Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két testvér között? fórum

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két testvér között? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. okt. 21. 20:31
Nálunk 12 év van a lányom és fiam között, de nemokozott problémát sosem
26. mtt80
2007. okt. 21. 19:21

Én a 4-5 évre szavazok. Addigra a nagyobbik már kicsit legalább önállóbb. Így könnyebb az anyukának. Bár az igaz, hogy a gyerekeknek meg az a jobb, ha minél kevesebb a korkülönbség.

A 3 szerintem azért nem annyira jó, mert hát ugye ált.-ban akkorra válik a gyerek teljesen szobatisztává, akkor megy oviba, és a kistesó születése után esetleg visszaeshet. (Bepisilés, nem szeret majd oviba járni, a kistesót okolja, hogy ő miatta kell oviba mennie, a kistesó meg otthon maradhat anyával stb.)

Természetesen ez azért gyerek függő.

2007. szept. 15. 08:39
5 perc:))))Ikreim vannak és nem lesz kistesójuk!!!-mostanában...
2007. szept. 15. 05:49

Nálunk 9 év van a két fiam között. Már 31 és 22 évesek, de állíthatom, ideális volt.

Az én testvéreim 8 és 12 évvel voltak idősebbek, azt nem tartottam annak idején ideálisnak. A fiaim viszont sosem panaszkodtak, hogy miért ilyen nagy a korkülönbség.

2007. szept. 14. 06:40
Én most nagyon hajlok a 2-re.
22. Mocori (válaszként erre: 19. - Chelsey24)
2007. szept. 13. 13:41
Ezt már én is hallottam, hogy akkor "veszekedősek", de nekem valószínű vissza kell mennem dolgozni, ezért gondoltam ennyi időre. De bárcsak kevesebb idő lenne köztük, mert nagyon szeretnék még egy babát majd!
2007. szept. 13. 08:57
3 év
2007. szept. 13. 08:54
A kis korkülönbség kicsi korukban rossz, sokkal nehezebb velük, később pedig jobb lesz.A nagy korkülönbség pedig először jobb, mert akkor a nagyobb már értelmesebb, esetleg tud segíteni, túlvan az írigység korszakán, de később nehezebb lesz, mert nem egy korsztály, nincs közös témájuk.Nekem a két gyermekem közt két és fél év van.A nagy 3 és fél lesz, a kicsi 1, de mindennap mennek a harcok, a nagy dacos, írigy, utálatos.De reménykedem, hogy lassan összenőnek és tudnak együtt játszani.Bár szerintem gyerektől, szülőktől és még sok mindentől függ, hogy milyen testvér válik belőlük.Mindenre van pozitív és negatív példa, erre nincs szabály......
19. chelsey24 (válaszként erre: 18. - Mocori)
2007. szept. 13. 08:18
Véleményem szerint a 4-5 már kicsit sok. Bár tényleg nézőpont kérdése. Én abból tudok kiindulni, hogy a húgom és köztem 4 év van, de mi szinte állandóan martuk egymást, még nagyobb korunkban is. Persze ez valószínűleg abból is adódott, hogy mindig is ő volt a kedvenc, a kicsi, akinek többet kedveztek. Én nem akarok ebbe a hibába beleesni.
18. Mocori
2007. szept. 12. 20:44
Erre én is kíváncsi vagyok, de szerintem nálunk 4-5 év lesz a korkülönbség.
2007. szept. 12. 18:51
Ezen már énis gondolkodtam, mert szeretnénk kistestvért a lányunk mellé.Szerintem kb 3 év mivel akkor ő már "önellátó" nem kell etetni és pelenkázni sem igy könnyebb az újszülött gondozására összpontosítani.
2007. szept. 12. 18:36
Szerintem 2 év.
15. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 14. - Szilvana)
2007. szept. 12. 18:00

Nekem 3 nővérem van, én vagyok a legfiatalabb.

Fölöttem 3, 5 és 10 év a korkülönbség köztünk.

Én a legidősebb nővéremmel vagyok gyerekkorom óta összenőve, a gyerekeink közt (nekem: 4,11 , neki 16,22 évesek) is tökéletes az összhang, igaz, inkább már olyan szülő-gyerek kapcs féle van köztük.

2007. szept. 12. 15:31
Szerintem 2 év.A nővérem és én köztem 22 hónap a korkülönbség.Nagyon összetartóak vagyunk.Neki 3 gyereke van és mind a 3 gyerek közt 2 év.Tökéletes.Eleinte kissé nehézkes de aztán nagyon egybe nőnek.
13. teleki_2007 (válaszként erre: 4. - Chelsey24)
2007. szept. 12. 09:10

Szia!

Az én fiaim között 22 hónap a különbség.Az elején kicsit nehéz volt úgy alakítani a dolgokat, hogy ne zavarják egymást de ez hamar beállt egy bizonyos ritmusra.Arra azonban mindíg figyeltem,hogy minden nap legyen olyan amikor csak a nagyobbal foglalkoztam, játszottam.Azután meg a közös séta stb.Nem volt féltékenység, irigység és egyéb.Most már annyira összenőttek,hogy külön-külön nem lehet őket elvinni sehova mert azt nagyon rosszul viselik.Ha mégis így történik akkor mindíg azon jár az eszük és kérdezik, hogy hol a másik, mit csinál stb.Lehet,hogy ez nálunk azért jött elő mivel egyneműek, nem tudom.Én örülök neki, hogy ekkora a korkülönbség köztük.Pláne azok után,hogy Péterrel több mint 9 év sikertelen próbálkozás után simán teherbe estem.Had jöjjenek azok a babák, anyukák:)

2007. szept. 12. 08:46

Szerintem teljesen mindegy, olyan szép, hogy bármikor is bevállalsz még egyet.

Akármekkora is, még mindig jobb, ha szülök még egy gyereket, mintha mondjuk egyke lenne szegény.

Na az tényleg nem jó, én úgy gondolom.


Egyébként, amire te gondoltál, szerintem 2-5 év.

Az enyémek között 7 év van, szupernek tartom, a 11 éves lányom imád játszani a 4 éves öccsével, és viszont, tényleg édesek.

2007. szept. 12. 08:43
Szerintem kb 3 év. Így is sok a probléma, de a későbbiekben nagyon jó testvérek lehetnek.
2007. szept. 12. 08:35
2-3 év
9. iz_eniko (válaszként erre: 7. - Iz_eniko)
2007. szept. 12. 08:30
jav:testvérkét
2007. szept. 12. 08:30

Sziasztok

Nálunk 4 év 3 hónap a korkülömbség ,de eltudom mondani ,hogy nagyon jó testvérek,imádják egymást ,és hiányolják egymást de nagyon ,ha előfordul hogy a lányom a mamánál marad...

SZerintem mindegy a korkülömbség ,csak igazán első perctől a nagyot bele kell avatni ,hogy mostantól már lesz egy kistesó ,és osztani kell dolgokat ,meg ,hogy a játékok is ezentul a kettőjüké lesznek...

Nálunk elmondhatom ,hogy a vártnál jobban alakult ,mert erőssen szeretik egymást,és elmondhatom,hogy ahogy ébrednek egymást keresik...ez nagyon jó érzés nekem,mert mindig is aggódtam,hogy vajon hogy is fognak egymáshoz viszonyulni....

2007. szept. 12. 08:28

Szerintem két év.

Sajnos,nekem csak egy gyerekem van,nincs testvére a lányomnak :( Fiatal anyukák,tesvérkét a gyereknek!!!!!

2007. szept. 12. 08:17
Sziasztok! A nagyfiam és a kislányom között 17 hónap van. Igaz, hogy még nagyon az elején vagyunk, mert még a lányka 2 hónapos, de eddig nem volt semmilyen gondunk sem.Egy csepp féltékenység sincs, sőt állandóan puszilgatni és simogatni szeretné. Sokszor azért sír, hogy adjam az ölébe. Kiváncsi vagyok, hogy a továbbiakban is ilyen jó tesók lesznek-e.
5. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Szanád)
2007. szept. 12. 08:11

A pszichológusok szerint meg pont a 3 év a legkedvezőtlenebb. A személyiségfejlődési stádiumokkal magyarázzák.


Szerintem mindegy mekkora a korkülönbség, ha harmonikus, szerető környezetben nevelkednek.

2007. szept. 12. 07:57
Sziasztok!Köszönöm, hogy már válaszoltatok is ilyen gyorsan. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert az én lányom most 13 hónapos, és úgy gondoltuk a párommal, hogy esetleg mire betölti a kettőt, jöhetne a kistesó.
2007. szept. 12. 07:31

Nálunk 5 év van a két lányom között, de jól működik a dolog:-)

Mi kisebb korkülönbséget szerettünk volna, de a sors így rendezte:-D

2007. szept. 12. 07:30

nálunk pont 3 év van...a lány június 23 a fiú június 16.

szerintem ez pont jó volt.

2007. szept. 12. 07:23
Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két testvér között?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook