Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? fórum

Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
307. 50aa831df8 (válaszként erre: 306. - Katika23)
2017. júl. 10. 11:40

Elképesztően meg tudja változtatni a párkapcsolatot a gyerek érkezése! Sok - egyébként boldog - házasságot megviselnek azok az "újdonságok", melyeket egy gyerek jelent.

Lehet, hogy a mostani gondjaitok éppen ebből adódnak.

Viszont Ti igazán nem úgy merültetek bele a "babaprojektbe", hogy előtte nem lett volna időtök, alkalmatok jól megismerni a másikat...

Nem vagytok az az "zsenge ifjú pár" sem, akik - ha már itt van a gyermeketek is - most kapnának kedvet arra, hogy "kalandozzanak egy kicsit még... (Gondolom én...)

Nem lenne érdemes segítséget kérni, hogy meg tudjátok beszélni a gondokat? (Ha már négyszemközt nem megy...)


Sok szerencsét kívánok! (Ahhoz, hogy megmaradjatok egymásnak.)

306. katika23 (válaszként erre: 304. - Massalhangzo)
2017. júl. 10. 09:35
Olyan egyszerűnek tűnik amit leírsz de valójában nem ilyen egyszerű. Szerinted én nem beszéltem eleget.....most a napokban is leültem vele beszélgetni. Igenis elmondtam ami zavar...de nehéz változtatni, túl sok a tüske mindkettőnkben. Tudod közös élet meg gyerek így nem könnyű emelni a kalapot és arrébb állni. Na de nem fogok magyarázkodni tovább. Köszönöm mindenkinek aki véleményt mondott részemről lezártam a témát.
2017. júl. 5. 16:55

Evidens.

Jó lenne, ha a fórumindító is eltöprengne azon, amit írtál.

304. massalhangzo (válaszként erre: 301. - 50aa831df8)
2017. júl. 5. 14:25

szerintem biztos nemcsak azert ragaszkodik a sajat gyerekehez, mert az o szulei elvaltak :D nyilvan szereti


a korrektsegrol meg annyit, hogy valoszinuleg a legtobb hazassag azert romlik el, mert nem beszelnek egymassal a felek, nem azt es ugy, amit kene


ezt mind, ami ide van hanyva, a ferjjel kellene megbeszelni, es egyszeruen, normalisan, erthetoen talalni.


a ferje nem erzekeli, hogy a viselkedese a felesege szamara mennyire zavaro, es az o osztonzeseit, instrukcioit, segitsegeit sem annak veszi, mert nem azt erzi. hiszen a ferj csak azt latja, hogy a feleseg neha morog, de az o inspiralasara tanul, dolgozik, odafigyel magara, koltozik stb.


nem fair a feleseg reszerol sem, hogy nem kommunikalja le erthetoen (a ferj szamara erhetoen), hogy mi a baja, hanem mindenki masnak elmondja, tervezi a lelepest stb. meg lehet azt beszelni normalisan


ha valaki ott tart, hogy elhagyom, mert nem birom a maceralasat, miert van az, hogy egyedul a ferj nem hallja, hogy figyelj, ez szamomra olyan banto es elviselhetetlen, hogy el foglak hagyni, ha tovabb folytatod. ilyen baromi egyszeru lenne az egesz

303. akilala
2017. júl. 5. 13:56
Szerintem....,lehet nincs igazam de van némi tapasztalat erröl a témáról! Miért kéne,hogy egy férj elviselje azt ami nem tetszik a nején és miért probléma ha próbál változtatni a dolgon vagy valamin,elöször óvatosan,késöbb dühösebben, végül jön a hogy nézel ki és az ennyire hülye vagy baxki! Ugyan így fordítva is érvényes a dolog,mindíg az erösebb gyöz! de ha a két idióta valamikor szerette egymást és csak unalmukban vagy presztizsböl megy a vita köztük,akkor abba már jócskán bele lehet xarni....
302. jucika33 (válaszként erre: 295. - MZsanett)
2017. júl. 4. 09:29
Csak egy beszélgetésre gondolok, nem életmódszerűen. Lehet, hogy észre sem veszi, mit csinál. Nem mindenki tudatosan csinálja ki a másikat.És ha a beszélgetés őszinte és elhangzik, hogy "már nem szeretlek úgy", akkor lehet lépni, nem elképzelések alapján, hanem konkrét ok miatt. Ha a másik nem szeret, az elég nyomós érv.
301. 50aa831df8 (válaszként erre: 300. - Katika23)
2017. júl. 2. 06:46
Így már értem, miért ragaszkodik ő erősen a fiacskátokhoz! (De akkor Veled miért nem tud korrekt lenni??!)
300. katika23 (válaszként erre: 299. - 50aa831df8)
2017. júl. 2. 06:37
Igen ritkán....de nagyon szerette, pedig az anyja egyedül nevelte egész kicsi korában elváltak. De az apja gondoskodott ennek ellenére róla mindig.
299. 50aa831df8 (válaszként erre: 287. - Katika23)
2017. júl. 2. 05:17
Szokott mesélni az édesapjáról?
298. 50aa831df8 (válaszként erre: 290. - Guruljka)
2017. júl. 2. 05:16

Ez nyilvánvaló.

S azt hiszem, az is, hogy ha csonka a család, akkor ez hatványozódik. (Bár, ugye, ez is általánosítás...)


(Nem szándékom titkolni, hogy válásellenes vagyok, és a gondolatok, melyeket megosztottam itt mindezidáig, gondolom, valamennyire jelzik is ezt a véleményemet.)

297. Guruljka (válaszként erre: 296. - Krilion)
2017. jún. 30. 18:55
Persze, pont azt mondom én is: nincs értelme általánosítani. Mi itt az ilyet nem szeretjük. Pont. :D
296. Krilion (válaszként erre: 285. - Guruljka)
2017. jún. 30. 18:32
Az lehet, de azért fura lenne, ha globálisan gondolkoznánk ebben a kérdésben, meg még sok másban is, nem? :D Itt Európában nem ez az, amit mi ideális kapcsolatként elképzelünk. Nem véletlenül volt emancipáció.
295. MZsanett (válaszként erre: 270. - Jucika33)
2017. jún. 30. 18:30
A folyamatos leszólással pont az ellenkezőjét lehet elérni. Elveszi a kedvét mindentől, mert úgy fogja érezni, hogy semmi sem elég jó, és akkor minek csinálja. És egy idő után az élettől is el fogja venni a kedvét. Ezért kéne minél előbb kilépni ebből a kapcsolatból, nem beszélgetni. Ha valaki ennyi év alatt nem vette észre, hogy fájdalmat okoz a párjának, azzal mit beszélgessen?
294. Nincsnekem (válaszként erre: 290. - Guruljka)
2017. jún. 30. 18:28
Az se lenne akkora baj, ha nem azt látná az ember állandóan, hogy még azt a kevés időt is úgy töltik a gyerekkel, hogy fel se néznek a telefonból. Szörnyű.
293. MZsanett (válaszként erre: 264. - Nincsnekem)
2017. jún. 30. 18:28
Én is ismerek ilyen embereket, mindegyik elmagányosodott. Senki nem bírja őket elviselni. És még ők csodálkoznak, hogy minden hülye szembejön az autópályán.
292. MZsanett (válaszként erre: 256. - Déesse)
2017. jún. 30. 18:26
Ez se véletlen. De ha két ember ennyire nincs közös hullámhosszon, akkor mit várnak ettől a kapcsolattól?
291. MZsanett (válaszként erre: 253. - Katika23)
2017. jún. 30. 18:25
Erre mondják, hogy pszichiátriai eset.
290. Guruljka (válaszként erre: 289. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 15:53
Nem is annyira ez a baj, hanem hogy sokkal kevesebb az együttlét a szülőkkel.
2017. jún. 30. 15:35
...A József Attila-sorsú kisfiú viszont egyre több lesz, ha ilyen mennyiségben nőnek fel gyerekek csonka családban... (Jaj, inkább ne legyen igazam!!!)
288. Guruljka (válaszként erre: 286. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 14:57
Hát arról kevesen írnak verset, hogy nem minden apa imádni való.
287. katika23 (válaszként erre: 274. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 14:55
Már rég nem, még én se ismertem...
286. 50aa831df8 (válaszként erre: 283. - Guruljka)
2017. jún. 30. 14:38

A fórumindítót szerettem volna serkenteni ezekkel a gondolatokkal, amelyekben lehet igazság, de nem vagyok hivatott, hogy erről döntsek.


Azota meg, hogy Te hozzászóltál, egyfolytában József Attila motoszkál a fejemben: "Anyám szájából édes volt az étel, APÁM SZÁJÁBÓL SZÉP VOLT AZ IGAZ". (Neki se sok köze volt az apukájához...)

285. Guruljka (válaszként erre: 284. - Ina87)
2017. jún. 30. 14:36
Nem tudom, mennyire nem átlagos, mert sok országban és sok népcsoportban ez a természetes.
284. ina87 (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 30. 14:27
Azt mondanám h te döntsd el h meddig vagy képes így élni.Ahogy írtam más fórumokon van ilyen ismerős aki hasonló cipőbe jár,a férj még azt is meg szabja h milyen ruhát vegyen fel a felesége,nem dolgozhat állandóan tündökölnie kell mindenek nem csak a feleségnek hanem az egész háznak,a feleség szülei is ritkán látogathatják meg őket mikor a férj el bírálja csak akkor,nem hízhat ha igen akk meg minél előbb le kell h dobja a kilókat mert kapja érte a szép szavakat,a férj szava a szent a férj néha el megy szórakozni pár hétre,a nő sehova sem mehet,de a nő nem hagyja el miért azt nem tudom,nyilván az anyagiak végett,gondolom,vagy csak annyira a férj hatása alatt van h azt sem tudja h ez így nem élet de mivel mindég ebbe élt,így gondolom nem tűnik neki fel h ez mennyire nem átlagos...
283. Guruljka (válaszként erre: 280. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 14:02

Ezért írtam a kapcsolat milyenségét. A mai "fiak" még akkor sem láthatják az apjukat munka vagy ügyek intézése, azaz a vezető szerep megvalósítása közben, ha történetesen együtt élnek. No aztán ha még együtt sem élnek, akkor...


De sok országban, Olaszországban is erős a matriarchátus. Ott a legidősebb nagymami a főnök.

282. Krilion (válaszként erre: 271. - Katika23)
2017. jún. 30. 14:00
Azt akartam még kérdezni, hogy mióta kiköltöztetek azóta ilyen, vagy már korábban is? Mi 5 éve élünk külföldön, és korábban elképzelni sem tudtam milyen furcsa változásokat tud okozni egy emberben ez. Az én férjem, és én is megváltoztunk mióta eljöttünk, ha azóta fokozódott a helyzet nálatok, akkor ebben az irányban lehetne talán elindulni. Lehetséges, hogy a sok fölös energiáját vezeti le rajtad, amit lehetséges, hogy máshogy is le tudna. Mondom, ez csak egy tipp.
281. 50aa831df8 (válaszként erre: 279. - Massalhangzo)
2017. jún. 30. 13:24
Nem emlékszem, hol olvastam. Sajnálom. Lehet, hogy nem is "megérésről" volt szó eredetileg, hanem életszemléletről.
280. 50aa831df8 (válaszként erre: 278. - Guruljka)
2017. jún. 30. 13:21

Magamon nem vettem észre, hogy "stimmel"-e, más nőkre sem igen figyeltem oda.

A férfiakra vonatkozóan azért tartom lehetségesnek, hogy van benne valami, mert az apa halálával mintegy "ráruházódik" egy férfira az a szerep, amit addig az apa hordozott. (Ma ez kevésbé látszik, de ha arra gondolunk, hogy hagyományosan több generáció élt egy fedél alatt, s a család "feje" a legidősebb férfi volt...)

279. massalhangzo (válaszként erre: 274. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 13:00

erdekes velemenyek ezek, honnet valok?


mert szerintem a noknel egyaltalan nem az anyasaggal fugg ossze a mentalis erettseg, sokkal inkabb kortol es bizonyos elethelyzetektol. elobb mutatnak "erest" elso egyeduleles, vagy kapcsolat, vagy erdemi munkavaltas, vallalas soran, mint szules utan. a pasiknal meg vegkepp nem az apjuk elvesztesekor zajlik ez, hanem az anyjuk elvesztesekor valtoznak nagyon sokat hozzaallasban, gondolkodasban

278. Guruljka (válaszként erre: 274. - 50aa831df8)
2017. jún. 30. 12:51

Nem tudom, ez mennyire igaz.Mármint a mentális megérés pillanatai. Szerintem ez egy folyamat, és nem feltétlenül a szüléssel zárul le.

A férfiaknál az apa-kapcsolat függvénye is talán.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook