Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek milyen az a nő, aki nem szereti a csecsemőket, gyerekeket? fórum

Szerintetek milyen az a nő, aki nem szereti a csecsemőket, gyerekeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
535. Birgit77 (válaszként erre: 515. - Unom)
2016. okt. 1. 11:38
Sokkal többel, mint gondolnád :) az egészségügyben sokféle ember megfordul.
534. Birgit77 (válaszként erre: 516. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 11:37
Nekik is vannak rosszabb napjaik, mert tehetetlennek, haszontalannak érzik magukat, de rosszabb, ha közömbösen kezeljük őket, mintha együttéreznénk velük. Persze ez az együttérzés legyen őszinte, nem pedig tolakodó.
533. f1427bf217 (válaszként erre: 497. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 07:54

igen. bocsáss meg, h azt kell mondjam: van igazság ebben amit mondasz, de ha picit távolabb lépsz a tolókocsitól, meglátod azokat a pillanataikat is, amikor borzasztó nyomorultnak érzik magukat. ahogy egy egészséges ember is érzi magán Isten csapasait, és sokszor eljut a feladás közelébe, ez a sérült embereknél fokozottan jelentkezik. ők bár együtt élnek a nap huszonnégy órájában a teherrel, mely nem kívánatos rokonság elfogadásra, vele élni tanítja őket, így a nehézségekkel szemben valóban egy ellenállóbb lelkivilággal vérteződnek fel.

amikor az ember szíve megesik rajtuk - sajnálattal tekintünk rájuk, az nem feltétlen egy elítélő, beskatulyázó önkifejezés. az ember velük való együttérzésében azt sajnálja, hogy nagyon sokmindenről lemaradnak fogyatékosságuk miatt. s ha tehetném, ölükbe hordanám azt a sok árván maradt élményt.

a megvető, az őket leíró mozdulatok távol állnak ettől. a sajnálat, abban a pillanatban kibillen a maga tengelyéből, amikor cselekszünk értük, és körülményeiken segíteni próbálunk. de amiről azt mondjátok, h mennyire gáz, az az érzés a kapuja az együttérzésnek és az együttgondolkodásnak.

ez mindenkiből ösztönösen tör fel. amikor eltöröd a négyezer éves kínai padlóvázát is, azért sajnálod, mert tudod, h felbecsülhetetlen és visszahozhatatlan.

amikor találkozol egy tolószékessel, aki rád mosolyog, tompítja benned tehetetlenséged érzését, de ott van benned akkor is a sajnálat, merthisz a szíved szakad meg, mikor látod, h egy csodálatos ember, akit korlátok közé préselt a sors.

én értem a sorsot is, azt is, h e csodálatos ember csodálatosságának e korlátok éppúgy lehetnek felhajtóerői, mint gátjai. de ez az emberanyagon múlik. és ahogy "teljes" értékű emberek közt is széles a szórás e tekintetben, a maga korlátaival sem tud minden sérült ember "szépen" együtt élni.

ne hegyezzük ki meglátásainkat a-ra, és z-re. köztük is van élet, és benne mindennek helye.

532. csikil4ny (válaszként erre: 522. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 01:11

Ebben igazad van: a sajnalat, mint minden erzelmi megnyilvanulas arrol szol, aki erzi es nem arrol, aki kivaltja.


Ezt jol tukrozik a forumhozzaszolasok is.

531. 850bb2a149 (válaszként erre: 527. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 01:09
Szerintem erősebbek, mert sokan pl. megölik magukat egy szerelmi csalódás miatt, ők pedig képesek ilyen helyzetben is szeretni az életet, és boldognak lenni.
530. 850bb2a149 (válaszként erre: 527. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 01:07
Azt írtam, hogy példát mutatnak az erejükkel, kitartásukkal. Szerintem nem ugyanaz.
529. 850bb2a149 (válaszként erre: 525. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 01:04
Én nem tettem említést sajnálkozó anyáról.
528. Magdalénia (válaszként erre: 526. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 01:01
Igen. Erőt azt lehet belőlük meríteni. Nem mindből, de sokukból.
527. Magdalénia (válaszként erre: 519. - 850bb2a149)
2016. okt. 1. 00:59

Nem erősebbek, mint Te vagy más.

Egyébként nem vettem észre, hogy a paralimpikonok között akár egy példaképed is lenne közülük az olimpiás témában.

526. 2ab16d5612 (válaszként erre: 525. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 00:55
Igazából 2 esélyem volt. Vagy teret engedek a pánikrohamoknak vagy összekapom magam és csinálom amit kell. Kényszermunkára dugtak be oda. Ráadásul nagymamám halála után nem sokkal. Ott a maradék empátia is kihalt belőlem. Szóval végülis sokat köszönhetek nekik.
525. Magdalénia (válaszként erre: 523. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 00:45

Szerencsés vagy. Ott értetted meg, de odáig el kellett jutnod. Nem mindenkinek adott a lehetőség és nem képes rá mindenki.


És itt visszautalok a kérdező által megemlített sajnálkozó pillantású anyára, akinek a szemében önkéntelenül is megjelent a sajnálat.

524. Magdalénia (válaszként erre: 521. - Unom)
2016. okt. 1. 00:29

Nem én szánakozom!


Arról beszélek, aki sajnálatot tükröz és akit bánt ez az indokolatlan sajnálat.


Miért sajnál, mi a lehetséges oka és hogyan fogadja, dolgozza fel a másik fél, hogy ne dühítse, hanem megértse.


Egyébként felvetettem ezt a témát a paralimpiával kapcsolatban. Miért nem nézik az emberek? Miért érdektelen?

523. 2ab16d5612 (válaszként erre: 522. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 00:16
De nem érted? Nem sajnáltam. Kicsit sem. És ott értettem meg, hogy nem kell!
522. Magdalénia (válaszként erre: 516. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 00:13

Én is erről beszélek.


Ha megértik némely ember sajnálatának mozgatórugóját, akkor már nem dühíti őket.

(Erről már oldalakat írtam, de tanítják a pszichológusok is.)

Némelyik profán mozgássérült a sajnálkozó tekintetre úgy reagál, hogy "ne sajnáld ennyire magadat".


Az, hogy némely ember kimutatja sajnálatát, - mert látod, Neked is szoknod kellett - nem kell dühödten fogadni, mert saját magának árt vele.

A pillanat tovaszáll, a sajnálkozó tovább lép és elfelejti.

521. unom (válaszként erre: 518. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 00:01

Kérdezd meg tőle, milyen az, ha szánakoznak rajta. lehet, ő éppen egy szent, akit nem bosszant, de ez ritka.

Udvariasan elbeszélget, mert vannak olyanok, akik a hülyékkel is mindig udvariasak.

Te tnyleg nem érted, mi a baj azzal, ha máson szánakozol?

Ugyan, milyen alapon teszed? Nem segítő szándék vezet, mert a sajnálat senkin nem segít. Esetleg a sajnálkozón, végre azt érezheti, máshoz képest neki milyen jó.

520. csikil4ny (válaszként erre: 497. - Magdalénia)
2016. szept. 30. 23:59

A sajnalatnal rosszabbat nem mutathatunk senkivel szemben, ezt en is meg tanulom, mert belenk rogzult, hogy a fogyatekkal elot, azt akinek nem lehet gyermeke sajnalni kell, pedig nem! Nekik ez az eletuk, nem nagyon nem szeretnem a mindennapjaimat sajnalkozo tekintetek kozott elni.


Es ezt, hogy tanultam meg? A tavalyelott, amikor a gerincservem miatt alig birtam jarni es kozben a ferjem rogeszmes allapotba kerult gyakorlatilag el kellett menekuljek a kicsivel otthonrol a kollegak naponta jottek sajnalatukat kifejezni tehetetlennek, "sajnalatra meltonak" ereztem magam. S ez csak egy mulo allapot volt! Akinek meg nem mulando, az mindennap igy erezheti magat a sok sajnalkozo pillantas kozott.


Volt olyan, aki jott es sajnalatat fejezte ki a valasom miatt. Neha nagyon vissza kellett fogjam magam, hogy ne kerdezzek vissza, hogy azt sajnaljak, hogy tuleltem a terrort....

2016. szept. 30. 23:56
Én ritkán találkozom mozgássérült emberekkel. Ha mégis, az jut eszembe, hogy lélekben milyen erősek lehetnek. És a kitartásuk. Számomra példát mutatnak.
518. Magdalénia (válaszként erre: 508. - Unom)
2016. szept. 30. 23:55

Akkor még nem találkoztál boldog emberekkel, akiknek bármilyen bajuk van.

Sokszor egy ember ragaszkodik a saját bajához is, de ezt hiába magyarázom, amíg nem szembesülsz vele.


A látássérült is jó példa. Ismerek látássérültet, aki tökéletes megelégedettséggel és jóérzéssel viseli, mert az élete éppen attól lett olyan jó és csodálatos a számára, mert nem látott. Látó emberként nem azt az utat járta volna be, és a jelenlegit nem cserélné el senkivel.

Aki sajnálattal közelít felé, azzal nagyon derűsen elbeszélget és nem frusztrált.


Nem egyet ismerek, akik ilyen emberek.


A sajnálat nem lenézés, nem is szánalom.

517. 2ab16d5612 (válaszként erre: 515. - Unom)
2016. szept. 30. 23:53

Ha beszélt is ő az a fajta aki szánakozik és azt hiszi az jó.


Próbálna egy autistával ilyen együttérző lenni.. Velük sem egyszerű.

516. 2ab16d5612 (válaszként erre: 511. - Birgit77)
2016. szept. 30. 23:51

Dolgoztam idős otthonban. Voltak amputáltak, parkinsonos is. Vagy csak simán korlátozott mozgású.

Eleinte zavartan kezeltem, aztán úgy, mintha olyan lenne mint bárki más? Tudod mi történt? Megnyíltak. Hogy végre nem a szánalom sugárzik feléjük. Végre valaki egésznek tekinti őket. Még viccelődtünk is.


A tapintatot és együttérzést el lehet tenni a polcra. Mert csak dühíti őket..

515. unom (válaszként erre: 511. - Birgit77)
2016. szept. 30. 23:43

Itt szó nem volt segítségről, csak sajnálatról, a kettő nem ugyanaz.

Az, hogy valaki nem szánakozik, nem jelenti azt, hogy nem segít.

Te tényleg nem beszélgettél még sérült emberrel?

514. 2ab16d5612 (válaszként erre: 505. - Birgit77)
2016. szept. 30. 23:41
Raaawr. :D
513. 2ab16d5612 (válaszként erre: 503. - Magdalénia)
2016. szept. 30. 23:40
Mondtam egy szóval is, hogy nem értem? Csak a szemem forgattam. Úgy vikingesen :D
512. 826302286d (válaszként erre: 511. - Birgit77)
2016. szept. 30. 23:37
Szeretnem megkerdezni,nagyon fajt mikor kezdett nöni a szarnyad?
511. Birgit77 (válaszként erre: 508. - Unom)
2016. szept. 30. 23:35
Együttérezni, segíteni egyértelműen jobb, mint gúnyosan röhögni az állapotán, vagy akár közömbösen elmenni mellette, ha segítségre szorul. Tapintatosan, együttérzően meg lehet tőle kérdezni, hogy segíthetünk-e. Nem hiszem, hogy megsértődne érte.
510. 826302286d (válaszként erre: 502. - Unom)
2016. szept. 30. 23:31
Igaz,igaz ...mintha csak magam mondtam volna ☺
509. Magdalénia (válaszként erre: 502. - Unom)
2016. szept. 30. 23:30
Bocsánat, de a megalázáshoz jobban értesz. Olvastam tőled másra irányulóan, konkrét személyre. Nagy voltál, másoknak is tetszett. :(
508. unom (válaszként erre: 507. - Birgit77)
2016. szept. 30. 23:28
Beszélj erről például egy vak emberrel, az ő szemszögéből milyen ez. Nagyon nem szeretik.
507. Birgit77 (válaszként erre: 502. - Unom)
2016. szept. 30. 23:25
Sajnálat és "lesajnálat" között van különbség. Az első inkább együttérzés, a második meg amiről te beszélsz, a lenézés.
506. unom (válaszként erre: 504. - Magdalénia)
2016. szept. 30. 23:23

Olvasd már el, amit írtam.

Tőled érvet még nem olvastam, csak kinyilatkoztatást. Utána meg vagy lepődve, ha rajtad szórakoznak.

Elhiszem, hogy neked természetes, ha szánakoznak rajtad, és nem érzed megalázónak, De másoknak, a többségnek az.

És igen: 100-as IQ felett egy mozgássérültön sem szánakozunk.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook