Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mindenféle piskota hízlal? fórum

Szerintetek mindenféle piskota hízlal? (tudásbázis kérdés)


23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Enci2)
2008. aug. 27. 22:17
Egyszer vettem kíváncsiságból, szerintem pont ugyanolyan, mint amit szoktam készíteni teljes őrlésű tönkölylisztből.:) Csak drágább.
22. enci2
2008. aug. 27. 22:02
A Norbi update piskótától én rendre fogyok!!
2008. aug. 27. 21:42

Teljes kiőrlésű lisztből ugyanolyan piskótát lehet készíteni, mint a sima fehér lisztből. Ettől ugyan nem lesz fogyókúrás, de egészséges. A cukor helyett használhatsz édesítőt, akár folyékonyat is, de nem ajánlom, hogy közben megkóstold, mert "nyers" tésztába tett édesítőnek nagyon rossz az íze (szerintem:).


Még egy ötlet: Ettől szintén nem lesz kevesebb kalória, de egészséges. Ha a liszt egy részét, kb. 1/4-ét darált dióval helyettesíted.


Rendszeresen készítem így, krém nélkül, almával vagy más gyümölccsel nagyon finom.

2008. aug. 27. 21:27

IGEN! : )

Nézni szabad..

2008. ápr. 28. 19:32
Mértékkel szerintem inkább piskótát egyen az ember,mint csokit vagy más édességet!A gyümölcsös piskóta,kevés cukorral,tojásfehérjéből készítve,nem olyan kalóriás.
18. fa72c95d08 (válaszként erre: 15. - 0565efa6e6)
2008. ápr. 21. 00:54
Egyetértek! nekem a fogyókúrám során a doki mondta vágjak be nyugodtan egy szelet süti amelyik jólesik! Én rohantam a cukiba és megettem a kedvencemet! :)
17. direne
2008. ápr. 20. 23:02
Hááát... igen.
2007. okt. 20. 13:48
Ha megeszed az egész tepsivel, biztos:DDD
2007. máj. 30. 20:24

Alapigazság, hogy semmi sem hizlal, ha megfelelő mennyiséget fogyasztunk belőle. A cukor, a zsír sem.

És bármi hizlalhat, ha (túl) sokat eszünk belőle.

14. 0565efa6e6 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. máj. 30. 20:22

Sziasztok!

A hasmenést nem az intenzív mesterséges édesítőszerek okozzák (bár ilyen hatás sincs kizárva, de én még nem hallottam ilyenről), hanem az ún. cukoralkoholok (ott alkalmazzák őket, ahol az ételbe szükséges a cukor tömege). Ezeknek a felszívódása ugyanis korlátozott (de a szervezetet lehet hozzászoktatni valamilyen szinten).

Gyakoriak: szorbit (ez van a Glukononban) és maltit (norbis termékekben).

13. emagdi (válaszként erre: 9. - 97dd601c1a)
2007. máj. 30. 19:50

ez igaz. a hasmenést a sok édesítőszer (aszpartam) okozza. ha megnézitek, mindegyik édesítőszeres terméken rajta van, hogy nagyobb mennyiség fogyasztása hasmenéssel járhat.


persze cukorral finomabb a piskóta, dehát ugye abban a kalória is több

2007. máj. 30. 19:48

Minden összetevője hízlal, akkor bizonyára együtt is.


De olyan finommmmmm !!!

11. anitus
2007. jan. 17. 19:05

szerintem van olyan ami nem hizlal.pl, ha teljes kiörlésű lisztből és édesítővel csinálod meg.na persze csak módjával lehet enni.

Bár én magam még nem próbáltam, de szívesen vennék receptet, ha tudtok ilyen jellegűt.köszönöm.

10. Venes
2006. dec. 13. 15:34

Ha valamilyen töltelékkel, krémmel látjuk el, akkor természetesen.

Meg hát van benne sok tojás, cukor, úgyhogy nem is várható el ettől a tésztától vagy sütitől más.

2006. nov. 2. 17:27

Sziasztok.

Szerintem biztos, hogy mindegyik hizlal, ha sokat esznek belőle.

Én a Norbis dolgokról azt hallottam, hogy ha túl sokat esznek belőle, akkor fosnak mint a murányi kutya.

Bocs, de ezt másképpen nem tudtam leirni.

8. valiza (válaszként erre: 5. - 737f507a35)
2006. okt. 20. 10:55
Szia,megkérlek,hogy az updates piskóta receptet leírnád?Főleg az arányok miatt,mert néha a Norbi receptjeiből nem sikerül. Köszi
2006. szept. 29. 22:00

Csajok én csináltam már szójalisztből és édesitővel, isteni finom volt, és az tényleg low carb is ráadásul,magas rost tartalommal...csak ajánlani tudom!

Leirom a recijét, hátha valaki kiakarja próbálni!


6 tojás

6 púpos evk édesitő vagy izlés szerint (nekem több is kellett bele)

6 csapott evk.szójaliszt

késhegynyi szódabikarbóna


Szétválasztod a tojásokat, a sárgáját,az édesitőt, lisztel elkevert szódabikarbónát külün-külön kis tálkába előkészited.


Gépi habverővel jó majdnem keményre felvered a tojásfehérjét, majd szépen kanalanként hozzáadod a cukrot, közben folyamatosan vered a géppel.

Kb még 2-3 percig vered,majd elkezded szépen hozzáadni eggyesével a sárgákat is, ha benne vannak még pár percet vered.

Ezután beleadagolod kanalanként a lisztet is de ezt már csak óvatosan kevered össze, ne törjön össze a hab.


Kikenr, szójalisztel beszórt tepsinben megsütöd mint egy piskótát.


Ez egy kis adag, nyugodtan emelheted az adagokat, értelemszerűen ha plussz 1 tojás, mindenből még plussz 1-1 kanállal hozzáadsz!

Volt hogy csináltam belőle tortát is, isteni lett:)Az készült ha jól emlékszem 8 tojásos verzióval:)


Sik sikert, remélem másnak is izleni fog:))

6. eee466847e (válaszként erre: 4. - Brigo75)
2006. szept. 29. 10:06
Igazad van. Az igazi piskóta hízlal. Amiben nem az igazi belevalók vannak, az nem piskóta, csak piskóta jellegű piskóta. Értjük ugye?
2006. aug. 25. 13:35
Nem, az update-es nem és abból ehetsz is, illetve sütit is készíthetsz belőle.
2006. aug. 1. 11:07

Sziaaa!

Szerintem a piskóta csak akkor hízlal, ha eszel belőle méghozzá mértéktelenül:::)))

2006. júl. 6. 14:04

Szio!


A cukor elhagyása valóban nagyon kevés, mert a fehérliszt is nagy ellensége a fogyni akaró emberkéknek, a megoldás, a finom lisztet cseréld le teljeskiörlésűre, vagy zabkorpára, a cukrot édesítőszerre, és hasonló finomságot fogsz kapni, mint a piskóta.

A piskóta megtöltése lehet puding, amit édesítőszerrel kutyulsz ki, és meg is van a fincsi süti.

2006. júl. 5. 13:27
Szia! Szerintem meg nagyon kevés csak édesítőt használni cukor helyett, mert ott a liszt. Liszt helyett viszont lehet zabkorpát vagy szójatejport vagy teljes kiőrlésű lisztet használni, azokkal is nagyon finom!
2006. júl. 5. 13:20
Szerintem nem,mert lehet édesitővel is késziteni cukor helyett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook