Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek is valami nagyon megváltozott? fórum

Szerintetek is valami nagyon megváltozott? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
35. d5bae51d10 (válaszként erre: 34. - D5bae51d10)
2018. dec. 20. 15:27
Tehát nem a telefonos elérhetőséged megszüntetésére gondoltam.
34. d5bae51d10 (válaszként erre: 31. - Piroska52)
2018. dec. 20. 15:26
Arra gondolotam Piroska, hogy sokakat annyira beszippant a virtuális világ, hogy elvesztik a kapcsolatot a valósággal. A "kikapcsolod" azt jelenti átvitt értelemben, hogy nem nézegeted állandóan jött-e lájk a Facebookon, vagy valami a Mesenger chatten. Bocs, nem konkrétan rád gondoltam, általánosságban akartam fogalmazni.
33. d5bae51d10 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. dec. 20. 15:24
Szerintem nem nekem írva is betaláltál megint. Miért nem lehet egyszerűen csak véleményt írni személyeskedés nélkül?
32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Piroska52)
2018. dec. 20. 15:21

Igen.

Egy időben azt mondtuk, régen is sok fura ember volt, csak nem tudtunk róla.

Vajon mennyi a troll valójában, ha a Hoxűra ennyi jut belőle?

(A stílus azért árulkodó, sok hülyeséget vetnek itt fel azonos stílussal.. )

31. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. dec. 20. 15:20

az élt nemott kezdődik hogy kikapcsolod az okostelefont,

az összes gyerekem frászt kapna,ha nem tudna elérni,

2018. dec. 20. 15:19

épp most találtam egy ,,,gyöngyszemet,,,

miszerint felháboritó hogy a mama a saját házának konyhájában kávézgat reggelente,a postásasszonnyal meg a szomszédasszonnyal,

na ezek verik ki a biztositékot,

29. Guruljka (válaszként erre: 22. - Globus)
2018. dec. 20. 15:12

Most Neked válaszolva írom, pedig arról jutott mindez eszembe, amit a 23-ban Szederke írt.

Ha ugyanis közvetlenül az ő hsz-ére írok, kiakad, privit ír, hogy szakadjak le róla, holott bizisten legkisebb dolgom is nagyobb annál, hogy őt zaklassam.


"Az élet ott kezdődik, ha kikapcsolod az okos telefonod.."- írja.

Nekem nincs okos telefonom, de mindenki rá akar beszélni. Pedig nem mászkálok annyit, hogy magammal kelljen vinnem az internetet.


Most akkor én élek vagy nem élek? :D Nincs mit kikapcsolnom.

Lehet, hogy igazam van, de lehet, hogy nincs. Tényleg keveset mozgok, naphosszat itt ülök, de elsősorban a munkám előtt.

Ezért nem is tudom felmérni, mennyiben változott a világ, de egy másik portálon vannak régi ismerősök, akik változatlanok, csak koruknál fogva a bajuk több.

A fiatalok? Talán egyszerre akarnak mindent. Vagy keresik a világban magukat.

Azt hiszem, a szülőkkel való kapcsolat is más manapság. Akik ma szülők, azok már a zűrös politikai és gazdasági viszonyok között nőttek fel. Az sem lehetett könnyű.

28. unom
2018. dec. 20. 14:58
Azoktól kérdezném, akik a mai fiatalokon sopánkodnak: ők mindenben ugyanúgy gondolkodnak, mint a szüleik korosztálya? Úgy is viselkednek, öltözködnek?
2018. dec. 20. 14:57
Én már kb 8 éve vagyok itt.Más lett az arculata,de az emberek "nők" ugyanazok maradtak.Van pár ismerösöm itt,akit innen ismerek, akár személyesen is.
26. Ildi
2018. dec. 20. 14:52
Aug óta, másik portálról jöttem. Én azért mert megkedveltem itt pár embert:)
25. Idhikai (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 20. 14:39
AZ eleje óta itt vagyok kisebb-nagyobb kihagyásokkal, más nickeken. Ég és föld a 10 évvel ezelőtti és a mostani Hoxa. Tartalmas fórumok voltak, tartalmas hozzászólásokkal. Sok humor, nevetés! Találkoztunk is olykor. Nem tudom, mikor történt a változás... de persze én is változtam. :)
2018. dec. 20. 14:20

2016 május óta vagyok itt,

matrica csere miatt jöttem,itt ragadtam,

sajnos a világ nagyon rossz felé halad,

sok ostoba ember van a földön,

sok az ostoba fóruminditás,nem részletezem,

vannak itt egy páran akik tudják melyek azok,

tényleg kiverik a biztositékot,

van olyan ahol jokat beszélgetünk,és ha valaki napokig nem jelentkezik aggódunk érte ,mi történhetett,

23. d5bae51d10 (válaszként erre: 22. - Globus)
2018. dec. 20. 13:01
Szerintem mi emberek változtunk meg az internet hatására. Sokan keverik a virtuális világot a valósággal. Pedig az élet ott kezdődik, ha kikapcsolod az okos telefonod. Túl nagy jelentőséget tulajdonítunk virtuális ismeretségeknek, pedig hamar elillannak. Persze azért vannak maradandó barátságok is.
22. globus (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2018. dec. 20. 12:53
Bezzeg neten: "szétvágom a fejed, köcsög", "szakadtál volna anyádba, csíra, ge.ci", "rohadjon rá a műanyag lakat" stb... még a szelídebbekből. Semmilyen körülmény nem indokolja, hogy kivetkőzzünk emberi mivoltunkból.
21. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 20. 12:38
December 1 óta vagyok tag. Addig nem volt Hoxa regisztrációm. Én igazából azért jöttem ide, mert szeretnék hozzám hasonlóan meddő nőkkel beszélgetni. Egészen megszerettem az oldalt, más sok témát nyitottam és sok témàhoz szóltam hozzá. Egy nő megpróbált belém kötni, de a moderátor hamar segített és lekorlátozta. Nekem tetszik az oldal.
20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2018. dec. 20. 12:10

Nem emlékszem, hogy mennyit lehetett indítani, mert én nem indítottam.

De, hogy manapság egy új regi rögtön ezzel kezdi, agyamra megy már! Káosz lett itt, nem is kicsi. :(

Az jó, hogy találtál itt barátnőt! :)

19. Pasionella (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2018. dec. 20. 11:58

Nekem tizen év alatt ez a második regisztrációm, egyszer én is besokalltam. Eleinte nagyon sok jó embert megismerhettem, akkoriban még titkos naplót se lehetett létrehozni, valahogy könnyebb volt kapcsolatot teremteni itt.

Aminek nagyon hálás vagyok Hoxá-nak az az, hogy itt ismertem meg egyik legjobb barátnőmet és virtuális barátságból igazi barátság lett, immmár sok sok éve :-)


Egyébként régen csak napi 1 fórumot lehetett létrehozni nem? Abból kifolyólag, hogy naponta többet is lehet így átmegy ilyen gyakorikerdesekben, illetve ha jól emlékszem friss regivel nem lehetett azonnal fórumot kiírni.

2018. dec. 20. 11:54

Én már több néven voltam itt. Amikor elegem lett, leléptem. :)

A kezdeteknél jobban szerettem itt lenni, mert többen voltak, akikkel jókat beszélgetni, vitatkozni. Nem veszekedni, de azért előfordult ilyesmi is. Voltak olyan témák, amiket később kitöröltek, pedig ott röhögtünk a legtöbben és a legtöbbet.

Manapság minden agyatlan kérdésről új fórumot lehet indítani 1001x. Utálom. Rengeteg az értelmetlen, pontszerző fórum. Mire találok értelmeset, elmegy az egésztől a kedvem.

Az emberek pedig sokat változtak, és ennek nyomós oka van. Eldurvult sok minden, és itt is, mint mindenhol, meglátszik.

Nem mindenhol lettek az emberek rosszindulatúak, de mifelénk sokan, úgy általában. Elégedetlenek az életükkel, nem találnak kiutat. A gyerekek pedig olyanok, amilyenre neveljük őket, amit látnak maguk körül.

A világ (portál) pedig olyan, amilyenné tesszük.


“A lélek sugárzása

Széppé varázsolja az embert.

Az ember szépsége

Összhangot teremt a házban.

Az otthon összhangja

Rendet teremt a hazában.

S ha az országban rend honol

Béke köszönt a világra.”

(kínai közmondás)

2018. dec. 20. 11:25
Pl hoxa... itt is mindent írunk, névtelenül, arc nélkül...így volt amióta a hoxa létezik, mégis jóindulatú hozzászólások voltak. Mindig voltak olyan fórumok amelyek kiverték a biztosítékot, bár lehet nem ennyire :-) rég volt már, nem tudom pontosan. De miért van ennyi provokáció? És az emberek miért támadnak egyből?
16. Pasionella (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2018. dec. 20. 11:21

Többet tudnak megadni, többet várnak el...


Nem tudom mikor lett alap pl, hogy anya-apa biztosítson a gyerekének pl iphonet mert megérdemli címszóval...nem tudom nekem ez furcsa. Nyilván adott helyzet megkívánja de nekem sajnos nem igazán tetszik ez az egyre inkább csak a látszatról szóló világ.

15. Hoxa (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2018. dec. 20. 11:19
Szemtől szemben 99.9% semmit sem merne szólni.
14. Pasionella (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2018. dec. 20. 11:18

Eszem ágában sincs elszigetelni de sokkal jobban örülnék neki ha egy olyan világ várná amelyben ennyi rossz impulzus nem érheti.

Lehet régen is ennyire "rossz" volt csak nem volt minden kimondva, ebben valóban lehet valami.


Az emberi alap "rosszindulatot" pl facebook-on tényleg nem tudom megérteni, valószínűleg annak köszönhető, hogy írásban mindenki azt mond ki amit akar.


De ne csak a virtuális világról legyen szó. Én nap mint nap látom a változást az embereken. Nem igazán segítőkészek és alapjáraton türelmetlenek.

Most év vége közeledtével pedig jó páran egyenesen kifordulnak önmagukból.

13. Pasionella (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2018. dec. 20. 11:15

A facebook-ot már meg se említettem! Olyan szinten rosszindulatú lett a világ, hogy szinte csak arra várnak mikor rúghatnak a másikba.

Régen ezt csak úgy nem engedhetted meg magadnak.

Persze régen nem volt ennyi forrás hozzá, hiszen szemtől-szemben az emberek gyávák, könnyű valamit leírni, az írás mögött adott helyzetben csak a felhasználónév van, vagy egy fotó.


Nem tudom eldönteni mitől lett olyan a világ amilyen...miért lett minden szabad. Én szigorúbb szabályok között nőttem fel, mégsem engedek meg magamnak a neten sem mindent, határ nélkül.

12. sanyinak (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2018. dec. 20. 11:13

A mai szülők többet tudnak megadni a gyerekeiknek mint a korábbi generációk szülői, így többet is várnak el tőlük.


Ha a jövendő gyermekedet elszigeteled ettől a világtól, akkor kellemetlenül fogja érezni magát, mert itt kell majd élnie.


Bizonyára régen is voltak tiszteletlen fiatalok, csak arról korábban nem lehetett értesülni, mert nem volt rá lehetőség.

11. Hoxa
2018. dec. 20. 11:12

Nem a fiatalokkal van baj. Ők már ebbe nőttek bele. Azzal a korosztállyal van baj, akik szigorúbb szabályok közt nőttek fel, most meg azt hiszik, az interneten bármit lehet, határ nélkül.

Engem ledöbbent, hogy a facebookon sokan még saját névvel, fotóval is mit még nem engednek maguknak pl. egy helyi csoportban.

10. Pasionella (válaszként erre: 8. - Banános Zselé)
2018. dec. 20. 11:05

Jobban le vannak terhelve ez tény.

Közvetlen környezetemben látom, hogy nem minden esetben tudják megvédeni és látom mennyire figyelnek rá, nagyon, és mégis a környezet bizonyos mértékig eltudja vinni.

2018. dec. 20. 11:05

2009.február 3 óta ..ezzel a Nick nêvvel...

Előtte 2 êvig voltam itt,de viták már akkor is voltak,engem is kicsináltak,pedig nem trollkodtam,csak leírtam mit gondolok.Versenyeztettêk a gyerekeket,kinek ügyesebb,ha le volt maradva már szidták anyukát.

Engem azért piszkáltak mert naponta csináltam kaját a kicsinek,nem értettem boltival és had ne soroljam.


A mostani regnêl nem írok nagyon babás fórumba,de találtam igaz barátot,több emberrel beszêlgetek Hoxa oldalon kívül is

Túl sok a rosszindulatú ember a portálon és megkockáztatom,hogy ezek mind dupla regesek,lehordani jönnek a másodlagos nevükkel,meg okoskodni,hulyiteni a népet!


Igazából játszani jövök meg 1-2 fórumon cseverédzni :)

8. Banános Zselé (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2018. dec. 20. 11:04
de mai gyerekeknek sokkal többet kell tanulni mint régebben, a gyerekedet megtudod védeni ha oda figyelsz rá
7. Pasionella (válaszként erre: 5. - Sanyinak)
2018. dec. 20. 11:02

Ezzel nem tudok egyetérteni teljesen, mert ok, hogy változnak a trendek... és vannak dolgok amihez alkalmazkodnunk kell.

Én konkrétan tartok tőle ha majd lesz gyerekem, hogyan fogom tudni megóvni a "mai" világtól ami szerintem kezd torz lenni.

Szerintem a mai fiatalság teljesen más mint volt. A fiatalokban ugyanúgy volt huncutság, rosszalkodtak, lázadtak stb... de alapvetően megadták a tiszteletet, képesek voltak dolgozni, nem várták el a szüleiktől, hogy minden ölükbe pottyanjon...stb... Nem "csak" a szexről szól minden, kitudtak nézni a telefonjukból, a tanárok nem tartottak attól ha beszabályozzák őket akkor majd jól elverik és sorolhatnám...

Szerintem a trendváltozás teljesen másról szól...

6. Banános Zselé (válaszként erre: 5. - Sanyinak)
2018. dec. 20. 11:01
igen
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook