Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? fórum

Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
79. Mirrmurr2 (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2019. okt. 1. 17:53

A kérdésem ez volt:

"Sosem jut eszedbe, hogy esetleg igaza lehet valakinek, aki kritizál téged?"


Te erre ezt a választ adtad:

"Nem juthat eszembe, csak az, ami nekem bejött."


Akkor megkérdezem még egyszer: biztosan mindenki hülye, aki szembejön a sztrádán? Nem lenne érdemes legalább körülnézni, nem lehet-e, hogy te látod rosszul a dolgokat?


"Csak megint az a bajotok, hogy élve születtem, és nem átallok még meg is szólalni."


Ha tényleg ezt szűröd le a sok-sok válaszból, amit kapsz, akkor valóban sajnálatraméltó vagy.

2019. okt. 1. 17:51
... sok embernek nincsen pénze :( régebben volt kis tartalék tartaléka is 1 vendéglátósnak , ami kiakasztott még néhány éve h újabban annyira nem volt tartalékuk , h ha valamelyiknél összejött 1 nagyobb társaság előfordult h egymástól kértek kölcsön 1-1 rekesz valamit , v 1-2 ü italt , jó ! azért ezt se lehet általánosnak mondani , mert olyan is van , akiket milliókkal támogattak + de a valódi többség itt is csak kínlódik :( :(
77. andi6020 (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2019. okt. 1. 17:51
Szerintem nem az a lényeg, hogy mi vagy. Ugyanis senkit nem érdekel. De mindegy már, úgyis mindenki megjegyezte.
76. Mezei Virág (válaszként erre: 74. - Forrest2010)
2019. okt. 1. 17:50

Na igen. Az már gond, hogy még a kocsmák is bezártak. Felénk is.

Nagyváros bizonyos helyein még működik, de sok helyen már nem. Bp-en sem. :(

75. Lávli (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 17:48

Jajj, hogy "okosba" csinálni valamit?

Én attól mindig csak tátom a számat.

De élhetetlen is vagyok, az tény 😁

Nekem a dolgok ilyen egyszerűek: a vállalkozó jóval nagyobb jövedelemmel rendelkezik, mint a mezei állami melós, de sokkal több energiát is fektet bele, meg anyagiakat is ...

Az, hogy csak kicsit dolgozni, meg tőke nélkül, de azért dőljön a lé ... Eléggé utópia :)))

74. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Lávli)
2019. okt. 1. 17:46
... a lányom néhány évig üzemeltetett 1 kis kávézót , előtte megpróbálta felmérni a keresletet , valaha volt a falunkban 2 kocsma + 1 presszó , mind megéltek belőle :) de mára egyik sincs :( a lányom sem bírta sokáig , a kis megtakarított pénzünk az utolsó fillérig ráment és akkor gyorsan abbahagyta , mielőtt más is elúszna :( mint 1 ismerős házaspárnak 15 ? éve , elúszott a házuk is :( :( és nem olyan kis putriszerűség volt mint pl a miénk :)
73. Guruljka (válaszként erre: 71. - Andi6020)
2019. okt. 1. 17:44

Jó, akkor ezentúl síoktató leszek.

Neked meg sose legyen ennél nagyobb bajod.

72. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Lávli)
2019. okt. 1. 17:42

Igen, de ő egy 2 gyerekes anyuka, aki nem egész napos elfoglaltságot keres.

Ebbe be is kell fektetni...

71. andi6020 (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2019. okt. 1. 17:42
Hasznos nekünk is, ha jól a szánkba van rágva, ha kell 100x,hogy ki a fordító, ki a programozó matematikus, vagy pl ki a bankos.
70. Guruljka (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2019. okt. 1. 17:38

Nem egyszerű, egy ismerős családnál egy vendéglátós ötlet dőlt dugába, és vitte nagyjából a családot is magával.


Inkább az a probléma, hogy fordítva kéne lennie. Ne az legyen a kérdés, milyen vállakozást indítsak, hanem, hogy van ötletem, van végzettségem, van kis alaptőkém, hogyan induljak el?

69. Guruljka (válaszként erre: 64. - Mirrmurr2)
2019. okt. 1. 17:36

Igazad van.


Most csak a poén kedvéért, mert még most sem tudom, mit tart Grassi bullshit-nek.

(Ettől függetlenül, ha igaza van, akkor oké. Ahogy épp neked is igazat adtam ma egy helyesírási kérdésben.)


Nem juthat eszembe, csak az, ami nekem bejött.


Ha nem lenne gyakori a német nyelv, akkor kevesebb fordítani valóm lenne - de szerencsére nagyjából megélek belőle. Azt nem tartanád furának, ha topikról topikra más és más foglalkozást adnék meg?


Link ide vagy oda, konkrétabb ötletetek nektek sincs, csak megint az a bajotok, hogy élve születtem, és nem átallok még meg is szólalni.


Gurgass át, ha nincs ínyedre. Nekem is ezt ajánlották.

68. Lávli
2019. okt. 1. 17:29

Szerintem kaja pia.

Ha mást nem is, de enni inni mindig akarnak az emberek .

67. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2019. okt. 1. 17:01
Igen, azért is írtam, hogy itt soha!
66. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 15:57
... még ha van is végzettsége , tudása esetleg a családnak 1 kis segítsége is hozzá , felkötheti ma a gatyáját aki itt vállalkozni szeretne , mert semmi se eccerű :( :( és jó nagy adag szerencse is szükséges hozzá , mert előfordult már olyan is h még az is elúszott amit addig összevakart :( :(
65. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. okt. 1. 15:08

Van már valami ötleted?

(nem vállalkoznék itt, ha csak nem nagyon, de nagyon muszáj, valami nyomós ok miatt)

Ha nincs hozzá valami végzettséged, tudásod, nincs mire vállalkozni. :(

64. Mirrmurr2 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. szept. 18. 10:39

Egyiket sem vonja kétségbe, csak hülyeségnek tartja. Igaza van.


Furcsa stratégia ez, hogy mindig eltereled a szót, ha kiderül, hogy nincs igazad.


Sosem jut eszedbe, hogy esetleg igaza lehet valakinek, aki kritizál téged? Nem arra gondolok, hogy tessék-lássék igazat adsz valakinek - hanem magadban belegondolsz, hogy nem csak neked lehet igazad...

63. Guruljka (válaszként erre: 61. - Grassi)
2019. szept. 17. 22:55

???

Melyik részét vonod kétségbe?

62. grassi (válaszként erre: 61. - Grassi)
2019. szept. 17. 21:18
Guglizd meg ha nem udod mit jelent 😀
61. grassi (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2019. szept. 17. 21:17
Bullshit
60. MTami01 (válaszként erre: 55. - Bözsi néni)
2019. szept. 16. 22:51
Ebben igazad van! A leghíresebb fodrászok pl. férfiak, szóval oda-vissza működik ez.
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Grassi)
2019. szept. 16. 19:55

Nem kell. Lehet.

Sajnálom, hogy Németországban nem a kecsua nyelv ragadt rám, azért a lényeg mégis az, hogy itthonról dolgozni remek. Én a magam részéről a fordítási munkát is szeretem.


Ha HR-es végzettségem lenne, akkor nyilván tudnék megelégedésedre körbe tanácsolni mindenkit, de az a helyzet, hogy azért nem azt tanultam, mert nem érdekel.

Ennek hiányában nem tudok szaktanácsot adni.

De aki csak ötleteket keres, annak talán megindul a fantáziája. A semmitmondó link is lehet ötletadó.

Én is onnan indultam, hogy ültem az érettségimmel és úgy éreztem, nem értek semmihez. Aztán rájöttem, hogy vannak lehetőségeim. Persze tanultam is, és még fogok is.

58. grassi (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2019. szept. 16. 19:47

nincs fantáziád, de nem is ez a lényeg. a fórumindító kérdésére szerinted érdemi válasz az, hogy "online szolgáltatást kell építeni"? meg az abszolút semmitmondó linkek?


nemrég regisztráltam, de eddig minimum 5 különböző fórumban olvastam, a fórum témájától függetlenül, hogy németből fordítasz. tökjó, gratulálok, ritka nyelv, kevesen beszélik. ja, várj...


:))))))))))))))))

2019. szept. 16. 19:29

[link]


A tanácsadást is lehet profikra bízni, még ingyenes lehetőságek is vannak.

56. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2019. szept. 16. 19:23
Ezért nem értem, hogy miért nem azt akarja csinálni, amit tanult?
55. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - MTami01)
2019. szept. 16. 19:21

Aztán nő miért ne gondolkodhatna számítástechnikában? Miért csak férfi? Férfiak között is van, aki a gépet se kapcsolja be.


Egyébként pedig ehhez a területhez azért tudás is kellene, csakúgy, mint a fitness, fodrászat és masszázs esetében, mert azt se lehet képzettség nélkül csinálni. Csak dilettáns módon, az pedig az emberek becsapása, mint azt jól tudod, ugyebár.

54. Guruljka (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2019. szept. 16. 19:11

A tolmácsolás felsőfokú egyetemi tanulmányokhoz kötött, mester szak... Persze lehet fű alatt, de nem sok értelme van.

Befektetés is kell hozzá, meg is kell jelenni a rendezvényeken. Nem lehet kinyúlt pólóban itthonról csinálni, mint a fordítást.

Rendes jógaoktató sokáig tanul, hogy azt ne mondjam, egész életén át.

Fitness oktatóhoz se járnék, ha nincs egy felsőfokú tanfolyama legalább.

53. Guruljka (válaszként erre: 48. - Grassi)
2019. szept. 16. 19:08

Még fantáziám is nekem legyen?


Én itthonról fordítok. Jó fordító mindig kell. Eltart egy darabig, mire belejön az ember, de onnantól nagyjából folyamatos a munka.

És folyamatosan fejlesztem magam, ez nem duma.

52. unom (válaszként erre: 50. - MTami01)
2019. szept. 16. 18:54

Miért?

Szerintem mindenki a saját képességei alapján döntsön.

51. globus
2019. szept. 16. 18:52
Bármilyen építőipari vállalkozás.
2019. szept. 16. 18:51
Nőnek inkább a fitnesz, fodrászat, masszázs (bár utóbbiba jelen lehetne a partnerük is). A férfiaknak pedig számítástechnikai részen kellene elgondolkodni, ha vállalkozni akar.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook