Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? fórum

Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
169. Mezei Virág (válaszként erre: 163. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 16:42

Nem értünk egyet.

A közmunka a minimálbér kijátszására is tökéletes... Ráadásul nem mindenki kaphat, azt is csak meghatározott időre. (Bár errefelé van, aki már nagyon régen közmunkás. Már nem fiatal, így segítenek neki.)


Ha szeptemberben nem tud menni oviba, már csak a következő szeptemberben veszik fel a gyereket. :(


Nézzél szét, majd meglátod. Tudom, mert a kicsi unokám 2,5 éves korában azért ment oviba szeptemberben. Ha nincs hely, nem tudják év közben felvenni. Szerencséjük is volt.


Egy anyuka pedig nem tud a munka után menni. Érdekes elképzeléseid vannak. Neked szerencséd lehetett, és nem volt soha ilyen gondod. Örülj neki!


Senki nem a sült galambot várja, én azokat a lehetőségeket hiányolom, amikkel sok országban élhetnek, nálunk pedig hiányzik.

168. globus (válaszként erre: 164. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 16:39
Gyerekem Bp-en dolgozik, tőlünk 300 km-re, mert olyan jellegű végzettsége van, amihez itthon egyszerűen nincs munkahely. Ha itthon maradt volna, fel kellett volna adnia a diplomáját, más területen dolgozni. Nem akarta, elköltözött. Mára, kitartással szakértője, oktatója lett a szakmájának. Mehetett volna külföldre, hiszen angolszász területen is járhatott iskolába + Amerikában fél évet (szorgalmi ösztöndíj), ő itthon akart maradni, előbbre jutni abban, amit tanult. Mondom ezt úgy, hogy hozzá képest én és férjem pl. kanyarban se vagyunk, viszont nem panaszkodom, mert tudom, hogy többért többet kellene tennünk. Bözsi néni valószínűleg azokról ír, akiknek jár a szájuk és irigykedve nézik mások elért eredményeit.
2019. okt. 4. 15:59
Na, ez gyors volt, máris törölték? Gratulálok cenzúra.
166. Bözsi néni (válaszként erre: 164. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 15:56

Igen, költözzön. Pestre vagy ahol van munka. Vagy nagyobb városba, megyeszékhelyre vagy közelébe. Bejárni is lehet.


Én is költöztem, mert már 40 évvel ezelőtt se nagyon volt munka a keleti régióban.


De pwrsze siránkozni könnyebb.

165. Bözsi néni (válaszként erre: 165. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 15:51
És nem én kezdtem szapulni a másik lakhelyét sem.
164. Napsugár8 (válaszként erre: 163. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 14:21

Úgy gondolod, hogy Borsodból, Békésből, akárhonnét költözzön a Győrbe, Sopronba, Siófokra, stb. mert ahol most lakik munka nuku, túl a Dunán pedig azért lenne munka, mert akik ott élnek, inkább átjárnak a határ túlsó oldalára a még zsírosabb fizuért.

Nem olyan könnyű ám hátrahagyni családok, lakást, mindent és elmenni az ország másik végébe csak azért, mert ott van munka. Az ország keleti részében pedig lassan már a trágyadomb sem illatozik, mert jószág sincs, ami a trágyát adná.

163. Bözsi néni (válaszként erre: 162. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 13:59

Nekik találták ki a közmunkát, nem?

Meg oda kell menni, ahol a munka van, és képezni magát, sok ingyenes tanfolyam is van. Nem mindig csak szidni mindent, meg várni a sültgalambot, hanem tenni is kellene valamit.


Oviba egyébként kötelező felvenni, mert 3 éves kortól kötelező az ovi.

162. Mezei Virág (válaszként erre: 161. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 17:53

Pl. akinek már lejárt a gyed, de az oviba nem veszik fel a gyerekét. Akinek lejárt a 3 hónap munkanélküli blabla. Aki nem tud elhelyezkedni, mert 50-en túli. Sokan vannak ilyenek, és lehetőségük szinte semmi. Férfiaknak valamivel több, de nőknél más a helyzet. A rádióba manapság is sokan telefonálnak be, hogy bizony nem veszik fel őket sehova.

A munkaerő nem feltétlen ott van, ahol a hiány.

161. Bözsi néni (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 17:35

"Az megérné, ha az emberek bármilyen munkába bele tudnának kezdeni, de itt nem engedik."


Ezzel nem egészen értek egyet. Olvastam én itt is, hogy pl. ingyen odaadná a gyümölcsöt, csak szedjék le, de úgy nem kellett még ingyen sem.


Meg semmilyen munkára nem találni embert még feketén sem. Szóval ha annyira akarnának sokan, tudnának dolgozni, van gond a hozzàllással is.


Aki otthon van, klzműveskedik pl., annak biztos van valami kogviszonya, gyes, mit tudom ln, akkor már nem kell járulékot fizetni, stb. Helyzettől függ.

160. Bözsi néni (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 17:25

"Rengeteg embernek van lehetősége úgynevezett mini állásban dolgozni, amikor nincs fizetve sem a TB sem a nyugdíj, de van miből megélnie"


Gondolom akkor se nyugdíj, se egészségügyi ellátás nincs.


Ha itt ilyen lenne, akkor meg az lenne a baj, hogy fizetni kell, ha beteg lesz. A nyugdíjat mindenki lecarja, míg oda nem kerül korban, aztán akkor megy a siránkozás.

159. forrest2010 (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 17:22
... azért is gondoltam régebben h azoknak az idős emberkéknek akik varrással v egyéb lehetőségekkel néhány évet tudtak maguknak összedolgozni h majd valamennyi nyd-at kapjanak öregségükre , nem volt rossz a háziipar se , volt 1 aki rendszeresen házitésztát készített és azzal egészítette ki a kevéske jövedelmét , vitték is tőle , mint a cukrot :)
158. Guruljka (válaszként erre: 150. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 17:20

Virág, már meg ne haragudj...

Annyi és olyan lendülettel reklámozod a kinti életet, hogy a kivándorolni nem szándékozó olvasónak már görcs áll a gyomrába. Átbillentél a teljes negativizmusba ezen a területen. Olvasni is rossz, ráadásul itt már folyamatosan nyomod a negatívumokat.


Még ha igazad van is esetleg (de teljesen nincs), nyomorult rossz érzés ilyen intenzitással látni a rossz véleményed.


Egyébként pedig Te merre élsz, ha nem titok?

157. Bözsi néni (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 17:17
Azért volt jó régebben a progresszív adózás. Bizonyos összeg alatt 0 Ft volt a jövedelemadó. A járulékra is ez kéne.
156. forrest2010 (válaszként erre: 154. - Globus)
2019. okt. 3. 17:14
...bakker !!! a sok jövedelemből legalább valami maradandót is tudott volna a későbbiekre , de valószínű h könnyen ment még akkor is ha esetleg strapálta is magát érte :( ! volt olyan kolléganőm régen , akinek a férje imádott építkezni ! minden olyan pénzt , ami nem ment el a mindennapokra építkezésre fordított :) rengeteg dolgot megcsinált saját kezűleg , de azért volt mellette mindig szakember is :) nemtom hány házat szaszerolt össze , de nem 3-at 4-et :) ügyes volt és szorgalmas :)
155. forrest2010 (válaszként erre: 152. - Napsugár8)
2019. okt. 3. 17:09
... na az a fél évnyi tartalék tartaléka fogyott el nálunk a lányunk vállalkozásával hiába próbálta felmérni előre h fog-e menni ? és még mázlisták voltunk , mert végülis lehúzta a rolót még mielőtt úgy járt volna , mint a családba az egyik pasi h milliós tartozást halmozott fel és még a végén nem is tudta megszüntetni se a vállalkozását , mára már az állami jövedelméből vonják még a tartozását állambácsi felé :( szörnyű helyzetek vannak :( mázlija volt h nem is volt a nevén még ingatlan se , lehet azt is vitte volna a NAV ?! / na ehhez se értek :(
154. globus (válaszként erre: 153. - Forrest2010)
2019. okt. 3. 17:06
Engem sógornőm fia pofán röhögött, 15 évvel fiatalabb nálam, hogy feketén háromszor többet keres nálam. Állítom, máig összesen nincs 10 év bejelentett munkaviszonya, nagyon fog csodálkozni a végén. Mert a sok lóvéjából semmi nincs, állandó pénzhiányban szenved. Akkor intettünk be neki, amikor tőlünk akart kölcsönkérni egy kihagyhatatlan hegyi házikóra, amihez 10%-nyi tőkéje sem volt.
153. forrest2010 (válaszként erre: 147. - Napsugár8)
2019. okt. 3. 17:02

...na egen :( :( :( nagyon szeretem Bálint Györgyöt :) tündéri pasi lehetett fiatalon is , mikor még kertgondozást is vállalt h megélhessenek valahogy , nem várta a sültgalambot :) hajdanán egyik emberke aszonta h 60 ezerért fel se kel :( hát nemtom közbe az anyja + takarítani járt több helyre h legyen miből kicsit könnyebben élni , pedig a 60 ezer mellett azért lehetett volna keresgélni azt a jobb munkát is :)


... azért az tényleg tragédia , h vannak olyan rafkós emberkék akik innen onnan összecsipegetik maguknak a többet , mint amennyiért valaki dolgozott és fizetett egész életen át , aztán mégse jó :(

152. Napsugár8 (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2019. okt. 3. 16:48
Pontosan, minimum fél év tartalékkal kell(ene) rendelkeznie egy kezdő vállalkozónak. De az első perctől kezdve ketyeg az óra adó- és tb. ügyileg.
151. Mezei Virág (válaszként erre: 136. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 16:46
Így van. Itt ilyen példát lát mindenki a nagyoktól!
150. Mezei Virág (válaszként erre: 137. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 16:44

Igen 12, de mindegy, mert itt szinte semmi sem működik tisztességesen. Pedig igény azért lenne rá!

Sokan szeretnének tisztességesen vállalkozni, de szinte lehetetlen.

149. Mezei Virág (válaszként erre: 131. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 16:37

:( Nem csak az állam zsebére kellene gondolni, hanem azokra is, akik egy darabig nem találnak munkát. Nem szorulnának a nem létező segélyekre sem, ha lehetőséget kapnának.

Az megérné, ha az emberek bármilyen munkába bele tudnának kezdeni, de itt nem engedik.

Itt úgy megy, ha nincs fél évre való tartalékod, bele se kezdj...

Na ez az, amikor nem hagyják elindulni az embereket a boldogulás útján. Vagy kiegészítse a családi kasszát. Régen sokszor olvastam, hogy a nők ezt hiányolják. De olyan fontosak vagyunk, hogy letojják.


Amit írtam, hogy a németeknél van:

"Rengeteg embernek van lehetősége úgynevezett mini állásban dolgozni, amikor nincs fizetve sem a TB sem a nyugdíj, de van miből megélnie"


Na és ugye a legkisebb pénzekből mini adót is lehet levonni. Ha annyira muszáj...


Szóval én azt a lehetőséget hiányolom, ahol az emberek lehetőséget kaphatnának. Mint más, normális országokban.

148. Mezei Virág (válaszként erre: 130. - Ab61752c45)
2019. okt. 3. 16:19

Így megy ez mifelénk. Ezért nem is akarnak itt vállalkozni a fiatalok. Egy országgal arrébb mennek, és meg is tudnak élni. Ott sem mindenki, de többen, mint itt. Ez nagyon nagy baj! :(

Én sem dobnám fel. A piacon addig nem kérek számlát, amíg ilyen a sarc. Mások sem kérnek.

147. Napsugár8 (válaszként erre: 144. - Forrest2010)
2019. okt. 3. 15:58

Lehet, hogy lehettél volna akár diplomás kertész-mérnök is. Az is csak a szakmád lett volna. Emberként akkor is az lennél, ami diploma nélkül is vagy: EMBER! És ez a lényeg, nem a diploma.


Különösen a kerítés bontás után, amikor nálunk pl. sok diplomás nem röstellt beállni fizikai melóba, mert a tanult szakmájában nem talált munkát, megélhetést, valamiből pedig meg kell élni. És látod, hogy a mai világban sem a tudás alapján lehet elsősorban előre jutni, egészen más képességek kellenek ahhoz. :))

146. Napsugár8 (válaszként erre: 136. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 15:54

Hát persze, hogy nem! Éppen ezért ez is egy legális adócsalási forma, törvényesítve.

Egy-egy apró kis paragrafus, a több száz oldalas adótörvényben! A lehetőség adott.

145. Bözsi néni (válaszként erre: 144. - Forrest2010)
2019. okt. 3. 15:42

Nem számít, mi lehetett volna, az a fő, hogy megálltad a helyed, bárhová is vetett az élet, megállod most is, jó ember vagy. És még jó humorod is van:-)


Meg mindenhez egy jó történeted:-)

144. forrest2010 (válaszként erre: 142. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 15:36
...nem vagyok szomorú :) ez csak annak szólt h nem tanultam :( pedig tehettem volna :) lehettem volna jó kis kertész is :) de most már úgy vagyok vele h osszam be azt , ami még van :) :)
143. Bözsi néni (válaszként erre: 141. - Ab61752c45)
2019. okt. 3. 15:34
:D Mert az kötelező, hogy legyen:-)
142. Bözsi néni (válaszként erre: 140. - Forrest2010)
2019. okt. 3. 15:33
Miért vagy szomorú? A jelből gondolom.
141. ab61752c45 (válaszként erre: 136. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 15:32
én nem,de a nyugtatömböt láttam.
140. forrest2010 (válaszként erre: 139. - Bözsi néni)
2019. okt. 3. 15:31
...igaz :( :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook