Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ki nevel kit!? A szülő a gyerekét vagy fordítva? fórum

Szerintetek ki nevel kit!? A szülő a gyerekét vagy fordítva? (beszélgetős fórum)


7. holdsirály (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2012. márc. 12. 12:24
igen,így igaz
6. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Estefani)
2012. márc. 11. 21:37
:D
2012. márc. 10. 15:43

A szülő a gyereket, de a gyerekektől is sokat tanul a szülő.

Van egy vicc is.


Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerektől kaptam.


:D

4. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. márc. 9. 17:34
neked kivételes gyereked van.Szerencsére én is ismerek ilyet,aki 7 éves,de érdemes meghallgatni a véleményét.
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. márc. 9. 13:04
Nem nevel a gyermek, hanem formál... megtapasztalja/megtanulja a szülő, hogy mi a fontos az életben.
2012. márc. 9. 13:01

Először is a szülő a gyereket.

De a gyerek is formálja a szülőt, kap általa új, érdekes helyzeteket, élményeket, változik az élethez való viszonya, teljesen új aspektust nyer pl. a szeretet fogalma, megélése egy gyermek által.

De ha a gyereknek kellene a szülőt nevelni a klasszikus értelemben, akkor az a szülő nem volt még kész szerintem arra, hogy szülővé váljon.

2012. márc. 9. 12:55
Nekem a gyerekem az életemben egy íránytű!Szóval ő nevel engem.Sok olyan dologra rámutatott milyen jelentéktelen és nem kell foglalkozni vele,de olyanra is amire igenis figyelnem kell!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook