Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki a jó szomszéd? fórum

Szerintetek ki a jó szomszéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. Kis Cidri (válaszként erre: 53. - Polin)
2010. okt. 25. 21:57
Teljesen egyetértek veled. Amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten.
55. gesztenye57 (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2010. okt. 24. 16:06
Hát én barátkozós vagyok!!:)
54. spinneli (válaszként erre: 49. - Gesztenye57)
2010. okt. 22. 18:44
szerintem habitus kérdése, vannak, nagyon kitárulkozó, társasági emberek, mások pedig szeretnek csak az övéikkel lenni, nem igényelnek újabb kapcsolatokat.
53. polin (válaszként erre: 43. - Ebf2510f25)
2010. okt. 22. 18:43
Egy magassarkut könnyű lecserélni laposra, egy puha papucsra, tekintettel kell lenni embertársainkra, ez már jellemkérdés is. Persze örűlni lehet hogy nincs felettűnk senki aki "éli az életét". Én szeretem ha jo érzéssel gondolnak rám és nem okozok rossz érzést másoknak.
2010. okt. 20. 13:25

Szerintem fontos hogy legyen jó kapcsolatunk a szomszéddal, mert ők vannak legközelebb hozzánk és sokat tudunk egymásnak segíteni. Nem azt mondom, hogy üljünk egész nap egymásnál, de legyen jó a kapcsolat.

Pl az előző házunkban kandallóval fűtöttünk, amíg nem lett kész a központi, reggel elmentünk és csak este jöttünk haza, a szomszéd nénink minden órában dobott a tűzre nagyon jó volt melegbe hazamenni. Amikor elesett és megsérült a lába elláttuk a sebét adtunk neki gyógyszert, még az orvos is megdicsérte milyen szépen gyógyul.

Én erre gondolok.

2010. okt. 20. 10:22

Főleg vidéken lehetséges a legjobban kialakítani egy jó szomszédi viszonyt, mert jobban megbízhatók és számíthatnak egymásra és mindenki viszonozza.

Nem beszélve arról van még összetartás és senkisem

bántja a másikat, mert a környékbeliek erre törekszenek. Szívélyes üdv.Ágnes

50. Bcicus (válaszként erre: 48. - Gesztenye57)
2010. okt. 18. 20:46
Mondjuk mi 1-2 év múlva költözünk ki a kertesbe. Egyenlőre nem szeretnénk, de ott magas betonkerítés lesz körbe, úgyhogy bámészkodni nem fognak tudni. Én nagyon nem vagyok rájuk kiváncsi.
49. gesztenye57 (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2010. okt. 18. 20:39
Nem kötelező persze. De valahogy mégis jobb így élni mint idegenként. szerintem. persze nekem jó szomszédaim vannak.
48. gesztenye57 (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2010. okt. 18. 20:37
Rokonok messze laknak sajnos. Szomszéd hazahozza agyerkőmet ha én valamiért nem érek oda suliba és én is hazahozom az övéit. Mondjuk teljesen más egy emeletes házban lakni és más kertesházban. Én örülök hogy nem kell úgy élnem hogy azt sem tudom kik a szomszédaim. Ráadásul figyeljük egymás házát szólunk ha valami van és megetetjük egymás kutyáit macskáit ha elutazunk.
47. syria (válaszként erre: 20. - Kis Cidri)
2010. okt. 18. 06:17

:D

Azért ez nem ilyen egyszerű. Nemrég halt meg az egyik, kérdés, ki jön a helyére.

46. Bucóka20 (válaszként erre: 42. - 71494e8723)
2010. okt. 17. 19:51

Biztos tetszik nekik,hogy titokzatos vagy,így mindenki kíváncsiskodik.:))

Nem tudom,de én úgy vagyok vele,ha én nm szólok bele,hogy ő pl. mikor mosta fel utóljára a követ,akkor ő se magyarázzon nekem semmi szemétről.


De amúgy sejtem én, h mi baja lehet...az h van egy kutyám,aki nem szeret minden jött-ment majmot.És néha morog vagy ugat,de Istenem,van rajta póráz.Mind1,ez már más tészta.:D De annyi hülye ember van sajnos.

2010. okt. 17. 19:48
Az én szomszédom.:D)))De nem adom oda ,mert ilyen csak egy van.Ő a barátnőm is lett egyben.:D)))
2010. okt. 17. 19:46
Név szerint?
2010. okt. 17. 19:44
Mi tetőtérben lakunk, hála égnek nincs felettünk senki. De az alattunk lakót nem irigylem, állandóan magassarkúban csattogok, tornázom, szóval élem az életem. Én biztos a rossz szomszéd vagyok. :-))
42. 71494e8723 (válaszként erre: 41. - Bucóka20)
2010. okt. 17. 19:43
Így van! Sajnos engem valamiért kedvelnek, pedig én igazán senkit nem ismerek vagy szeretek a házból.:) Ezért örökké mindenki társalogni akar és faggatózni az életemről! Ahh! Nem veszik észre, hogy én 10 év alatt egyszer sem kérdeztem meg őket sem a munkájukról, sem a szerelmi életükről, vagy hogy jön-e a gyerek. Ha meglát valaki, már rohan, hogy húú, milyen régen nem látott! Hát nagy ügy!:) Engem annyira nem érdekelnek, bár kölcsönös lenne!:)
2010. okt. 17. 19:32

Nekünk kettő van,az egyik család vagy nem is tudok kik ők,szerintem itt se laknak.Vagy szellemek,mert csak naon ritkán látni őket.

A másik,az egy bunkó f.sz.Sűrűn hála nem látom,de ha összefutunk mindig dumál vmi "kedveset".

Nyáron megszólt,hogy jó lenne már levinni az ajtó mellől a szemetet.Reggel tettem ki...gondoltam ha megyek le majd leviszem,de ő neki bele kellett dumálnia.Elküldtem melegebb éghajlatra.:)


Szóval ilyen egy nem jó szomszéd.Nekem nem kell,hogy átjárogasson akárki.Elég ha köszön és nem dumál bele semmibe.



:)

40. 71494e8723 (válaszként erre: 36. - Bri*)
2010. okt. 17. 19:26
Ez valóban jó lehet, szívesen cserélnék.:D
2010. okt. 17. 19:25
Úh, hát nem olyanok, mint az új felső szomszédaim! A gyerekük egy eszelős! Kisiskolás lehet hang alapján, reggeltől estig üvölt torkaszakadtából, dübörög, ugrál és rohangál, a villanykörték rezegnek a csilláromban, a plafon majd a fejemre szakad, az ablakban az üveg is rezeg annyira dübörög! Egy hete költöztek és a gyerek bírja szusszal! Csak rohan, csak üvölt és csak alváskor hagyja abba, már szétmegy a fejem tőle.. A szülei nem nagyon törődnek vele, senki nem szól rá. Grrr!
38. Bcicus (válaszként erre: 31. - Gesztenye57)
2010. okt. 17. 18:57
Arra vannak a rokonok meg a barátok. Nem kell, hogy a szomszédom a barátom legyen. Semmi köze az életemhez. Köszönjön ha szembe jön azt kész, egyébként ne foglalkozzon vele.
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - 504d3546bf)
2010. okt. 17. 18:54
:))
36. Bri*
2010. okt. 17. 18:52
Az enyéim! Egyik nincs, a másikat szinte nem is látjuk. A harmadik mindent lát, mindent hall :), de mindent ad és mindent segít. Ja! És senki nem ül a másiknál! :)
2010. okt. 17. 17:56
... ki a jó szomszéd... hát teljesen tudom! ... nem hangoskodik, szinte észrevehetetlen... ha mégis találkozunk, kedvesen mosolyog és köszön, megkérdezi hogy vagyok (én is megkérdezem)... hja, és mindig tud egy jó villanyszerelőt és vízvezetékszerelőt! :DDD ... amúgy nekem csupa jó szomszédom van... beeezony mind a tizennégy. :D
34. spinneli (válaszként erre: 31. - Gesztenye57)
2010. okt. 17. 17:45

össze lehet, ha valaki akar, csak ne legyen kötelező.

:)


Sokan kezdenek demagogizálni azon, hogy jaj hát milyenek az emberek, nem is néznek a másik felé, én meg nem nagyon tudom miért kéne érzelmi közösséget vállalnom valakivel, aki úgy jelent meg az életemben, hogy mellettem lakik.

Nem túl nyomós érv.

33. 504d3546bf (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2010. okt. 17. 17:24

Ja en is gondolttam mar, hogy azert a jo szomszed nem tevezti el a haz szamot.:

Kisfiu elkezd sirni:

Apu Peti bacsi soha tobbet nem jon hozank.

Mar miert ne jonne kicsi fiam?

Hat ha nem megy haza ,hogy jojon hozzank?

2010. okt. 17. 17:20
A jó szomszéd: Köszön, nem túl érdeklődő, nem néz be minden pillanatba a lakásomba, nem üvölteti hangosan a herkentyűit, feltakarit maga előtt, nem költözik be a lakásomba miután egyszer beengedtem, nem kérdezősködik, nem gondolja azt, hogy kutya kötelességem mindent eltűrnöm tőle, stb.
2010. okt. 17. 17:13

Ha jó a szomszéd miért nem lehet összehaverkodni?? Miért kell úgy élni mintha nem lennének?? És ha véletlenül elfogy a liszt este kitől kérek egy kilót kölcsön??:):)

Kertvárosban nagyon jó tud lenni ha jó a szomszéddal a viszony. Sok gyerek kint az utcán vagy bent valakinél addig szülők beszélgetnek. Tök jó!!

30. viva70 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2010. okt. 17. 16:58
Ez így igaz. Sajnos mi észrevesszük őket....((
29. fegyver (válaszként erre: 27. - Bcicus)
2010. okt. 17. 16:57
Egyetértek veled,teljes mértékbe.
28. kevian (válaszként erre: 22. - 91c956613e)
2010. okt. 17. 16:56
Szerintem meg nem!
27. Bcicus
2010. okt. 17. 16:25

A jó szomszéd az akivel max véletlenül találkozik az ember. Nem kell nyomulni kedveskedéssel sem, mert semmi közünk egymához és persze ne is zaklasson a hülye beszolásaival sem.

Nekem eddig midnig szerencsém volt velük.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook