Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek megéri ingatlanozni? :-) fórum

Szerintetek megéri ingatlanozni? :-) (tudásbázis kérdés)


2019. aug. 31. 10:37

En csak asszisztenskettem ingatlan irodaban de en biztos nem ingatlanoznek pedig probaltak rabeszelni.

Nekem egyetlen porcikam se akarta ezt a “szakmat.”

4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. aug. 30. 11:12

Ha top értékesítő voltál, akkor igen, megéri. Nyilván emlékeznek rád a régi ügyfeleid, és ha elégedettek voltak veled, ajánlani fognak.


Akkor csináld, ha megengedheted magadnak, hogy megválogatod, kivel dolgozol, és kivel nem. Ahogy rengeteg kretén, és tisztességtelen ingatlanos van, legalább annyi alja ember, aki megpróbál megkerülni és átverni. A világon nagyon sok helyen elit szakma az ingatlanközvetítés, Magyarországon rosszabb a megítélésük, mint a taxisoknak.


Lehet ezt elegánsan, szakértelemmel csinálni, de csak elegáns ügyfelekkel foglalkozz. Kérdés, mi a hozzáadott érték, amit te tudsz, a tulajdonos nem. A legtöbb tulajdonos sajnál 10-15.00 forintot arra, hogy profival befotóztassa az ingatlant, néha halálra röhögöm magam a képeken, még a mosatlan edény, a vasalni való ruha, a festékes vödör is rajta van :DD

3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. aug. 30. 09:55
Attól függ, egyedül akarod, vagy cégben? Ügyvédi irodáknál az adás-vétel gyorsan megy. De ne menj olyan helyre, ahol kizárólagossággal dolgoznak. Aljasok tudnak lenni veeld és az ügyféllel is. A jutalékod az ügyféltől is függjön, hogy 3-5-8-esetleg 10 %. Budapesten, vagy vidéken, esetleg országban is csinálnád. Nekem voltak Balatoni panziók, apartmanok és egy kastély Szfvár mellett. De elfogadod a panel lakásokat is, vagy csak drágábbakkal akarsz foglalkozni? Még hozzájöhet az albérlet közvetítés is. Mennyit akarsz dolgozni, mert pénz is van, de el is veheti az idődet is. Most az ingatlanárak magasak és töb az olyan ügyfél, aki nem kéri a közreműködésedet. Persze lehet szépen beszélni is és még meg is köszönik, hogy segítettél.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. aug. 30. 08:26
Erre, önmagad tudod a választ mire vagy képes, mennyire 'messzire' tudsz elmenni.
2019. aug. 30. 08:09
Top értékesítő voltam egy multinál de 5 év után felálltam ... megkerestek hogy foglalkoztak ezzel mert rengeteg pénz van benne ha jól csinálom. Vannak esetleg személyes tapasztalataitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook