Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1417. zsike07
2012. nov. 10. 22:20

Sziasztok.

Tudom nem lehet előre semmit tudni,de már nagyon izgulok.56 éves multam 17éve vagyok depressziós hullámzó állapotok,pánik.2005-ben volt 1 mélyvénás trombózisom.régi 50%-os vagyok,végleges.Állandóan szedek gyógyszert.Szerintetek mire számithatok!

Menyi idővel hamarabb értesítenek ha menni kell a bizotság elé!

1416. Ncilány (válaszként erre: 1415. - F9811ae891)
2012. nov. 10. 08:09
Beérkezett leveleidet nézd meg, írtam privát..
1415. f9811ae891 (válaszként erre: 1414. - Ncilány)
2012. nov. 9. 23:56
+..? Hát ez meg ugyan mit jelent? Én nem értem az ilyen rejtvényeket.
1414. Ncilány
2012. nov. 9. 20:25
Félek hogy az a cél, minél hamarább +..
2012. nov. 9. 18:50

Úgy vélem, nem költséghatékony mindenki, még a súlyos fogyatékos emberek felülvizsgálata is, mert felesleges, látható érzékszervi hiányossága van,....


De akik jogtalanul vannak a rokkant rendszerben, nos, CSAK azokat ellenőrízzék.

Bár aki le tudta fizetni a rendszerben lévőket, akik döntenek ügyében, az most is meg tudja tenni, vagy kapcsolataival. Nem gondolod?


Még egy észrevétel: nem magát rokkantosította valaki, hanem orvosok, és a Bizottság szakvéleménye alapján hozzák a határozatot a Hivatalban. Tehát hogyan került a rendszerbe a szerinted jogtalanul nyugdíjas? Te tudsz ilyenről konkrétan? Nos, akkor azt az embert kell ellenőrizni, és azokat, akik a rendszerbe juttaták. Lehet, hogy éppen azok nem kerülnek be, akik jogosultak a paraszolvencia miatt.


De azzal egyetértek, hogy a közpénzt számolatlanul utazásra, egyéb saját érdekre költőket, bevételeiket titkolókat, stb.kellene vizsgálni és nem a rokkant embereket, rajtuk nem lehet nagy költséget megtakarítani, mert belehalnak.

Az pedig nem lehet cél, ugye.

1412. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - 94f5071827)
2012. nov. 9. 14:45

Vannak visszaélések, ez vitathatatlan. Vizsgálják csak ki kik azok, akik jogtalanul veszik fel a nyugdíjat.

Ugyanakkor azt is kivizsgálhatnák már egyszer rendesen, hogy hová lesznek a milliárdos sikkasztások... Mert az több pénzt visz el, mint azok, akik jogtalalnul igénylik a rokkantsági nyugdíjat!

2012. nov. 6. 21:08

Minden szakorvostól részletes jelenlegi állapotot igazoló (1-3 hónapon belüli, de minél frissebb, nem a 2010-től, mert az sok, és nem jelenlegi állapotot igazol, hanem kórtörténet) véleményt, javaslatot (tehát diagnózis, kezelés, mi várható, prognózis is tehát,....

Háziorvostól az egészségi állapotot igazoló több oldalas is kell.

Sok sikert. Bár, inkább mindenki egészséges lenne!

1410. molli14 (válaszként erre: 1408. - Jóska58)
2012. nov. 6. 10:37
Utólsó felülviszgálat utáni leleteket!
1409. bubinana (válaszként erre: 1408. - Jóska58)
2012. nov. 5. 15:43

szia!

Minden betegségedről friss lelet!!!

Már nem azt nézik milyen beteg vagy...hanem tudsz-e még valamilyen munkát végezni...(

1408. Jóska58
2012. nov. 5. 14:42
November 16-án kell mennem felülvizsgálatra, 2008 óta vagyok rokkant nyugdíjas. Most mikori orvosi papírt vigyek? Kezdetektől, vagy csak 2010. utánit (akkor voltam felülvizsgálaton)?
2012. nov. 1. 08:48

Kedves Csirivirir,


Eddig is lehetőség volt felülvizsgálatra azok esetében, akiknél változás történt állapotában, ezt köteles volt bejelenteni, ha nem tette meg, akkor jogszabályt sértett, nos, ezeket az embereket kellett volna ellenőrizni, nem pedig mindenkit egy kalap alá véve általánosítva mindenkit felülvizsgálni feleslegesen (ráadásul egy más kategóriákat, feltételeket, értékeket tartalmazó komplex minősítési rendszerrel), mert ez előítélet, és elítélendő. Ez olyan, mintha valaki csaló zöldségessel találkozik vásárlása közben és akkor kijelenti, hogy minden zöldséges csaló. Helytelen.

Vajon a korrupt politikusokkal, képviselőkkel, vezetőkkel,...is így általánosítunk?


Az INDOKOLATLAN felülvizsgálatok helytelenek szakmailag, gazdaságilag, erkölcsileg.


Milyen logikátlan, szakmaiatlan, tömeges elszegényedést okozó az, hogy


2012. január 1. óta rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék és átmeneti járadék nem állapítható meg, helyüket a rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás vette át, és ezek egységes táppénzszerű ellátás körébe tartoznak.

Hivatkozás: 2011. évi CXCI.törvény


A rokkantsági és egyéb nyugdíjak tavaly év végéig a jogosult által megszerzett szolgálati idő, elért átlagkereset, valamint az egészségkárosodás mértékének figyelembe vételével állapították meg számukra.

Ez év jan.1-től a 2011. évi CXCI.tv. alapján az egészségi állapot mértéke határozza meg az összeget.

Ha az egészségi állapot mértéke változik, ennek megfelelően kell módosítani az ellátás mértékét.

Hivatkozás: 1997, évi LXXXI tv. 36/D § (5) és 31 § (3) és 1997. évi (X.6.) 168. Korm.r. 24 § (6).


Nem sorolom a 2011. évi CXCI.törvény hatásait, amely nem csak a sérült emberek életét változtatják meg, nyomorítják meg, hanem mindenki életére hatással van a nyugdíjrendszer átalakítása, a most fiatal, egészséges emberekre is, hiszen bárkivel, bármikor, egyik percről a másikra történhet baleset, ne adja Isten, amikor elvesztheti lábát, szemét, egészségét,...

És akkor hiába a pozíció, jó anyagi lét,....pl.tisztelettel említem Toller Lászlót.


Az említett törvény egyéb következményeit nem sorolom, hosszú.

De tény, hogy nem állapot javulásokról van szó, hanem a komplex minősítési rendszer feltételeinek változásáról, hogy mást jelent az, ami eddig volt. És szolgálati időt, ellátás teljes vagy részleges összegét veszít az érintett anélkül, hogy állapotában, körülményeiben javulás történt volna.


Erre lehet számítani sajnos.

Ezért fordult Ombudsman az Alkotmány bírósághoz ez ügyben is. Eredményét azonban reálisan kétlem.

Bár másképp történne.

2012. okt. 31. 21:59

Kedves Suerte,

nem lehet megjósolni, nem is akarom, mi várható bárki esetében.

Az előbb írtak szerint fel kell készülni. A Bizottság szakvéleménye alapján készül a Hivatal határozata.


Tény, hogyérdekes "gyógyulásokat" tapasztaltam, amikor a bizottság szakvéleményét (amely utóbbi szót sajnos sok esetben megkérdőjeleznék) olvastam, amit elküldött elektronikusan a határozattal az érintett, hogy mit tehet, s ennek alapján meg tudtam írni esetleges fellebbezését.

98%-kuknál fellebbeztünk. Az információk birtokában az érintett döntése.


Tény, hogy 100 %-os kerekes-székes rokkant személy 52 % egészségi állapot, nem rehabilitálható véleményt kapoott, ennek alapján rokkantsági ellátást soros felülvizsgálaton.

Ám az ezt megelőző 100% ÖEK helyett ez állapot javulást jelentett Hivatalnak, így az amúgy sem magas ellátásának összegét csökkentétették.


Másik esetben az ellátás összege nem változott, mert kategóriát nem ugrott: 57 éves 100% vak férfi (hiányzik szemgolyója) 90% egészségi állapot véleményt kapott soros felülvizsgálatán, nem rehabilitálhatót.

Kérdem én: miből gondolták, hogy javult állapota? Nem kapta vissza látását, nem végez kereső tevékenységet, 8 elemit végzett.

Tán fiatalabb lett, vagy lát vagy átképezhető, elhelyezhető, visszaadható szakmai munkaképessége? Vannak befogadó munkahelyek, megfelelőek, ahol a rehabilitáció foglalkozási rehabilitációval befejezhető, és van is ilyen valós munkahely?


Hát, nem sorolom az igen érdekes eseteket.

Egyszerűen érthetetlen számomra, és nagyon szomorú dolgok.

Teszem, amit tudok magamért, és mindenki másért,...mást nem tehetünk.

2012. okt. 31. 21:25

Kedves Kati,

hogyan viselkednek a felülvizsgálandó emberekkel a bizottság tagjai, ezt embere válogatja, és azt is, hogyan élik meg az érintettek. Mindez változó, orvos függő.

A hozzám fordulóktól tudom, akik segítséget kérnek az eligazodásban, s hogy mit tehetnek, mik a lehetőségek, s azok várható eredménye,...jogszabályi háttérrel alátámasztva.


A megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak ügyintézési folyamata:


Új jelentkezés, vagy felülvizsgálat esetén a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira vonatkozó igényt forma nyomtatványon kell előterjeszteni (NRSZH honlapon a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv linkjén, nyomtatványok). De ha e-mail megkeres valaki, szívesen csatolom.


Az igény benyújtása és az eljárás költség és illetékmentes.


A kitöltött és aláírt nyomtatványok a benyújtásával - az előírt mellékletek csatolásával – kezdeményezhető az eljárás:

o az egészségi állapotára, gyógykezelésére, rehabilitációjára vonatkozó összefoglaló adatokat tartalmazó, a háziorvostól, kezelőorvostól beszerezhető véleményt az egészségügyi ellátásról szóló zárójelentés(eke)t, ha korábban ilyen ellátás(ok)ban részesült. FONTOS, hogy a JELENLEGI ÁLLAPOTOT vizsgálja a Bizottság, ezért a szakorvosi vélemény, javaslat ezt szükséges igazolnia, és az állapotból eredő funkcionális képességeket vizsgálja NRSZH (a tevékenység akadályoztatása, nehézsége, ill. meglévő képességek megléte a munkaképesség szempontjából), erre helyezi a hangsúlyt, a kontextuális tényezőket is figyelembe véve a jogszabály értelmében, amelyek befolyásolják a munkaerő-piaci helyzetét érintettnek.

o amennyiben az igény előterjesztésekor foglalkoztatott, a foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatás orvosának (üzemorvosnak) tájékoztatóját a munkaköri feladatairól, a munkavégzés körülményeiről, kockázati viszonyairól, arról, hogy egészségi állapota alapján jelenlegi munkakörében tovább foglalkoztatható-e.


A nyugdíjbiztosító igazgatóság (július 1-től a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv a Kormányhivatalon belül, az első és másodfok is hozzájuk tartozik) a benyújtott igényt továbbítja a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalhoz (NRSZH), amely a megkereséstől számított 60 napon belül komplex vizsgálatot végez az igénylő egészségi állapotáról, szakmai munkaképességéről és a rehabilitálhatóságáról.


Az NRSZH a szakvéleményét megküldi a Hatóságnak. A bizottság (NRSZH) szakvéleményétől, álláspontjától a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv nem térhet el. A szakértő szerv véleménye alapján a Hatóság a kérelmet vagy jóváhagyja, vagy elutasítja.


Rehabilitáció, ellátások, foglalkoztatás, kedvezmények, akkreditáció témában készséggel válaszolok érintettként és rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként (ez a foglalkozási rehabilitáció koordinálása szervezeten belül és kívül, többek között).


Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket. Ezen ISMERETEK HIÁNYA HÁTRÁNYOS KÖVETKEZMÉNNYEL járhat, komoly lehet az anyagi veszteség.


Szakterületemen a fenti témában sok információ van saját honlapomon. bernath.julia@versenykepesseg.eu címen is várom készséggel kérdéseiteket, ha megtiszteltek.

1404. Ncilány
2012. okt. 18. 11:01
Gép az Pécsen még nem volt. Azóta változhatott ez is...
1403. Kat1
2012. okt. 18. 06:44

Jaj! Köszi, hogy írtál, eléggé kihalt volt a fórum, csak bízni tudtam benne, hogy valaki még ránéz!

Rengeteg mindent olvastam, többek között azt is, hogy nézik a kinézetet. De sajnos negatív értelemben. Ha normálisan felöltözik, megborotválkozik, kulturált a cipője, akkor már esélytelen??? Mert gondolom Te is erre gondoltál :(.

Azért az már biztató, hogy Neked nem volt rossz tapasztalatod velük viselkedésileg!

Azt is olvastam, hogy most már nem azt nézik, hogy ki hány százalékban beteg, hanem, hogy mennyire egészséges. Valami gépről folyt a szó?! Te erről hallottál valamit?

1402. Ncilány (válaszként erre: 1401. - Kat1)
2012. okt. 17. 20:05

Tavaly nyáron voltam, azóta sokat változott. Velem nem voltak " bunkók ". Ha először megy, a 10 vagy még régebbi orvosi leletet is vigye el.

De ha a körzeti dokitok idítja, elmond mindent, milyen papírok kellenek.

Biztosan téved ide olyan érintett akinek nagyon friss az élménye..

Pl az idén hallotam, azt is nézik, mennyire ápolt, csinos, ékszerek, stb.

1401. Kat1
2012. okt. 17. 11:23

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki volt-e közületek felülvizsgálaton? Hogy zajlott?

Nálunk a Párom betegsége miatt elindította a háziorvos a leszázalékolási cécót. Hogyan zajlik? Eléggé rossz rágondolni, hogy bunkók az emberrel. Nem tudom, mik lehetnek az esélyei?

Elég sok problémája van. A térdei szét vannak kopva, kétoldali gerincsérve van, szívritmus zavarai vannak, a bal szeme 70%-ban rossz, a jobb szeme 30%-ban, agyalapi mirigy daganattal műtötték.

Mindenről vannak orvosi papírjai, persze van közte olyan, ami már 15 éves, pl. a totál pocsék térdei, vagy a Gerincgyógyászati Klinikáról van szintén ilyen-olyan papírja.


Dolgozni nem tud, mert "öreg", 47 éves, állni nem tud sokáig, ülni nem tud sokáig, a kissé előredőlt pozitúrától 5 percen belül kikészül. Merthogy gondolt már arra, hogy elmegy biztonsági őrnek, sofőrnek, közértbe kasszásnak stb. Tök mindegy! Csak hát, nem vagyunk vele kisegítve, ha három napig melózik, aztán két hétig fekszik, mert nem bír megmozdulni :(!


Szóval, csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan zajlik egy ilyen kivizsgálás, felülvizsgálat, mit érdemes tudni, ha arra kerülne a sor!


Előre is nagyon köszönöm! Kati

1400. 25d4b44717 (válaszként erre: 1399. - Melindike)
2012. jún. 21. 19:55
Belekötnek mindenbe, hogy a vezírnek több maradhasson a zsebében.pfuj.
1399. melindike (válaszként erre: 1395. - Szildikó)
2012. jún. 21. 10:17

Az egyik ismerősömtől meg azt kérdezték, hogy:

- Ismeri-e a szomszédait?

- Szokott-e velük beszélgetni?


Az ilyen kérdéseknek ugyan mi köze van ahhoz, hogy rehbilitálható vagyok-e vagy sem?

És ahhoz meg ugyan mi közük, hogy tartozom-e vallási vagy más csoporthoz? Ezek a személyes, privát dolgok nem tartoznak vadidegen emberekre!

1398. b25f783933 (válaszként erre: 1397. - 0b3b9133de)
2012. jún. 14. 08:12
Annak marad a megállapitott ellátás / r. ellátás/ .
1397. 0b3b9133de (válaszként erre: 1395. - Szildikó)
2012. jún. 13. 22:41
Ês akit nem küldenek ãt a rehabilitãciòs szobãba?hanem a vizsgãlat utãn hazament.az nem kap semmit?
1396. 25d4b44717 (válaszként erre: 1395. - Szildikó)
2012. máj. 25. 23:44

Köszönöm, ez gondolom sokunknak hasznos olvasmány volt.


Kiderült,mennyire"emberien "intézik a bajbajutott lévő kisember dolgait.

Nem csalódtam a ""kedves vezirben""

1395. szildikó
2012. máj. 25. 18:43

a kötelező felülvizsgálatnál senki ne számítson semmi jóra.Az orvos teljesen normálisan,emberi módon kérdezgetett a betegséggel kapcsolatosan(de csak arra kíváncsi,hogy most!mi a panasza a betegnek)Aztán jön a fekete leves!!!a betegek nagy %-át elküldik a reh.szobába, ahol 3 fontos,de kimondottan unszimpatikus ember megállapítja,hogy ki rehabilitálható.Készüljetek a barom kérdések sorára.pl. a szociális?? szakember kérdéseitől voltam a legjobban kiakadva,felháborodva.

-milyen lakásban élünk,hányan

-milyen fűtés van

-hány kiskorú ill.kereső van a családban ( 80 éves édsapámat,akinek több krónikus betegsége van) potenciális családfenntartónak jelölték meg!!!

-hogyan közlekedek,háztartási munka stb.

- vannak-e barátaim, akikre számíthatok?????

-aztán a legjobb!!kapcsolódom-e valamilyen csoporthoz??? itt volt az,hogy nézem rá, mint egy hülye, nem tudtam,hogy ,mire kíváncsi.-pl.vallási csoport- mondta.hol vagyunk??? Csodálatos dolog,hogy a szociális helyzet is befolyásolja a felülvizsgálat eredményét.csodálkozni fognak,fogunk,hogy lesznek olyan régiók, ahol a férfi lakosság 70%-a rokkant

a rehabos úriember az asztalra "feküdve"arrogáns,lekezelő,nem ért dolgokat pl.miért kell egy epil.roham után aludni,miért nem a szakmában dolgoztam stb.... csupa,csupa jó!!

a 3. emberkéről kiderült,hogy csak egy tanú, -gondolon a korrupció- aki ült mint egy miss.kérdésemre félrecsapta a fejét, mint kiderült nem beszélhet. szép magyarország

eredmény 2 hónap múlva

mindenkinek sikert,legyetek bátrak és határozottak!!

1394. 25d4b44717 (válaszként erre: 1393. - F8db0709b8)
2012. máj. 17. 19:57

Szia.

Ennyi bajjal nem mertek.kitenni valószínű.

2012. máj. 17. 19:07

Sziasztok!

Én ma voltam felülvizsgálaton.

Azt mondta a doktornő,hogy 1 évre felvesz 43%-ról,50%-ra!

Addig rendbe kell,hogy jöjjek kezelésekkel meg ilyenek.Ha nem,akkor ennyi marad...

ez van!

2012. máj. 15. 13:15
Úgy érzed, senki nem hallja meg jogos panaszodat? Ne feledd: a rokkant is ember - csak ezt nem mindenki hajlandó tudomásul venni....(olvasd az ilyen címmel nemrég indult blogot - a linket a szabályok szerint nem adhatom meg itt.)
1391. 3532273647 (válaszként erre: 1383. - Pandnóra)
2012. ápr. 28. 20:25
Nekem tavaly járt le a rehab. járadékom,automatikusan felülvizsgáltak,40%-ot kaptam,megfellebbeztem,most 52%-os vagyok
1390. f8db0709b8 (válaszként erre: 1386. - Suerte)
2012. ápr. 28. 07:30

Szia!

sok jóra nem számíts...nekem 3 gerincműtétem szívbetegségem minden van,43%ot kaptam....most volt a 4.gerincműtétem,17én megyek felülvizsgálatra...de amiket hallok lehet el sem megyek.

1389. suerte (válaszként erre: 1386. - Suerte)
2012. ápr. 26. 15:58
Erre senkinek semmi tippje? :)
1388. sanyi641 (válaszként erre: 1387. - Szildikó)
2012. ápr. 26. 13:19
Szia én voltam ,sok jóra ne számits,leggalábbis eddig legjobb tudomásom szerint,nagyon sokat kiruktak, de ugy hogy még a kutyáknak is több joguk van mint nekünk.28000 ft a járadék 3 évig aztán,nemtudom bár lehet addig meg kell dögleni.Senkinek nem kellünk,munkahely nincs ,max 46000ft rehabos ha szerencséd van 4 orába,és ennyi.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook