Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek miért érzem magam állandóan fáradtnak? fórum

Szerintetek miért érzem magam állandóan fáradtnak? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 4. 12:30
Vashiány lehet...
2009. febr. 4. 11:07
na, csak vérvételt ne... Piros napokon rengeteg vért vesztek, igy is 3 havonta megyek vérvételre a pajzsmirigyeim miatt. Megoldom multivitaminokkal. :) Most jól vagyok. :)
2009. febr. 4. 03:53
Szerintem vitaminhiány. Esetleg csináltass egy vérképet hátha mutat valami okot.
27. 15defe00af (válaszként erre: 24. - 89b99f816e)
2009. jan. 13. 07:25

Nagyon sok oka lehet. A tavaszi fáradtságtól kezdve a vitaminhiányon át a komoly problémái bármi.

A fiamnál egy nagyon súlyos Aplasticus anemia volt az ok. 3 hónapig volt kórházban. Még most is jár vérkép ellenőrzésre, pedig ennek már 4 éve. Egy egyszerű megfázással kezdődött. A folytatás az állandó egyre nagyobb fáradtság volt. A doki meg nem akart hinni neki, kidobta a rendelőből.

Akkor 21 éves volt.

Ezzel nem ijesztgetni akarlak!!!

De menj el az orvoshoz! Egy vérvétel, és minden kiderül. Megnyugodhatsz, hogy oké, nincs komoly gond, csak vitamin kell, vagy ha valami mégis van a háttérben, akkor rendbehoznak. Az is lehet, hogy csak pár nap kikapcsolódásra, pihenésre van szükséged!!

2009. jan. 11. 14:30
orvoshoz menj!!!!
25. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 22. - 89b99f816e)
2009. jan. 11. 14:29

Lehet vérszegénység is, valami immunhiányos állapot.Vérvétel jó lenne és az alapján kiderül:)

a hosszú téli esték miatt nem csoda ha így érzed

24. 89b99f816e (válaszként erre: 23. - 15defe00af)
2009. jan. 11. 14:18
Jaj. Szted mi lehet?
23. 15defe00af (válaszként erre: 22. - 89b99f816e)
2009. jan. 11. 14:06
Nagyon sürgősen menj el az orvoshoz, és kérj egy kivizsgálást! Lehet, hogy vitaminhiány, de komolyabb probléma is húzódhat a háttérben. Nem akarlak ijesztgetni, de a fiamnál is így kezdődött, és nála komoly probléma volt a háttérben. Azóta én ilyen esetben mindig azt mondom: doki és kivizsgálás. Ha nem akar elküldeni követeld!!
2009. jan. 11. 13:46
Én is nagyon fáradt vagyok már pár hónapja, pedig direkt emiatt el kezdtem multivitamint szedni (előbb Activalt, most Eurovitet), de egyáltalán nem vagyok fittebb, sőt... :S Egész nap aludnék. Nagyon nem jó.
2009. jan. 11. 12:16
Nincs vashiányod? Meg kellene nézetned, a férjem akkor érezte fáradtnak magát!
20. supin
2009. jan. 11. 11:38
Hiányod van! Hogy mi azt nem tudom..
2009. jan. 11. 11:33

Depi, vitaminhiány, igazi fáradtság a sok munka miatt, vagy valami más.Pl boldogtalanság...

Akkora a teher, aminek úgy érzed nem tudsz megfelelni...


Mindre van az orvosnak ötlete, ne hallgasd el előtte. Nem mindig gyógyszerrel válaszolnak a jó orvosok.

18. moksa (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2008. júl. 9. 21:46
Véleményem szerint azért vagy fáradékony, mert a szervezeted nem kapja meg a neki megfelelő tápanyagokat, hogyan is kaphatná meg, amikor azok az élelmiszerek, amiket elfogyasztunk, csak minimális mértékben tartalmaznak olyanokat?! Pl. a szemre tetszetős paradicsom vagy káposzta ízre egészen egyforma( najó, kis túlzással), a benne lévő vitaminok pedig csak hébe-hóba vannak jelen bennük.
2008. márc. 1. 22:28
nem a betegség/gyógyszerek miatt, mert kb. 1 hónapja vagyok fáradt... Lehet, hogy rajtam is a tavaszi fáradtság lett úrrá?
16. Talentum (válaszként erre: 13. - Zsuzsa88)
2008. febr. 29. 16:32
most látom, több mint két éve? hű, ez rengeteg? és szeretnél egy végleges megoldást?
15. Talentum (válaszként erre: 14. - Zsuzsa88)
2008. febr. 29. 16:24
jaj,ez borzasztó. én is kilennék a helyedben. meg lehet, hogy a gyógyszerek hatásai is összeadódnak. mióta vagy fáradt?
2008. febr. 29. 16:19
ja, és a nagymértékű alatt azt értem, hogy a véreredményemet, mikor megkaptam, majdnem összeestem (meg mindenki más, a doki is, mikor meglátta). Az egyik oszlopban azt írják ki, mennyi a normális, a másik oszlopban pedig azt, hogy nekem mennyim van belőle. Na, valami anti tg ab ami 0-40-ig a normális, abból nekem 3000 felett volt.
13. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Talentum)
2008. febr. 29. 16:17
Több, mint 2 éve nagymértékben felborult a hormonháztartásom a fogamzásgátló tabletta miatt. Pajzsmirígy problémákkal kezelnek azóta, gyógyszereket szedek a hormonok csökkentésére és arra, hogy a pajzsmirígyem ismét a régi méretű legyen.
2008. febr. 29. 12:39
Ha esetleg diétázol, attól simán...
11. Talentum (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2008. febr. 29. 12:27
hormonprobléma? mivel vizsgáltak és miért?
10. direne
2008. febr. 28. 11:24

Kérdés az, hogy mióta.

Ha csak mostanában kezdődött, akkor valóban lehet valami ásványi anyag/vitamin hiány.

Ha már régebben is volt, magamról tudom, hogy amikor gyerekkoromban rengeteg tejet meg húst etettek velem (csirke, sertés) iszonyú "lassú" voltam mindig...Azt hittem még én is, hogy "lusta" vagyok, pedig csak - mint utóbb kiderült - fáradt voltam.

Akkor frissültem fel, amikor huszonévesen átálltam a semmi hús, semmi tej, csak sajt, kefír, stb., két év múlva a kevés hús, kevés tej fogyasztására. És, persze sok gyümölcs, zöldség!

Azidőtájt a kolléganőm elnezevett szélvész Katának.

Ma már sajnos a közös családi főzéseknek köszönhetően, újra több húst eszem és ismét fáradékonyabb vagyok, de közel sem annyira, mint gyerek és fiatalkoromban.

Ami nekem nagyon segített régen a propolisz volt. Kipattantak tőle hajnalban a szemeim. Jobb szerintem megbízható méhésznél venni, mint a gyárit, mert szerintem tisztább.

Mostanában pedig úgy küzdöm le a fáradtságomat, hogy reggelihez zöld teát iszom, és szedek Gingko bilobát, Q10-et, 1200-es C vitamint, és halolaj kapszulát. Ez utóbbit csak módjával, mert a Q10-hez is adnak E vitamint, a halolajban is van, és túladagolást okozhat. Ezektől ismét visszajött a szélvészkataságom. :-)

Na jó, hosszúra fogtam, de hátha segített valamit.

9. eracica (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2008. febr. 25. 17:36
Ha nagy a hiány semmit, akkor már csak orvos ált. felírt vastabletta.
8. Laryan (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2008. febr. 25. 16:26
elég jók
2008. febr. 25. 16:06
Nemsokára úgyis megyek vérvételre, hogy megnézzék, helyrejöttek -e a hormonjaim, akkor majd megnézetem a vasat is... Lehet benne valami. A vastartalmú pezsgőtabletták mennyit tudnak segíteni azon, ha vashiányom van?
6. I 35
2008. febr. 25. 16:02
Kb.egy hónapja én is nagyon fáradt vagyok.Arra gondoltam,talán vashiányom van,igy elkezdtem vasat szedni,plusz citromos vizet iszok másfél-két litert,ugyanis a vas c vitaminnal együtt használ,azt hallottam.Csalánteát is iszok,állítólag jó a tavaszi fáradság ellen.
5. eracica (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2008. febr. 25. 15:59
Csináltathatsz esetleg egy vérképet, mert lehet vashiány is, nekem ehhez szédülés is párosul.
2008. febr. 25. 15:58

Szia.

Az is lehet,meg vashiány,vérszegénység.

Tavaszi fáradtság esetleg.

2008. febr. 25. 15:58
Pocsék a kedvem mostanában, semmihez sincs kedvem, mindig fáradt vagyok. Nem vagyok depressziós, ne értsetek félre, imádok élni, és boldog vagyok, de nem értem, mi van velem mostanában...
2008. febr. 25. 15:57
Bár nem alszom ki magam rendesen mostanában, lehetséges, hogy a hirtelen életmódváltás (egészséges életmód) kihat arra, mennyi energiám van egy nap?
2008. febr. 25. 15:56
Szerintetek miért érzem magam állandóan fáradtnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook