Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek jogos a férjemtől ez a viselkedés, ti mit tennétek ebben a helyzetben? fórum

Szerintetek jogos a férjemtől ez a viselkedés, ti mit tennétek ebben a helyzetben? (tudásbázis kérdés)


2018. dec. 12. 18:29

Nézd ezt a mama nem köteles vigyázni az unokára.... Itt nem kötelességről van szerintem.

Az egészségügyi állapotot kort nézve aki még jól tartja magát igazán segíthet a szülőknek.

Nekem senki sincs aki segíthetne a részemről, van 1 anyósom dísznek... Persze a 150 km re lakó unokaira vigyáz mi kb 25 kmre vagyunk el se tolja a képét. Mindig azzal dicsekszik neki milyen jó volt fiatalon egész életében ott volt az anyja (egy házban éltek) vigyázott a gyerekekre bármikor sőt folyamatosan plussz még ő is főzött anyós helyett.... Van képe dicsekedni! Azt se tudja milyen az hogy az ember azt se tudja a munkát majd hogy oldja meg hogy senki sem segít stb.

Amúgy fizikailag jól van mint írtam messzire utazik például simán.


Szóval hányinger az ilyen duma nem kötelesség... Nem az de az unoka és a gyereke aki szeretné ha segítene kicsit.

2018. dec. 12. 07:06

Jogos, vagy nem jogos, érthető. Én sem verném örömömben a seggemet a földhöz, ha lenne egy ilyen "kötelező kikapcsolódás" amikor sem energiám, sem pénzem nincs rá.

Örülj neki, sőt, használd ki, hogy azt mondta menj te. Neked meg erre lenne most szükséged.

2018. dec. 12. 07:03

Már megint vihar egy pohár vízben...

Egyetlen drága Natikánk, menj el bulikázni, aptyuk meg addig otthon vigyáz a csimotára.

Van még kérdés? Nincs. Villany leó.

15. Bless the child (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 12. 06:57
Menj egyedül, en is elszoktam menni a férjem nélkül. Rád fér, addig se agyalsz a sok hülyeségen
14. Tryxia
2018. dec. 12. 06:10

Bocsánat, de miért is lenne a nagymama köteles vigyázni a gyerekre? Ő szülte, ő akarta? Kétlem. Az öregeknek van már elég gondjuk, lassan ők is gyerekek: esetlenek és gyengék. Én a nagyimon láttom, hogy mennyire kivan, ha az unokát ráhagyják. Velünk bátyámmal boldogult, mert én olyan voltam, hogy egész nap elvoltam a homokozóban szinte semmi dolga nem volt velem... De ezek a mostani gyerekek annyira figyelemhiányosak, annyira nem tudnak mit kezdeni magukkal... Ez a szomorú.

Én se vigyáznék olyan gyerekre, aki nem ért a szóból, mert nálam érvényesül a seggrecsapás, ha már a szülő képtelen kordában tartani.

A gond ezzel a hülye modern világgal van, hogy a gyerekkel bánjunk felnőttként... Persze mert egy gyerek érti az ok és okozatokat... Fel sem fogja ezért kell hogy mi szigorúak legyünk hozzájuk, hogy megtanulják vannak szabályok és következmények (ezt egy felnőtt normál esetbeb tudja)

De egy szó mint száz: Spannak igaza van. Akkor ott a férj vigyázzon a gyerekre.

13. spann (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 11. 22:29
Sajnos az anyós nem köteles vigyázni az unokájára, de ha a férjed azt mondta, menj el egyedül, akkor ő talán vállalhatná a gyereket, nem?
12. gabbbicica (válaszként erre: 9. - Nati45)
2018. dec. 11. 22:26

En biztosan nem eroltetnem a dolgot. Gondolom a férjednek is ez a baja, hogy nem szeretne konfliktust az anyjaval.


Keressetek fizetős babysittert egy délutánra, és menjetek pl moziba. Az is kikapcsolodás.


Vagy csináljatok a gyerekkel is élvezhető programokat pl fürdő, wellness


Vagy menj egyedül a buliba.

2018. dec. 11. 22:11
Nem tudom, hogy oldanátok meg, ha a férj és a feleség szülei is 300 km-re élnének?
10. 3526824478 (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 11. 22:04

Mintha az én életem olvasnám....

Hallod ott is van nagyi de minek??? A gyerek azt se tudja van nagyanyja szinte. Mi se tudunk sehova se menni majd ha oviba megy azidő alatt addig semmi.

Szívás de ez van.


Az anyósom ássa el magát szégyen nagymama

9. Nati45 (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2018. dec. 11. 21:38
Az a baj hogy későn lenne a buli.És olyankor már nehéz lenne béby szittert találni.A rokonokra meg sajnos nem igazán tudunk számītani.A párom kis lányàval se tölt sok időt de még is azt el vállalják értem én hogy nagyobb de a kis lánnyal se szoros a kapcsolatuk ritkán látják
2018. dec. 11. 21:37

jesszusom,ezt igy éjszakára,

elzsibbadt az agyam,

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 11. 21:23
Igen, jogos. Legalább ő gondolkodik a családban!
6. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Nati45)
2018. dec. 11. 21:00

Ezt mar kiveséztük egyszer.


Más vigyázni egy 8 évesre, aki leül tévézni, rajzolni, olvasni elvan, mint a befőtt kb.


És más vigyázni egy kis felfedező 2 évesre, aki felmászik mindenre és nem érti még, hogy nem szabad.


Gondolom, ha valami baj történne, te lennél a legjobban felháborodva, hogy miért vállalta el.


Az én anyósom 74 éves, és nem hagyjuk rá a 15 hónapos fiamat, de nem is vállalná. Mert nem tud utána szaladni, nem tudja felemelni, hogy kicserélje a pelenkáját, betegye az etetőszékbe, átöltöztesse.


És nekem nem ér annyit egy kikapcsolódás, hogy arra jöjjek haza, hogy összetörte magát s gyerek.


Plusz ha alig tölt nálatok időt az anyósod, nem valószínű, hogy olyan jóban vannak a gyerekkel, hogy szívesen elmarad vele.


Babysitter, ismerős, barát nem tud rá vigyázni pár órát?

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 11. 20:59
Addig örülj, amíg enged.
4. Nati45 (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2018. dec. 11. 20:52
Azt mondja beteg de vidzomt a nagyobbik unokát vállalják minden héten sőt azt is hogy ott aludjon de viszont a fiamat már nem mert azt mondja beteg
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. dec. 11. 20:49

Ha nincs kedve menni, úgyse erezné jól magát akkor se, ha elcibálnád magaddal.


Elolvasni is sok volt, végig úgy éreztem, hogy szívja le az energiám.


Mi az oka anyósodék viselkedésének?

2018. dec. 11. 20:27
Arra lennék kiván si ti mit tennétek vagy hogy viszonyulnátok ezek a kijelemtései után hozzá
2018. dec. 11. 20:26
Közös ismerősök meg hìvtak hétvégén bennünket egy kicsit kikapcsolódni.A férjemnek emlìtettem,hogy jó lenne el menni,szeretnék mivel a kis fiunk amióta meg született egyszer sem volt lehetőség kikapcsolódni.Mert mindig valami közbe jött.Sőt az is egy fő probléma hogy anyósom a kis fiunk nem szìvessen vigyázza.Csak a férjem első házasságából született lányát.A férjem azt vàgta a fejemhez,hogy el mehetek magam is kilapcsolódni mert ő fáradt lessz mivel rokonokhoz megy segītkezni az nap délelőtt.Meg a pénzre fogta hogy most nem állunk úgy anyagilag de hozzá teszem nem is drága a belépőmNekem nagyon rosszul esett hogy ilyeneket mondott.Mivel tudja hogy alapból rossz ez hogy nem birunk egyáltalán kicsit se kikapcsolódni.És ő igérte meg pedig még régebben hogy majd változtatunk ezeken a dolgokon.Hogy kicsit többet el,járjunk kikapcsolódni.De nem,úgy nézki.Meg anyósomék is érdekesek hogy csak a lány unokát akarják vállalni a fiam viszont nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook