Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyire árt/használ a terhesség első harmadában a véradás a babának? fórum

Szerintetek mennyire árt/használ a terhesség első harmadában a véradás a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 17. 07:45
nemrég adtam vért, és egy kismama volt előttem, akit hazaküldtek, hogy most ne jótékonykodjon, hanem a babájával foglalkozzon inkább, az a legfontosabb. Jófej nő volt, poénosan adta elő, de én is igy gondolom. Most a pici a legfontosabb. Szoptatás és terhesség alatt inkább ne adj vért.
2008. ápr. 14. 12:42
Nem ajánlatós!
2007. szept. 11. 13:27
Én egyszer úgy mentem el,hogy lehet,hogy terhes vagyok,nem gáz?Azt mondta a nő,hogy nem gondolom tán,hogy ettől terhes lesz a beteg?Szóval tökre hülyének néztek,hogy megkérdeztem,bár az igaz,hogy csak 4-5 hetes lettem volna akkor,ha terhes lettem volna.
2007. júl. 6. 08:50
én is úgy tudom, terhesen nem lehet vért adni!
2007. jún. 11. 22:19
Várandós nő nem adhat vért!!
2007. jún. 7. 17:55

Felejtsd el a véradást, örülj, hogy nem vagy vérszegény terhesen.

Majd utána, most magatokra gondolj :)

6. Loni
2007. jún. 7. 14:35
Tilos
2007. máj. 11. 14:36
Nagyon árt
2007. ápr. 16. 16:12

Szigorúan tilos terhesség alatt a véradás!

A picurka fejlödéséhez nem marad elég tápanyag a véredben, és ezzel veszélyezteted a fejlödését.Gondolj bele, hogy a baba a te véredböl kapja a táplálékot, és ha te adsz vért, akkor kb. a te véred 10%-al kevesebb lesz,mert a 450 ml levett vér durván ennyit jelent.Ahhoz, hogy a normál mennyiség visszaálljon el kell telnie minimum egy hónapnak.Én a helyedben nem kockáztatnék, de ha már megtörtént a véradás ( amit kétlek ), akkor fordulj segítségért az orvosodhoz, vagy a védönödhöz.

( egy vérellátós dolgozó)

Minden véradás alkalmával ki kell tölteni egy kérdöívet, ami nem csak a beteg, hanem a te védelmedre is szolgál.

2007. ápr. 10. 22:56

Én is szoktam,illetve adtam már néhányszor vért,de nem kellett kitöltenem semmilyen papírt.

Szerintem tilos vért adni terhesen,mivel a baba ilyenkor még abszolút a te vérköröddel áll összefüggésben.

2007. ápr. 10. 17:20
Ha szoktál vért adni, akkor nem kell kitöltened egy papírt, hogy : piercing, tetkó, azonos neművel kapcsolat, szülés az elmúlt egy évben....? Mert én is szoktam vért adni, és velem ki szoktat töltetni egy ilyen papírt... Mikor már tíz hónapja volt, hogy megszültem, akkor sem engedtek vért adni. Terheseket sem engednek. Árt a babának... De biztosan van itt valaki aki ezt tudományosan is alá tudja támasztani...
2007. ápr. 10. 17:12
Én mindig adok vért,de nem tudom hogy ez mennyire jó terhesség alatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook