Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen téli gumit vegyek az autómra? Érdemes már megvenni? fórum

Szerintetek milyen téli gumit vegyek az autómra? Érdemes már megvenni? (tudásbázis kérdés)

2013. szept. 16. 15:41

habár már nem aktuális, szerintem érdemes kicsit előre gondolkodni. ha nem is azért, mert hátha olcsóbb, de a szezon kezdetekor sok helyen hiány van szerintem, és így lehet nehezebb beszerezni.

a téli guminak meg a mintázata az egyik fontos szereplője, mivel minél barázdásabb, minél nagyobb a felülete, amin tapad, annál jobb! legalább én ezt olvastam a teligumiszerviz.hu-n, szóval ha mégse, akkor ne lőjjetek főbe :DD

6. Masször (válaszként erre: 5. - 39f5f6877d)
2008. aug. 21. 23:23

Lehet közlekedni nyáron is téli gumival. Csak nem gazdaságos, mert jobban kopik - puhább az anyaga - a mintázata miatt pedig zajosabb is, és a fogyasztást is növeli.

Azt gondolom, egy jobb márkájú nyári, vagy vegyes gumi (téli-nyári) a hazai utviszonyok mellett jobb megoldás, mit két garnitura márkátkan olcsó, és egyben silány minőség.

Saját tapasztalatom:

Yokohama nyári gumival futottam bele a télbe, karácsonyra "kaptam" Fulda téli gumikat.... A Yoko val szerelve, nem tapasztaltam a blokkolásgátló (ABS) müködését, Fuldaval minden erőteljesebb fékezésnél bekapcsolt.

5. 39f5f6877d (válaszként erre: 2. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 21. 22:41
Ha az Északi sarkon élnék nem kérdeznék ilyet mert szánnal közlekednék. Egyébként nem tudtad,hogy a 36 fok nem tart örökké, mert a mi kis Magyarországunk nem a sivatagban van. De lehet te télen is nyári gumival közlekedsz.
2008. aug. 21. 22:29
Nekem Michelin téli gumim van, gumis elfelejtette hozatni a megrendelt gumikat, így annak árában eladta ezt, de még így is 80 ezer volt felrakással együtt. viszont a barátom valami középkategóriás gumikat vett, ugyanolyan kocsira és nagyon érezhető a különbség. Én mindenképpen Michelint ajánlom!
2008. aug. 21. 22:16

Attól függ, mennyi pénzt szánsz rá. A legjobb tipusok: a Michelin, Pirelli, de a legdrágábbak. Középkategória: Good Yare


Szerintem, ha a google-ba benézel, biztosan dob ki több céget is, ahol tájékoztatást kaphatsz.

2008. aug. 21. 22:04

Hol élsz, az Északi sarkon?

Nálunk Magyarországon 36 Celsius fok van.

2008. aug. 21. 21:48
Szerintetek milyen téli gumit vegyek az autómra? Érdemes már megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook