Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyi időt kell várni HSG után, hogy az ember elkezdjen inszemináción gondolkodni? fórum

Szerintetek mennyi időt kell várni HSG után, hogy az ember elkezdjen inszemináción gondolkodni? (tudásbázis kérdés)


23. pegaszosz (válaszként erre: 22. - Nyuszmó84)
2015. aug. 16. 19:38
Köszönöm ☺ én is nagyon remélem ☺
22. nyuszmó84 (válaszként erre: 21. - Pegaszosz)
2015. aug. 16. 17:28

Megértelek, hogy akarsz még esélyt adni a természetes útnak. Ha én lennék a helyedben ugyanígy tennék.

Drukkolok, hogy összejöjjön a mostani ciklusban. 🍀🍀🍀

21. pegaszosz (válaszként erre: 20. - Nyuszmó84)
2015. aug. 16. 17:18

Persze ott irtak fel mindent.

Mivel júliusban volt a HSG-m ezért akarok a természetnek adni egy kis időt. Mert azért titkon mindenki természetesen szeretne teherbe esni... Ezt a ciklust még megvàrom, hàtha összejön. De utà a belevàgunk az inszembe...

20. nyuszmó84 (válaszként erre: 19. - Pegaszosz)
2015. aug. 16. 17:12

Értem. Hát ha már két éve vártok, akkor át kell gondolni hogy belevágtok-e az inszembe, vagy tovább vártok. Persze az inszem sem garancia, de lehetőség.

Az hogy kivették az egyik petevezetődet sajnos nem növeli az esélyeket.

A meddőségi intézetben írták fel ezeket a gyógyszereket és táplálék kiegészítőt neked?

Nekem is van egy barátnőm, aki már évek óta tud arról, hogy pcos és ir-je is van. Mostanra lettek olyanok az értékei,hogy elkezdhettek próbálkozni a babával. Az endokrinológus kivizsgálta és felírt neki gyógyszereket, de persze ez is sok idő, mire hatnak.

Ha nem szeretnél visszamenni a meddőségibe, akkor mindenképp keress egy nőgyógyászt, aki akar segíteni.

Persze a döntés a tiétek.

19. pegaszosz (válaszként erre: 18. - Nyuszmó84)
2015. aug. 16. 15:30

Igazàból 2 éve. De nekem kivették a fél petevezetékemet (2éve).

De olyan 4 hónapja voltam meddőségibe. Ott kivizsgàltak engem is és a pàromat is. Vele semmi gond ☺ én meg pcos vagyok. De szedek jodidot, bromot meg inofolicot. Meg fél éve étrendet vàltottam.

2015. aug. 16. 14:19

Ha mindkettőtöknél rendben van minden, akkor érdemes atgondolni az inszeminació lehetőségét.


Viszont, ha tényleg fennall nalad a pcos, akkor az is kezelni kellene. Egy jó endokrinológushoz el kellene menni.


Mióta próbalkoztok?

17. nyuszmó84 (válaszként erre: 16. - Pegaszosz)
2015. aug. 16. 14:13

Sajnálom, hogy megjött! :-(


Esetleg megkérdezhetem, hogy párodat is vizsgaltak mar?

2015. aug. 16. 00:22
Ma sajnos megjott 😕
15. nyuszmó84 (válaszként erre: 10. - Nyuszmó84)
2015. aug. 15. 12:25
Bocsi. Az írásomat pegazosznak szántam, nem Eperkének. 😊
2015. aug. 15. 12:22
Meddőségiből ki kell kérni a papírokat, oda kell adniuk, mrrt azok a Te leleteid. Nekem pl átküldték mailben.
2015. aug. 15. 12:21
Nekem már van spontán gyerkőcöm, lassan 1,5 éves. Van endo dokim, ő csinálta az inzulin terhelést, cukros víz ivás, előtte vévétel ill. utána 1 és 2 órával is. Cukrot és inzulint néztek. Kaptam metformin, diétáztam és a 2.hónapban terhes lettem. Gyögyszer már nem kell, csak diétázom. Volt egy 9 hetes terhességem, de sajnos elhalt. Értékek jók, szóval genetikai gond volt. Aki pcos az szinte biztosan inzulinrezisztenciás és nagy az esély a pajmirigy alul vagy túlműködésre is. Ezek általában együtt járnak.
12. pegaszosz (válaszként erre: 9. - Ba7da9cfc0)
2015. aug. 15. 00:25
Az a baj minden papirom meg a meddosegibe van. De amugy en is pcos vagyok... ezt is csak igy kozolte a doki, mintha azt mondanam sut a nap. Minden vizsgalatot a maganrendelojebe akart megcsinalni...
11. pegaszosz (válaszként erre: 8. - Molyka)
2015. aug. 15. 00:23
De doki csinàlta nem értem a kérdést...
2015. aug. 14. 17:17

Ha jól értem Eperke, akkor te spontán szeretnél babát?

Akkor kell egy normális nődoki.

Ha tényleg fennáll a pcos nálad akkor pedig nem árthat elmenni egy endokrinológushoz is.

Mielőbbi babásodást! 🍀👍

2015. aug. 14. 16:57
Semmit nem jelent a meddőségi központ, ott az a lényeg, hogy megcsináljanak valami beavatkozát, az: tán kapják a pénzt. Nekem nem néztek inzulint, annyit mondták pcos petefészek, de semmi tehendő. Szóval az sokszor kevés amit maguktól csinálnak. Ez egyénként is endokrinologushoz tartozik, nem nődokihoz. Mik voltak az értékeid?
2015. aug. 14. 13:01
Nem orvos csinálta a vizsgálatot? Szerinted miért tanult 10 évig az egyetemen? Azért hogy megmondja hogy mit mikor és hogyan lehet. Keress egy olyan orvost, kiben megbízol, egy pont olyat, akinek a kezébe mered adni az életedet is, és kérdezd meg tőle! Nekünk is a meddőségiben segítettek... helyretettek, spontán jött a kisfiam! Hajrá! ;)
7. pegaszosz (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
2015. aug. 14. 12:56
Minden kivizsgalasom megvolt. Meddosegi kozpontba jartam egy ideig. Szedek jodidot, bromot meg iszom az inofolicot.
2015. aug. 14. 12:47
Néztek nálad pajmirigy hormont és inzulinterhelést? Ez a két leggyakoribb ok, meg d-vit hiány.
2015. aug. 14. 12:45
Következő ciklusban lehet. Abban azért annyira nem javasolt.
2015. aug. 14. 11:06
Ugye júliusban csinàltàk meg, de akkor pont kicsúsztúnk az időből. Mert természetesen szeretnénk babàt. Ebben a hónapban hétfőn vagy kedden derülnek ki a dolgok. De ha ebben a hónapban sem jön össze akkor szeptemberben màr ugorjak bele az inszemnek?
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Pegaszosz)
2015. aug. 14. 08:10
A következő menstruációs ciklusban már mehet az inszem, lombik, természetes próbálkozás. Bármi, amikor szóba jöhet.
2015. aug. 14. 05:58
Akár rögtön utána is mehet.
2015. aug. 13. 22:37
Szerintetek mennyi időt kell vàrni HSG utàn, hogy az ember elkezdjen inszeminàción gondolkodni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook