van, egy apró megjegyzéssel: a tápszer tehéntejből készül...
27. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - Mandy)
2008. febr. 25. 09:18

ebben egyetértek én is :)))

szopi szopi mindig ameddig csak lehet de ha már nem inkább táp

testhez állóbb :)))

26. mandy
2008. febr. 25. 09:14

Ancsika csak itt és csak most kivételt teszek......ugyanis nem igzaán szoktam írni iyen fórumokba/tudásbázisokba (x vagy y megoldást válasszam?), mert a tapasztalataim azt mutatják, hogy sajnos egyesek elég nehezen viselik, ha valakinek más a véleménye......


Szóval ahogy azt már kifejtettem, én elsősorban anyatej-párti vagyok (Bálint 11.5 hósan még szopizik reggel és este), de ha ez valami miatt már nem jönne össze, akkor a tápszert választanám. A bolti "fehér lötty" tényleg minden, csak nem tej sajnos, arról nem is beszélve, hogy ugyebár kisbocinak lett kitalálva, nem egy kis emberkének. A tápszert viszont orvosok fejlesztették ki, direkt Nekik ;-)

25. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 09:09

és hát olyan aranyos zabálnivaló a gyereked!!!!!

add nekem harmadiknak !!!!

a lányom 5 éves és imádja a kis pasikat :DDDDD

24. 14775640c4 (válaszként erre: 23. - 14775640c4)
2008. febr. 25. 09:07

persze nem úgy mint egy csecsemő hisz 1 éves. de figyelni kell

amugy az anyatej védettséget ad a betegségekkel szemben hosszú ideig..

igy nem lesz gond

23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 09:04

az fincsi :))

a tehéntej mellett én azt mondom hogy higitsd felesbe, forrald aztán hűtsd le

és mint minden tejes tápláléknál nézd meg nem lesz-e hasfájós.

22. vandancsi (válaszként erre: 20. - 14775640c4)
2008. febr. 25. 09:02

lehet, valami arany középutat találok ki. Pl. másfél éves koráig tápszer, utána tehén tej.


na, de most vajas-lekváros kenyér jön!!! :DDDD

21. 2577cdcc12 (válaszként erre: 18. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 09:02
Akkor ha már szilárdat is eszik, végképp nem értem mi a gond. Még ha nem is tejet iszik, mindent, ami abban van pótolható mással. Mi mondjuk sokáig joghurtitalt adtunk, és tejet egyáltalán. Most 10 éves, akkora mint egy 12, és makk egészséges...
20. 14775640c4 (válaszként erre: 18. - Vandancsi)
2008. febr. 25. 09:00

akkor maradjon is igy egyelőre

de én ugy gondolom ásd még be magad jobban a témába

én csak azért voksoltam a táp mellett mert hát a bolti tej ...

hogyis mondjam nem túl vitamindús

de ha ugy döntesz hogy oké

legyen tehéntej

akkor adhatsz vitamint mellé(akár béres csepp)

a gyereknek

de ha ennyi ideig szopott, akkor valszeg nem lesz gond

az anyatej sokáig véd a betegséggel szemben

de bárhogy döntesz jó lesz

csak hallgass az ösztöneidre :)))

19. coline (válaszként erre: 5. - TnéKrisz)
2008. febr. 25. 08:57

Én tettem a tápszerbe egy kis kakaóport.:)

Egy éves elmúlt és alergiás lett a tejre, ezért tápszert kellett adnom a kicsi lányomnak és bizony nagyon sokáig tápszert adtam neki (2,5 éves koráig), mert sokkal tartalmasabb, mint a mai tejnek alig mondható fehér lötty.

18. vandancsi (válaszként erre: 17. - Win)
2008. febr. 25. 08:55

Igen, tudom! :DDDD


Pont akartam írni Szancsesznek, hogy Veled már "beszélgettem" erről. (A dokim nem azért nem javasolja 20 hét után a szoptatást, mert sokat "kivesz" belőlem, hanem beindulhat a szülés a mellbimbó ingerlésétől)


Jaj, most aztán tényleg végkép nem tudom, mi legyen.

Amúgy csak a reggeli az anyatej már, a többi szilárd és nincs is gond.

17. win (válaszként erre: 11. - Vadooc)
2008. febr. 25. 08:48

Én is egyet értek Veled! Szerintem elég nagy a valószínűsége, hogy nem is fogja elfogadni.


De mindenkinek magának kell eldöneni, mit mikor ad a hozzátáplálás során, mert a szülő tartozik felelősséggel a gyereke egészségéért.


Vandancsi!


Úgyis tudod a véleményemet a 20 hetes terhességig "megengedett" szoptatásról, meg a az egyévesen elkezdett tápszerezésről! ;))))

A lényeg, hogy Te jónak érzed a döntésedet a gyerekeid és a saját szempontjaidat egyaránt figyelembe véve!

2008. febr. 25. 08:42
Én 6 hónapos korától szoktattam át a normál ételekre, és 8 hónaposan már egyáltalán nem szopott, és persze nem kapott tápszert sem. Szerintem egy 1 éves gyerek már teljesen alkalmas a normál táplálékok fogyasztására, persze a megfelelő állagban, és egyes élelmiszerek kizárásával, vagy csak módjával adásával (pl felfújó ételek). És ide tartozik a tej is. Szerintem nyugodtan adj neki!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook