Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? fórum

Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2019. okt. 3. 08:03
1x olvastam 1 cikkbe h Czigány György / régen a : KI nyer ma ? c zenei műsort vezette / lánya Czigány Ildikó repülőgép pilóta lett , az egyetlen női utaszállító pilótánk :) vannak azért nálunk érdekes emberek / is / :)
108. forrest2010 (válaszként erre: 107. - Napsugár8)
2019. okt. 3. 07:55
:) :) :) na ez tényleg nagggyon ügyes 1 emberke :) Bundy erre azt mondaná h ő annyira nem szerencsés h ha 1 temetkezési vállalkozása lenne , onnantól fogva nem halna + senki :( :(
2019. okt. 3. 07:53

Volt egy ismerősöm, nő létére nagyon jól vezetett. Gyakran mondta, hogy ha tehetné, szívesen lenne F1-es pilóta.

Aztán mikor ő is azon gondolkodott milyen vállalkozásba is lenne érdemes kezdeni, kipattant a nagy ötlet:

- az egyik vállalkozása autós-iskola lesz

- mellette indít egy temetkezési vállalkozás.

Az első vállalkozás majd csak besegít a másik ügyfél forgalmába is. Őrült csaj volt! :))

106. Napsugár8 (válaszként erre: 105. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 07:14

"...csak akkor fizetsz adót, járulékot, ha már van profitod."


Ezt nálunk is így kezdték. Csak mint kiderült, ravasz a magyar, alig-alig akadt olyan vállalkozás, amelyik profitot (=adót) termelt volna, mégis megélt éveken át szépen.


Aztán az EU-ba való belépés előtt jött a törvény, az az u.n. kötelező minimálbér után fizetendő adó+TB, akár elérte a vállalkozó, akár nem!

Az első évben ez a városok lélekszámához volt igazítva szakmánként.

Megnéztem: a mi kis városkánkban pl. a patkoló kovácsnak akkor (2004-ben!) kb. 200 ezer ft-ot kellett volna befizetnie adót+TB. Volt a városban 2 db. kovács, és 2 db. ló! Hát abból még 1 kovács sem tudott volna összehozni 200 ezer bevételt, nemhogy annyi adót.


Aztán jött, hogy országosan mindenki x. minimálbér után fizeti, mindegy hogy felkapott üdülőkörzetben él, vagy eldugott kis falucskában, a lényeg, hogy fizessen.

Így a KSH szerint az ország lakosságának életszínvonala (a beadott bevallások alapján!!) egyik évről a másikra x %-kal nőtt, és ezzel teljesítettük az EU által előírt GDP növekedési %-ot! Hurrá!

105. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - Bözsi néni)
2019. okt. 2. 16:22

De a nagyon pici legális jövedelem szerzésre nincs mód a KATÁ-val!

Németeknél ott a minijob pl.


Normális adórendszerre, és rendesen bejelentett munkahelyekre lenne itt szükség.

Nincs szükség adócsalásra olyan országokban, ahol a sarc nem kirablás.

Miért is van az, hogy sok országban kevesebb az adócsalás?


"„Például nekem nagyon tetszik az Egyesült Királyságban, hogy ha magánvállalkozást kezdesz, csak akkor fizetsz adót, járulékot, ha már van profitod. Szerintem ez így van rendjén. Nem?”

„Ausztriában csinált egy éttermet egy magyar srác. Bejelentkezett 1 év után az adóhivatal. Kedves honfitársunk térdig fosta magát. Erre kijött egy ellenőr, odaadta a névjegyét, hogy ő a kirendelt mentor, miben segíthet?! Átnézte a könyvelést, megmutatta, hol lát hibát. Kérte (sic!) javítsa ki, és ha kérdése van, szóljon, jön és segít!!!!”

104. andi6020 (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2019. okt. 2. 07:59
Nyerőgép plusz cigi nélkül nem pálya kocsmában piálni.
103. Napsugár8 (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2019. okt. 2. 07:42

Mert az "okosok" valamikor régen törvényt hoztak, hogy minden vendéglátó egységben ki kell jelölni egy helyiséget, ahol szabad dohányozni és egy másikat, ahol nem!

Ha két különálló, egymástól elzárható helyiség nincs, akkor a dohányosok részére a vendéglátó egységhez tartozó területen = udvaron kell biztosítani a rágyújtási lehetőséget.

Persze, az udvar általában raktáron keresztül érhető el. A NÉHIB viszont azt mondja, hogy a raktárba, konyhába stb. csak eü. könyvvel rendelkezők mehetnek be.

Jól ki van ez találva, nehogy már a kisboltos, kiskocsmáros, kiséttermes, = kis tőkével rendelkező egyéni vállalkozó talpon tudjon maradni.

Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor azért bírságoljuk!

102. forrest2010 (válaszként erre: 93. - Luijza)
2019. okt. 2. 07:21
.... hát nemtom ! kisgyerekkel foglalkozni szép hivatás :) na de nyűgös ............. háklis......idősekkel ?! a jóisten mentsen + tőle mindenkit !!!! remélem nem fogok lepuckanni 90 éves korom előtt !!! utána + hamá koporsóérett leszek :) akkor irány a stiglinckert :) :)
101. Bözsi néni (válaszként erre: 99. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 21:08
Hát nem :-)
100. Bözsi néni (válaszként erre: 98. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 21:07

Ez engem nem győzött meg, hogy hű, de jó. Tuti, hogy a legtöbb egyéni vállalkozó eltitkolná a jövedelmét, nehogy átessen a magasabb sávba.


Pont az ilyen miatt jött létre a KATA.

99. Mezei Virág (válaszként erre: 96. - Bözsi néni)
2019. okt. 1. 19:09
😀😀😀 Nem kell bagózni!
98. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Bözsi néni)
2019. okt. 1. 19:08

Túlélésre is gondolni kellene. Nem jó erre a KATA.

Van, aki kevesebb jövedelemmel is beérné egy ideig.

Valami hasonló kellene már nálunk is.


[link] 2015-ös cikk

97. globus (válaszként erre: 93. - Luijza)
2019. okt. 1. 19:08
Ez nem vicc, van egy telkünk, amit direkt ezért tartunk :DDD Önkormányzat terveiben szerepelt községközponti idősotthon felépítése.
96. Bözsi néni (válaszként erre: 94. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 19:03
De úgy már nem is jó, ha ki kell mindig mászkálni :-) Főleg télen.
95. Bözsi néni (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 19:02

Önfoglalkoztatásnak jó a KATA. Minden adó- és járulékterhet letud 50 ezer Ft/hó befizetésével + évi 50 ezer iparűzési adóval.


Nem tudom, a franciáknál mi van, de itt ez megoldja.

94. Mezei Virág (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2019. okt. 1. 18:57
Nem tudom, ez gondot okoz-e, mert aki bagózni akar, kimegy addig. Persze inkább kis feketézős oka is lehet... Anélkül már nem tudják fenntartani a boltot.
93. Luijza
2019. okt. 1. 18:53
Nyúgdíjas otthont kell nyitni.
92. Panna.33 (válaszként erre: 76. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 18:51
Nálunk is van olyan kocsma, ami bezárt, hogy nem szabad benn bagózni. Vagy ki tudja, mi miatt.
91. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - Bözsi néni)
2019. okt. 1. 18:35

Persze, de nem is vállalkozni akarnak sokan, ez csak amolyan kényszer.

Munkáért jövedelmet szeretnének. Önfoglalkoztatás. Sok embernek jól jönne ez is.

Franciák meg is oldották már. itt is meg kellene.

90. Bözsi néni (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 18:32
Erről az a véleményem, hogy aki csak 50 ezer Ft nyereséget képes termelni, az ne vállalkozzon. Abból nemhogy megélni nem lehet, de vállalkozást működtetni sem.
89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Lávli)
2019. okt. 1. 18:15

Szerintem sem.

Itt nem igazán jó vállalkozni sokaknak. A kiíró is inkább kényszervállalkozó lenne szerintem. Mert nincs sok lehetőség a gyerekes anyukáknak. Jaksity Kata valaha sok jó ötletet hozott, de mindenhol betonfalakba ütközött.

88. Lávli (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 18:10
Ami kedvezőtlen, abban bizony nem érdemes gondolkodni.
87. Lávli (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2019. okt. 1. 18:06

Tényleg, emlékszem rá!

Szerintem minden kerületnek megvan a maga helye, akár több is. Itt nem messze tőlünk van a "Tudakozó" 😁 nevű. Férfiak, nők, sokan, reggeltől estig ott támaszkodnak. És szerintem a tulajnak megéri. 😯

86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - Guruljka)
2019. okt. 1. 18:04

Igen tudom, de nálunk nem törődnek ezzel, pedig kellene!

Azért nem jó itt vállalkozni, mert nagy a sarc. Máshol bevétel szerint kell adózni, bizonyos összeg alatt meg sehogy.

85. Guruljka (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 18:00
Ami azt illeti, online, azaz a térségtől függetlenül is nehezen termelhető ki.
84. forrest2010 (válaszként erre: 80. - Lávli)
2019. okt. 1. 17:59
... valamikor Hűvösvölgybe volt olyan talponálló éppen a buszvégállomás mellett , azt hiszem talán " kiskoszosnak " hívták ahol a kuncsaftok sokszor megfordultak , volt olyan kollégája aki , miután nyd-as lett nyitástól zárásig ott támasztotta az asztalt :(
83. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - Lávli)
2019. okt. 1. 17:55

De ő egyszerűen csak olyat keres, amit meg is tudna valósítani.

Szerintem amolyan önfoglalkoztató szeretne lenni, de ebben az országban ez nem igazán lehetséges.


Pl.


"a francia egyéni vállalkozói rendszert, amely a minimálbérnél és a garantált bérminimumnál kevesebb nyereséget realizáló vállalkozások számára is biztosítja a túlélés esélyét.

A jó példa: a francia egyéni vállalkozói rendszer

Ma Magyarországon nem létezik olyan vállalkozói vagy adózási forma, amely az alacsony forgalmat és kis nyereséget generáló vállalkozásokra lenne szabva.

Tegyük fel, hogy például egy leszakadó térségben élő üzletkötő, kézműves, kereskedő képes minimális forgalom kitermelésére (és költségei levonása után érdemi nyereség realizálására). Ám a mai jogszabályi környezetben – amely nem veszi figyelembe, hogy egyes térségekben a minimálbér és a garantált bérminimum utáni járulékteher gyakorlatilag kitermelhetetlen – az illető vállalkozó tényleges adószintje jó eséllyel meghaladja a költséglevonás utáni nyereséget, esetenként még a teljes forgalmat is. Egy 50 ezer forintos nyereséget realizáló főállású KATÁ-s vállalkozó esetében a tényleges adókulcs valamivel több, mint 100% (KATA+hipa), míg a hagyományos rendszerben adózó, hasonló nyereségű főállású vállalkozónak körülbelül 130%-nyi adót kell az államnak befizetnie, vagyis alacsony forgalom és alacsony „üzemi nyereség” esetén is veszteséget termel az illető. Hiába „nyereséges tehát üzemi szinten” a vállalkozás, a magas adóterhek miatt matematikailag sincs értelme egy ilyen kalandba kezdeni. A jelenlegi magyar jogszabályi környezet ezért inkább ösztönöz feketemunkára, mint önfoglalkoztatásra, ami mind az állam, mind a piacon boldogulni kívánó polgárok számára kedvezőtlen helyzet.

82. forrest2010 (válaszként erre: 76. - Mezei Virág)
2019. okt. 1. 17:55

... na de nem baj !!! majd nyitnak ilyen-olyan ugri-bugri szalont :) az még megy :( :( van is néhány a falunkba :( :( jógaterem és társai :(


... bakker ! 1 kolléganőm férje hajdanán 1 üdítő mellett ott szerezte a kocsmába a kis keresetkiegészítő munkáit , mivel szépen dolgozott és megfizethető áron , talált is mindig valamit :)

81. Guruljka (válaszként erre: 79. - Mirrmurr2)
2019. okt. 1. 17:54
Igazad van.
80. Lávli (válaszként erre: 74. - Forrest2010)
2019. okt. 1. 17:53
Azt vettem észre, hogy a jól menő vendéglátó helyek olyanok, mint a magyar lakosság. Vagy nagyon puritánok (talponálló, ahol bedobják a vizezett felest), vagy az átlag felett élőket szolgálják ki.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook