Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1297. 3532273647 (válaszként erre: 1294. - F8db0709b8)
2012. febr. 17. 18:47

Szia!

Én meg rákérdeztem a dr kovács ... ügyintézőnél,és azt mondta,hogy csak a neki szóló papírt küldjem személyesen a nevére,a másik nem számít...írjam meg,hogy kérem a 2011. dec.-i állapot fenntartását, és húzzam alá azt is hogy kérem komplex minősítésemet.


"kérjük,hogy a levél kézhezvételét követően nyilatkozzon,hogy a kérelmét a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránt is fenntartja-e.Amennyiben fenntartja,úgy tájékoztatjuk,hogy nyilatkoznia kell arról is,hogy kéri-e az újabb komplex minősítést.

Felhívjuk a szíves figyelmét,ha a kérelmét nem tartja fenn,illetőleg a megjelölt időpontig nem nyilatkozik,a 2012 jan. 1.-jét megelőzően igényelt ellátását -a jogosultsági feltételek fennállása esetén-a 2011. december 31.-éig terjedő időtartamra kell megállapítani."

15 napon belül visszaküldtem(itt van a tértivevény,hogy átvették)aláhúztam a fenntartom, ill bekarikáztam a komplex minősítés kérését.

Szerintetek hívjam fel dr Kovács Emesét,nézzen rá az ügyszám alapján,hogy rendben vagyunk-e?Tuti azt mondja,hogy igen,hiszen azt sem értette,miért jött "egyenpapír",amikor folyamatban levő ügyem van.

Az egyenpapírt meg kidobtam,valakitől kérni kell,hogy lefénymásolhassam,ha szükséges.Amennyiben kettőt küldök vissza,nem lesz kavar?Be kellene menni a Fiumeire,egy ügyfélszolgálatossal beszélni,és írásban kérni,hogy most nyilatkoztam vagy nem,és mi lesz velem máj. 1-től?

1296. f8db0709b8 (válaszként erre: 1295. - Melindike)
2012. febr. 17. 09:56
Én nem voltam,de.....lesz egy bizottság ami megnéz,lesz egy elbeszélgetés,meg valami szakorvos is megnéz.ennyi.
1295. melindike
2012. febr. 17. 09:53

Sziasztok!


Volt már valaki idén, komplex vizsgálaton? Ha igen, elmondaná, hogy is néz ki egy vizsgálat? Mennyiben különbözik az eddig felülvizsgálatoktól?

1294. f8db0709b8 (válaszként erre: 1293. - 3532273647)
2012. febr. 16. 19:36

Szia!

Én a helyedben utánajárnék azért!(én augusztusban voltam fv-n)

nekem is a tavaly beadott kérelem határozata most jött nem rég,igaz január óta levelezésben vagyunk.Ebben is az van.hogy köv.fv.2014.09.ho.Mindezek ellenére be kell adnom!

Én magának a nyugdíjbiztosítónak írtam mailt,a saját ügyintézőmnek.

Megkérdeztem,hogy kell e felülvizsgálatra mennem és ha kel behívnak e vagy magam kel intézni ismét.Küldte a papírokat,tehát jelentkezni kell,március 31ig.

Ha nem jelentkezel, nem lesz ellátásod!

1293. 3532273647 (válaszként erre: 1287. - F8db0709b8)
2012. febr. 15. 19:54

Én úgy gondolom,ha beadtad a már a komplex fv papírt,akkor az továbbra is "él"

Én először megkaptam azt a papírt,amit mindenki,majd néhány nap múlva a folyamatban levő ügyes papírt.Visszaküldtem,hogy fenntartom,megkaptam a határozatot,amit szeptemberben állapítottak meg,nem rehabilitálható,52%,következő fv. időpontja 2013. okt.

Így én a másik papírt vissza se küldöm.Remélem,tényleg így lesz.

1292. f8db0709b8 (válaszként erre: 1291. - Smudlaagi54)
2012. febr. 13. 10:25
Köszönöm.Találtam az én nyufigomnak is mail címet,szerintem odaírok.Ügyintézőt,számokat mindent,hááááááátha.....
2012. febr. 13. 08:23

Szia!Próbáld meg itt!


[link]

1290. f8db0709b8 (válaszként erre: 1288. - Smudlaagi54)
2012. febr. 13. 08:20

Mailben nem tudok kérdezni tőlük?

mert hát nekem állapot rosszabbodásom is van a tavalyi (augusztus)felülvizsgálat óta.

1289. wica53 (válaszként erre: 1286. - Eufórbia)
2012. febr. 12. 18:40
pontosan igy vagyok ezzel én is. Ha ő nem lenne, nem tudom mi lenne, csakhogy ő is most 3 hónap táppénzen volt,mert balest érte. Tehát szép kilátások. Normál életkörölményben éltünk, most meg lassan...nem is tudom, ki se akarom mondani, hogy mi lehet velünk.
1288. smudlaagi54 (válaszként erre: 1287. - F8db0709b8)
2012. febr. 12. 18:26
Szerintem hívd fel őket,és kérdezz rá!
2012. febr. 12. 16:48

Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül,hogy kértem a komplex felülvizsgálatot,viszont közben jött egy papír,és nyilatkoznom kellett,fenntartom e az igényemet,a tavaly októberben beadott kérelemre.Fenntartottam!Azt elutasították,tehát nem tudom,hogy nekem küldenek behívót vagy sem?

Ezt jól elhadartam,remélem értitek:)

1286. eufórbia (válaszként erre: 1285. - Wica53)
2012. febr. 12. 14:23
Pedig "emberhez méltó megélhetés lehetőségét"fogják evvel a lépéssel biztositani számunkra!! 67 %omat levették 43 %-ra,erre én is 27 ft-ot kapok évek óta,amiből a gyógyszereimet jó ha megtudom venni.Ha párom nem lenne akkor a híd alá is mehetnék ennyi pénzzel.Na ennyit az emberi méltóságról!!
1285. wica53 (válaszként erre: 1284. - Banya51)
2012. febr. 6. 15:05

bizzunk és bizzunk, én már lassan abba is belefáradok, az igazságügyi orvosszakértőtől kaptam még +3%-ot, igy se elég...

de ezt írta:

A felperes orvosi és fogalalkozási rehabilitációra szorul, számára bizonyos szellemi munka-tevékenységek megfelelőek lehetnek.

Aha ülni állni nem tudok fél óránál tovább, no akkor milyen az a munka amit anélkül el tudnék látni. Jah fizikai munkát egyáltalán nem végezhetek.

Gerincproblémák miatt, igaz a 35% gerinckárosodásból most csak 12 lett. szép nem....na erre kérdezem , mire lehet számítani.

2010-be vettek vissza, a rokkantnyugdíjból. De előtte se és jelenleg sem tudok dolgozni.

Max lassan tönkre megyek, egészségileg, szellemileg, és anyagilag, mert 27eFt-ból a gyógyszerekre kevés. A férjem keresete van és kész.

1284. banya51
2012. febr. 6. 14:30

Eddig ha volt egy üres borítékod és a "belevaló" eltartott az állam.Õket akarják kiszúrni, de mi is isszuk a levét.

Bizakodjunk,hogy mi akik tényleg betegek vagyunk nem járunk pórul, csak a macerát kell végigcsinálni.

A magam esetében csak feljebb bukhatok.Nincs jobb kezem, a bal állandó inhüvelygyulladásban, van két igen viszeres virgácsom, 6 éve mûtötték a szivem, ja és júliusban 54 leszek.

1283. wica53 (válaszként erre: 1279. - 17edc27aec)
2012. febr. 6. 12:34

Márpedig ezek megkapják a rokkantnyugdíjat, és szegények, milyen betegek, a májuk és stb.

Te, mi...a többiek akik menni nem alig bírok és egyéb más szervi problémával küzködünk, mi dögöljük éhen, és ne kapjuk ellátást, mert már dolgozni nem tudunk, ezért mehetünk a sülyesztőbe. De még ezt is ugy, hogy ki bírja tovább, semmi segítség nélkül.

Mocskos dolgok....jajjj fel is huztam magam rendesen

1282. smudlaagi54 (válaszként erre: 1280. - 17edc27aec)
2012. febr. 5. 15:46
Ettől szoktam én is a falat kaparni!
1281. smudlaagi54 (válaszként erre: 1277. - E7a9d373d5)
2012. febr. 5. 15:46
Te is kérheted a felülvizsgálatot!!!
1280. 17edc27aec (válaszként erre: 1279. - 17edc27aec)
2012. febr. 5. 14:28
Nehogy már jogosult legyen olyan ember a rokkantnyugdíjra, aki azért robbant le, mert egész életét végig piázta!
2012. febr. 5. 14:22
Abszolút jogosnak tartom a felülvizsgálatot. Szomszédom példájából kiindulva. Egész életében piázott, és mára már annyira tönkretette magát, hogy negyed óráig tart a kapujáig elsétálni, úgy bevan nyomva. Elment a polgármesteri hivatalba dolgozni, kertészként, de az akkori polgármester úr annyira megsajnálta ezt a szegény bácsit (aki éjjel nappal verte a családját, ha hazajött a kocsmából 4 gyereke elől elitta mindig a pénzt) hogy elintézte neki a rokkantnyugdíjat! Nem érdemli meg, mocskos egy ember. Egyszer a gyerekei szeme láttára akasztotta fel a kutyájukat amikor ismét be volt rúgva...amióta itt élek (30 éve) én még nem láttam józanul!
1278. geranna7 (válaszként erre: 1277. - E7a9d373d5)
2012. febr. 5. 14:16

Itt érdeklődj. . .


E-mail: bernath. julia@versenykepesseg. eu


julia. bernath@gmail. com

1277. e7a9d373d5 (válaszként erre: 1273. - Bubinana)
2012. febr. 5. 08:54
Hát én is tisztábban látok már. De az a problémám, hogy mivel én 40%-ot kaptam 2011. augusztusában, és ellátás nélkül vagyok azóta, ezért nem kaptam hivatalos papírt, hogy jelentkezzek felülvizsgálatra, vagy pedig rehabilitációs kártyát kérek. Nem tudom, hogy így is jár majd nekem a rehab. kártya, vagy nekem kell majd újra bejelentkeznem a felülvizsgálati bizottsághoz??? És ha akkor megállapítanak 60%-ot vagy legalábbis azt,hogy foglalkoztatással rehabilitálható, vagy tartós rehabilitációt igényel, akkor majd kaphatom a rehab. kártyát. Előre is köszönöm a válaszokat.
1276. Marika156
2012. febr. 3. 21:34
Az aki I-es,II-es csoportba tartozó rokkant,alanyi jogon kapott közgyógyigazolványt.Az új rendszer szerint,ha betöltötte a 62-őt,nyugdíjas lesz,ezért megszűnik a rokkant státusza,így már nem jár.
1275. banya51 (válaszként erre: 1273. - Bubinana)
2012. febr. 3. 16:23
Köszönöm a korrekt tájékoztatást, sok félreértést kiküszöbölt volna ha a nyugdíjbiztosító leveléhez csatolnak egy hasonló levelet is.
1274. eufórbia (válaszként erre: 1273. - Bubinana)
2012. febr. 3. 16:10
Ez nagyon szép munka volt köszönjük!!:)))
1273. bubinana
2012. febr. 3. 15:48

Miért volt szükség a rokkantnyugdíj rendszer megváltoztatására?


A kormányzat célja, hogy áttekinthető, világos és érthető rendszert alakítson ki, mert eddig 7 féle jogcímen kaphattak ellátást a rokkantnyugdíjtól az átmeneti járadékon át sokféle formában, és minden esetben más-más feltételhez kötött ellátás párosult.


Nem volt tartható, hogy mások a feltételek a fogyatékosok, megváltozott munkaképességűek esetén. A cél az volt, hogy a nyugdíj-alapból az kerüljön kifizetésre, ami a saját jogon jár.


Az ellátási rendszerhez hasonlóan a foglalkoztatás is sokrétű, pazarló és hiányosságokat felvető, más-más követelményekhez kötődő volt. Az a cél, hogy azok, akik nem tudnak „olyan” teljesítményt nyújtani, vagy nem lehet őket 8-10 vagy több órában foglalkoztatni és azok a szervezetek, akik most is megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak, ne csak megtartsák, de bővítsék a foglalkoztatottak számát. Több száz intézmény foglalkoztat bentlakókat, és vannak olyan non-profit kft-k, akik bér, vagy rehabilitációs-támogatásban részesülnek. Önök is érzik, mennyire szövevényes és sokféle módon fizetik ki a támogatást? Az éves összeget a Parlament állapítja meg, ebben az évben 42 milliárd Ft-ot fordítanak a megváltozott munkaképességűek támogatásra.



Kell-e jelentkezni felülvizsgálatra azoknak, akik a halláskárosodásuk miatt végleges rokkantsági megállapításban részesülnek?


2012. január 31-ig mindenki személyre szóló levelet kapott, el kell olvasni figyelmesen. Akit köteleznek a vizsgálaton való megjelenésre, annak 2012. március 31-ig kell visszajeleznie, hogy kéri a komplex minősítést.


Kedves tagjaink, ne feledjék ajánlva feladni a levelet!



Aki az öregségi nyugdíjkorhatárt elérte, az is értesítést kap arról, hogy ezentúl öregségi nyugdíjas, és a kedvezmények megmaradnak.


Akik 5 éven belül betöltik a nyugdíj-korhatárt, ők is ellátásban részesülnek, erről értesítést kaptak.


A többieknek mindenképpen 2012. március 31-ig kell visszajelezni, hogy kérik a komplex felülvizsgálatot!



Mikor, hol lesz a vizsgálat?


A Nyugdíjbiztosító Intézet fog küldeni erről értesítést. A budapesti igazgatóság elköltözött a régi címről, a Thököly út 82-ben kell jelentkezni, oda fognak kapni behívót a vizsgálatra.



Miből áll a vizsgálat és mit kell vinni?


Az igazolványokat, a TAJ-kártya, a háziorvosi beutalót, a kézbesített nyilatkozatot, amit értelemszerűen kell kitölteni.


Egészségügyi dokumentáció: szakorvosi lelet, szakvélemény, orvosi leletek.



Miből áll a vizsgálat?


3 részből áll a vizsgálat:


- hagyományos orvosi vizsgálat, amíg Önök kint várnak, átnézi a bizottság a dokumentációt, ezt követi az általános vizsgálat, majd a szakértő ez után alakítja ki a szakvélemény tervezetet. Ahhoz, hogy megváltozott munkaképességűnek minősüljön, 31-60% közötti elbírálást kell kapnia..


- foglalkoztatási rehabilitációs szakértővel interjúra kerül sor. Mit szeret csinálni, milyen a munkaerő-piaci helyzete, milyen szakmája van, stb.


- a szociális szakértővel beszélgetés történik, amely során az egyén szociális helyzetét mérik fel.



Megfelelő lehetőség biztosítása esetén javasolhatja a bizottság a foglalkoztatási rehabilitációt. Ha a szociális helyzet ezt gátolja, akkor nem fogják javasolni a rehabilitációt. Akármelyik szakértő úgy ítéli meg, hogy nem lehetséges a sikeres rehabilitáció, akkor nem rehabilitációs ellátásra tesz javaslatot, hanem rokkantsági ellátásra.



Hogyan számítják ki a százalékokat?


Szervrendszerenként, betegségcsoportonként állapítják meg a százalékokat, majd a kapott értéket 100-ból kivonják. Ha 60 és 31 között van az egészségi állapot, akkor az össz-szervezeti egészségkárosodása az 40-69% közötti értéket jelent.



Igaz-e, hogy az alapvető érzékszervi fogyatékosság az új rendszer szerint nem minősül fogyatékosságnak?


Ez így nem igaz, a fogalmakat tisztázni kell. A fogyatékosügyi törvény alapján állapítható meg a fogyatékossági támogatás. Ha az állapot a fogyatékosügyi törvényben meghatározottaknak megfelelő, akkor a 2012-ben bevezetett rendszer szerint is a megváltozott munkaképességű kategóriába fog beleesni.


A látószervi fogyatékosság esetén a 30%-nál kevesebb egészségügyi állapot kerül megállapításra.



Igaz-e, hogy az 1 szem látó nem minősül fogyatékosnak?


Eddig sem minősült annak. A régi és az új rendszerben sem minősül annak. Egy ilyen állapot kialakulása után gépjárművezetői engedély is kiadható. Ebben nincs korlátozás.



Igaz-e, hogy előbb a legidősebbeket hívják be vizsgálatra és a folyamat évekig elhúzódhat?


2013. december 31-ig kell elvégezni azokat a vizsgálatokat, amelyre most 2012. március 31-ig fognak jelentkezni. 2 év alatt zajlódnak le a vizsgálatok, a sorrend sok mindentől függ. Ha valakinek korábban már meghatároztak egy vizsgálati időpontot, abban az időpontban kell mennie.



Igaz-e, hogy a véglegesen rokkantaknak nem kell felülvizsgálat?


Akkor nem kell, ha kevesebb, mint 5 év van hátra az öregségi nyugdíj korhatárig. Akik 2011. december 31-ig az 57. évüket betöltötték, ők nem mennek felülvizsgálatra.



Ki jogosult a rehabilitációs kártyára és hol válthatja ki?


A rehabilitációs kártya a munkaadók terhét könnyíti. A minimálbér kétszereséig, vagyis 93ezer Ft kétszereséig illeti meg a munkáltatót a munkavállaló után, aki megváltozott munkaképességű vagy fogyatékos mentesüljön a járulékok fizetése alól.



Melyik a másik típusú ösztönző módszer?


Ez a rehabilitációs hozzájárulás. Az a munkaadó ahol 25 fő feletti a dolgozók létszáma 5% megváltozott munkaképességűt kell alkalmazni. Az a munkaadó, aki ezt nem teljesíti, 960 ezer Ft-ot fizet évente és az elmulasztott kötelezettség szerinti fő után.(Pl: 25 fő foglalkoztatott esetén 1 fő után kell a büntetést kifizetni, de 50 fő esetén már 2 fő után kell büntetést fizetni.)



Hogyan kell igényelni a rehabilitációs kártyát?


A rehabilitációs kártyát a lakóhely szerint illetékes Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál kell igényelni. A rehabilitációs kártya személyhez kötött. Ahol dolgozik, ott lehet a kedvezményt igénybe venni. Vagyis annak az egyénnek javítja az elhelyezkedési esélyeit, aki akar és tud is dolgozni.



Ki válthatja ki a kártyát?


A rehabilitációs kártyára az a megváltozott munkaképességű személy jogosult, akinek a komplex minősítés alapján a foglalkoztatása vagy tartós rehabilitációja foglalkoztatással állítható vissza, vagy aki II-es, vagy baleseti rokkantsági járadékban részesül. Nekik lehet kártyát kiváltani.



Mi történik azzal, aki nem igényel rehabilitációs kártyát, de kiderül, hogy alkalmas a munkavégzésre?


Mindenki felülvizsgálatra kerül, és ott eldől, hogy mire jogosult. Aki III-as fokú, vagy rendszeres szociális járadékban részesül, ezeknek az embereknek rokkantsági járadék helyett rehabilitációs ellátásuk lesz. Az összege változatlan, és nyugdíjkövetően emelkedik. Kapja ezt addig, amíg az esedékes felülvizsgálatra nem kell mennie, és a felülvizsgálat eredménye nem ellentétes az eddig megállapítottal.


Rehabilitációval vagy tartós rehabilitációval lehet az egyént visszavezetni a munkába. Időtartama maximálisan 3 év lehet, vagy rövidebb, de 3 évnél hosszabb nem lehet. Aki rendszeres szociális járadékot kap, és a vizsgálaton megállapították, hogy rehabilitálható, akkor a rehabilitációs járadéka összege magasabb lesz, mint az eddigi járadéka, mert 28.700 Ft-ra emelkedik.


Akinél megállapítják, hogy rehabilitálható, akkor a rehabilitációs ellátásának összege 54.700,-Ft.



Aki nem rehabilitálható, akkor továbbra is a rokkantsági ellátását kapja.



Ha valaki III-as csoportos rokkant, és emellett özvegyi nyugdíj is van, milyen ellátást kap a jövőben?


Ha 2011. december 31-ig betöltötte az 57. évét, nem kell felülvizsgálni, az özvegyi nyugdíjra továbbra is jogosult. Ha a fenti korhatárnál fiatalabb, akkor kérnie kell a komplex minősítés elvégzését. Ha rehabilitálható, akkor továbbra is kaphatja özvegyi nyugdíjat.



Akik rokkantsági járadékot kapnak, 1 hónapban hány órát dolgozhatnak?


A rokkantsági járadékot nem érinti a változás, ugyanazok a szabályok vonatkoznak a munkavégzésre, ami eddig volt, itt nincs kereseti korlát.



Dolgozhatnak-e az I-es és II-es rokkant csoportba soroltak?


Rokkantnyugdíj mint fogalom megszűnik. Helyette rokkantsági ellátásnak hívják. Akik ilyen ellátást kapnak, azoknak a kereseti korlátnál az általános szabály: 3 egymást követő hónap átlagában ne haladja meg a minimálbér másfélszeresét.


EZ A KERESETI KORLÁT A JÖVEDELEM SZÁMÍTÁSÁT 2012. JÚLIUS 1-ÉT KÖVETŐEN SZERZETT JÖVEDELEMRE VONATKOZIK!



50-57 év közötti hallássérültek számára milyen munkát tudnak biztosítani?


Ha nem foglalkoztatható, akkor rokkantsági ellátást kap.



Aki jelenleg is dolgozik a rokkantnyugdíja mellett, az megteheti-e továbbra is a felülvizsgálatig?


Igen a 3 hónapos kereseti korlát betartása mellett dolgozhat.



A kitöltött nyilatkozat másolatot köteles-e a munkáltatónak átadni a hallássérült?


Nem kötelező, de ajánlott, mert a munkáltató mentesül a járadékok alól, illetve az 5% számításánál figyelembe vehető. Másrészt a rehabilitációs kártya kiváltásához segít.



Mi történik, ha valaki elmulasztja bejelenteni, hogy dolgozik?


Attól függ, milyen ellátásban részesül. A rehabilitációs ellátásban részesülő személy, ha talál munkát, arra az időre az ellátását szüneteltetik.


A rokkantsági ellátás mellett lehet dolgozni, de csakis a kereseti korlát figyelembe vételével.



A kiegészítő tevékenység összegébe a fogyatékossági támogatás összege beszámít?


A fogyatékossági támogatás egyértelműen állapotfüggő. Ez a hátrányos helyzet kompenzálására, esélyegyenlőséget elősegítő pénzbeli juttatás, a kiegészítő tevékenység összegébe ezt nem kell beleszámolni.



Mi az a rehabilitációs szolgáltatás és hol lehet ehhez hozzáférni?


Az orvosszakértői vizsgálatot követően a szakértő véleménye alapján dől el, hogy kinek milyen szolgáltatásra van szüksége, ez lehet képzés, orvosi kezelés, stb., egymást kiegészítő szolgáltatások. A szolgáltatás igénybevételét 2012. július 1-től a rehabilitációs szakigazgatási szerv fogja kezelni és nyújtani. Ennek a szervnek lesz a feladata a tájékoztatás és az információk továbbadása, ami az érintettek elhelyezkedését fogja segíteni. Azért lesz komplex a tevékenység, mert 1 szervezet irányítása alatt működik a bizottság is és a segítő szolgáltatás is.



Mi történik az utazási kedvezményekkel?


Aki a fogyatékossági támogatást vagy a magasabb összegű családi pótlékot kapja, az állapotuk miatt kapják az utazási kedvezményt. 280.000 emberről van szó. Akiket most említettem, az utazási kedvezményre továbbra is jogosultak. A kormány elé beterjesztésre került a rendeletmódosítás, akik rehabilitációs ellátásban, rokkantsági ellátásban, és járadékban részesülnek továbbra is utazási kedvezményt vehet igénybe. Reméljük, a kormányülésen megtárgyalják ezt és teljes támogatottságot élvez.



Ki szabta meg, hogy öregségi korhatár előtt 5 évvel nem kell felülvizsgálatra menni?


A rehabilitációhoz értő szakemberek tanácsára került a törvénybe. Minél idősebb valaki, annál csekélyebbek a rehabilitációs esélyek. Lehet, hogy jók lennének a rehabilitációra az esélyei, de az életkora miatt nem javasolják, mert pl. átképzésben kellene részesülni. Az idősebbek nehezebben tanulnak.



Ha valaki nem kapott értesítést, mit tegyen?


A rehabilitációs járadékban részesülőknek nem kell jelentkezni! Ez az ellátási forma 2014-re kifut a rendszerből. Ne várjanak értesítést, mert őket a változások nem érintik.



Aki véglegesítve van annak is el kell mennie a felülvizsgálatra?


Ha kapott olyan értesítést, hogy jelentkezni kell, akkor muszáj jelentkezni. A régebbi időpontot még a korábbi szabályozás miatt rendelték el. Senki nem fog ellátás nélkül maradni, aki a betegsége, fogyatékossága miatt nem tud dolgozni.



Milyen papírok kellenek?


Kell a háziorvostól összefoglaló, nem ránézésre történik egy orvosi vizsgálat. Ha eltérést észlel, kérhet kiegészítő vizsgálatot. Ha nem mondja, hogy fáj a dereka, de a vizsgálat során ezt észlelik, akkor kérnek kiegészítő vizsgálatot. Ha vannak panaszai, akkor elmegy orvoshoz, kivizsgálják és erről is tud papírokat megmutatni.



Ha nem volt kezelése?


Akkor is állapotfelmérés készül. Belgyógyászati, idegrendszeri, mozgásszervi vizsgálat készül. Ez alapján történik a vizsgálat. Ha vannak panaszai, keresse fel a háziorvosát, hogy a megfelelő vizsgálatokat elvégeztesse, és a megfelelő kezeléseket megkapja.



Ha valakit 1993-ban véglegesítetek, akkor most mi a helyzet?


Ha 1993-ban véglegesítették, azóta változhatott az állapota. Nyilván nem a hallása jött vissza, hanem más, egyéb betegségei is kialakulhattak.



Sokan azt mondják, amikor megtörténik a felülvizsgálat, attól a naptól kezdve 3 hónapig nem kap nyugdíjat.


Nem igaz, hogy a vizsgálat után 3 hónapig nem kap ellátást!


Amíg az új ellátásról nincs határozat, addig a régi ellátást fogja kapni.



Az állam milyen garanciát tudnak biztosítani arra, h alkalmazzák ezeket az embereket, és nem alacsonyabb fizetésért, mint bárki mást?


Ma a fogyatékos és megváltozott munkaképességű embereknek kb. 23%-a dolgozik. 1990 óta nem volt ilyen gyűjtés, hogy ki vallja magát fogyatékosnak, az a népszámlálás adataiból derül ki, önkéntes válaszadás lehetőségével.


Ami a foglalkoztatást segíti, nem csak annak az elhatározásán múlik, hogy a munkáltató mit akar vagy mit nem. Ebben az évben az állam 42 milliárd Ft-tal támogatja a fogyatékos és megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását, és a rehabilitációs kártya kiváltására is van lehetőség, időkorlát nélkül. Nem csak jogszabályban lehet valamit előírni, sok múlik azon, hogy valaki egy feladathoz hogyan áll hozzá? Meg akarja oldani, vagy segítséget kér, vagy nem akarja?


Aki eddig el tudott helyezkedni, nincs információm, hogy ő kevesebb fizetést kapna, mert fogyatékos. Ha bárkit ilyen sérelem ér, az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz kell fordulni, mert a munkáltatóra nézve ennek súlyos következményei vannak. A mi alapelvünk – Soltész Miklós úrral együtt, minden alkalommal elmondjuk - hogy a fogyatékos emberek ugyanolyan értékesek, mint a többségi társadalom képviselői, csak más feladatokban tudják a képességeiket kibontakoztatni. Nem hiszem, hogy én vagy a munkatársaim megsértettünk volna bármilyen fogyatékos személyt.



A rokkantsági ellátás mellett lehet dolgozni?


Lehet dolgozni, de van egy kereset-korlát egymást követő 3 hónap átlagában a fizetése meghaladja a minimálbér 150%-át, akkor megszűnik az ellátás.



A rehabilitációs ellátás mellett lehet dolgozni?


Lehet, de addig szünetel az ellátás arra az időre, amíg dolgozik. Ha a számára megfelelő rehabilitációs munkakört tudnak biztosítani, akkor szünetel a rehabilitációs ellátás, de ha megszűnik a munkahely, akkor tovább kapja az ellátást, maximum 3 évig. Összesen 3 évig jár a rehabilitációs ellátás.



Akinek szüneteltetik az ellátását, mindegy hogy mennyit keres?


Ha szünetel a rehabilitációs ellátás, nincs kereset korlát.


Csak rokkantsági ellátás melletti munka esetén van korlátozás.



Sok az 50 év feletti idős, egyedülálló tag. Elképzelhető, hogy rehabilitációs ellátásuk összege kevesebb lesz, mint a jelenlegi nyugdíjuk? Hová fordulhatnak?


A szociális törvény szabályozza, milyen egyéb támogatást kaphat valaki, valamint a helyi önkormányzati rendeletek szabályozzák, kit hogyan támogathatnak. A kormányzat szeretné aktualizálni a szociális törvényt is.



Milyen fellebbezési lehetőség van a felülvizsgálat után?


Az I fokú vizsgálat után születik egy határozat, abban benne van a fellebbezési határidő, ez általában 30 nap. Ezen belül lehet jogorvoslatért folyamodni. Ezt követően kerülhet sor a II. fokú vizsgálatra, ez után is van fellebbezési lehetőség, a Munkaügyi Bírósághoz lehet fordulni. A Bíróság ilyen esetekben orvosszakértőt rendel ki, ez alapján hozza meg a döntést.



Mi a különbség a nyugdíj és az ellátás között?


A nyugdíjak finanszírozása a nyugdíj-alapból történik, az ellátás pedig táppénz-szerű ellátás.



Mit jelent az, hogy rehabilitálható, de komplex rehabilitációja nem javasolt?


Ezt a megfogalmazást múlt év végéig használták, azt jelentette, hogy III. fokúba javasolta a bizottság. Ez a múlt. A III. csoportos rokkantnyugdíjnak feltétele volt, hogy az egyén a szolgálati idővel rendelkezzen. Az új igénylőknél nem feltétel a szolgálati idő, hanem az a feltétel, hogy a megelőző 5 évben bizonyos idejű szolgálati idővel rendelkezzen. Akik korábban rokkantnyugdíjasok voltak, ott nem kell szolgálati idő, hanem átnevezik rokkantsági ellátásra.

1272. banya51 (válaszként erre: 1271. - Bubinana)
2012. febr. 2. 13:06
Köszönöm, ha túl leszek rajta leírom mit döntöttek a "Nagyok".De semmin nem fogok meglepõdni, lehet, hogy rehabilitálnak majd megtanítanak esetleg lábbal dolgozni,csak kérdés hogy itt Ócsán mit?
1271. bubinana (válaszként erre: 1270. - Banya51)
2012. febr. 2. 11:49

Drága Kata!!

Szorítok Neked..mást nemigen tudok..:(

1270. banya51
2012. febr. 2. 11:24

Hurrá én is megkaptam a "behívómat"!

1985.-ben százalékoltak le, akkor a III.csoport nem a legalacsonyabb volt. 1977.-ben egy doktornõ pillanatnyi emlékezetkiesésében elfelejtette, hogyan kell a vénás injekciót beadni. Ez a kis zavar a jobb kezembe került.Akkoriban úgy emlékszem a végtaghiánxy a legmagasabb kategóriák közé tartozott. Ettõl függetlenül a munkahelyemen pl az adókedvezmény miatt minden évben kérnem kellett a körzet orvostól egy igazolást az állapotomról.Vagy amikor gépjármüszerzési támogatást kértem ujra orvosszakértõi bizottság elé küldtek, mondván a régi elévült.Számtalan hasonló eset volt az elmúlt évtizedekben,de hála a számítástechnikai fejlõdésnek elérték, hogy akiknek végtaghiánya van és állapota végleges azt békén hagyják. Eddig mert most a III.csoport a legenyhébb.Kíváncsi leszek mit mondanak, van még két lábam, másra ugyan nem szorulok, de a folyamatos terhelés már a bal kezemet is megviseli.Elõre látom, hogy utiköltségeim meghaladják majd a 2-3000 Ft.-ot és majd megmondják, hogy minden marad a régiben. Teszik mindezt akkor amikor 54 éves párom 3 éve nem talál munkát épp kézzel-lábbal.

Mindezt akkor amikor egyéb területeken a pazarlás folyik. Nem látom, hogy a tisztelt képviselõink takarékoskodnának.Uram bocsá olcsóbb autó vinné a feneküket a parlamentig. A különbözõ gyüléseiket nem helyeznék ki valamelyik kellemes Wellnessközpontba, hiszen amit ott beszélnel meg arra ott van az Országház jópár terme elvégre azért tartjuk fenn.Sokat lehetrne rajtuk is spórolni, de egyszerübb minket elõvenni.

1269. tide6 (válaszként erre: 1201. - B25f783933)
2012. jan. 21. 13:23
Köszönöm, megnézem a jogi fórumot.
2012. jan. 21. 10:26

aki 2011.dec.31-ig nem töltötte be az 57. életévét, és III.cs. volt, jan-tól rehab.ellátás néven u.a. az összeget kapja, mint eddig is kapta, akkor is, ha 57. életévét jan.2-án ünnepli, de a felülvizsgálat után vagy rehab ellátást kap vagy rokk. ellátást:

Az ellátás havi összege 2012. március 31-ig felülvizsgálatot kért személy esetén:

a rokkantsági ellátás összege megegyezik a megállapítást megelőző hónapra járó ellátás összegével,

a rehabilitációs ellátás összege megegyezik a közfoglalkoztatási bér 40 %-val, ha foglalkoztatható (ÖEK=51-60%),

a rehabilitációs ellátás összege megegyezik a közfoglalkoztatási bér 80 %, ha a jogosult tartós foglalkozási rehabilitációt igényel (ÖEK=31-50%).

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook