Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek mely napszakban a leghatásosabb az edzés? fórum

Szerintetek mely napszakban a leghatásosabb az edzés? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 28. 18:04

Ha "bagoly típus" vagy csak a jó ég tudja, különben ha normál átlagot vesszük mindenképp 17 órától a legjobb. Megerősítem az előttem már említett időpontot. Egyébként a saját tapasztalatom is ez.

Mindig szerettem futni sokat és igen intenzíven, viszont ezt a reggeli órákban bemelegítéssel is csak szenvedő üzemmódban sikerült, néha.

2013. jan. 28. 15:54
Szerintem ez teljes mértékben egyénfüggő. Én szeretem reggel is, de az esti futást semmi sem pótolhatja... :) Ki kell tapasztalni hogy kinek mi a jó :)
14. AlBundy (válaszként erre: 13. - Anda39)
2013. jan. 28. 12:34
Én is úgy alszom mint a bunda, a reggeli edzéstől viszont kb egész nap fáj a fejem a fáradságtól..
13. Anda39
2013. jan. 28. 09:03
Én mindig este megyek futni, vagy akkor tornázom, utána már csak zuhanyozni kell és lefeküdni. Engem inkább elfáraszt, úgyhogy tudok aludni utána.
12. Za.Eni (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2013. jan. 25. 08:52
Én mondjuk reggel és este is szoktam. Ma csinálom úgy,hogy a reggeli evés előtt,egy próbát megér.De persze,minden embernél más.
2013. jan. 24. 20:51

Szerintem nagyjából mindegy, max. a nagyon profik, élsportolók szintjén számít ennyire. Az biztos, hogy közvetlen lefekvés előtt nagyon fel tudja pörgetni az embert, kukorékoltam én már egy este 10-es Callanetisc után reggel 4-ig álmatlanul:)


Olyan időpontot érdemes választani, amikor az izmok már bemelegedtek kicsit, tehát én a kora reggelt sem javaslom.

10. orsibigyu (válaszként erre: 9. - Za.Eni)
2013. jan. 24. 20:44
Szerintem este, mert maskepp az edzes utan hatalmas etvagya van az embernek, de ha pont lefekves elott csinalod, akkor zuhany es alvas, nem az evesen jar az eszed egesz nap. Nekem ez valt be!
2013. jan. 24. 20:36

Épp ma olvastam,hogy miért is jó a reggeli edzés:

""Glikogén készleteid kimerülnek az éjjel, alacsony glikogénszint mellett pedig erőteljesebb a zsírégetés. Ha a fogyás/szálkásodás a célod, a reggeli edzés előtt csak kevés szénhidrátot fogyassz (pl. 1 banán, egy kis adag zabkása), hogy tested kénytelen legyen a zsírraktárakból szerezni az energiát. Edzés után – felgyorsult anyagcserével – már mehet a szénhidrát, hiszen az szükséges a test harmonikus, energikus működéséhez." "

2013. jan. 24. 20:30

Az okosok szerint, a délután 5 és 8 között a szervezetnek a legjobb a torna és a leghatásosabb is :)


nekem viszont a reggeli ébredés után, az első 10-15 perc vált be :)

2013. jan. 24. 20:30
Ha itthon vagyok hajnalban, ha suli van este:) Be kell ám osztani az energiát:)
2013. jan. 24. 20:29
Reggel. Felkelés után pár órán belül.
2013. jan. 24. 20:29

body.builder.hu/cikkek.htm4?id=675

Ezt az oldalt nézd meg itt leírja.


Mindenkinek máskor jó.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. jan. 24. 20:27
reggel, délelőtt
2013. jan. 24. 20:26

Szerintem ez egyéni. Én délután 5 - től kb. 9 - ig vagyok a topon, ha reggel sportolok, egész nap hulla fáradt vagyok.


Van olyan barátnőm, akinek pedig a reggeli vált be, attól függ, ki mikor a legaktívabb.


Úgy szoktam, ha összejön időben, hogy olyan 5 - 6 óra körül megyek délután, előtte egy - két órával eszem szénhidrátot meg mindent, majd edzés után már csak könnyebb kaját, így tényleg hatásos.

2013. jan. 24. 20:16
Reggel és este. :-)
2013. jan. 24. 20:15
Szerintetek mely napszakban a leghatásosabb az edzés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook