Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek meddig fajulhat el még az emberek gerinctelensége? fórum

Szerintetek meddig fajulhat el még az emberek gerinctelensége? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 9. 21:20
Én is ezért hagytam abba, pedig szerettem csinálni.
9. -magnólia- (válaszként erre: 1. - 2f26e3ce5e)
2011. febr. 8. 20:40

Na igen. Nyilván ha ki lehet kerülni, akkor megpróbálnak kikerülni, hogy legalább az ingatlanosnak ne kelljen kifizetni a jutalékot.

Ugyanakkor ha ingatlanosként dolgozol, akkor ezzel tisztában kell lenned, hogy ez van. Az emberek többsége utálja az ingatlanosokat. Én kb 2 hónapig próbálkoztam vele és pont azért hagytam abba, mert -a címből kiindulva- gerinctelenségnek éreztem az egész munkámat.

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. febr. 8. 18:15

Írd meg priviben, hogy történt.

Velem kétszer próbálták meg, mindkétszer kifizették a jutalékot.


Megbízási szerződést kizárólag azzal szabad kötni, aki a tulajdonlap szerint a tulajdonos. Sokan elkövetik a hibát, hogy ezt nem ellenőrzik.

Olyat is láttam már, hogy a megtekintési nyilatkozatot nem íratta alá azzal, aki "csak" kísérőként volt jelen. Én elkértem a személyi igazolványszámát is, aki nem adta, annak nem mutattam semmit.

Soha senkivel nem találkoztam csak egy telefonhívás alapján, behívtam az irodába, már ott aláírattam vele egy nyilatkozatot, hogy a szoftverben mely lakásokat néztük meg együtt, behívtam az irodába és együtt mentünk lakást nézni. Megpróbálták eljátszani néhányan, hogy találkozzunk ott, de nem ettem meg :)


Egy idő után úgy "elszemtelenedtem" :)), hogy csak kizárólagos szerződéseket kötötem :)

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - 3e0ba54fb8)
2011. febr. 8. 18:06
Ki tudják kerülni, mint ahogy ki is kerülik. Eladtam jó pár ingatlant, ismerem a dörgést. :)
6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. febr. 8. 18:03

Nem tudják kikerülni, bár tény, néhányan bepróbálkoznak. De ha van egy aláírt megbízási szerződésed, és mindenkivel aláíratod a megtekintési nyilatkozatot, akinek megmutatod az ingatlant, simán perelhetsz.

A vevő nem tett ajánlatot, a tulajdonos azt mondta, hogy mégsem adja el az ingatlant. Lekértem az online tulajdoni lapot, s csodák csodájára, mégis eladta. Nem lett belőle per, kifizette a jutalékot.


Persze meg lehet oldani, de azt nem írom le. Nem adok ötleteket a rókalelkű tulajdonosoknak :)))

5. zümmi (válaszként erre: 1. - 2f26e3ce5e)
2011. febr. 8. 17:58
Hány %-ot kér egy ingatlanos egy telek eladása után?Csak azért kérdezem mert eladnék egy telket
2011. febr. 8. 17:53
Az emberek olyanok lesznek, amilyen a világ teszi őket. Valahol csak abban különbözünk az állatoktól, hogy el tudjuk dönteni, mi a helyes és mi az a határ ameddig el lehet menni, Természetesen a mai világ olyan értékeket közvetít, ami sok embernél torz világképet alakít ki és elveszti a fonalat, mi lenne helyes, mik azok a normák, amit meg lehet tenni. A legnagyobb baj az, hogy kihalt az természetes viselkedési fogalom, mint a tisztelet és a becsület. Még ha nem is becsületes, legalább tisztelje más munkáját és tevékenységét és ismerje fel, hogy más emberek az ő jólétéért tesznek meg szinte mindent. Elég gyenge jelleműek lettek az emberek és ha már egyszer megvolt a kísértés és nem tudott ellenállni, akkor már elindult egy olyan úton ami már más életét is káros irányba befolyásolja. Először saját világunkat kellene rendbe rakni és ha lehet azt mondod ez egy embernek nem lehetséges, akkor nagyon tévedsz, mert sokszor elég egy embernek példát mutatni, hogy a megfelelő irányba tereljed a többi embert.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Arcansas)
2011. febr. 8. 17:50
Régen úgy volt, hogy az eladó (ezen az oldalon állok én), kizárólagos szerződést kötött egy jó ingatlanossal. Ma már ilyen dolgot nem csinál az ember. Csoda, ha elmegy valami. Igen, az ingatlanost sokszor kikerülik, ismerős a probléma :(
2011. febr. 8. 17:47

Hogy hogy nem fizetnek jutalékot?Gondolom,aki ingatlanossal hirdettet,illetve az ingatlanos szerez neki vevőt,bérlőt,azzal van szerződés kötve,vagy valami csak kötelezi őket erre!

Harcolj,állj ki magadért!Hisz neked melózni azért,h eladhassák az ingatlanjaik!!!


Vélemény: sajnos ez már csak egy ilyen kegyetlen világ,és sajnos mindig az marad talpon,aki kiáll magáért,és ilyen-olyan,akár nem tisztességes úton,de felkapaszkodik a ranglétrán:(


Próbáld át gondolni,h mit kéne tenned,h kicsit könnyebben vedd idegeskedés nélkül az akadályokat,és persze azt,hogyan legyél kemény!

2011. febr. 8. 17:40

Kedves hoxások.Mi a véleményetek arról,hogy az emberek egyre gerinctelenebbek,pofátlanabbak,szemetebbek.

Ingatlanos szakmában dolgozom,és egyre jobban tönkre teszik az idegeimet az ügyfelek.Kikerülnek,nem fizetnek jutalékot és még sorolhatnám!Hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook