Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? fórum

Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2016. okt. 13. 04:55

Nem lenézendő, hogy dolgozol sőt! Én mindig azt mondom, hogy az a ciki, ha valaki nem vállal el egy munkát, mert az nem a képesítésének megfelelő, és panaszkodik. Ugyanakkor én is a diplomások táborát sokasítom, jó fajta diplomám van, és szeretem is a szakmám és meg is fizetnek érte. Hálás vagyok a szüleimnek, hogy lehetővé tették számomra a továbbtanulást, büszke vagyok a diplomámra, és hogy őszinte legyek, megkönnyebbülés volt mikor befejeztem az egyetemet, sokkal nehezebb és stresszesebb volt, mint az utána következő munkás évek. Úgy érzem, a tanulás által hasznosabb, értékesebb tagja lettem a társadalomnak. Szóval az sem lenézendő, amikor valaki továbbtanul.

Épp a napokban volt itt egy fórum hoxán, amit valaki olyan indított, aki megbánta, hogy nincs képesítése, és 30 éves fejjel jött rá, mivel is szeretne igazán foglalkozni, de már nem voltak igazán jó lehetőségei tanulásra.

Minden elismerésem a tiéd, hogy már munka mellett is felismerted, hogy fontos a tanulás (angul kurzus), de javaslom, járj nyitott szemmel, ha már tudod mi szeretnél lenni, a lehető leghamarabb járj utána, milyen képesítést érdemes még megszerezni hozzá, nehogy később megbánd. Gondold végig, hol látod magad 10 év múlva, és mit kell ahhoz most tenned. Nem "NAGY" embernek kell lenni, hanem elégedett embernek.

2016. okt. 13. 02:30

Az unokatesóm és a nagymamám jelentették ki a minap,hogy szerintük elég link dolog,hogy kijöttem Angliába dolgozni,ahelyett hogy az unokatesóimhoz hasonlóan egyetemre mentem volna.


Sajnos senki nem segített,mikor kijöttem,mindent egyedül intéztem,és mivel drága hely,így rögtön elvállaltam az első adandó munkát,ami a mosogatásra esett.

Heti 50 órát dolgozom,és a megtakarított pénzt angol nyelvi kurzusra akarom majd költeni.

A főnököm megvan velem elégedve. Bátorítanak,és próbálnak majd fentebb tolni a ranglétrán. Teperek,hajtok,próbálom építeni az életemet,de ez most nagyon rosszul esett,hogy a rokonaim szerint ez gáz.


Nem vettek fel az egyetemre,így úgy döntöttem nem vesztegetem az időt,hanem rögtön el is kezdek dolgozni,de valaki szerint az a "NAGY" ember,akinek diplomája van,és aki szellemi munkát végez,nem a két kezével dolgozik.


A többi unokatesóm épp nem mondja ki,de minden nap kérdezik,hogy: "nem néznek le az angolok,amit csinálsz?" "nem rossz,hogy azt csinálod amit..?


Nem tudom Ti hogy látjátok,én büszke vagyok,hogy távol a családtól 21 évesen próbálom saját magam építeni az életemet,és nem fizetett egyetemen bulizok mint Ők!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook