Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ingatlanforgalmazással lehet keresni? fórum

Szerintetek ingatlanforgalmazással lehet keresni? (beszélgetős fórum)

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Hte23)
2010. okt. 19. 19:27

Igen, azt el is felejtettem írni. 120.000 ft volt az OKJ tanfolyam, 6 hónapig tartott és meg kell mondjam neked, kemény volt a vizsga.


Hosszú távon egy nagyon klassz szakma és jól lehet élni belőle. De természetesen számít a régió, a szakmai előélet, a potenciális ügyfél kör.


Sok sikert hozzá, ha egyszer mégis belecsapsz :))

11. hte23
2010. okt. 19. 18:58

Oké! Igazatok van. Tudom én.


Csak hát tisztességes munka az ugyan hol van?


Nyelvtudás nélkül, majdnem 49 évesen a kutyának sem kellek. Hiába van kisujjamba a szakma. Tulképzett,nyelvtudáns nélkül, nagy szakmai rutinnal és gyakorlattal (és sajnos hatalmas szociális érzékenységgek,egy kis depivel) nem akarnak felvenni sehova.

2010. okt. 19. 16:58
Igaza van Alföldi Istvánnak pang a lakáseladás és vétel, mert egyszerűen sok az átvágás, becsapás itt a példa TV ügyvédje mennyien pórul jártak már és nem egy embert megkárosítottak. Jobb óvatosnak lenni. Üdv.Ágnes
9. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. okt. 19. 16:46

ez ma felér egy öngyilkossággal a piac meg se mozdul rengeteg minden eladó, de vevő? az nincs

árulni utánajárni nem kis költség ami ki tudja megtérülne e egyszer de magad is látod ha látod kik ajálanak neked ilyet...két három ismerősöm is beleinvesztált de ebből haszon egy száll se..

8. hte23 (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2010. okt. 19. 15:55

Köszi neked is. De feladni semmiképpen nem adok fel pénzt. akkor kellett volna fizetni, ha végighallgatom őket, és ugy döntök.

De az odaut is min.8 ezer lenne kb. Meg egy "elherdált" nap.

Lemondom.

7. hte23 (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 19. 15:53

Köszönöm a tanácsot. Én is hasonlóan gondolom.

De a remény nagy ÚR.

Nem vágok bele. Keresek valamit. Talán találok is. De nagyon talán.


Nem hiába vannak az OKJ tanfolyamok erre a szakmára is.

6. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. okt. 19. 15:36

Meg ne edd ezt a hirdetést!

Aki feladta ,még az is lehet,hogy valóban főállású ingatlanügynök.Ha jól menne az üzlet nem adna fel hirdetéstz,hanem magának tartaná meg az üzletkötéseket.

Pontosan az elkeseredett ,naiv embereket célozza meg és ha mindenki felad 15 ezret,már a most meddő költségei meg is térültek.

Valami más boldogulást keress!

5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. okt. 19. 15:31

Évekig éltem ingatlaneladásból. Nem rosszul :)). Ha nincs tartalékod, eszedbe ne jusson belevágni, mert megtörténhet, hogy hónapokig semmit sem adsz el.

Egy nap alatt nem lesz belőled tanácsadó, én még mindig nem mondom azt, hogy mindent tudok a szakmáról, pedig évekig műveltem.


Címeket nem fogsz kapni, ügyfelet is neked kell találnod, az eladó ingatlanokat is neked kell felkutatni, ez elég utálatos dolog, mert nagyon lejáratott szakma.


Az pedig, hogy ajánljanak és téged keressenek meg, az legalább egy év, és több sikeres eladás.

Ráadásul nem árt, ha van némi jogi affinitásod, és az építészethez sem árt, ha értesz egy kicsit, mert sok tulajdonos állítja, hogy a lakása gépészetileg felújított. S amikor rákérdezel, hogy réz, vagy alumínium vezetékek futnak-e a falban, jön a lebukás :))


Ráadásul a tulajdonosok többsége azt hiszi, hogy az ingatlannak annyi az értéke, amennyit ő kapni szeretne érte :o)).


Csak olyan ügynökséghez menj, amelyik hálózatban dolgozik, ott van választék eladó ingatlanokból. Leginkább a cdc-t ajánlom, Remax-hoz ne menj, bárhogy csábítanak is, csődben vannak.

Azt pedig el ne hidd, hogy bárhol üzemanyag térítést kapsz, sőt semmilyen térítést.

2010. okt. 19. 14:55

Én is nagyon erősen gondolkodom. Ha lenne tartalékom........ De nincs.


Tudom a pangást, ezért is félek. Nem merek tervezni.

2010. okt. 19. 14:54

Egyetértek Ministryvel.

Az embereknek nincs pénzük sajna.

A másik ami gyanus, az a 15.000,- Ft kaució. Az egyik hirdetős újságban hirdette magát 1 ingatlanforgalmazó cég. Én felhívtam őket, ha jól emlékszem, ugyanezt az összeget mondták nekem is. Én akkor megköszöntem, azóta sem hívtam őket.....

2010. okt. 19. 14:46

Szia!


Szerintem most nagyon áll az ingatlanpiac. Az embereknek nincs pénze semmire, nemhogy lakást, házat vásárolni.

Én nem mernék belevágni...

De ez csak az én véleményem.

2010. okt. 19. 14:27

Van egy álláslehetőség.

Egy napos továbbképzés, fejtágitás lakóhelyemtől 120-km-re.

Kaució 15 ezer.

Igéret: 1,5% jutalék az eladott ingatlanból.

Igéret: egy db. ingatlanról felvett adatlap 4 ezer Ft.

Igéret: havi kb. 60-80 ezer között gk.üzemanyag térités. ( feltételezem, jó sokat kell menni )

Igéret: az első jutaléknál visszaadják a kauciót.

Kötetlen, ők adnak cimeket.


Pénzem most nulla. hó végéig( illetve fizetésig 20 ezer )


Nagyon gondolkodom, bele merjek e vágni.

Szükségem van a pénzre nagyon, válás előtt állok, nagyon sok + költség van most.


Tudtok valakit aki belevágott és megérte?

Ha igen, akkor mennyi idő? 1-2 év?


Nem vagyok tul optimista.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook