Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a jobb, mikor megszületik a baba, akkor kicsit megtörölgetik és beszívódik a máz, vagy ha rögtön lefürdetik és lemossák? fórum

Szerintetek melyik a jobb, mikor megszületik a baba, akkor kicsit megtörölgetik és beszívódik a máz, vagy ha rögtön lefürdetik és lemossák? (tudásbázis kérdés)


18. Yulcsy
2011. aug. 23. 07:38
Maradjon a magzatmáz,fontos szerepe van.
2011. aug. 23. 07:19
Ha marad a magzatmás és szépen beszívódik a bőrbe.
2011. aug. 23. 06:49
Az én babám enyhén volt mázas, nem volt véres, meg a színe is majdnem normális volt, kicsit fürdették, aztán felöltöztették. Más opció nem volt. Az a jobb ha rajtahagyják és felszívódik a bőrben a magzatmáz
2011. aug. 22. 23:26
Ha marad a magzatmáz..... :D
14. flein
2011. aug. 22. 23:21
sziasztok.nekem se mázas nem volt se véres.nedvesnek nedves volt:)
13. terek (válaszként erre: 11. - Lillenet)
2011. aug. 22. 22:36

tényleg lila volt :)

rám tették pár percre mielőtt lemosdatták, lehet nagyon be voltam gyógyszerezve azért emlékszem rosszul ;)

2011. aug. 22. 22:35
Köszi a válaszokat:)Enyémet nem fürdették csak megkapta párom,kicsit megtörölgetve!De egyik ismim nemrég szült,és neki lemostak róla mindent!Sajna ahol én szűltem,összevonták egy másik kórházzal,de ha majd lesz köv. sztem kérem,hogy ne mossák le róla!:):):)
11. lillenet (válaszként erre: 7. - Terek)
2011. aug. 22. 22:29
Mindegyik mázas:) Csak a színe miatt, vagy épp a baba esetleg eleinte lilás bőrszíne miatt nem feltűnő ha nem közelről nézed.
2011. aug. 22. 22:29
Rám is mázastul rakták a lányom. Kissé ragadt is hozzá a kezem, de olyan élmény volt, hogy nem bántam. Sőt nekem soha nem volt kérdés, hogy lemosdassam...a máz kell neki. Az a nem "egészséges" ha lemossák...
9. lillenet (válaszként erre: 6. - Vikoka18)
2011. aug. 22. 22:28
:D
8. lillenet (válaszként erre: 5. - Mamcili)
2011. aug. 22. 22:27
De jó:)
2011. aug. 22. 22:27

ezen nem gondolkodtam, fiamat egyből vitték fürdetni. ő egyáltalán nem volt mázos csak kicsit véres :/

mitől függ egyébként, hogy magzat mázos-e a baba?

6. Vikoka18 (válaszként erre: 4. - Lillenet)
2011. aug. 22. 22:26
Rám is ahogy leírtad :)
2011. aug. 22. 22:26

A magzatmáz szürkésfehér zsírszerű képződmény, amely a baba bőrét borítja születésekor. Fontos védelmi feladata van, hogy ne kerüljenek a kórokozók a bőrébe, valamint táplálja, bársonyossá teszi azt.


Az újszülöttek bőre vékony, fogékony a fertőzésekre és az irritációra, hiszen a faggyú- és verejtékmirigyek még nem működnek megfelelően. A magzatmáz megtartása nagyobb védelmet nyújt a babának.


Az első napokban elég csak tiszta vízzel fürdetni az újszülöttet. A fürdés csak pár percig tartson, hogy ne ázzon fel a kisbaba bőre, és ne fázzon meg. A magzatmáz így lassan magától lekopik.


ezt a babázó oldaláról vettem...

de gyermekorvosok is ugyanezt tartják...

2011. aug. 22. 22:25

Szia!


Szerintem az előbbi:)

Ha teheted, kérd, hogy azonnal tegyék a hasadra/mellkasodra, csak úgy megtörölve, bugyolálva, köldökzsinórostól...:) Pótolhatatlan élmény neked is, a babának is. Szerintem nem igaz, hogy akkor még nem látnak jól a picik, az a tekintet, az nem homályt lát, az biztos:)

Elkalandoztam, bocsánat, rám tört a nosztalgia:)

2011. aug. 22. 22:24

a legjobb ha minden máz rajta marad...

bőrvédő hatású és hamar felszívódik...

2011. aug. 22. 22:22

Szia4


ezt szerintem ízlése válogatja. Valaki azt mondja, az koszos érzés, ha nem mossák le. Nekem 3 fiam van, egyiket se engedtem lemosdatni, csak megtörölgették. Mondjuk a 3. vízbe pottyant, kádba szültem, de nem mosdatták le. egyik se volt büdös meg semmi. Én fontosnak tartom, hogy a magzatmáz beivódjon.:)

Most meg a 4.-et várom, és őt se fogjuk lemosni.:)

2011. aug. 22. 22:19
Szerintetek melyik a jobb, mikor megszületik a baba, akkor kicsit megtörölgetik, és beszívódik a máz, vagy ha rögtön le fürdetik, és lemossák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook