Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? fórum

Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
199. Napsugár8 (válaszként erre: 198. - Napsugár8)
2019. okt. 5. 07:39
** komolyabb napi vannak = napi gondok vannak
198. Napsugár8 (válaszként erre: 197. - Forrest2010)
2019. okt. 5. 07:38

És ha éppen ott, ahol most lakik saját háza van, eladni sem tudja, mert odafelé költözni senki nem akar, csak elfelé.

Akkor viszont miből venne magának egyet túl a Dunán, ha egyáltalán kapna a sajátért annyit, hogy abból futná. Mert ugye ha megnő a kereslet (mindenki ott akarna venni) akkor az eladó házak, lakások ára is megugrik, mint az üregi nyúl... és ez sajnos igaz Borsodtól kezdve lefelé egészen Békés-Csongrád megyéig végig. Nem csak 1-2 rinyáló, dolgozni nem akaró emberkéről van szó, sokkal komolyabb napi vannak, amiket az emberek önmagukban megoldani már nem tudnak.

197. forrest2010 (válaszként erre: 196. - Napsugár8)
2019. okt. 5. 07:32
... tudom ! végtelenül car helyzet és az itthoni keresetekhez nem igazán reális albérleti díjak :( :( lassan már csak ágybérlet ... és kutyával , gyerekkel ne is keressen senki ! több gyerekkel + pláne ne keressen albérletet , mert senki nem fog helyette fizetni :( :( :( spórolni se akarjon albérlet mellett senki :( :( mert úgyse tudna :( :( és valaki tud jó megoldást ? házasodjon be az ..... családba :( :(
196. Napsugár8 (válaszként erre: 195. - Forrest2010)
2019. okt. 5. 07:19
Ha pedig elköltözik mind a Dunántúlra, mert ott van munka, olyan albérleti díjat kérnek tőle, ha azt kifizeti, már a családnak nem is jut a keresetből...
195. forrest2010 (válaszként erre: 186. - Napsugár8)
2019. okt. 5. 07:11
... mit tud tenni a lakosság....? hát kiadja a még tető nélküli sufnit is v 100-150 személynek olyan alkalmakra ami néhány évenként adódik :( :( :( sajnos !!!!
194. Mezei Virág (válaszként erre: 192. - Böce)
2019. okt. 4. 19:14
Mást is írtam, és nem fogom megint leírni..
193. Bözsi néni (válaszként erre: 191. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 19:06
Milyen sok lehetőségre gondolsz? Mi az, ami már máshol bevált? Hol van az a "máshol"?
192. Böce (válaszként erre: 191. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 19:05

Írnál lehetőséget? Mert eddig egyet írtál, a franciát, aminek azért megvan az árnyoldala.


Szoival melyek azok az általad emlegetett lehetőségek?

191. Mezei Virág (válaszként erre: 188. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 19:03

Nem írtam semmi misztikusat.

Nálunk is szükség lenne sok lehetőségre, a függőség helyett. Mert a közmunka is az. Ami máshol bevált az vajon miért misztikus, miért nem lehetőség?

190. Bözsi néni (válaszként erre: 188. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 18:59
Mármint hogy segítene, azzal nem értek egyet. Mert nem segít.
189. Bözsi néni (válaszként erre: 188. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 18:53
Bocsánat az elírásokért.
188. Bözsi néni (válaszként erre: 186. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 18:52

Ezzel mind egyetértek, és borzasztó, hogy így van. Sajnos, évtizedek óta nem fejlesztik a keletinrégiókat, kivéve mostanában Debrecen.


Én csak abban nem értettem wgyet, hogy ezen mit sem segítene a misztikus "más országokban meglévő kedvezmlny".

187. Mezei Virág (válaszként erre: 186. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 18:25
Ez így van.
186. Napsugár8 (válaszként erre: 179. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 18:19

Drága Bözsi néni!

Hét éppen erről beszélünk. Hogy az országnak vannak olyan területei, ahol semmi lehetőség nincs. Mert akármelyik kormány is volt eddig, bizonyos részekre nem telepít munkalehetőséget, mert nincs megfelelő úthálózat, nincs közlekedési lehetőség, nincs kifejlesztett hírközlés, szállítás, idegenforgalom (=szállás lehetőség a befektetők részére) nincs odatelepítve semmi olyan gyár, üzem, akármi, ahol el tudnának helyezkedni az ott élő emberek tömege.

És eszükbe sem jut, hogy esetleg az országnak azon a részein is kellene komoly úthálózat, informatika rendszerek, csatornázás, olyan feltételek kiépítése, amely vonzóvá tenné a vállalkozásokat, mert ott a munkaerő is...

Míg az ország másik részében sorra települnek az újabb és újabb vállalkozások, mert minden egyéb feltétel rendelkezésre áll ahhoz, hogy zökkenők nélkül tudják az odatelepített vállalkozásaikat működtetni.

Hát ezeknek a feltételeknek a hiányában mit tud tenni az ott élő lakosság???

Menjen oda, ahol a munka, és majd az ország 30-40 %-a lakatlanná, elhagyottá válik!!!

185. Bözsi néni (válaszként erre: 183. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 18:00

Konkrétumot semmit nem írtál, csak hogy más országokban milyen jó.


Hoztad a francia példát, hogy az alsó sávban 15-26% az adó, de nincs tb.


Az adó itt is 15%. Jó lenne, ha nem lenne tb és fizetnie kellene az orvosnál, ha beteg?


És mit kezd vele, ha ahol él, nincs semmi munka?


Mit nem értek?


Nézd meg Guruljka fiát, közmunkás volt, adódott munkalehetőség, ment, de már most azon töri a fejét, hogy léphetne tovább, hogy lehetne targoncás.

184. Bözsi néni (válaszként erre: 178. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 17:51

Ezeket a más országbeli lehetőségeket csak olvasod, vagy az ott élőktől tudod?

Mert olvasva dok minden más, mint valójában

.

183. Mezei Virág (válaszként erre: 182. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 17:40

Hát persze, eddig csakis erről írtam! ;)

Vagyis nem érted.

182. Bözsi néni (válaszként erre: 180. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 17:24
De, értem. Máshol még a kerítés is kolbászból van, tenni nem kell semmiért, az ölükbe hullik a lehetőség is.
181. Mezei Virág (válaszként erre: 179. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 17:24
Ott nagyon sok dolog hiányzik, amiben csak az állam tudna segíteni, ha akarna. De sosem akarta.
180. Mezei Virág (válaszként erre: 177. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 17:15
Nem érted, amiről beszélek. De mindegy.
179. Bözsi néni (válaszként erre: 176. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 17:14
És mit csinálna a kedvezményekel egy olyan településen, ahol semmi sincs? Se pénz, se semmi, mert a lakosság nagy része munkanélküli?
178. Mezei Virág (válaszként erre: 176. - Napsugár8)
2019. okt. 4. 17:14

Igen, így van! Ide is beírtam, más országokban van lehetőség, de aki itt megpróbálná ezt elfogadtatni, az betonfalakba ütközik.

Pedig éppen a gyerekes anyukáknak kellene segíteni, mert sokan nem tudnak munkába állni.

177. Bözsi néni (válaszként erre: 175. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 17:11

A boldogulási kehetőségekért is meg kéne mozdulni, nem fészbukozni.

Mert azt mind tud, de sok ingyenes tanfolyam azért nem indul el, mert mincs rá jelentkező.

176. Napsugár8 (válaszként erre: 173. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 17:10
A multik is azért telepítik ide a cégük 1-1 részét, mert az első 5 évben nem kell Társasági Adót fizetniük. A magyar kisembernek semmi ilyen kedvezmény nincs! Az ilyen fajta, kedvezmények, lehetőségek hiányoznak a magyar állampolgárok részére.
175. Mezei Virág (válaszként erre: 173. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 17:08

Már egy párszor leírtam. Elméletileg te is olvastad...


Nem egyformák a lehetőségek sehol. De sok dolog van, amit használni lehetne.


Az emberek általában nem közmunkára, segélyre várnának, hanem boldogulási lehetőségre.

A jelenlegi "vállalkozók" nagy része önfoglalkoztató.

174. Bözsi néni (válaszként erre: 169. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 17:07

Nem volt szerencsém. Csak 18 évesen egy bőröndnyi ruhával eljöttem otthonról, mert láttam, hogy ott alig van munka és azt sem fizetik meg.


A nyári munkákkal (mezőgazd. idénymunka) megkeresett pénzemből tök egyedül kerestem agy albérletet, ami ehy szoba volt. Kerestem olyan munkát, ami adott munkásszállást. Ms is sok munkahely fizet a munkásainak szállást.


Pár évig elvoltam így, de láttam, hogy mások többet keresnek, de nem volt végzettségem,hát kerestem lehetőségeket. Öt évet tanultam, esténténként suliban voltam, vizsgáztam. Fiam már megvolt, apja pelenkázta, etette, míg suliban voltam az utolsó évben.


Ha ez szerinted szerencse, akkor, az.

De tenni kell érte!

173. Bözsi néni (válaszként erre: 169. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 16:58

De mik azok a lehetőségek? Konkrétan?


Mert az, hogy csak kevés adót kell fizetni, egészségbiztosítás meg semmi, még nem lehetőség.


Anyuka eladná a kézimunkáít? Van rá kereslet? El tudja adni annyiért, hogy ne csak az alapanyag ára jöjjön be? Vagy mire gondolsz, ha vidéken nincs pénz, fizetőképes kereslet, se munka?

172. Mezei Virág (válaszként erre: 170. - Globus)
2019. okt. 4. 16:56

Persze, én is tudom.

A baj csak az, hogy a rossz adórendszer kiöli a kreativitást is az emberekből. Nem mernek belekezdeni semmibe.

Más országokban több lehetőség van.

171. Napsugár8 (válaszként erre: 168. - Globus)
2019. okt. 4. 16:54
Teljesen egyetértek veled. Én is azokról beszéltem, akiknek nincs lehetőségük (nincs szakmájuk, egyéb hátterük) ahhoz, hogy elmozduljanak onnét, ahol éppen élnek, laknak, de munka-lehetőség sincs semmi. Azoknak is valahogy biztosítani kellene valami komolyabb megélhetési forrást, mint a közmunka, vagy még az sem. Egy idő után.
170. globus (válaszként erre: 169. - Mezei Virág)
2019. okt. 4. 16:45
Bizonyos esetben tudnak segíteni a közmunkával. Sógornőm különleges helyzetbe került, miután gondnoka lett a három unokának, neki sokat ér néhány év, ami gyereknevelés miatt hiányozna. Nem hatalmas pénzösszeg, de mégsem kell eljárnia más településre, hanem otthon, a faluban dolgozhat.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook