Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


67. supin
2008. febr. 8. 07:47
otis! tele van a hócipőm az ilyen szöveggel. Hiszem ha látom azt a nagy lemondást
66. otis (válaszként erre: 65. - 0148b688d6)
2008. febr. 8. 07:45
akkor félreértettem, amit írtál
2008. febr. 7. 14:52

1./ Utálom ha valaki általánosít. Lilu ezt tette., előbb járt a szája,mint az agya.(azért annyit mondhatott volna,hogy tisztelet a kivételnek, ezt egy jó modorú ember hozzátette volna a helyében).

2./Valamit félreértettél: soha nem állt a rokkantparkolóba és nem is fog.(Én ilyet nem írtam,hogy ott áll., ld.lejjebb). Nála ez elvi kérdés.

64. otis (válaszként erre: 63. - 0148b688d6)
2008. febr. 7. 08:41
De ha látja, hogy mások jobban rá vannak szorulva, akkor miért akartál írni annak a műsorvezető hölgynek? Miért áll a párod mégis nagy fekete dzsippel a rokkantparkolóba? Ezt nem értem...
63. 0148b688d6 (válaszként erre: 61. - Supin)
2008. febr. 6. 21:37

Sajnos nem, teljesen átlagos családmodell vagyunk.

A férjem (meg persze én is) úgy vagyunk vele, ha tudunk segítünk. több hajléktalan becsenget nap mint nap, adok nekik kinőtt ruhát, cipőt, van,hogy összekészítek egy kis csomagot (liszt, cukor, olaj, konzerv)és azt adom nekik. Meg 200.-Ft-ot. A 200.-Ft nem sok pénz, de annak,akinek annyi sincs talán 1 napi élelmet jelent. A fiaim is adnak az utcán kéregetőknek, az ő lehetőségükhöz mérten.

Hát az én uram,amíg járni tud,biztosan nem vált ki semmit. Ő úgy gondolja, mások sokkal jobban rá vannak utalva ezekre a juttatásokra,mint mi.

62. otis (válaszként erre: 61. - Supin)
2008. febr. 6. 14:28
Nem biztos. Teréz anya sem volt eleresztve, mégis sok mindenről lemondott mások javát szolgálva!
61. supin
2008. febr. 6. 13:32
Lizzike! Ha nem váltotta ki a férjed ez azt jelenti,hogy jól vagytok eleresztve anyagilag!!
60. supin
2008. febr. 6. 13:30
RLindi!! Igazad van.. Én már sajna 18 éve vagyok rokkant. Most leszek 54 éves. Nem féltem soha a felülvizsgálattól. Mára már véglegesítettek..
59. régiember (válaszként erre: 58. - Otis)
2008. febr. 6. 12:16
Dicséretet és elismerést vár azért, amiért a férje ilyen mártír módjára viselkedik.
58. otis (válaszként erre: 56. - 0148b688d6)
2008. febr. 6. 10:33
És ez téged felbosszant? Ezért nem vagy csendben? Még mindig nem értem. A férjed viselkedését értem, csak a felháborodásodat nem.
2008. febr. 6. 08:36
Én kiváltottam, mert vannak olyan időszakok,amikor csk két könyökmankóval tudok járni,"amúgy elég egy bot"és bizony ilyenkor még egy méter megmászása is szörnyű kínokkal jár.
56. 0148b688d6 (válaszként erre: 51. - Otis)
2008. febr. 5. 17:17

A férjem szándékosan nem váltotta ki. Minek, amíg másnak a kocsiból a tolószékbe kell átemelnie magát,hogy be tudjon vásárolni, addig ő csendben marad és hálát ad a jóistennek,hogy ő egalább járni tud. Nem egy utánajárós fajta, csendbn marad.

II.fokozatú rokkant.

55. win
2008. febr. 5. 14:32

Elég rossz a kédés megfogalmazása. Szerintem.


A rokkantsági nyugdíj meegállapításánal szigorú törvényi feltételek vannak. Aki ezeknek megfelel, az jogosult rá. (És most megkérek mindenkit, ne essen nekem, hogy hányan fizetik le a szakértőket, mert ez nem ide tartozik.)

Az orvosszakértői bizottság (vagy bírósági szakaszban az igazságügyi orvosszakértő), amely (aki) megállapítja a rokkantság mértékét, dönt arról is hogy a rokkantság -véleménye szerint- mely időpontig áll fenn. Ez lehet 1 év, 2 év, 3 év, 5 év, vagy végleges. Akinek nem véglegesen állapítják meg a rokkantságát, azt a megállapító határozatban tájékoztatják arról, hogy hány évig jogosult az ellátásra, illetve az esedékesség időpontjában intézkednek a felülvizsgálatáról.

Ez nem ad hoc jelleggel történik és nem egyszerre hívnak be minden rokkantnyugdíjast felülvizsgálatra.


Ezen kívül, amennyiben a nyugdíjas úgy véli, hogy állapota rosszabbodot, az előírt felülvizsgálati időpont előtt önmaga is kezdeményezheti újabb orvosszakértői vizsgálat elvégzését.

54. otis (válaszként erre: 53. - RLindi)
2008. febr. 5. 14:16
Tiszta sor! De honnan lehetünk abban biztosak, hogy majd most hiteles lesz az eredmény. Ki biztosítja az objektivitást??
53. RLindi
2008. febr. 5. 14:15
Szerintem jogos. Aki tényleg r.nyugdijas annak ez nem árt,aki meg nem az az amugy sem érdemli meg azokat a jogokat amit kapnak.
52. otis (válaszként erre: 50. - 0148b688d6)
2008. febr. 5. 14:14
Megkérdezhetem, hogy mit jelent, ha valaki 67%-ban rokkant? Csak azért, mert a fokozatokról nem sokat tudok, a párom azt hiszem 95 %-os. De most meg fogom kérdezni tőle.
51. otis (válaszként erre: 50. - 0148b688d6)
2008. febr. 5. 14:13

Nem értem, miért vagy felháborodva.

Azért mert nem váltotta ki a férjed, ami jár neki?

2008. febr. 5. 08:20

Legszívesebben kitéptem volna azt a pár szál haját a Liliunak !

At mondja egyik reggel az rtl-en: sokan fekete lesötéttett dzsppel beállnak a mozgássérült parkolóba. Őt ez mennyire felháborítja.(Engem is).

A következő a helyzet: a férjem 67%-os rokkantnyugdíjas annak ellenére,hogy fekete lesötétített dzsippel jár (ami az enyém), soha nem váltott ki parkolókártyát és semmilyen"jogot" nem használ ki,ami egyébként járna neki.

Akartam írni ennek a kis hülye beképzelt, beszélni nem tudó libának, de sajnos nem lehet a honlapjukon.

2008. febr. 5. 08:13
Környezetemben van olyan,aki jogtalanul kapta meg a rokkantságit,és aki valóban beteg,éppen nem tolószékben viszik be a bizottság elé,mégis úgy ítélték meg,mint aki nem szorul rokkantságira.Nem igazán igazságos...mert az ilyennek tényleg nehéz munkát vállalnia,hisz még az egészséges emberek se nagyon kellenek már dolgozni...Az a baj,hogy ez a felülvizsgálat sem lesz igazságos...
2008. febr. 5. 08:06
Én is ismerek olyan házaspárt akik mind ketten levannak százalékolva.A rendszerváltás előtti mukahelyét felszámolták,erre ő leszázalékoltatta magát,de a fura az egészben az,hogy ugyan azt a munkát végi mint azelőtt,csak vállalkozóként és nem 8órában, hanem 24-ben.Hívatásos gépkocsivezető,és kérte a mozgáskorlátozottságot jó mondta a doki,de el kell venni a hívatásos jogsit.erre azt mondta,inkább lemond a mozgáskorlátozottságról,csak dolgozni tudjon.Azóta több millcsit megkeresett a rokkantnyugdíjja mellet nem fura ez szerintetek vagy én vagyok csak írígy ??????
2008. febr. 5. 05:29
Mindenhol azok miatt vannak a megszorítások,akik sumákolnak,csalnak,átvernek,stb.A biztosító is a becsületeseken hozza be a kárát,amit a csalóknak kifizet,a parkolásikártya is megvehető,láttuk a TV-ben,a parkolási díjak meg már olyan magasak,hogy lassan nem érdemes bemenni a városba.Nézd meg a bevásárlóközpontok parkolóit,sokszor bolyongok hosszú perceket,mert elfoglalnak minden helyet azok,akiknek nem is lenne szabad ott parkolni.A rokkantnyugdíj ugyan úgy megvehető volt,mint más,pénzzel mindent el lehet intézni,legalább is nálunk,de meddig ?
2008. febr. 3. 09:15
Miért ne...?
2008. febr. 1. 13:06
igen.
44. otis
2008. febr. 1. 12:49

Én ezt a problémát egyáltalán nem a kisebbségben látom.


A probléma kettős:


1. A rokkantsági parkolókártya kiállítását háziorvosok végzik. Nem szükséges szakemberhez fordulni, bemész a dokihoz, mosolyogsz, vagy fizetsz és megkapod. Ezek után ott parkolsz ingyen és bérmentve, ahol csak kedved tartja, akár az út szélén is megállhatsz. Tehát akinek ilyen kártyája van, az nem fizet az államnak, nem fizet az önkormányzatnak és a különböző civil cégeknek parkolási díjat. Ez nagy kiesés!!! Na, EZÉRT van a felülvizsgálat, nem pedig a 2. ok miatt.


2. Akinek parkolókártyája van, az beállhat a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyekre is, kiszorítva ezzel a rászorulókat.


Ami a legnagyobb poén, hogy az állam a 2. okot lebegteti, de valójában az 1.-ről van szó.


Az elmúlt évek tapasztalatai alapján kijelenthetem, hogy sosem olyan autó áll a mozgáskorlátozott parkolóban, akinek a szélvédője mögött legalább a kártya ki lenne téve.

2008. febr. 1. 06:42
Engem az bosszant ,hogy az összes kisebbségi,aki soha nem dolgozott,mind le van százalékolva,meg az összes alkoholista,aki most is a kocsmába viszi a rokkantnyugdiját.Én végig dolgoztam 38 évet,és nem a piálásba rokkantam bele.Mondtam a dokinak is,hogy kisebbségi már nem lehetek,de már komolyan foglalkoztat a gondolat hogy elkezdek inni.Csak utálom a piát.Itt már régen mi vagyunk hátrányos helyzetüek,ha komolyan utánna gondoltok.Tisztelet a kivételnek,mert én is ismerek olyan kisebbségieket akik normálisan dolgoznak hosszú évek óta.
42. spinneli (válaszként erre: 39. - Sanda)
2008. febr. 1. 00:24
tévedsz a rokkant nyugdíjazást az utóbbi 5 évben alaposan megszigorították, most tt lesz az alaklom az alapos régebben rokkantosítottak felülbírálására is.
2008. jan. 31. 22:26

Otis: ez a leírás pontos és helyes, csak az a röhejes az egészben, hogy a rokkant parkoló, ahová beálltunk kb. 10 méter (+/- egykét méter), és mi voltunk az egyetlenek, akik beparkoltunk oda. A két tahónak meg szemet szúrt.


Én általában ha rosszabb napjaim vannak, könyökmankóval járok, de most ezeket is odaadtam a szomszéd hölgynek, aki vesetranszplantáción esett át, és valamiért nem tud rendesen közlekedni, mert valami lett a gerincével is. Én inkább vállalom az egy-két napos sántítgatást, csak hogy neki kényelmesebb legyen kicsit.:)


Amit még el szeretnék mondani, az az, hogy hasonló cipőben járok Smudlaagi54-gyel.

Bal bokámat elmerevítették, ami önmagában nem hangzik olyan nagy élménynek, de balesetemkor eltört a bal combom, a jobb bokám, a bal csípőcsontomból lepattant egy darab, eltört a jobb könyököm és a bal kulcscsontom is. Szeretnék dolgozni, mert szeretnék segíteni a páromnak és a saját kis családomnak boldogulni, de valahol mindig fájdalmat érzek, ráadásul 9 év tetoválás után gyakran a kezemben ízületi gyulladás lép fel. De ez az egyetlen dolog, amihez értek... Nem is érdekelne mindez, csak lenne valaki aki akármilyen szaros munkára felvesz.

Kisfiamért és a páromért bármit megtennék.


A segélyért többet nem fognak szívatni, az biztos. Dugják oda maguknak, ahova nem süt be a nap!!! Talán még egyszer megpróbálom, de nem tudom.


A bal bokámban jelenleg is benne van két csavar, ami az egészet összefogja. Minden nap megvan a veszélye, hogy elindul egy folyamat a csontjaimban, ami konkrétan azt jelenti, hogy a csavarok körül elkezd elfolyósodni a csontom. Dokim már évekkel ezelőtt ki akarta venni, de végülis arra a döntésre jutott, hogy nem mert kockáztatni. Ugyanis csavarok nélkül ha rosszul lépek, vagy esek, netán valaki belém rúg, vagy bármi más, olyan szinten sérülhet a csontom, hogy a lábamat amputálni kellene.


Tehát csavarokkal, vagy nélkülük, egyremegy.

40. otis (válaszként erre: 39. - Sanda)
2008. jan. 31. 18:28
Már az is jó, ha segítesz annyival, hogy nem parkolsz olyan helyre, ahol a tolószékeseknek könnyebb lenne közlekedni. :)
39. sanda
2008. jan. 31. 16:56
Nem lesz ebből semmi,én megmondom előre.mi lesz a sok romával,akik ezrével vannak leszázalékolva,ezt ez a reformkormány nem hagyja,pedig de sokan vannak,akiknek semmi bajuk,csak megkapták,a többség meg eltartja őket,akinek nem inge ne vegye magára,elkelne egy kis szigor.
2008. jan. 31. 15:15

Orulok, hogy leirtatok, en eddig is figyeltem, ezutan meg jobban fogom.


Ettol fuggetlenul egyetertek meg mindig a felulvizsgalattal, mert tobb olyan embert ismerek, aki nem szorul ra es megvannak a kedvezmenyei, mint olyat, aki tenyleg raszorul. Valoban jo lenne, ha belulrol jonne, nem szankciok kellenenek, de valahol el kell kezdeni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook