Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogosan vagyok mérges? fórum

Szerintetek jogosan vagyok mérges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. márc. 30. 13:33
Sőt, olyan lelkes voltam dani tervei felé, hogy még a póni figurámat is - tegnap délután vásároltam, és mivel meglepi csomag volt, nem tudtam hogy ezt a pónit fogom kapni.. - beleraktam ebbe az "álomba". Mivel nem tudtam melyik figura lesz az, ezért teljesen a sorsra volt bízva, és arra gondoltam talán nem véletlen hogy pont ez lett... A virágzás, a megújulás pegazus-póniját szereztem meg... azt gondoltam, hogy ez nem véletlen. És ehhez képest, ma reggel.... meg még most is.. semmit nem érzek egy kis szorongáson kívül...
2012. márc. 30. 13:24

Sziasztok! Ide leírom....

anyámmal nem beszéltem, nem merem megtenni ezt a lépést.. igen, talán gyáva vagyok, de félek az újabb csalódástól.. talán ha nem mindig azt látnám, hogy ő a lényeg, és nem akar folyton nárcisztikus lenni... mindegy, igazából. az égvilágon semmit nem tudok a saját anyámról. fogalmam sincs arról mit gondol, mit érez, és semmit nem tudok a múltjáról vagy a gyerekkoráról! biztosan kérdeztem már tőle, de aztán pár mondat után el lett felejtve, vagy el lett hárítva. Jelenleg nem tudom mit gondoljak róla, sőt, nem is gondolok róla semmit!

Most viszont történt valami. Nem értem honnan szedek össze ilyen embert, aki hozzám ennyire tart, vagy lehet hogy csak játszik (?) ... de, hosszú hónapok óta játszana velem??.. szóval tegnap beszélgettem vele, mármint ezzel az emberrel, Danival. Először arról, hogy összebarátkoztam a neten egy sráccal, aki pesti, és milyen szépeket mondott nekem, és szívesen találkoznék vele. Már mindent elterveztem ezzel a fiúval, pedig még a valódi nevét se tudom. A kedves daninak, meg erre figyelmeztetett, hogy legyek óvatos, mert szerinte nem stimmel az, hogy ez a fiú egy hét után olyanokat ír hogy rám gondolt nap közben, milyen lelkes, stb. Vigyázzak, mert a neten a legtöbb fiatal srác csajozni szeretne, és nem vele kéne összeismerkednem!

aztán - kicsivel később - még mindig danival... Úgy tűnik jót akar nekem, de teljes szívből. És emlékszem arra, hogy tegnap este, milyen nyugalmat éreztem miatta.. de ma már nem... Szeretne segíteni nekem, mondja. Kitalálta, hogy egy éven belül "jól leszek". Hogy őt az zavarja a leginkább, hogy én vagyok - állíta szerint - "'az első ember, akivel találkoztam, aki ennyire nem képes kialakítani saját magát, és az első ember, aki nem ura a cselekedeteinek;... és az egészbe az a legszarabb, hogy neked igenis van jellemed! csak ez az egész elnyomja teljesen. viszont én azt a részed szeretem amelyik nyugodt, érett, és okos.." - hü, szó szerint idéztem.. szóval ezt mondta tegnap. És azt akarja hogy javítsunk.. hogy ne legyen ez a sok gubanc, és szeressem önmagam. most nagyon Kisherceg fanatikus lett, nagyjából az idézet szerint közelít jelenleg felém: "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél Az teszi olyan fontossá a rózsádat" - Magyarán én vagyok az ő rózsája. És kitalált valamit erre a napra, valami egyszerűnek hangzó, konkrét dolgot... amire én annyira motiválva voltam, meg lelkesen reagáltam, és bíztam benne tegnap! Mivel nem akartam elfelejteni, elírtam papírcetlire és itthagytam az asztalon, hogy észre vegyem: "miután felkelsz, éjfélig kerüld azokat a dolgokat, amiken érzed, hogy negatívan hatnak rád, és írd le minél többször és hosszabban, hogy mitől lehetne jobb neked"

És minden, amit ezzel kapcsolatban éreztem tegnap este, olyan semlegesnek tűnik. Pedig akkor nem volt az. Bár, most hogy írom.. már mintha történne valami bennem.. kezdem úgy érezni magam, mint a Mielőtt elalszom című könyvben az a emlékezet kieséses nő a férjével....

De ma reggel amikor felébredtem görcsbe állt a gyomrom, és nagyon nem akartam kibújni az ágyból. aztán kiugrottam és sikítani kezdtem mint egy őrült (ezt egy igazán "vicces szokásom :D) Az első gondolatom az volt, hogy csak azért is találkozni fogok azzal az ismeretlen fiúval, végülis, mégis ki ő hogy megakadályozzon benne?! Miért kéne nekem engedelmeskednem neki? Amikor ígyis utálok egyedül lenni.

Persze dani azt is mondta, hogy ha ki akarok menni mert szép idő van, akkor ez ne attól függjön hogy van e társaságom vagy nincs, megkért hogy menjek ki egyedül sétálni! De nem akarok!!

Nem tudom mennyire van ebben a netes-ismerkedés témában neki igaza... Elbizonytalanított. Nagyon. De mégis, inkább rohannék egy idegen felé ha itt van a közelemben, minthogy itthon töltsem a napot.... és ha ez megtörténne, akkor dani pofájába tudnék röhögni, hogy na látdo, csakazért is azt csináltam amit nem akartál, he-he-he.....

2012. márc. 28. 18:34
Beszéltél már anyuddal azota..
101. 0e5366b520 (válaszként erre: 99. - A14deb9047)
2012. márc. 27. 23:07

általánoságban nem szoktam káromkodni, szíves elnézésedet kérem hogy cenzúrázva - leírtam a szext/szeretkezést "primitívebb" szóhasználatban...

most mégis mit akarsz? nem beszélek így, sőt általában írni se írok így, tekintve hogy nem a gonzó féle írástudományba koptatom a billentyűzetet, hanem a normális stílust használok, ami tele van elcsépelt szavakkal egytől-egyik mert nem vagyok se túl kreatív, se túl művelt, a szókincsem pedig a béka feneke alatt.

ne ítélj el egy félmondat miatt, egyébként sincs jó kedvem. biztosan veled is előfordul

100. a31cf0fa6a (válaszként erre: 93. - 0e5366b520)
2012. márc. 27. 22:58
A figyelmet, érdeklődést felkelteni kell, nem kikövetelni.
99. a14deb9047 (válaszként erre: 98. - 0e5366b520)
2012. márc. 27. 22:55
stílusod az van - negatív értelemben :(
2012. márc. 27. 22:53
de már annyira elavult ez a a b-szott fórum......
2012. márc. 27. 22:51

tanulás: van

munka: nincs

barátok: néha van, néha nincs

szórakozás: nincs kivel

művelődés: kinek mi

ismerkedés: van

kirándulás: nincs kivel

olvasás: van sűrűn


végülis annyira leszakadtam az anyámról, hogy már a szakadás sebe nyoma se látszik.

2012. márc. 27. 18:55

Tanulás, munka, barátok, szórakozás, művelődés, ismerkedés, kirándulás, olvasás???

Azért 20 év körül már lassan le kellene szakadni anyuciról.

95. Csipkerózsika (válaszként erre: 93. - 0e5366b520)
2012. márc. 27. 18:46
És mi van akkor, ha nem? Nem lehetsz mindig a figyelem középpontjában.
2012. márc. 21. 20:17
Nem, de okod lehet rá, felfogás kérdése.
2012. márc. 21. 20:11

nekem nem pszichológusra lenne szükségem, vagy ha mégis lenne egy doki akihez mennék, akkor sem úgy, hogy "nah most megek terápiára"

...figyeljenek oda rám, minden egyes emberben ezt keresem akár pszichológus akár nem

92. Csipkerózsika (válaszként erre: 83. - C0c88e77c0)
2012. márc. 21. 12:04

Egyetértek veled. Lehet itt ítélkezni, hogy ilyen meg olyan a lány, de senki sem magától lett ilyen vagy olyan, a családja is erősen "beledolgozott" ebbe az eredménybe. Ami nem azt jelenti, hogy akkor most hibáztassuk őket, csupán egy tény, ami közelebb segíthet a megoldáshoz.

A leírtak alapján én is azt hiszem, hogy szakember segítségére lenne szükség.

91. Csipkerózsika (válaszként erre: 49. - 4c30444687)
2012. márc. 21. 11:50
Mindenki elfogult, mert mindenki a saját tudása, tapasztalata alapján ad tanácsot, vagy mond véleményt.
2012. márc. 20. 21:07

Ha komolyan így érzel, ahogy írod, kérj segítséget szakembertől!

Ugyanakkor próbálj beszélni Anyukáddal, hogy szeretnéd, ha a rajzaidat nem mutatná meg másnak, és szeretnél több időt tölteni vele, de ne irigyeld a boldogságát, próbáld elfogadni a párját, nem kötelező szeretni...


(Egyébként van egy kísértetiesen hasonló fórum más megközelítésből...)

89. 4c30444687 (válaszként erre: 88. - 4c30444687)
2012. márc. 20. 16:21

Mondom ezt úgy, nekem nagyon sok önértékelési és személyiségi problémám van "igazoltan", amiről a szüleim tehetnek, de helytállok, és nem mutogatok. Elbasztak, ezzel kell élni. Mindezt tudom, akkor annak megfelelően igyekszem cselekedni.

Mással máshogy basz ki a t4ermészet. Pl. ronda, nem tud olvasni, nem tud számolni, vagy akármi... Ettől még nem áll tetejére a világ, be kell illeszkedni, vagy el lehet menni a pusztába.

88. 4c30444687 (válaszként erre: 67. - C0c88e77c0)
2012. márc. 20. 16:13
Nálam 17 volt, ahol már éreztem, hogy akármennyi mindent elcesztek a szüleim, én tényleg 100 %-osan felek a tetteimért, aztán 18 évesen méginkább. Nem mondom, hogy azóta nem támaszkodtam rájuk, de annak a tudata jelenti a felnőttséget, hogy felelek a tetteimért. És ebben az esetben két dolog van: a kis hülgy elfogadja, hogy otthon ez a norma, mert gyerek; VAGY felnőtt és nem mást basztat, hogy hülye.
2012. márc. 20. 15:38

Van, ahol a szülőnek kellene leválnia a gyermekéről;

van, ahol a gyermeknek a szülőről :)

86. csgybzs (válaszként erre: 82. - 0e5366b520)
2012. márc. 20. 15:34
Na éppen itt az ideje felkeresni egy dokit! De tényleg!
85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - 0e5366b520)
2012. márc. 20. 15:31

Nem akarlak megbántani, de nálad ez betegség, hogy nem tudsz egyedül lenni, és ez indulatokat hoz ki belőled?

Ha kellemetlen a kérdés, ugorj át rajta.

2012. márc. 20. 15:30
ez kezd átmenni lelkizésbe, nem akartam ezt.
83. c0c88e77c0 (válaszként erre: 78. - A14deb9047)
2012. márc. 20. 15:27
szerintem nem a fizikai testére utalt, hanem a lényére. de hát mindenki máshogy értelmezi, és tiszteletben tartom. csak meglepett, hogy mindenki féltékenységre gondol, én pedig erre egyáltalán nem, csupán arra, hogy sajnos sérült az anya-lánya kötelék köztük.
2012. márc. 20. 15:27

válasz mindenkinek: igen, jó hogy írtátok.. ez hogy újraéli tinikorát 100% szemmel láthatóan igaz, én nem öltözködök úgy ahogy ő (sajnos), a fürdőszoba telepakolva hat fajta ránctalanító krémmel (minek annyi?) plusz egy egész táska smink kb 10 féle rúzst használ, gyakorlatilag ki vagyok túrva itthonról.,

de elmenni, hát elmenni nagyon nagyon szeretnék! már csak azért is, mert így, anya mellett nem adom ki magam annyira szabadon. ha nem vele élnék másképp öltözködnék, más lenne a szobám stb.

de egyedül nem élhetek, mert nem bírok egyedül élni, és oké a felelőtlen vagyok szedjem össze magam, de érzelmi alapon nem lehetek egyedül. ha 12 óránál tovább vagyok egymagam akkor jön a káosz a felfordulás, aztán ha épp elkap valamiért az indulat nem tudom kontrolállni magam, engem emberek kontrollálnak.

2012. márc. 20. 15:26
Így nem, de a sorok között olvasva kiderült, és aki célzott rá, nem is cáfolta meg.
2012. márc. 20. 15:24
lehet akkor én értettem valamit félre. de nekem úgy tűnt, hogy nem kapja meg a szülői szeretet figyelmet. ami szerintem minden korban kijár.nekem az jött át, hogy azzal amit az anyuka megtett vele, átgázolva érzi magát. és ennek biztos mélyebben húzódó gyökere van. nekem nem tűnt föl, hogy zavarná, az anyukája boldogsága, vagy, hogy féltékeny lenne vagy ilyesmi.
79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - Zarahell)
2012. márc. 20. 15:22
Ez így igaz. Így kellene lenni.
78. a14deb9047 (válaszként erre: 75. - C0c88e77c0)
2012. márc. 20. 15:22
Azért 20 évesen már nem áhítozunk édesanyánk teste után...
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 75. - C0c88e77c0)
2012. márc. 20. 15:22

Ismeretlen emberről, esetről nem mernék feltételezni semmit.

Nem ismerjük egyik felet sem. Megesik, hogy hiába szeret valaki rajongásig valakit, annak mégis az a véleménye, az egész világ ellene van....és itt kerülhet a képbe talán egy jó szakember.

2012. márc. 20. 15:18
Egy normalis 20 eves NO orul, ha a szuleit boldognak latja.
2012. márc. 20. 15:16
szerintem annak is megvan az oka, hogy a fórumindító így reagál, hisz süt a szavaiból a szeretetéhség. vagyis mélyebb itt a probléma gyökere, valószínű sosem kapta meg azt a meghittséget, bizalmat, értékelést, ami alapszinten kell, hogy járjon minden gyereknek, minden korban.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook