Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek kötelezhet a munkáltató bankváltásra? fórum

Szerintetek kötelezhet a munkáltató bankváltásra? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 26. 21:25

A két öcsém egy multinál dolgozik, náluk bizony kikötötték, hogy melyik bankban kell számlát nyitniuk. Szerintem ez egyáltalán nem helyes. Csak senki sem mert szólni, mert félti a helyét.

A párom munkahelyén normálisan állnak hozzá a kérdéshez. Már többször váltottunk bankot, és mindig elfogadták szó nélkül az új számlát. Szerintem ez a szabályos eljárás.

21. emagdi (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2011. jan. 26. 20:19

az mondjuk nehéz eset, mert ott azért nem a gazdasági racionalitás mezsgyéjén haladnak a dolgok :S


mindenesetre jogilag kirúgni ez miatt ott sem tudnak, és nekik is kötelező átutalni a béredet a megadott határidőig.


de hát az van, hogy vagy harcolsz az igazadért, és futsz néhány kört, hogy neked máshova utalják a béred, vagy megadod magad és nyitsz egy számlát a preferált banknál.

20. szemmelver (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2011. jan. 26. 20:12
az nem lehet:) muszáj oda utalnom ahol most vagyok a kölcsönök miatt
19. szemmelver (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2011. jan. 26. 20:11
közalkalmazott vagyok sajna:( az önkormányzat döntött
18. emagdi (válaszként erre: 16. - Manon)
2011. jan. 26. 20:10

áh, ezért tuti nem rúgnak ki senkit:)

egyrészt mert nem tehetik meg (ha meg mégis az elég sokba kerülhet nekik), másrészt egy jó munkaerőt hülye lenne bárki kitenni, hiszen egy új ember felkutatása, betanítása elég sok idő és energia (pénz).

17. emagdi
2011. jan. 26. 20:07

mondjuk még az is lehet, hogy az új számlacsomag sokkal kedvezőbb feltételeket biztosít neked, mint a jelenlegi számlacsomagod:)


egyébként a legtöbb banknál már van olyan számlacsomag, hogy ha oda utaltatod a havi béred akkor majdnem minden ingyenes (kp felvét, átutalások, számlavezetés stb)


de ha sehogy sem szimpatizálsz az adott bankkal, akkor egyszerűen menj oda a céged gazdasági vezetőjéhez és kérdezd meg, hogy mi alapján köteleznek téged az adott bankkal való szerződéskötésre:)


a fizetésed 10-éig meg mindenképpen oda kell adnia a cégnek, ha nem adsz nekik más számlaszámot, úgyis a régire fognak utalni, vagy kénytelenek lesznek pénztárból kifizetni (ez még macerásabb egy cégnek).

16. Manon (válaszként erre: 11. - Szemmelver)
2011. jan. 26. 14:15

micsoda butaság ez :(


szörnyű hogy mire nem köteleznek egy embert...

közben meg ne szólj, mert van munkád :(

borzasztó...

2011. jan. 26. 14:06
Nem hinném, hogy ezt megtehetik, viszont való igaz, hogy mégis megteszik. Egy bizonyos bankkal szerződésben állnak és van valami profitjuk abból, ha az alkalmazottaik annál a banknál vannak, ezért szokták "kérni", hogy ahhoz a bizonyos bankhoz menjenek az embereik. Viszont abban mondhatni biztos vagyok, hogy nem kötelezhetnek. Ha annál a banknál van számlád, aminél náluk is, akkor 1 nappal hamarabb megjön a fizud, mint annak, akinek más banknál van. Én biztos igaz, hogy nem mennék át másik bankhoz, hisz aminél vagyok, ennél vannak a legjobb kamatok a betett pénzemen, nincs is lekötve és havonta szép kis összeg jön plusszban a számlámra, ezt egyik cég miatt sem adnám fel. Max nyitnék egy másik számlát, ha nem lennének képesek a mostanira utalni a pénzem, de ha annak bármiféle költsége lenne számomra nézve, akkor felkérném őket, hogy fizessék. A jelenlegi számlám ugyanis totálisan ingyenes.
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Szemmelver)
2011. jan. 26. 13:46

Nem tehetik meg. Nyilvánvalóan lepaktáltak valamelyik bankkal, kaptak egy igen kedvező ajánlatot, aminek viszont az a feltétele, hogy el kell érni egy bizonyos számlanyitási mennyiséget. Valószínű, hogy a saját banki költségeit szeretné ezzel csökkenteni.


Jogilag nem teheti meg, a fizetésedet pedig az adott napon utalniuk kell, erre a törvény kötelezi őket. És nagyon megütik a bokájukat, ha jogi útra tereled. Azzal viszont remekül vissza szoktak élni, hogy a munkáltató retteg az elbocsátástól és inkább befogja a száját :(


Minden cég törekszik arra, hogy a dolgozói annál a banknál vezessék a számlát amelyiknél ő, de a fizetést oda kell utalni, ahová a dolgozó kéri.

13. szemmelver (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2011. jan. 26. 11:33

oda utalják a fizetésem és ha fel akarom venni számlát kell nyitnom

mi ez, ha nem kötelezés?

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Szemmelver)
2011. jan. 26. 11:19

nem kötelezhetnek ilyenre.

(max javasolhatja, és sok cégnél van kedvezményes számlacsomag bizonyos banknál)

11. szemmelver (válaszként erre: 10. - Manon)
2011. jan. 26. 10:39

mindenem a számlámom van és most azt akarják, hogy nyissak egy számlát máshol, mert oda utalják a fizumat és majd onnan elutalják az én bankomba

de könyörgöm ez egy vagon pénz!

10. Manon
2011. jan. 26. 10:36
ezt nem értem... nem mindegy melyik banknál vagy? max neked gáz mert 1 nappal később kapod a fizud. nem hiszem hogy törvényes megszabni a dolgokat...
2011. jan. 26. 10:34
nincs erre valami törvény?
8. szemmelver (válaszként erre: 7. - 81fea164b2)
2011. jan. 26. 10:32
hát igen,de az plussz költség
2011. jan. 26. 10:28
Hát konkrét váltásra ha nem is köteleznek nálunk, maradhatsz a régidnél, de a bérednek a mi saját folyószámlánkra kell, hogy jöjjön :( ha nem váltasz, nyitnod kell nálunk egy saját dolgozói folyószámlát :(
2011. jan. 26. 10:27
nálunk is volt ilyen,hogy otp-ből cib bankosak lettünk és addig a fizut sem utalták mig nem adtuk le az uj számlaszámot.megtehetik.
5. Audrey79 (válaszként erre: 1. - Szemmelver)
2011. jan. 26. 10:26
Nem, semmiképpen !
4. szemmelver (válaszként erre: 2. - 81fea164b2)
2011. jan. 26. 10:24
és a váltás költségeit kifizetik?
2011. jan. 26. 10:19
Én szerintem nem....
2011. jan. 26. 10:19
Igen, szoktak ilyet csinálni, pl. nálunk is :(
2011. jan. 26. 10:18
Szerintetek kötelezhet a munkáltató bankváltásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook