Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek lehet-e? fórum

Szerintetek lehet-e? (beszélgetős fórum)


26. marduk
2010. nov. 22. 08:55
Én hallottam olyat 5évig fel se kelt agy férfi még enni is alig evett,nagyon lefogyott.Egy közösségben élt rokonok nem vették köröl mert nem volt,egyszer megérezte a friss kenyér illatát lement az emeletről,hogy egyen belőle.Ettől kezdve mindig arra vágyott,hogy ilyen kenyeret egyen ,már azóta meg is nősült.Nem kell kiszolgálni tegyen magáért.
25. Gepárd1962 (válaszként erre: 23. - Rozsa132)
2010. okt. 26. 10:20

Véleményem szerint az erőszak erőszakot szül.

Lehet, hogy az apa "jót akar" de nem elég, ha a saját módján, figyelnie kellene a fia lelkére és aszerint bánni vele.

Egyáltalán nincs könnyű dolga ennek a családnak, mert itt nem csak a fiú balesetéről van szó, hanem mélyebben gyökeredző problémáról, amit előbb-utóbb meg kell, hogy oldjanak.

Talán nem véletlen, hogy ez történt a fiúval, egy próbatétel ez a szülőknek is!

24. rozsa132 (válaszként erre: 22. - Marduk)
2010. okt. 25. 08:20
Ha jól tudom 27 éves most a fiu!
23. rozsa132 (válaszként erre: 21. - Gepárd1962)
2010. okt. 25. 08:19

Etr nem mondanám, mert attól, igyekeznek kulturáltan viselkedni!

A fiut végül is mind a ketten szeretik, csak a maguk módján! Ahogy én látom, amíg anyuka a szeretetével próbálja segíteni a felépülést, az apa szerint meg betöréssel kell mint az állatot ha másképpen nem megy! És hát ebbe nem egyeznek a véleményeik!

Hiszen nem tudni a koponya sérülése nagyon nagy fokú, és ki tudja milyen része sérült hgy ezt váltja ki a fiuba!

Állítólag a dokinak is ez a véleménye! Elkébzelhető hogy az a rész is sérült, ami az akartért felelős! Ilyen esetbe akár agyon is üthetnék, az nem megoldás!

22. marduk
2010. okt. 23. 14:13
Nem tudom a gyerek hány éves,de ki kellene várni azt amikor maga dönt a küzdelem mellett,itt az a baj lehet,hogy rossz a szülői légkör ami miatt élni se akar
21. Gepárd1962 (válaszként erre: 18. - Rozsa132)
2010. okt. 23. 14:04

Olyan érzésem van, hogy a szülők közti konfliktusnak a gyerek "issza meg a levét".

Mindkét szülő felhasználja a fiút. Az apa, hogy megmutassa....az anya meg a szeretetével.

A gyereket önzetlenül kell(lene?) szeretni, nem belekeverni a szülők játszmáját.

Bár az is lehet, hogy ez egy apropó lesz arra, hogy megoldják a szőnyeg alá söpört problémát a szülők...

Bocsánat, ha kissé keményen fogalmaztam.

2010. okt. 22. 08:10

Nekem is van két teljesen mozgás képtelen gyermekem, de engem is felháborítana, ha verni kezdenék a gyermekeim!

Könnyű a maga tehetetlen embert verni!

Teljesen megértem az anyukát, és kitartást neki!

Abba meg csak reménykedni tudok, hogy az apuka belássa ezzel a hozzáálással, csak a kapcsolatuk tönkretételére fog sor kerülni! De az is lehet azért csinálja hogy neki nincs ereje kimondani a kapcsolat végét és azt reméli a feleség egyszer mérgébe elküldi! Hisz nagy felelősség és nagyon sok lemondással jár az ilyen emberek ápolása!

Nagyon nehéz az ilyen tragédiát feldolgozni, de sajnos nem tudhatja senki igazán mi mehetett végbe a fiúba!

19. puritan (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. okt. 20. 09:06

A verés lehet sokkoló és észhez téríthet, elgondolkodtathat, de nem az előre megfontolt, nevelő célzatú verés.

A hirtelen felindulásból, kétségbeesésből "elkövetett" verés hatása lehet olyan, hogy kimozdítja az illetőt az apátiából, de amit te leírtál, biztosan nem.


Rossz lehet az apának is, biztosan tehetetlenség munkál benne, szakemberhez kellene fordulni, aki segíti őket lelkileg.

18. rozsa132 (válaszként erre: 15. - Gepárd1962)
2010. okt. 20. 08:07

Az anyuka azt teszi és neki már nevet mosolyog a fiu, de az is igaz hogy a házasságuk szinte már nincs, mert az anyuka nem engedi meg ütni a fiát!

Közölte, bár mennyire szereti a férjét, de a gyermekét sokkal jobban szereti, és nincs az a férfi akiért cserbe hagyná a gyerekét!

Így már csak teljesen az anyuka gondozza ápolja a fiát!

Apa szerint a gyerek kihasználja az anyát és mivel azt szeretné hogy csak vele foglalkozzon ezért nem hajlandó tenni a felépülésért!

17. ebf2510f25 (válaszként erre: 12. - 04e95f637a)
2010. okt. 19. 19:49
Egyetértek
16. Zane73 (válaszként erre: 14. - Rozsa132)
2010. okt. 19. 19:24

Azt hittem friss dolog.

A pszichológusnak csak a gyógyszer volt a javaslata?

15. Gepárd1962 (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. okt. 19. 19:19

Szeretettel kellene fordulni a fiú felé.

Tiszta, őszinte szeretettel.

Ugyan is nem csak a fizikai teste sérült, hanem a lelke is. Ha a lelke rendbe jön, saját maga akarja a gyógyulást.

Azért elgondolkodtató, hogy ez a baleset a felszínre hozott egy olyan problémát, ami az apa és a fiú között már régóta megvolt, a leírtakból ítélve...

14. rozsa132 (válaszként erre: 13. - Zane73)
2010. okt. 19. 19:17
Talán 6 éve, de nem tudom pontosan!
13. Zane73 (válaszként erre: 11. - Rozsa132)
2010. okt. 19. 19:15
Mióta tart ez az állapot?
2010. okt. 19. 19:12
Veréssel?Azt kéne megverni,akinek ilyen eszébe jut!!!!!!!!!!
11. rozsa132 (válaszként erre: 10. - Zane73)
2010. okt. 19. 19:08
Pszihologus sem tud vele mit kezdeni mert nem tud beszélni és nem komonikál! Épp ezért még rehabilitálásra is alkalmatlannak minősítették a fiut! Állítólag depresziójára kapott gyógyszert de az sem változtatott az állapotán!
10. Zane73 (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. okt. 19. 18:29

Szia!

Ha mód van rá, össze kéne ismertetni hasonló probémával élő emberekkel. Akiknek sikerült az "újrakezdés"

Egy pszichológus sem ártana, mert valószínű nem tudja elfogadni jelenlegi állapotát, vagy azt, hogy így kell élni a továbbiakban.Ez értendő a szülőkre is.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. okt. 19. 18:25
Ez most komoly? :-O
2010. okt. 19. 17:43
Saját gyermekét akarja ütéssel megnevelni aki balesetet szenvedett?Ez nem normális ez az ember.Mindenképp az Anyuka fogja elérni azt,hogy fejlődjön szegénykém.Nem csak a gyereket sajnálom hanem az Anyukát is.Istenem micsoda k....g emberek vannak lenne szíve megütni ?
7. rozsa132 (válaszként erre: 5. - Correct)
2010. okt. 19. 16:16

Az én véleményem is ez, de sokszor nehéz látni, és hallani ezeket a beszélgetéseket!

Az apa szerint, még a mainap sem tanult volna meg enni, a gyermek, ha az anyán mulott volna!

Az anya szerint kedveséggel türelemmel sokkal töbre lehet menni! Lehet hogy sokkal tovább tart, de embeileg nincs megalázva!

2010. okt. 19. 16:11

Gyógytornászt fogadtak már többel is próbálkoztak, de nem hajlandó a fiu senkivel eggyütműködni!

Az anyának bizonyos dolgokra hajlandó megcsinálni,ami kevesebb fájdalommal jár, de senkivel mással nem !

Így az apától sokat szorul az anya, mert az ő meglátása a betörés!

Mivel a fiu még csak jelzésekre sem hajlandó és mi lessz ha nem lessz az anya mellette ?

2010. okt. 19. 16:04
Egyébként ha az apuka így gondolkodik és eszébe jut a verés, akkor ki tudja, hogy miért nincs ereje vagy akarata, lehet, hogy éppen emiatt, hogy alapból ilyen. Nekem eszembe nem jutna egy ilyenen átesett és valószínű pszichés beteg, ja és a gyerekemet veréssel "betörni". Ez nem gyógyítás. Őt kéne megverni.
2010. okt. 19. 15:58

Kizárt.

Még jobban rálapátolni az alap gondokra?

Ráadásul senkinek nincs joga egy másik embert megverni, semmilyen okból.

Ez az ő hibájuk és nem a fiúé.

A "mindent elkövettek"-be pontosan mik tartoznak bele?

2010. okt. 19. 15:56
nem, nem lehet
2010. okt. 19. 15:56
a veres semmire sem megoldas
2010. okt. 19. 15:55

Szerintetek lehet-e veréssel sérült embereket sarkalni a küzdésre?

Itt olyan emberekre gondolok akik balesetbe súlyosan megsérültek, feladták és nem akarnak küzdeni a felépülésért!

Ugyanis van egy ismerős család ahól mindent elkövettek, de a fiu nem hajlandó tenni azért, hogy valamilyen szinten felépüljön!

Az apa azt mondja, hogy ha másképpen nem megy bizony akkor ugy kell betörni veréssel! De az anya hallani sem akar arról, hogy gyermekét bárki is veréssel nevelje és nem is tűri ezt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook