Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek keresztelőre illik a keresztszülőknek tortát vinni? Milyet ajánlanátok? fórum

Szerintetek keresztelőre illik a keresztszülőknek tortát vinni? Milyet ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 26. 14:03

Hagyományok szerint illik v kell. :-)))

Nálunk nővérem a keresztszülő a kisfiamnál: Ő tipikus keresztelőtortát adott, az pedig a csokis, a keresztelő ruhát (a harisnyától a csipketakaróig) is Ő vette illetve kaptt arany kereszt medált. Nálunk így szokás.

13. kingi7 (válaszként erre: 12. - Léna055)
2011. szept. 26. 13:21
Hát nálunk sikerülne.. az egyiknek az epéje nem bírja, a másik nem szereti, a harmadik rosszul van tőle. Szóval lehet :) nekünk az alsó orosz krém a második szint Eszterházy lesz, ez pedig marcipánnal bevonva :)
2011. szept. 25. 23:33
Igen, illik. :) Én olyat vinnék, amit nagyjából mindenki szeret pl: csokisat:) Azzal nehéz mellé lőni.
2011. szept. 25. 23:15
Mostanában bármilyen keresztelőn voltunk, ott a baba egy pici arany kereszt függőt kapott... Nem voltak összebeszélve.
10. t.Ili (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2011. szept. 25. 23:13

Illik. Ahogy elsőáldozáskor,ballagásra,és esküvőkor is.

Bérmálkozáskor nem, mert akkor Neked kell meghívni a gyereket ebédre. Legalábbis felénk így szokták.

9. falcsy (válaszként erre: 7. - Kingi7)
2011. szept. 25. 22:44
Gyönyörű torta, nagyon aranyosak ezek a kis lábnyomok, na és az az édes kis cipőcske! :)
2011. szept. 25. 22:41
Köszönöm a tippeket.
2011. szept. 25. 22:11

Nálunk vasárnap lesz a kisfiam keresztelője :)

A tortát mi vesszük,

nekem ez nagyon bejött :)

Egyébként szerintem illik, csak beszéljétek meg.


[link]


A keresztszülők a keresztruhát vették, a lányom keresztelőre fülbevalót és láncot kapott(itt mondjuk a testvérem volt a keresztszülő)

2011. szept. 25. 22:09

Szeritenm egyeztess a szülőkkel igénylik e, én örülök az egyeztetésnek mindig!

Nálunk októberben lesz a kislányom keresztelője, én rendeltem tortát, meg a nagyszülők is, így a keresztszülők már nem, az már túl sok is lenne..

2011. szept. 25. 21:58
Ha te vagy a keresztszülő, akkor elképzelhetőnek tartom. Gondolom, ha a háztól mentek a templomba, akkor viheted a házhoz. Utána úgyis oda mentek vissza. Ha Vendégnek hívtak, inkább valami hasznos kis ajándékot javasolnék. Babajátékot, kocsitakarót, ilyesmit. Attól függően,hogy mekkora a baba.
2011. szept. 25. 21:54

Nem tiltott...

Egy jó oroszkrémtortát, Feketeerdőt el tudnék képzelni... Persze nem ártana tudni, hogy mennyire fogyókúráznak a családtagok :D

2011. szept. 25. 21:53

Nálunk falun még divat!:)

Az íze mindegy,bár ha az anyuka szoptat érdemes olyan fajátát választani amitől a baba pocija nem fog fájni ha eszik belőle anya!

Cukikba van választék keresztelőre való tortákból de a neten is találsz és rendelhetsz olyat amiről viszel fotót!

2011. szept. 25. 21:51
Én megkérdezném a szülőket, de én nem nagyon halottam még ilyet...
2011. szept. 25. 21:50
Szerintetek keresztelőre illik a kersztszülőknek tortát vinni? Milyet ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook