Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek hogyan lehet megvédeni egy 16 hónapos gyereket a 2, 5 év körüli, verekedős gyerektől? fórum

Szerintetek hogyan lehet megvédeni egy 16 hónapos gyereket a 2, 5 év körüli, verekedős gyerektől? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 4. 16:49
hogy- vigyázol rá, nem hagyod egedül
2011. jún. 4. 15:39

Teljesen egyetértek az anyukákkal,hogy meg kell védeni a gyerekünket,de ha a 2.5 éves ütöget ez nem feltétlenül jelenti azt,hogy az anyja nem neveli meg!

Az én gyerekem egy tüneményes kislány volt míg oviba nem került.

Ott egy időben sokszor mondták az óvónők,hogy oda-odacsap a gyerekeknek.Nem verekedett "csak" csapkodott.És az ovistársai tesóinak is odacsapott mikor jöttek a gyerekekért.A kisebbeknek.

Naponta többször is beszélgettem vele erről játékosan és komolyan is.Kikértem az óvónő véleményét is és ne higgye senki,hogy hamar ment a dolog!

Mert egy ennyi idős gyereknek nem olyan egyszerű ám megtanítani dolgokat és megmagyarázni mi a jó és mi a rossz!Még most is csapkod néha,de lecsökkent arra,hogy akkor ha őt éri valami atrocitás.Meglökik,megütik stb...Csak úgy nem!

Persze fel kell hívni az anyuka figyelmét,hogy mi csinál a gyerek,de nem úgy kell hozzáállni ha ő nem neveli meg akkor majd mi...


Elnézést,hogy kicsit hosszú lettem és elkanyarodtam a témától,csak azért írtam,hogy lássátok a másik oldalt is.

5. Gabriella2010 (válaszként erre: 3. - Horakulum)
2011. jún. 4. 13:59
Köszönöm szépen,kedves vagy,és igazad van:)
4. 93f84765e4 (válaszként erre: 1. - Gabriella2010)
2011. jún. 4. 13:58
nálunk is van az oviban egy verekedős gyerek és mikor megyünk a batyiért a kissebbik fiam szereti magát ovisnak gondolni és egy kicsit bemegy a gyerekek közé na most ez a gyerek folyamatosan bántaná és még az ovónők sem mindig szolnak rá igy rászolok én hogy -"meg ne lássam mégegyszer ..."stb. nem kiabálok vele de olyan hangnemet használok hogy komolyan vegye amit mondok.volt már hogy az ovónők előtt azt mondta ugy beveri a fejemet hogy azzal megöljön és nem szoltak rá hát helyre raktam én.a gyerekünket megkell védeni és ha ezért ütés előtt megkell fognom a kezét és 5szörre figyelmeztetni akkor megteszem és nem érdekel kinek a gyereke ha az anyja nem neveli meg majd én elmagyarázom neki.szerintam nyugodtan szolj rá és tilts meg neki hogy a gyereked közelébe menjen.
2011. jún. 4. 13:55

Szia!


Ne idegeskedj, ne stresszeld magad előre.


Én állandóan a 16 hónaposom nyomában vagyok :), így egy ilyen malőrt azonnal csírájában elfojtok. Ha nem látnám előre a széndékot és már megtörtént a baj, akkor pedig először is a gyerekre szólnék rá, hogy " Butaságot műveltél, ilyet nem szabad csinálni, nincs rá semmi okod, hogy ezt tedd!!! Ez szégyelnivaló, bántani a kicsit." Vagy valami ilyesmit. Utána meg szerintem egyenesen mennék az anyjához, és tájékoztatnám a történtekről, valamint arról, hogy jobban figyeljen oda, hogy a gyereke hogyan viselkedik közösségben, mert ez később nem a többi gyereknek lesz majd rossz, hanem az ő gyerekének (is), mert esetleg elhúzódnak majd tőle, ne adj Isten kiközösítik.


Ne aggodalmaskodj! Légy mindig a kicsid nyomában és ha bántják - ilyen ugye sokszor lesz az életben - akkor legalább legyél mellette, hogy megvígasztalhasd.


A férjed barátai meg? Ha a férjedet kedvelik, akkor tiszteljenek meg a figyelmükkel és tiszteletükkel Téged is! Ez kijár Neked is, nem kell főt hajtanod előttük, vagy elbújdosnod. Ennyi! Ok? :) Érezd jól magad, csakazért is!

2011. jún. 4. 13:48

Kicsit jobban kell figyelni,hogy az a gyerek hogyan viszonyul a te fiadhoz,aztán ha ne adj Isten bántaná valamilyen formában,akkor az anyját elővenni és akár erőteljesebben is meglehet mondani neki,hogy jó lenne,ha megnevelné a gyereket.

Én legalább is biztosan szóvá tenném,ha újra előfordul.

2011. jún. 4. 13:42

Hivatalosak vagyunk egy szülinapi buliba,ahol több 2 év körüli gyerek lesz,meg a fiam 16 hónaposan,meg egy 2,5 éves,állandóan rosszalkodó gyerek,aki folyton üti a kisebbeket,múltkor is egy kisautóval vágta homlokon a fiamat,minden előjel nélkül,pedig az csak mosolygott rá.Az anyja meg elintézte egy ejnye-bejnyével,meg olyan sarokba állítással,hogy amint a gyerek (5 másodperc múlva)megígérte,hogy jó lesz,volt-nincs bünti.Nem az a bajom,hogy nem verte meg a gyereket,hanem hogy egyáltalán nem fegyelmezi,mosolyogva meséli,hogy a bölcsiben is veri a kicsiket.

Már most görcsöl a gyomrom,mert nem szeretném,hogy megint bántsák a fiamat.Szerintetek mit lehet tenni?Apa nagyon vágyik a buliba,mert országos cimborái a társaság felnőtt tagjai.(Nekem mondjuk nem,két értelmes szót nem váltanak velem a csajok,a pasik meg elhúzódnak külön,és ha odamegyek a páromhoz,többségük csúnyán néz,de hát mit csináljak,nem mondhatom a férjemnek,hogy szakítsa meg a kapcsolatot a barátaival.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook