Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miért van olyan sok rossz ember? fórum

Szerintetek miért van olyan sok rossz ember? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. nov. 16. 10:43

Nincs rossz ember, csak kevés mosoly a szülőtől :D

Ha megfelelő értékrendben nő fel, nem akar majd ártani másoknak sehogy.

De nem csak a szülő hibája, a környezet, amibe kerül sokat változtathat rajta fiatalkorában már!

A rossznak lenni meg olyan nem körülírható forma nekem... :P

2007. nov. 16. 10:18
Ez sokkal bonyolultabb, semmint egyszerűen lehessen rá válaszolni. Többségében a rossz értékrend, a nagyon is anyagias természetű gondolkodás. A csalódások, az elvárások másokkal szemben, a felelősség nem vállalása, mások hibáztatása, a rossz nevelés, a szeretet hiánya, a lelkiismeret hiánya, a nem tudatos gondolkodás, a mérlegelés hiánya, az egoizmus, az előítéletek, a megértés hiánya, a rossz kommunikáció, az információk hiánya, a nemtörődömség, az érdektelenség, és ez csak, ami hirtelen eszembe jutott. Sorolhatnám...
36. Suesue
2007. nov. 13. 23:51

Kedves mindenki a 19-ik választól, és a korábbi kommentárok is:)


Köszönöm a vegyes válaszokat, pont most kerültem egy olyan helyzetbe, hogy valakit felvidítsak, miután nemrég volt egy éve, hogy elment az édesapám, (szomorú voltam, de akire számítottam kiderült, hogy még rosszabbul érzi magát) a lényeg, hogy kissé magam alatt voltam, de az én lelki bajom elég hamar elmúlt miután kezdtünk beszélgetni, mert lelkileg sajnáltam meg embertársamat.

A lényeg az, hogy életem nagy részét egyedül töltöttem, sajnos nincsenek szüleim (apuval kb: 4-éve találkoztam).

Amikor a férjemmel összejöttünk, mindenki csak ellenezte pl: barátok ismerősők, hogy mennyire különbözünk, de mi kitartottunk egymás mellett, és tesszük ezt a mai napig. :)

Az illető akivel beszéltem a minap férjnél volt, a férje a mai napig szereti, de Ő ellökte magától, persze van egy gyerek, akit nem tud az anyukájára hagyni, és nem tud semmilyen kapcsolatot teremteni pont emiatt (egy éve nem volt senkivel).

Felajánlottam neki, hogy vigyázok a lányára, de elutasított.

15-éve ismerem, kicsit fájt, hogy nemhogy örülne annak, hogy jól megvagyok a párommal, próbálok neki segíteni, mivel nem ez volt az első ilyen eset..,

Olyan egy-két éve sűrűn járt fel hozzám adtam neki olyan dolgokat amik már kicsik lettek, de jó állapotban, és akkor elszólta magát, hogy Ő mennyire irigykedik a mi házasságunkra.

Az fáj, hogy hiába próbáltam elmondani neki, hogy a házasság nem arról szól, hogy minden csak az egyik személynek 'jár", hanem kompromisszumot is kell tudni kötni mind két félnek.

Akkor elviharzott, holott a férje újra akarta kezedeni, és állítólag Ő is szerette még a férjét.

Nem jöttek többé össze, mert a srácnak elege lett, és összejött egy másik nővel, de azért néha még ma is próbálkozik a volt nejénél, aki megundorodott tőle, mert megcsalta.

Azt nem értem, hogy miért ilyen ellenséges a volt párjával? (Amikor állítólag az élete nagy szerelme)

A másik pedig, én el nem tudom képzelni, hogy olyan rossz viszony alakulhat ki szülő és gyerek között, hogy még egy-egy éjszakára se vállalná be az unokáját, holott minden hétvégén ott ebédelnek.

Lehet, hogy én kaptam más nevelést nem tudom.

Bocsi a litániáért.


Üdv mindenkinek. Fel a fejjel :)

2007. nov. 12. 20:02
hogyha megnezitek akor naprol napra romlik a vilag ,az emberek es minden ami benne van,a sok drog meg az a sok alkohol eszeditti az emberekett.olnek ,lopnap,eroszak stb...!a sok penzert kepesek mindent megteni azt hiszik akor az ovek a vilag. vagy ha tudd veni maganak egy bmw majd kiesik belole menet kozben ugy el van folva benne..es hol marad a csalad a gyerekek a jo anya meg a jo apai szeretett ????ez mar kihalni latszik ebbol a vilagbol/.felnenek egy kicsit a jo istentol es tiszteletben tartani egymast az ami hianyzik az emberek szivebol.....
2007. nov. 12. 14:50

Ilyen szépen feltett kérdésre, mit is lehet válaszolni?

Cúnya gonosz világ ez itt.

2007. nov. 11. 15:23

Szerintem nincs sok rossz ember. A rossz az relativ, mint minden.

Ami neked rossz, az neki jo, es forditva is igaz.


Hat, màn csak ilyen bonyolult ez.

2007. nov. 11. 14:47
Szerintem az egész világ rossz ahogy van. Az a baj,hogy az emberek nem tudják megbecsulni,azt amilyuk van.Nem tudják értékelni az élétet.Az ember már elfelejtette,hogy mi az a szeretet és a béke.Azt hiszik,hogy mindent el lehet intézni háborúskodással.Elég elszomotító sajnos,hogy az ártatlan emberek isszák meg mindennek a levét.
31. eva25
2007. nov. 11. 10:14
Szerintem azért van oly sok rossz ember, mert sok a buta ember, aki okosnak tartja magát. Ha egy ilyen bunkó bebeszél magának valamit, az szerinte jó, és nem tud kitérni ez elől. Meg ott van a nevelés hiánya, nem mindeggy kit hogy neveltek. Vannak az irigyek, akiknek soha nem adatott meg semmi. Ők irigyek ha valakinek jól megy, támogatják a szülei. Irigységében az ilyen mindent összehord, csak ne maradjon alább.
30. Donyta (válaszként erre: 29. - Donyta)
2007. nov. 11. 10:05

Elfelejtettem hozzátenni! Elvileg senki nem született rossznak, és mindenkiben kell lennie jónak is! De mit hoz ki belőle/ünk az élet, ha nem minden olyan zökkenőmentes amilyennek kellene! De a mai világban, haladni és feldolgozni is tudni kellene ezeket a nehéz szitukat, és nem másokra zúdítani!

Védekezni meg kell, mert ha megfutamodsz teljesen, mégjobban rádtelepszenek..

29. Donyta (válaszként erre: 26. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 11. 10:00
Néha van olyan amikor visszahúzodz, hogy kiess a fészekből. De ez nem mindig megy sajnos, és, hogy védd magad, kénytelen vagy visszamarni! Ha tehetem, persze én is kikerülöm, de ettől ő még marhat másokat. Ezt kellene megszünteni!
2007. nov. 11. 09:56
Mert , a pénz uralja az embert, és nem az ember önmagát!
27. 4e7c752558 (válaszként erre: 22. - Donyta)
2007. okt. 30. 08:22

Sziasztok!


Teljesen egyetértek veled és a többi hozzászolóval. Sajnos egyre többször tapasztaljuk, hogy sok ember ha tehetné még rúgna is rajtad egyet. Szerintem ennek fő oka a szeretet hiánya ami talán már sok ember életéből kicsi korától hiányzik. Mert, hogy nő fel sok gyerek? Szeretet=pénz,pénz,pénz. Pedig egy beszélgetéssel, simogatással, jószóval tööbbre mennénk. Szerintem:-)

Ha lesz időm: Müller Péter-Szeretet című könyvét tervezem elolvasni. Talán találok benne választ erre a kérdésre is...

26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Donyta)
2007. okt. 30. 07:56

S nem a visszamarni a gyógyszer rájuk.

Kis kígyófészekben dolgozom, s itthon is van egy 1.78m -es viperám. Kiakasztja őket, ha leszarod a rosszkedvüket, a magamutogatásukat, ha nem veszed fel a kesztyűt, a versenyt.

25. Donyta (válaszként erre: 23. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 30. 07:35
He én erre tudnám a választ... De sajnos nem tudom. A saját tapasztalataim és érzéseimet eltudom mondani, de másokba én sem látok bele! Mindenesetre legyen az lelki szegény, vagy tehetős, marni azt tudnak...
2007. okt. 30. 07:29
Azért,mert mindenki a másikkal van elfoglalva. Sajnos nagyon kevesen vannak,akik csak a saját életükkel törődnek. Ezért a sok irigy,képmutató ember kis hazánkban!
23. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Donyta)
2007. okt. 30. 07:20

Vannak, akik pénz nélkül is rosszak.

De ugyanannyiba kerül jónak lenni. Miért ezt választják???

22. Donyta
2007. okt. 30. 05:26

Mert valami hiányzik az életéből. Talán a szeretet, és támadni könnyebb. Esetleg okosabbnak, felsőbbrendűnek érzi magát, és igy a földbedöngöl másokat...

A pénz témában egyetértek, mert a fösvénység is okozója a rossznak.

2007. okt. 30. 03:56

Elsősorban a pénz miatt.


Ismerek pár embert, aki az anyagiassága miatt vált rosszá (a pénzimádatot minden elé helyezi).


Az irigység is negatív irányba változtatja az embereket, legyen bármi az irigység oka.


Nagyon sajnálom az ilyen vagy olyan ok miatt "rosszá" vált embereket! Szánalmasak.

2007. okt. 30. 03:45
mert nemmindenkit én csináltam!:DD
19. emagdi
2007. okt. 29. 22:51
Szerintem nincs is sok rossz ember!
18. Suesue
2007. okt. 3. 12:29

Nem csak a pénzre gondoltam..,

Hanem ez a példa jutott most eszembe, DE van egy másik: tegnap egy ismerősömmel találkoztam, és azt mondtam neki, hogy milyen érzelmes mostanában, ERRE: szabályosan le anyázott..,

Ma kiderült, hogy nem értette, hogy mit mondtam, és állítólag azért mondta azt.

Szerinted, ha nem ért meg valaki valamit akkor azonnal káromkodnia kell?

Szerintem nem :)


A feleséget sajnálom kicsit, de Ő választotta a férjét.

Az, hogy valaki jó ember az relatív..,

Mert, ha az lett volna akkor nem károsít meg benneteket.

Szerintem az ilyen egye meg amit főzött.

17. Ági28 (válaszként erre: 14. - Suesue)
2007. okt. 3. 10:13

Tudom, csak gondoltam megteszem az ismerősöd helyett is! :-))

Pénz kérdés lenne csak? Nekem van olyan ismerősöm, akinek mindene-mindene megvan! Mégis akkora köcsög, h az elképesztő! Szomorú, h ilyenekről kell topicot nyitni! Az ilyen emberek vajon mit csinálhatnak otthon? Ülnek és örülnek? Ja amúgy a sofőr felesége a (miután kirúgtik) jelentkezett a következő álláshirdetésünkre! Sírt a telefonban, h a férje milyen jó ember és alig kap munkát. Az anyám felvilágosította, h nekünk egy hét alatt több száz ezer ft kárt okozott. A nő nem kelt ki magából, valahol tudta, h egy szar szemétládához ment hozzá!

16. Suesue
2007. okt. 3. 10:03
elsősorban... BOCSI
15. Suesue (válaszként erre: 13. - Rozália)
2007. okt. 3. 10:01

Szia Rozália.


Szomorúan, de egyetértek veled.

Szerintem elsősorben a nagy pénzkeresés miatt sokan változnak meg, és ha nem jön össze akkor válnak gonosszá, de néha azok is rosszak lesznek akinek mindene megvan?!!

Talán azért, hogy ne veszítsék el amit összehoztak???

14. Suesue (válaszként erre: 11. - Ági28)
2007. okt. 3. 09:58

Nem neked írtam, hanem az előtte lévő hozzászólásom folytatása volt... :)

SZIA NEKED IS :))

2007. okt. 3. 04:55
Sziasztok! Az a véleményem, hogy a nagymértékben különböző anyagi háttér teszi, hogy annyi rossz ember van. Ha a másiknak csak egy doboz gyufával többje van, már irigylik. Ha kevesebb, belerúgnak, kárörvendenek. És ez sajnos, még a barátságokat sem kíméli.
12. babóm
2007. okt. 2. 22:20
Szerintem vannak olyan emberek akiket nem érdekel kivel mi történik, csak úgy legyen ahogy a hülye fejükben megálmodták. És bármit megtennének pénzért, de a munka büdös.(van ilyen a rokonságomban is sajnos), bár én nem igazán értem hogy lehet így élni.
11. Ági28 (válaszként erre: 10. - Suesue)
2007. okt. 2. 21:17
Szia :-)
10. Suesue
2007. okt. 2. 15:59
Nem kell velem beszélgetni, de egy szia megtenné....
2007. okt. 2. 15:57

Olyan is előfordult, hogy jól megvoltunk emberekkel, és kiderült, hogy csak azért barátkoznak velünk, hogy megkárosítsanak.

Az is sokszor előfordult, hogy segítettünk másoknak, és utána megkaptuk becses jutalmunk: a nagy semmit és még pofákat is vágtak, amikor meglátogattuk őket, hogy mi van velük. :(

Nem várok el sok mindent, de pl: van egy szomszédom aki valamilyen oknál fogva átmegy az utca túloldalára amikor meglát, elfordítja a fejét meg ilyenek.

Előtte pedig mindig átjárt, ha főztem akkor mindig vittem nekik dolgokat, mert éppen szakácskönyvet fordítok, és olyan ételeket csinálok amiket nem sok magyar ember fogyasztott.

Szóval nem értem ezt a pálfordulást..,

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook