Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyi az állam bevétele 1 hónapban csak adókból, és mennyi a kiadása? fórum

Szerintetek mennyi az állam bevétele 1 hónapban csak adókból, és mennyi a kiadása? (beszélgetős fórum)

2008. febr. 11. 16:03
nem tudom,de nekem az 1/4-e bőven elég lenne
19. Jay néni (válaszként erre: 2. - Rózsa45)
2008. febr. 11. 16:03

A kiadási oldal mindig is több lesz, mint a bevételi. Az államnak soha nem lehet többlete, nem lehet szufficites a költségvetése a mai modern közgazdaságtan szerint.

Az USA is csak 1 évben merte ezt magának megengedni a XX. században.

2008. febr. 11. 16:01

2007 decemberi összes bevétel: 7 101 985 millió forint.

Kiadás: 8 491 860 millió forint.

2008. febr. 11. 15:45
Szerintem több! Az a legkevesebb, amit a bérünből vonnak le! Csak gondoljatok bele, mennyi illeték van! Örökösödési, vásárlási, átiratási..stb. Az autóvásárlásnál is leszednek rólunk egy csomó pénzt. Itt az eredetiség viszgálat, vagy ha külföldről hozod az autót, akkor a regisztrációs dij. Akkor! Itt vannak a büntetések! A közuti büntetések, ezek sem kis összegek! Mindenen rajt az áfa! Kérelmekre illetékbélyegek...És ez csak töredéke a ránk rót terheknek. Szóval ha nagyon összeszámolnánk, szerintem ők járnak jobban. Miből futná a kormányzati negyedre elszórt mittudom én "csak" hány millió. És a hasonló dolgokra.. Nem mi járunk jobban. Sőt! Ez a rengeteg adó és illeték mellet még fizetünk mindenért. Sose fogom megérteni. A nyugdíj már eszembe se jut..
2008. febr. 11. 14:13
Szerintem egyre csak több lesz............
2007. dec. 12. 23:37
Hát, ahogy felfogtam a Frei hasonlatát a műsorában., hamarosan jöhet az a hónap, amikor az államnak nem lesz bevétele és nem lesz kiadása, max. a befektetők kivétele!!!!Vigyázzatok a banki betéteitekre.
14. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - E8707eeb00)
2007. dec. 5. 19:58
Bizti a többi is majd eltűnik.:((
13. e8707eeb00 (válaszként erre: 9. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 4. 20:07
Ugye tudod hogy a 92 előtt bevalott nyugdíjjárulékokról semmi nyom a hivatalban?Ezt a jogifórumon olvastam.
2007. dec. 4. 19:41
Ja! meg aztán én nem kapok nyugdíjat, de betegen dolgozom nap mint nap és a fizetésem egyharmadát gyógyszerre költöm minden hónapban. Kleca a második mondatoddal teljesen egyet értek.
11. rózsa45 (válaszként erre: 9. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 4. 19:38
Szeinted megérjük a nyugdíjat? Mert én szerintem nem valószinű. Én ugyanis máris megváltozott munkaképességű vagyok 13 éve.Engem nagyon bosszant a mindenkori nyugdíjemelés, persze nem sajnálom tőlük csak a béremelésekből mi nem igen tudunk vásárolni semmit az adólevonások miatt.
2007. dec. 2. 20:00
Sajnos, mint a helyzet mutatja, az állam többet költ, mint a bevétel, vagy, amit szabadna!!!!
9. ec63a7fc29 (válaszként erre: 7. - Rózsa45)
2007. dec. 2. 19:58

A bruttóm 54%-át kapom kézhez.


A többire találnak címeket, miért nyúlják le.

Röhögőgörcs kap el, ha azt látom, nyugdíjra.

Szerintem mire én leszek nyugdíjas, addigra 120 év lesz a nyugdíjkorhatár.

8. rózsa45 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. dec. 2. 08:09
Az igaz lehet, de a bevételeket átcsoportosítva másra is el lehet költeni, mint amire azt eredetileg szánták.
7. rózsa45 (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 2. 08:03

Nem emlékszem a filmre, de lehet, hogy még nem is láthattam koromnál fogva. Nem akarok pesszimista lenni, de lehet el jön még a levegőadó ideje is, de én már nem szeretném átélni, pedig...

Azért szivesen megnézném egyszer a filmet. Azért csak egyszer, mert már az adóztatás szó hallatán is a levegő után kapkodom.(miről is kell még lemondani ahoz, hogy az újabb adókat ki tudjuk fizetni)

6. rózsa45 (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 2. 07:52
Én is így gondolom ahogyan te. Jobban át kellene gondolni mindenkinek (a családban és a képviselőknek is ) mire jusson pénz. Ezért is gondolom úgy, hogy első az egészség útánna jöhet a többi.
2007. dec. 1. 08:58

Nem lehetne ezt úgy, mint egy családban:


megnézni mennyi az aktuális bevétel, mi az amire muszáj kifizetni pénzeket, s a fennmaradó pénzről vitát folytatni, mire futja még.


Nekem is 10 kacsó nyúl a pénzért, be kell osztani.



Néha az az érzésem, hogy először elköltik amire akarják, aztán jajonganak, hogy mire nem jutott.


Bizony jobban át kellene gondolni mire kell hogy jusson pénz, s mi az, ami várhat kicsit.

4. ec63a7fc29 (válaszként erre: 2. - Rózsa45)
2007. dec. 1. 08:53

Tiszta "Hagymácska".


A régi világban volt egy rajzfilm, ahol az "elnyomó kapitalista világot" mutatták be a népnek rajzfilm formájában.


Én a hagymát is szerettem, meg szegény Hagyma családot. Amikor a végén valami luxusra nem futotta az államnak, akkor mint utolsó ötlet bevezették, a levegőadót.

Kiszámolták, ki mennyi levegőt vesz percenként, beszorozták, s kérték érte a pénzt....

2007. dec. 1. 06:30
szerintem már több a bevétel..
2007. nov. 30. 18:46
Én számszerűséget nem tudok mondani, de úgy gondolom, hogy több a kiadási oldal mint a bevétel, hiszen a Magyarországon tisztességesen dolgozó munkavállalókat jól meadóztatva is (nincs) az államnak pénze amire kellene. A kiadásait az állambácsi nem megfelelő helyre csoportosítja. Arra gondolok, hogy az egészségügyi problémák helyett fontosabb a "tisztelt" parlamentben űllőknek a saját bérük emelésének a megszavaztatása. Magam részéről nekik is minimál bért adnék és abból gazdálkodjon a képviselő Úr/Nő Megnénzém mire futja a minimálbérből. Lenne-e a családjaiknak külön vállalkozásuk, üdülőik... Így könnyű a becsületes embert mindenféle adóval terhelni! (Lassan már a levegővételi adót is bevezetik!)
2007. nov. 30. 17:31

Szerintem sokan szeretnénk tudni.

Nem vágyok milliókra, arra vágyom,hogy mindenünk meglegyen, mindenféle luxus nélkül. Gyümölcs, minden nap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook