Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha peteérés óta 14. napja 'fent van a hőm', van esély a kismamaságra? 3-szor 1 tizedet megmozdult felfele.....le nem.... fórum

Szerintetek ha peteérés óta 14. napja 'fent van a hőm', van esély a kismamaságra? 3-szor 1 tizedet megmozdult felfele.....le nem.... (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jún. 27. 21:20
Én azt szeretném meg tudni hogy a menszeszem meg jött juni 5 rá öt nap éltem nemiéletet meg a 15 nap ciklusom 28as kérdésem esélyem van hogy terhes legyek??? Köszönöm a választ
2008. jún. 4. 08:25

Jónás-naptár kiszámolása az astro.com weblap segítségével


Kezdünk a www.astro.com oldalon

Kattints a Free horoscopes-ra, ekkor ide jutsz: [link]

A lap alján kattints az Extended chart selection-re, amelynek hatására ide jutsz: [link]


A [link] oldalon kattints a felül látható Astrodienst special feliratra

Eztán a legördülő listából (A Please select the type of chart you want felirat alatt) válaszd ki az Astromap world helyett a Lunar phases fertility calendar* sort (a lista legaljáról)

Majd állítsd be, mely dátummal szeretnéd kezdeni a naptáradat: start date for charts marked with* (angol dátumsorrendben: nap, hónap, év). A naptár pontosan egy évnyi időtartamot fog mutatni az itt megadott dátummal kezdődően.

Végül kattints a Click here to show the chart (azaz „kattints ide a grafikon megmutatásához”) feliratú gombra.



Adatok beállítása


Ekkor megjelenik egy rövid szöveg a képernyőn, többek között a következő is:

„Have you entered your birth data yet?

No? Please, click here in order to get to the input page. Once you have completed this step, the Chart drawing, Ascendant will be displayed for you.”

Azaz: megadtad a születési adataidat? Nem? Akkor kattints ide stb. stb.

Tehát az utasításnak megfelelően kattints a Please, click here feliratra.



A Jónás-naptár értelmezése

A naptár az általunk beállított nappal kezdődik, és egy évet ölel át

A hónapok fekete függ. vonallal vannak elválasztva

A napok számozása nincs mind kiírva, csak a vasárnapoké

A függ. piros kis vonal mutatja, mely napra esik a J-nap. Az előtte levő 3 napot átfogó vízsz. piros vonal azt jelenti, hogy azon napokon kell együtt lenni, hogy a Jónás-napra a hímivarsejtek odaérjenek a petesejthez.

A sárga és fekete kis pöttyökkel nem kell törődni, ezek azt mutatják, hogy a program szerint mikor van a peteérés illetve menstruáció – de ezt korántsem biztos, hogy helyes.

Amennyiben a Jónás-nap a a menzesz idejére esik, a fogantatás esélye ugyanolyan magas, nyugodtan lehet együtt lenni.

A Jónás-napok fölött látható kis jel azt mutatja, hogy az azon a napon fogant gyerek milyen nemű lesz. Amelyik Jónás-napnál nincs jel, akkor aznap bármilyen nemű gyerek megfoganhat.

A módszer elterjesztője, dr. Jónás Jenő vizsgálatai szerint a Jónás-napokon 85% az esély a fogantatásra, a peteérés környéki napokon pedig 15%.


Mi az a Jónás-módszer?


Dr. Jónás Jenő elmélete szerint a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold pont úgy áll, mint a születésük percében. Tehát ezen napokon lehet a 85% termékenységgel számolni, míg a peteéréskor csak 15%-kal.

Tehát aki újholdkor született, annak a petéje újholdkor a legtermékenyebb. Aki telihold előtt 10 nappal, az szintén telihold előtt 10 nappal lesz termékeny. Ezen termékeny napok előtti 3 napban kell együtt lenni a gyermekáldás érdekében.

A baba nemét az határozza meg, hogy a Hold mely állatövi jegyben tartózkodik a J-napon. Ha nem egyértelmű, mert pl. pont akkor vált, akkor bármelyik nemű gyermek megfoganhat.

Valójában nem dr. J.J. találta ki ezt az elméletet, hanem ősi módszereket tanulmányozva fedezte fel újra ezt a törvényszerűséget, és hosszú évtizedek során mintegy 40 000 pár bevonásával vizsgálta, mire rámondta az áment.

Ajánlott olvasmány: dr. Jónás Jenő: Fogamzáskontroll c. könyve,

[link]

[link]

Sajnos a módszer csak egészséges pároknál alkalmazható…


A Jónás-módszer korlátai


A Jónás-módszer csak abban az esetben vezet gyermekáldáshoz, ha:

A pár mindkét tagja képes megfelelő ivarsejtek termelésére (és nem szed pl. fogamzásgátlót)

Nincs olyan betegség, eltérés, amely megakadályozhatja az ivarsejtek találkozását (pl. elzáródás, gyulladás stb.)

Nincs olyan egyéb betegség, eltérés, ami a megtermékenyült csíra beágyazódását akadályozná

És természetesen akkor, ha a Jónás-napok előtt valóban megtörténik az együttlét.

Azaz csak egészséges párok számíthatnak erre a módszerre.

A módszert az orvostudomány jelenleg nem ismeri el, ezért nem kell az orvosunknak reklámozni.

A nem teljesen egészséges pároknak elsősorban orvosi kivizsgálás javasolt, majd orvosi beavatkozás, a Jónás-módszer náluk nemigen vezet eredményre.


Házi feladat – a jövőre


Ha elkészítetted a naptáradat, javaslom a következő „házi feladatot” elvégezni:

Kapd elő a Jónás-naptárt, és válassz ki tetszőleges 3 Jónás-napot

Most vegyél elő egy rendes asztali/fali- stb. naptárat, amely mutatja a holdfázisokat. Általában négy fázist szoktak mutatni (tele-, újhold, első és harmadik negyed). A neten is vannak ilyenek a legtöbb női lapon.

Keresd ki a holdfázisos naptárban mindhárom Jónás-napodat, és viszonyítsd a jelölt holdfázisokhoz, azaz nézd meg, hogy a legközelebbi holdfázishoz képest hány nappal előbb vagy később esik a 3 Jónás-napod

Lehet, hogy egyik hónapban pl. telihold előtt 3 nappal, 2 hónapban pedig telihold előtt 2 nappal jön ki a Jónás-napod. (Azért, mert a telihold is bekövetkezhet pl. hajnali 1-kor, de éjjel akár egy perccel 24 óra előtt is, szóval nem feltétlenül egy és ugyazon időpontban). Ebben az esetben tehát a Jónás-napod úgy kb. telihold előtt 2-3 nappal várható MINDIG EGÉSZ ÉLETEDBEN.

Úgy, ahogy a születési dátumodat is megjegyezted, jegyezd meg a születési holdfázisodat is

36. encike 2 (válaszként erre: 35. - 4020)
2008. jún. 4. 08:23

És érdekelne?

Majd másolok be rola szöveget.

35. 4020 (válaszként erre: 34. - Encike 2)
2008. jún. 3. 13:01
én nem ismerem.......:(
34. encike 2 (válaszként erre: 32. - Szeditke28)
2008. jún. 2. 17:27

Nekem pé ota 36,8, szájban mérve. A mai nap a 8. dpo.


Pénteken lesz Jonás napom, tehát ha nem jött pé körül össze, akkor még a másik lehetőség. Ti hisztek Jonás- modszertben?

33. 4020
2008. jún. 1. 21:39

... és sajnos 37 felé kell mennie tartósan,mert a36 körüli az nem elég.... :(

Saját tapasztalat....

2008. jún. 1. 16:35
A hőmérőzés akkor mutat terhességet 80%-ban terhességet ha a peteérés utáni szakasz, azaz a luteális szakaszban a hő a 18. napon is magas.
31. fe6fe7671f (válaszként erre: 30. - Encike 2)
2008. jún. 1. 14:49
Szerintem igen.
2008. jún. 1. 09:37
4 napig fenn volt a hő 36,8-on. Ma reggel lemenet 36,7-re. Ez rosszat jelent???
29. fe6fe7671f (válaszként erre: 28. - 4020)
2008. máj. 29. 23:07
Hát akkor irány az orvos! Nőgyógyász, belgyógyász, fül-orr-gége szakrendelés...
28. 4020 (válaszként erre: 27. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 29. 22:42

Tegnap is annyi volt, mint ma és még mindig 'nem estem' az alá, mint amikor 'felment'.

A múlt hónapban viszont igen, úgy volt, hogy előtte leesett.

Nem vagyok felfázva és nem érzek magamon semmilyen betegséget sem.

Mindennek oka van...................no,de mi?????

2008. máj. 29. 22:29

Jól hőmérőztök?

Menses előtti napon hirtelen leesik a hő!

Aznap már vittem is magammal a szükséges "kellékeket".


Ha nem esik le, akkor viszont valami gyulladás lehet benned. Fogad? Nem fáztál fel? Mandulád?...

2008. máj. 29. 22:12
:(:(:(
25. encike 2 (válaszként erre: 24. - 4020)
2008. máj. 29. 20:45
Sajnálom, de én se bizok annyira a hőben, mert mult hoba szépen fenn volt, de megjött. Most is fenn van kivi leszek mi lesz a vége.
24. 4020
2008. máj. 29. 20:31

Sziasztok! :(


Sajnos nincs jó hírem :(:(:(

Nem kell tesztelnem hétvégén, mert sajnos megjött...:(

Pedig a hőm még mindig fent van, de úgy látszik ez sem elég megbízható 'előrejelző'.

Megyek, futok egyet,mert még erről is lemondtam, 3 hete nehogy ebből legyen a baj.....:(:(:(

23. encike 2 (válaszként erre: 20. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 29. 20:18
Remélem meg tudod nyitni a ciklust.
2008. máj. 28. 21:23
Én nem hőmérőztem, de bízom benne, hgoy van ott már valaki! :)
21. encike 2 (válaszként erre: 20. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 28. 13:38

Szia!

Küldtem privit!

Eni

2008. máj. 27. 23:24
Wow!!!!! 19. napja van magas hőd!!!!!! Ez szuper!!! Most néztem a dátumokat. Ne aggódj, ez már terhesség. A tesztek nem mindig mutatják pontosan. De a hétvégi már biztos mutatni fogja! :) :) :) :) :)
19. 4020 (válaszként erre: 18. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 27. 21:48

Köszönöm a biztató szavakat, én is azt figyeltem,hogy az alá ne menjen. Ha hét végéig 'megmarad' akkor csinálok egy újabb tesztet.

De még mindig nem léptük át a 'túl aggódós' határt,erre azért ügyelünk.

Jó éjt Nektek!

18. fe6fe7671f (válaszként erre: 16. - 4020)
2008. máj. 27. 21:06
Ha még nem ment a "szint" alá a hőmérsékleted, akkor minden remény megvan! :) Egy-két tizedet mászkálhat, ez függhet, hogy milyen körülmények között méred, nem mozogtál-e egy-két mozdulattal többet, aztán az idegesség miatt is kicsit fel-le ugrálhat. Egy-két tized nem gond, csak a szint alá ne menjen! Drukkolok ám nagyon!!!!
2008. máj. 27. 21:00
Hát... azért még reménykedtek?
16. 4020 (válaszként erre: 15. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 27. 12:45
Igen, hőmérőzünk még és tegnapra is meg mára is esett egy tizedet....,de még a mindig nem esett az alá,mint amikor 'megemelkedett'. Azt a hőt még tartom.....
15. fe6fe7671f (válaszként erre: 14. - 4020)
2008. máj. 27. 10:20
Nézted a görbéket? Csinálod a hőmérőzést? Abból annyira egyértelműen kiderül, csak megnyugtatásnak kell a teszt. Ezt elmondta már valaki neked? Ha nem, írj, segítek. És DRUKKOLOK, hogy összejöjjön. Egy nőnek akkor kell szülnie, amikor Ő akarja, nem pedig akkor, amikor csak úgy összejön. Lelkileg is fel kell készülni rá, és te már fel vagy, úgyhogy HAJRÁ!!!
14. 4020
2008. máj. 27. 08:16

Sziasztok!


Megcsináltam reggel is sajnos megint negatív.......

Várok, várok, várok.....

2008. máj. 26. 16:48

Van többféle teszt is, osztom az előttem szóló véleményét, próbáld meg reggel az első pisilésnél megcsinálni, de arra vigyázz, hogy ne az első pár cseppel, hanem a középsugárból!

Nekem anno, nov. 26-án jött meg, és dec. 26-án reggel teszteltem, és már mutatta is a drágám! Hozzá kell tennem, hgoy pár nap múlva azért megismételtem, és az meg nem mutatta ki rögtön, sőt az 5 perces várakozás alatt sem, csak jóval később. Hát ennyit erről. De nekem a HCG és még volt valami ami biztosra kimutatta szinte azonnal!

Várjuk a válszt! Szorítunk!!!!!

12. Arnika01 (válaszként erre: 11. - 4020)
2008. máj. 26. 16:19
tesztelj reggel. Akkor koncentráltabb. Vagy valami nagyon érzékennyel. Nekem a 28. napon nem, de már a 30. on látszott. Szorítok:)))
11. 4020 (válaszként erre: 10. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 26. 15:34

Szia!


Nos, csináltam ma ebéd időben egy tesztet, mert még nem jött meg, de negatív lett. Most azzal 'nyugtatom' mamagm, hogy kevés még az a 2 nap késés, ha pár nap múlva sem jelentkezik, akkor megismétlem........

Csak jó lenne már tudni valamit.....akár igen, akár nem......

2008. máj. 23. 15:15

Bocs, csak most tudtam jönni, de már látom, hogy kaptál sok-sok választ.

Bejelöltem kedvencnek, légyszí írd meg, hogy mi a teszt eredménye! Drukkolok! :)

9. 4020 (válaszként erre: 7. - 244ed1c739)
2008. máj. 23. 08:54

Köszönöm a hozzászólásodat.

Nem izgulok, ezt szeretnénk elkerülni, hogy görcsössé és feszültté váljunk a tervezéstől. Vitamint már szedek, kb 4 hónapja.

A nőgyógyászommal már egyeztettünk, ugyanis kicsit furcsa volt az 1 év, ami alatt nem jött össze a baba,de még mindig nem tartunk a végső elkeseredés stádiumában - szerencsére-. Szóval a nőgyógyászom 'rásegített' a Clostibegyt tablettával és teakeveréket is kaptam.

Remélem vasárnap már többet tudok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook