Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyire fontos, hogy valakinek legyen legjobb barátnője? Neked van? fórum

Szerintetek mennyire fontos, hogy valakinek legyen legjobb barátnője? Neked van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. c6973617d3 (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. máj. 8. 08:50
Én a haverínáimmal is tudok, nagyon jó, mélyreható beszélgetéseket folytatni, soha nem éreztem úgy, hogy nem "kapok" ezektől az "ismerettségektől".
53. Taste
2013. máj. 8. 08:49
Konkrétan 1 emberre én nem tudnám ráhúzni a legjobb barátnő skatulyát. Több is van szerencsére és szerintem kellenek is egy ember életébe a barátok-barátnők.
52. Taste (válaszként erre: 48. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 8. 08:47
Attól retteg, h eddig hetente többször találkoztak és a költözés után ez már nem lesz kivitelezhető. Hiányoznozni fognak neki ezek a találkák. Szerintem erre gondolt.
2013. máj. 8. 08:37
Szerintem egyáltalán nem fontos,nekem több a fiú barátom.:)Jobban lehet rájuk számítani,ha szükséges..Meg amúgy is:)De van pár barátnőm suliból,innen onnan.Néha nagyon jóban vagyunk ,néha meg nagyon nem..:)
50. e32d76b828 (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. máj. 8. 08:34
nalad a pont
49. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 47. - 0d220e1cc7)
2013. máj. 8. 08:32
A barát ajándék... nem lehet kierôszakolni megkövetelni. Jön észrevétlenül, mint a hajnal és az alkony.
48. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 40. - Incó)
2013. máj. 8. 08:29
Nem szeretnék olyan ismeretséget, aki retteg a távolságtól.
47. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 44. - Éva1951)
2013. máj. 8. 08:25

A mai érdekvilágban???


:S hát ez egy kicsit erős hogy az lelki szegény elenne akinek nincs barátja.

Mindenkinek van barátja, csak az a nem mindegy hogy mennyire igaz az a barát!

És inkább legyen csak 1-2igaz, mint sok sok hamis!

2013. máj. 8. 08:23
Nekem van legjobb barátnőm. Engem a haverkodás nem elégít ki, hogy időjárásról beszélgessünk, kipletykázzunk másokat, és semmiymondó csevegést folytassunk, ha épp unatkozunk. Nekem kell az, hogy mindent megbeszélhessek vele, és ő is velem, és ha nehézség van, tudjuk egymást támogatni, megerősíteni, érdemi tanácsot adni. Ebben szerencsés vagyok. Legjobb barátom pedig a férjem, akivel szintén mindent megbeszélek. Nem szeretek valakinek a sokadik haverínája lenni, vagy legyünk nagyon jóban, vagy sehogy. Utálom a felszínes kapcsolatokat, ha látom, hogy nem lesz mélyebb, nem folytatom, vagy bele sem kezdek, mert haverokra nincs szükségem.
2013. máj. 8. 08:18
igen, van. nagyon kevés nőnemű barátom van, de van egy, aki akkor is a legjobb lenne, ha mellette még száz csajjal barátkoznék. egész életünkben ismertük egymást, és bármit meg tudunk beszélni.
44. éva1951 (válaszként erre: 43. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 8. 08:10
Igaz, lelkileg szegény akinek nincs barátja.
2013. máj. 8. 08:05
A barátság nem távolság kérdése. Élhet a föld másik oldalán is... Az igazi barátság a lelkek kapcsolata.
42. c6973617d3 (válaszként erre: 38. - Incó)
2013. máj. 8. 07:56

Ne sajnáld azokat, akiknek nincsenek "nagyon jó" barátai :), én nagyon jól elvagyok így is ;)


Azt meg én nem tartom normálisnak,és egészségesnek, hogy rettegsz attól, elköltöztök, és 3-4 óra távolságra lesztek egymástól, számomra meg ez a fura ;)

41. Incó (válaszként erre: 39. - 408020f45e)
2013. máj. 8. 07:55
Én ezt sose éreztem. Hogyan függ össze az anyagiasság és a barátság?
40. Incó (válaszként erre: 36. - 9d7907a17a)
2013. máj. 8. 07:52

Az egyik barátnőmmel régen kolléganők is voltunk. A barátságunk kiállta a váltást, heti szintem 2-3 alkalommal összefutunk, akár csak egy kávéra is. Viszont nemsoká elköltözik igen messzire, azaz 3-4 órás utra leszünk egymástól. Már most rettegek, hogyan tovább. Bár az is igaz, hogy van olyan barátnőm is, akivel évente csak 1-2 alkalommal találkozunk, mégis bármikor hívhatnám, ha segítség kell (még akár éjszaka is). Nyaranta nálunk tölt pár napot és ilyenkor bepótoljuk az évet. Érdekes módon minden évben ott folytatjuk, ahol abbahagytuk előzőleg.

És vannak buroktársaim is a munkahelyen, bár talán 1-2 esetben már az is többnek mondható. Most, hogy mindezt leírtam rá is jöttem, milyen szerencsés vagyok!

39. 408020f45e (válaszként erre: 1. - _Dina_)
2013. máj. 8. 07:51

Nekem nincs barátnőm. Gyerekkori azért, mert több városban is laktunk, ezek megszakadtak. Aztán meg kezdtem nagyon megválogatni, hogy kivel vagyok bizalmas és bizalmatlan is lettem az emberekkel.

Jó kolléga is egyre kevesebb, a szomszédság csak ismeretségi szinten, szóval barátok nincsenek.

Még a rokonaim között is megnézem, kivel mit osztok meg.

Talán kiábrándító, de a mai világ nem kedvez a barátságoknak. Túlságosan elanyagiasodott és ugye "üzletben nincs barátság"

38. Incó
2013. máj. 8. 07:47

Szerintem nagyon fontos az életben, hogy legyenek jó barátok körülöttünk. Nekem van 2 legjobb barátnőm, akikkel kölcsönösem lassan 10 éve segítjük egymást. Szeretem Őket, mint embereket is, pedig sokmindenben mások vagyunk. Persze az értékrendünk nagyon hasonló.

Bár szerencsére nagyon jó családi életünk van a férjemmel és a lányunkkal, elveszett lennék barátok nélkül.

Sajnálom, ha valakinek ez nem adatik meg az életben, mert annyira fontos legalább, mint a család.

2013. máj. 8. 07:45
A kérdés érdekes és elgondolkodtató.Nincs olyan barátnőm, akivel napi kapcsolatban lennék, ezalatt a fizikai kontaktust is értem. Vannak emberek, akikkel jókat beszélgetek, jól érzem magam a társaságukban.Szeretek másokat meghallgatni, de én alapjáraton egy zárkózott ember vagyok, nem szoktam magam rázudítani senkire.Ha gondom van, akkor azt inkább a férjemmel beszélem meg. Barátok?... Ha bajban lennék, egész biztosan a családomra számíthatnék.
36. 9d7907a17a (válaszként erre: 23. - Forrest2010)
2013. máj. 8. 07:31
A buroktársak azok a személyek akikre hajlamosak emberek ha nem is legjobb de barátként tekinteni mert pl. munkahelyen jobban megérted vele magad mint másokkal, együtt jártok ki ebédelni, esetleg néha munka utáni kávé vagy vásárlás. De ugyan ez igaz lehet mondjuk arra, hogy valakivel hasonló cél miatt jártok egy edző terembe, még talán az edzés intenzitásotok és a kiegészítő igényetek is hasonló, információkat cseréltek, segítitek egymást, talán még egyéb programot is szerveztek. De ha véget ér az életed azon szakasza pl. munkahelyet váltasz, nem mész vagy másik kondiba, akkor ahogy jöttek úgy el is tűnnek, hiába gondoltad, hogy jó a viszony. Azaz, ahogy kikerülsz a közös burokból már nem vagy több, mint egy ismerős, vagy még annyi sem.
2013. máj. 8. 07:30

Iskolás korban jó ha van sőt...azt egy idő után már nehéz találni ha teljesen külön mennek az útjai az embernek a régivel.

Nem az a fontos hogy legyen egy legjobb barátnő hanem az a fontos hogy legyen-legyenek olyan személyek akivel az ember tud beszélgetni,meg tud bízni.

És az lehet akár testvér,unokatestvér,egy barát stb...

2013. máj. 8. 07:28
A gyerekkori baratsagok sokkal tartosabbak
2013. máj. 8. 07:27
Sztem tök ritka,h van igazi. És az is bizonyos,hminel idösebb vki,annal nehezebb talalni.
32. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - _Dina_)
2013. máj. 8. 07:27

A "legjobb" - már ha megadatik... évek folyamata... Aki nekem adatott, sajnos meghalt nemrégiben.

Vele lelkem egy darabja is elment. Az ûr pedig megmarad visszavonhatatlanul.

31. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Ee1dc9ba06)
2013. máj. 8. 07:26
Ha kerítettél egy pasi barátot, akkor már neked is van Lorettád.
2013. máj. 8. 07:03
nem fontos.
29. noozimanoo (válaszként erre: 26. - Rubin17)
2013. máj. 8. 06:32
Hát ez durva... :/
2013. máj. 8. 06:30

Nekem nagy csalódás volt barátságok terén az, amikor a kisfiam megszületett.

Nem sok, 3-4 olyan 'nőnemű' volt, akik mindig számíthattak rám, és azt hittem, ez fordítva is így van...

Édrekes... Mind eltűnt... Vagy ekkora kolonc pl a barátság 'nyakán' egy gyerek?

2013. máj. 8. 06:26

Nekem volt nem olyan rég egy hatalmas törés az életemben, nem tudom mit csináltam volna a legjobb barátnőm nélkül, hisz ő testvérként áll/állt mellettem mindig.

Épp ezért úgy gondolom, hogy nagyon fontos, én azt is mondanám, hogy elengedhetetlen. Vannak olyan dolgok, amit pl családon belül (férj, anya, apa) nem lehet úgy megbeszélni.

2013. máj. 8. 06:23
Nekem nem fontos,hogy legyen legjobb barátnőm.Főleg,mert kibaszottul pofára estem.Huszonpáréves ilyen jellegű barátságnak azért vetett véget a másik fél,mert nem mentünk el neki kezesnek a férjemmel.20éves kezesség lett volna de nem mertük válalni.Erre a barátnőm azt írta sms-ben,hogy kitörölhetem a telefonszámát.Ez volt 4éve,azóta sírí csend,azóta nem keres(150km-re lakunk egymástól)Ha én írok neki facebookon,ridegen válaszol.Sokszor gondolkodom azon vajon rájött-e,hogy milyen buta volt,hogy ezért vérig sértődött...
25. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - _Dina_)
2013. máj. 8. 05:48
Csak nem az Új Néplapot olvastad? Mert ott volt egy szösszenet ezzel kapcsolatban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook