Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? fórum

Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? (beszélgetős fórum)

1 2 3
32. insecure (válaszként erre: 31. - Specially)
2016. okt. 13. 13:21
Ez afféle utáljuk a diplomásokat fórum?
31. Specially (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 12:04

A nagy ember az akinek nem büdös a munka és a jég hátán is megél.

Sok diplomás életképtelen egyedül a tapasztalata,talpraesettsége egyenlő a nullával pedig egy munkahelyre nemcsak a papír kell.

Valószínű ha a nagyarcú rokonaidnak kellene ezt meglépni nem menne nekik!

Hallgass magadra,ők kormányozzák a saját életüket..

30. MZsanett (válaszként erre: 29. - MZsanett)
2016. okt. 13. 11:46
Már bocs.
29. MZsanett (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 11:46
Egyetemre később is elmehetsz. És addigra lesz egy csomó tapasztalatod, az sokkal többet ér. A rokonaid buták.
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 10:20

Büszke is lehetsz magadra!

Sok sikert!

2016. okt. 13. 10:19

akik lenezik ezt a munkat az a csaladod, nem az angolok. Amugy szerintem jobb is meg nem egyetemre menni, legtobb fiatal azert jar, h addig se kelljen dolgozni, utana nem tud magaval mit kezdeni, es kimennek mosogatni Angliaba. Mint ahogy egy lediplomazott ismeros is teszi jovo heten :D


Meg a diploma sem kell feltetlen, kiveve, ha nagyon tudod, h mit akarsz csinalni es azert mesz el tanulni. Amugy lehet elni nelkule!

26. gribedli*** (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 10:06

Ha nem vettek fel az egyetemre, akkor dolgozz, simán. Az unokatesóidat felvették, szóval miért ne tanulhatnának? Ha legközelebb felvesznek, mehetsz te is tanulni, de addig se lopod a napot:)


Ha csak bulizás lenne az egyetem...szerintem ne ess abba a hibába, hogy csak mert őket felvették, akkor ők buliznak, te meg hogy nem vettek fel, milyen okos vagy! Ettől függetlenül nem szégyen a meló, csak azért nem adnám fel ilyen hamar a tanulást.

25. forrest2010 (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 10:04
A kétkezi munka nem szégyen ! lehet h egy diplomás úgy érzi , h ő sokkal értékesebb emberke , szerintem nincsen így ! több diplomás emberkét ismerek aki diplomával már egy tollnál nehezebbet fel se akar emelni ! azt hiszi egyik másik ő tojta a spanyolviaszt ! de a jó pap is hóttig ...... azért nem csak a diplomás EMBER ! sőt !.......
24. insecure (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2016. okt. 13. 09:58
Könnyebb agy nélkül mosogatni, mint normálisan felkészülni a felvételire/érettségire. Ez a baja a családnak is
23. c73db520ef (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 09:47
Masik forumba mar irtam: nem vettek fel, kiment Angliaba a nyelv miatt. Persze lett egy kis penze is, utana felvettek az egyetemre (pszichologia), ma mar doktorandusz hazastarssal, kisgyermekkel.
22. c73db520ef (válaszként erre: 21. - C73db520ef)
2016. okt. 13. 09:42
Helyesbitve: es NEM az ovek!
2016. okt. 13. 09:38

Ez a te eleted, a te dontesed, a te jovod, es az ovek!

Orom es banat, jo es rossz dontes a tied!

A levont tanulagok, tapasztalatok is kizarolag a tied!

Senkinek nincs joga kritizalni!

Akinek nem tetszik, kivul tagasabb!

20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Insecure)
2016. okt. 13. 09:15
Mitől könnyebbik út az Angliában mosogatás?? Az itthon felvett segélytől?
2016. okt. 13. 09:15
ugyan mar!miert lenne az?!
2016. okt. 13. 09:05

Engem úgy neveltek, hogy a "munka nemesít".

Soha nem szégyelltem semmilyen munkát.

2016. okt. 13. 08:53
A rokonok csak realisták, nyilvánvalóan lenéznek a helyiek. Angliában mosogatni egyértelműen a könnyebbik út. Vagy vezet valahova vagy nem, attól is függ, hogy mosogatói szinten marad az angolod, vagy fejlődsz.
16. M0ncsa (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 08:47

Nem ertem, mit idegesited magad azon, mit mondanak masok. Nyelvtudas nelkul orulhetsz, hogy egyaltalan munkat talaltal Angliaban :)

Amugy 10 eve en is takaritassal kezdtem kulfoldon. Aztan pincernoskodtem, gyarban dolgoztam, kozben megtanultam a nyelvet, (helyben) lediplomaltam, a vegen mar manageri asszisztenskent dolgotam, most meg van egy jo kis vallalkozasom.


Nalunk a csaladban tobb generaciora visszamenoleg mindenki diplomas, megse nyaggattak. Ellenkezoleg, biztattak. Te meg fiatal vagy, raersz kicsit kesobb is tanulni, akar munka mellett.

2016. okt. 13. 08:45
Dehogyis.Légy inkább büszke rá!
2016. okt. 13. 08:13

Szerintem a nyelvtudás fontosabb minden másnál. Utána ha szeretnél hazajössz és simán csinálsz akár levelezőn is egy diplomát. Sok diplomás nyelvvizsgával a zsebében épp hogy mikeg-makog valamit egy idegen nyelven. Megnyílik előtted a világ. Olvashatsz idegen nyelven, tanulhatsz idegen nyelven, dolgozhatsz idegen nyelven és még sorolhatnám és ha ezekhez nem lesz KEDVED akkor nem csinálod, de a LEHETŐSÉGED meglesz.


Legyél magadra büszke, mert fiatal vagy és megállsz a lábadon egy nagyon nehéz helyzetben, idegen országban, egyedül, kezdő nyelvtudással (tudom milyen, én is átéltem). Annyit adott az életemhez, mint semmi más. Nyitottabb lettem a világra, megtapasztaltam, hogy más országban máshogy is lehet élni. Már itthon élek, de máshogy nézek mindenre.


Ha visszaforgathatnám az időt és fősuli előtt 2-2 évet más országokban töltenék, hogy jól beszéljem a nyelvet, és utána hazajönnék, csinálnék levelezőn valami diplomát a papír kedvéért ha lenne kedvem. Olyat én még nem láttam, hogy valaki két nyelvet nagyon jól beszél (itt nem a "van egy középfokú nyelvvizsgámat értem") és nincs munkája, olyat láttam, hogy sok diplomája van és minimálbérért dolgozik valahol.

13. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:58

Aki lenéz, annyit is ér.


Engem is van, aki lenéz.

Úgy gondolom, szánalmas ember az ilyen.


Én büszke vagyok rád!:)

12. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:52

Én azt mondom, hogy gratulálok.


Sok diplomás ismerősöm ugyanúgy kiment és elvállalt bármit mert itthon "NAGY" embereként szarba se vették. Mérnökként vagy közgazdászként, jogászként stb... Manapság egy diploma annyi mint egy érettségi.

Szerintem nagyon ügyes és bátor vagy! Sok sikert! :)

11. syria (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:40
Csak biztatni tudlak: jól döntöttél. Majd meglátják az otthoniak, mire mennek itt a diplomájukkal. Neked százszor jobbak az esélyeid ott, még ha most átmenetileg „csak” mosogatsz is. Joggal lehetsz büszke magadra.
10. Amora (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:23
Hat, tuti tobbre viszed majd az eletben mint az egyetemen lebecolo unokatesoid. Igy tovabb, nem sokaig fogsz te mar mosogatni ha igy allsz hozza. Gratulalok.
2016. okt. 13. 07:15

Inkabb mosogatni (takaritani, gyarban csomagolni), mint itthon tengodni munkanelkulikent.

Tanuld szorgalmasan a nyelvet, jarhatsz mindenfele tanfolyamokra, amikhez csak van kedved.

8. NomNom (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:10

Nem gáz, ha már stabilabban állsz anyagilag, jól beszélsz angolul, akkor ott is tudsz munka mellett tanulni és pár éven belül még irodában is ülhetsz.

Egyébként lehet, hogy lenéznek majd néha az angolok, de hát kit nem néznek le... nem könnyű külföldön elkezdeni az életet, bizonyára te sem jó kedvedből mentél. Sok sikert hozzá!

7. c73db520ef (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 07:03
Orulj az uj eletednek, ne torodj azzal, hogy mit karognak itthon.
2016. okt. 13. 06:57
nem
2016. okt. 13. 06:41

Nem, dehogy, nem lenézendő.

Sőt, le a kalappal előtted, hoyg saját lábadra álltál, és dolgozol, tanulsz egyszerre.

Gondolom meg fogod találni azt a munkát, ami épít és boldoggá tesz, és meg is élsz belőle. A többi nem számít.

4. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 06:22
Azért meseld el a nagyidnak meg uncsidnak hogy hány magyar diplomás fiatal dolgozik odakinn.Es kétkezi munkát!Mennek takarítani meg pizza futarnak . Kedves ismerőseim lánya dietetikusok diplomáciával takarítani járt ausztriaba egy fogtehnikai laborba. Ma már ott dolgozik mint asszisztens. Nyelvet tanulta és megszerezte a képesítést. A soproni kórház fiatal dietetikusa pedig egy chips gyárba ment csomagolni.S sajnos sorolhatnám sokáig! Ha van terved és azt végig viszed remek. Hogy egyedül boldogulsz egy idegen országban olyan tapasztalat amit máshogy nem lehet megszerezni!Légy buszke magadra! Mondjuk abban igazuk van hogy mosogatni nem lehet eletcel!
3. 408020f45e (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 06:00

Becsüllek a lépésedért és, hogy megállod a helyed. Abból, ahogyan és amit kérdeznek a rokonaid nekem úgy tűnik, ők itthon is lenézik ezt a munkát. Sajnos nincsenek egyedül. Ebben az országban úgy látszik, hogy mindenki ügyvéd, orvos, jól menő vállalkozó, informatikus akar lenni, de dolgozni a két kezével, azt nem akar. A szakmunka és általában a fizikai munka elvesztette az értékét. Pedig nagy szükség van rá! Több megbecsülést érdemelne.

Arról már nem is beszélek, hogy sajnos az is benne van a pakliban, hogy ha végez valaki 4-5 év után lesz-e munkája?! Aztán majd diplomával a zsebében nem keres-e téged kinti segítségert?! Mert ha kap is munkát, abból megélni nagyon szűkösen lehet.

Szóval: a te életed, a te döntésed. Ameddig bírod, csináld. A mosogatásért ott még mindig mindig többet keresel, mint ha itthon az érettségiddel elmennél adminisztrátornak, ha egyáltalán lenne munkád.

Tudom, azt a legegyszerűbb mondani, hogy ne törődjél vele, de meg kell tanulni átlépni ezen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook